Najlepszy bagażnik na rowery Thule

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaki bagażnik na rowery Thule wybrać?

 

Przewożenie rowerów nie musi być kłopotliwe, a wszystko za sprawą specjalnych bagażników, które umieszcza się na dachu samochodu lub na klapie bagażnika. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż pojazdy nie zajmują wówczas przestrzeni wewnątrz auta. Nasz poradnik podpowie Ci, jak kupić odpowiedni model takiego bagażnika, a w umieszczonym na końcu artykułu rankingu znajdziesz trzy ciekawe propozycje od marki Thule.

Firma Thule wywodzi się ze Szwecji, a jej historia sięga roku 1942. Pracownicy Thule posiadają jedną wspólną pasję, czyli ułatwianie życia rodzinom, które wciąż chcą pozostać aktywne i uprawiać różne sporty. Marka oferuje więc produkty, które mają ułatwiać transport sprzętu sportowego w sposób bezpieczny i komfortowy. Dzięki nim można zabrać ze sobą nawet w bardzo daleką podróż nie tylko rowery, ale też narty czy potrzebne akcesoria.

Jeżeli chcemy kupić najlepszy bagażnik na rowery Thule w 2019 roku, musimy przede wszystkim wybrać jeden spośród dwóch podstawowych rodzajów takich produktów. Do wyboru mamy modele montowane na dachu oraz z tyłu samochodu. Te przeznaczone na dach auta sprawdzają się w szczególności w przypadku pojazdów mających fabrycznie zamontowane dachowe relingi. Do nich mocuje się belki z aluminium lub stopu stali, a do belek bagażnik. Sprawia on, że rowery w czasie jazdy będą stwarzać większy opór powietrza, ponadto trzeba będzie uważać w miejscach o ograniczonej wysokości.

Produkty mocowane z tyłu samochodu nie są odpowiednie dla każdego typu nadwozia. Trudno nam będzie je przyczepić np. do sedana. Niemniej takie modele są nieco tańsze niż te mocowane na dachu, a poza tym załadunek rowerów jest o wiele prostszy. Podczas jazdy trzeba będzie jednak pamiętać, że nasze dwukołowe pojazdy są umieszczone w poprzek, dlatego szerokość całkowita samochodu zwiększa się. W miejscach, gdzie rowery mają kontakt z karoserią, warto nakleić zabezpieczającą taśmę, aby nie podrapały lakieru.

Na rynku istnieją także tzw. bagażniki na hak holowniczy auta. Według wielu osób ten sposób transportowania rowerów jest zarówno wygodny, jak i bezpieczny. Dzięki takim modelom często możemy mieć swobodny dostęp do bagażnika, a stawiany opór powietrza będzie o wiele mniejszy niż w przypadku przewożenia rowerów na dachu.

 

 

Bagażniki na rowery Thule – ranking

 

 

Thule Proride 591

 

Bagażnik na rowery Thule Proride 591 umożliwia przewożenie rowerów na dachu, co może być bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku, gdy kształt nadwozia auta uniemożliwia przymocowanie modelu na bagażniku. Ma on uchwyt ramy o unikatowym kształcie oraz specjalne szyny na koła, które ustawiają rowery we właściwej pozycji. Dodatkowo pojazdy są zabezpieczone przed przemieszczaniem się.

Produkt wyposażony został w pokrętło, które umieszczone zostało na optymalnej dla jego użytkownika wysokości. Dzięki niemu można w łatwy i szybki sposób dokręcić ramę, aby rowery były całkowicie bezpieczne podczas transportu. Na tym bagażniku z powodzeniem można przewozić pojazdy, których masa wynosi do 20 kg. Jest on dopasowany do ram o przekroju do 100 mm.

Konsumenci doceniają ten model przede wszystkim za możliwość wyregulowania go względem znajdujących się na nim rowerów. Bardzo dobrze zabezpiecza on przewożone pojazdy i nie dopuszcza do ich poruszania się. Poza tym produkt ma też system antykradzieżowy.

 

 

 

 

Thule Freeride 532

 

Thule Freeride 532 to bagażnik przeznaczony do montażu na dachu samochodu, dzięki czemu możemy mieć nieograniczony dostęp do bagażnika. To następca najbardziej popularnego i kultowego już modelu Thule 530. Ma on zupełnie nowy, dynamiczny kształt oraz wyprofilowane sporniki, dzięki czemu znajdujący się na nim rower podczas transportu wytwarza mniejszy opór powietrza.

Prezentowany bagażnik wyróżnia się oryginalnym, tytanowym kolorem, który pasuje do każdego samochodu. Pomieści on jeden pojazd, którego maksymalna waga nie może przekraczać 17 kg. Obsługiwane rozmiary ram to: od 65 mm do 80 mm (rama owalna) i od 20 mm do 70 mm (rama okrągła). W porównaniu do starszego modelu, ten ma większy zakres rozwarcia szczęk.

Konsumenci podkreślają, że jest to bagażnik na rowery Thule w dobrej cenie, który jest godny polecenia. Cechuje go bardzo dobra jakość wykonania, a poza tym dzięki niemu można bezpiecznie dowieźć swój rower do miejsca przeznaczenia.

 

 

 

 

Thule Easyfold 932

 

Produkt o nazwie Thule Rowerowy Easyfold 932 jest bardzo poręcznym i w pełni składanym bagażnikiem na tył auta. Umożliwia on transport dwóch rowerów, niezależnie od ich rodzaju (dotyczy to również modeli elektrycznych). Ze względu na to, że rozkłada się on w dwóch ruchach, montaż, obsługa i jego przechowywanie jest bardzo proste.

Biorąc pod uwagę bardzo dużą odległość pomiędzy uchwytami kół możliwe jest w tym przypadku przewożenie nawet rowerów o dużej masie, które mają duży rozstaw osi. Znajduje się tutaj mechanizm odchylania sterowany za pomocą pedału. Dzięki niemu można mieć łatwy dostęp do bagażnika samochodu nawet wtedy, gdy produkt jest do niego przymocowany.

Konsumenci przekonują, że najlepsze bagażniki na rowery Thule powinny umożliwiać bezpieczny transport pojazdów i być łatwe w obsłudze. Ten model łączy te dwie cechy. Posiada on m.in. długie, zębate paski z klamrami z zapadką, dzięki którym mocowanie kół jest o wiele łatwiejsze.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...