Najlepszy bagażnik na rowery na klapę

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaki bagażnik na rowery na klapę wybrać?

 

Planując wyjazd z rodziną warto zadbać o to, abyśmy zapewnili sobie odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Z tego powodu wiele osób zabiera ze sobą rowery. Nie tylko umożliwiają nam codzienny trening, ale i dzięki nim pokonamy większy dystans i zwiedzimy więcej miejsc. Jednak, by było to możliwe, powinniśmy zakupić dobrej jakości bagażnik, który umożliwi nam swobodne przewożenie pojazdów. Aby zapewnić sobie nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo na drodze, musimy wybrać sprzęt dobrej jakości. Osoby, które nie wiedzą, jak tego dokonać, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika. Zamieściliśmy w nim wiele przydatnych informacji o tym, jakie są najlepsze bagażniki na rowery na klapę bagażnika. Dodatkowo, na końcu artykułu umieściliśmy niewielkie zestawienie z dokładnie opisanymi 3 modelami.

Dla wielu osób umieszczenie rowerów na dachu samochodu jest dużym wyzwaniem. Wynika to z tego, że pojazdy są dość ciężkie. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest zakup bagażnika, który umożliwi nam zamontowanie naszych sprzętów na klapę od bagażnika samochodu. Co więcej, to rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze.

Najlepszy bagażnik na rowery na klapę w 2020 roku powinien być dopasowany do naszego modelu samochodu. Niestety, ten typ sprzętów nie jest uniwersalny, dlatego dokonując zakupu powinniśmy upewnić się, że będzie pasował do naszego auta. Jest to bardzo ważne, gdyż na zbyt małym bagażniku nie zmieszczą się rowery, a zbyt dużego nie zamontujemy. Co więcej, złe zamocowanie może ograniczyć widok naszej tablicy rejestracyjnej, co jest karalne.

Koniecznie zwróć uwagę na wszelkie atesty oraz certyfikaty, jakimi opatrzony jest sprzęt. Ważne jest, aby zakupić model, który przeszedł pomyślnie testy i jego zamontowanie nie będzie groziło obiciem i porysowaniem samochodu. Równocześnie dobrze, aby model, który przypadł Ci do gustu miał kilka punktów ryglowania. Wtedy potencjalni złodzieje będą mieli utrudnione zadanie.

Pamiętaj też, że poszczególne modele bagażników mają określoną pakowność, dlatego niezbędne jest dopasowanie ładowności do naszych potrzeb. Inny sprzęt zakupimy dla 2 rowerów, a inny dla 5. Wynika to z wytrzymałości szkieletu, który powinien być wykonany ze stali nierdzewnej.

 

 

Bagażniki na rowery na klapę – ranking

 

 

Thule 9106 Clipon High

 

Wszystkim tym, którzy poszukują możliwie najlepszego bagażnika rowerowego montowanego na klapie, polecamy zainteresowanie się modelem Thule 9106 Clipon High. Jest to bardzo wytrzymały produkt, który może wytrzymać nawet duży ciężar, (2-3 rowery).

Atutem sprzętu jest to, że montuje się go na tyle wysoko, że rowery nie zasłaniają tylnych świateł. Sprawia to, że nasze auto będzie odpowiednio widoczne na drodze. Bagażnik posiada bardzo nowoczesny system mocowań, który jest łatwy w obsłudze. Zamontowanie mocowań i zaczepów nie powinno sprawić zatem problemu, nawet osobom, które wykonują tę czynność po raz pierwszy. Cała konstrukcja została wykonana z aluminium, zatem nie będzie stanowiła dodatkowego obciążenia samochodu. Ponadto materiał ten jest odporny na działanie deszczu, więc nie musisz obawiać się, że powierzchnia bagażnika pokryje się rdzą.

W opinii konsumentów prezentowany sprzęt jest bardzo wydajny, gdyż może pomieścić więcej niż jeden rower. Bagażnik sprawdzi się u niewielkiej rodziny, która planuje wyjazd poza miasto.

 

 

 

 

Thule Backpac 973

 

Model Thule Backpac 973 to niewywrotny bagażnik, który montowany jest na klapę samochodu. Takie ułożenie pozwala na przewiezienie za jednym razem 2 rowerów. Istnieje również opcja rozbudowanie produktu, tak by pomieścił dwa razy więcej pojazdów. Dzięki temu, produkt będzie bardzo dobry dla pary lub małej rodziny.

Prezentowany sprzęt jest stabilny, zatem nie musisz obawiać się, że w czasie jazdy konstrukcja ulegnie zniszczeniu, a Twoje pojazdy spadną. Poza tym obudowa montowana jest dość wysoko, zatem nie musisz się martwić, że rowery będą zasłaniać tylne światła czy tablicę rejestracyjną. Produkt jest zatem w pełni bezpieczny. Cała konstrukcja została wykonana z aluminium, więc nie musisz martwić się o dodatkowe obciążenie Twojego auta. Poza tym materiał ten jest bardzo wytrzymały, a co więcej cechuje się dużą odpornością na deszcz, śnieg i mocne wiatry, więc powierzchnia nie pokryje się rdzą.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne, gdyż wiele osób doceniło stabilną konstrukcję oraz wysoką jakość wykonania.

 

 

 

 

Aguri Spider 3

 

Poszukując dobrego bagażnika na rowery na klapę należy wybrać możliwie najlepszy sprzęt, który będzie przede wszystkim wytrzymały. Właśnie takim produktem jest Aguri Spider 3. Prezentowane urządzenie jest w stanie zmieścić nawet 3 rowery, zatem dobrze sprawdzi się u niewielkiej rodziny.

Sposób montowania jest bardzo prosty i nie wymaga zbyt dużo czasu. Co więcej, stabilny stelaż nie przylega do samochodu, więc nie musisz się obawiać, że porysujesz auto. Bagażnik montowany jest przy użyciu pasków, zatem nie wymaga to skorzystania z  żadnych narzędzi. Większość konstrukcji wykonano z bardzo solidnej stali, którą pomalowano tak, by dobrze się prezentowała. Uchwyty do ramy są przesuwane, więc ułożysz je tak, by montaż był dla Ciebie najwygodniejszy. Co więcej, bagażnik jest dość uniwersalny, gdyż pasuje do nadwozi typu sedan, kombi, van oraz hatchback.

Zdaniem wielu konsumentów, prezentowany sprzęt jest nie tylko pojemny, ale i odpowiednio wykonany. Co więcej, montuje się go na tyle wysoko, by po załadowaniu 3 rowerów, wciąż widoczna była tablica rejestracyjna oraz tylne światło. Użytkownicy uznali, że ten bagażnik na rowery na klapę w dobrej cenie to produkt godny polecenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status