Najlepszy ozonator powietrza samochodowy

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki ozonator powietrza samochodowy wybrać?

 

Latem wielu z nas w czasie jazdy nie otwiera okien, gdyż komfort podróży zapewnia nam klimatyzacja. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że długotrwałe zamknięcie samochodu może doprowadzić do powstania nieprzyjemnych zapachów, a także sprzyjać rozwojowi bakterii. Dlatego wszystkim tym, którzy chcą zadbać o przyjazny klimat w swoim aucie, polecamy zainwestowanie w najlepszy samochodowy ozonator powietrza w 2020 roku. Poniżej wypisaliśmy kilka cennych rad, które warto wziąć pod uwagę dokonując zakupu tego urządzenia.

Dlaczego warto kupić taki sprzęt? Otóż ozon ma silne właściwości dezynfekujące. Nawet 30 minut pracy pozwoli pozbyć się nieprzyjemnej woni. Szczególnie odczują to osoby, które kupiły używane auto, w którym wcześniej ktoś palił papierosy lub przewoził psa. Pamiętaj jednak, że sprzęt nie powinien działać przez dłuższy czas. Wynika to z tego, że pierwiastek może być drażniący dla naszych dróg oddechowych i błony śluzowej. W konsekwencji wywoła on krwotok z nosa, zawroty głowy lub wymioty. Z tego powodu, po każdym użyciu maszyny, dokładnie wywietrz samochód. Poszukując odpowiedniego dla nas sprzętu warto zdecydować się na taki, wyposażony w czujnik. Po upływie wyznaczonego czasu, sygnał dźwiękowy poinformuje nas o tym, że należy wyłączyć urządzenie.

Pamiętaj, że wszystkie modele różnią się od siebie wydajnością. Oznacza to, że inny model kupimy do niewielkiego auta, a inny do pojazdu typu van czy kombi. Sprawdzenie tej właściwości jest bardzo ważne, gdyż zbyt słaby produkt nie pozwoli na pozbycie się wszystkich nieprzyjemnych woni czy alergenów. Równocześnie, zastosowanie zbyt silnego modelu może podrażnić naszą śluzówkę. W tym poradniku polecamy produkty o wydajności 400 mg/h, gdyż dobrze sprawdzają się we wszystkich średniej wielkości samochodach.

Specjaliści sugerują, aby co 2 miesiące umieścić sprzęt w pojeździe, tak by pozbyć się grzybów i bakterii. Kluczem, aby praca była wydajna jest odpowiednie umieszczenie produktu. Dlatego zalecamy inwestycję w model ze specjalnym uchwytem. Wynika to z tego, że urządzenie powinno być umieszczone jak najwyżej, gdyż cząsteczki ozonu są dość ciężkie i samoczynnie opadają na podłogę. Poniżej prezentujemy Ci zestawienie zawierające najlepsze samochodowe ozonatory powietrza.

 

 

Ozonatory powietrza samochodowe – ranking

 

 

E-Ozon LX-7

 

Urządzenie E-Ozon LX-7 to wysokiej jakości ozonator powietrza dedykowany do samochodów. Sprzęt cechuje się dość dużymi wymiarami, ze względu na swoje przemysłowe zastosowanie. W autach urządzenie należy zamontować wraz z maszyną do czyszczenia klimatyzacji.

Powodem popularności takich produktów jest ich efektywna praca. Już po 10 minutach od uruchomienia ozonatora, z powietrza w aucie znika woń papierosów, zaduch oraz drobnoustroje. Maszyna w krótkim czasie dokona dezynfekcji układu klimatyzacji. Prezentowany model potrzebuje jedynie 30 minut by przywrócić czystość we wnętrzu pojazdu. Moc urządzenia to 98 W, co przekłada się na szybką pracę. Wydajność wentylatora to 210 m3/h, zaś samego ozonu to 7 g/h. Wymiary maszyny to: 19 cm x 23 cm x 32 cm. Materiałami użytymi do wykonania obudowy są wolfram cynku oraz srebro, które gwarantują dobrą ochronę wewnętrznego mechanizmu.

Jak podają specjaliści, posiadanie tego ozonatora pozwala na efektywną walkę z wirusami i wieloma innymi bakteriami.

 

 

 

 

O3ozon KL-14

 

Model O3ozon KL-14 to profesjonalny generator ozonu, który powinien się znaleźć w każdym samochodzie. Ze względu na swoją wydajność, sprzęt używany jest w profesjonalnych myjniach i w serwisach. Wydajność ozonu to 14 m/h.

W czasie pracy prezentowany model usuwa z powietrza wszystkie nieprzyjemne zapachy, szczególnie woń papierosów. Dzięki właściwościom ozonu, możliwe jest również pozbycie się odoru z tapicerki. Poza tym pierwiastek ma właściwości dezynfekcyjne i bakteriobójcze, więc w czasie czyszczenia usuwane są wszelkie wirusy i alergeny. Maszyna powinna być podłączona do układu klimatyzacji, by to z jej parownika usunąć wszystkie te niebezpieczne elementy. Moc produktu wynosi 190 W, co przekłada się na wydajną oraz szybką pracę. Już po kilku minutach poczujesz różnicę w jakości powietrza.

Atutem ozonatora, który docenili wszyscy konsumenci jest prosta obsługa. Na obudowie znajdują się 2 przyciski oraz gałka do regulowania wydajności sprzętu, więc precyzyjnie wybierzesz tryb pracy.

 

 

 

 

O3ozon ZY-K7

 

Jeśli chcesz zadbać o wnętrze swojego samochodu, polecamy zakup O3ozon ZY-K7. Jest to profesjonalny ozonator, do użytku w samochodach. Największą zaletą maszyny jest wbudowany timer, dzięki któremu urządzenie nie będzie pracowało zbyt długo. Jest to bardzo ważne, gdyż zbyt długie wystawienie na działanie ozonu może doprowadzić do obrzęku śluzówki oraz płuc.

Moc produktu wynosi 98 W, co przekłada się na wydajną oraz szybką pracę. W czasie 1 godziny maszyna produkuje od 6000 mh/h do 7000 mg/h ozonu. Poza tym produkt cechuje się prostą i bardzo intuicyjną obsługą, więc precyzyjnie wybierzemy odpowiedni tryb i czas pracy. Ozonator ustawia się przy klimatyzacji, gdyż głównym celem modelu jest dezynfekowanie układu klimatyzacji. Pozwala to na pozbycie się grzybów oraz pleśni. Dodatkowo, sprzęt usuwa nieprzyjemne zapachy, takie jak odór papierosów.

Wydajna praca oraz łatwa obsługa to główne cechy, jakie zostały docenione przez szerokie grono konsumentów. Wielu z użytkowników wskazało efektywną pracę, jaką wykonuje ten samochodowy ozonator powietrza w dobrej cenie jako główny atut modelu.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status