Najlepszy bagażnik na rowery na dach

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jaki bagażnik na rowery na dach wybrać?

 

Planując rodzinny wyjazd na biwak warto zastanowić się nad zabraniem rowerów. Dzięki nim, będziemy w stanie udać się na miłą przejażdżkę oraz mimo wakacji nie zapomnimy o aktywności fizycznej. Problemem może jednak okazać się przewiezienie tego typu sprzętów. Dlatego warto zainwestować w bagażnik, na którym umieścimy nasze pojazdy. Kluczową cechą takich sprzętów jest duża stabilność, dzięki czemu jazda jest bezpieczna. Jeśli nie wiesz, jak wybrać odpowiedni dla Ciebie model, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika. Po lekturze będziesz wiedział, jakie są najlepsze bagażniki na rowery na dach dostępne obecnie na rynku. Dodatkowo, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy 3 ciekawe produkty.

Kupując bagażnik, powinieneś w pierwszej kolejności zadbać o to, by dopasować go do samochodu. Wynika to z tego, że każdy model musi zostać zamontowany na specjalnej podstawie, która nazywana jest belkami. W zależności od produktu, jaki nas interesuje element ten wykonywany jest z aluminium lub stali. Wielu producentów dedykuje swoje sprzęty konkretnym markom samochodów. Pod względem montowania wyróżniamy 3 typu bagażników: z relingami, z fixpointami czyli gniazdami do zamontowania oraz dach płaski montowany na krawędzi.

Najlepszy bagażnik na rowery na dach w 2019 roku ma dopasowaną do naszych potrzeb pojemność. Wiedz bowiem, że każdy sprzęt ma swoją określoną ładowność. Niektóre modele mogą zmieścić od 1 do 2 pojazdów, zatem są odpowiednie dla bezdzietnych par. Z kolei, jeśli planujemy wyjazd wraz z dziećmi, lepiej zainwestować w model o większej pojemności, na którym zmieści się nawet 5 rowerów. Pamiętaj też, by zapoznać się z maksymalnym obciążeniem. Jest to bardzo istotne, gdy planujemy przewożenie dużej ilości pojazdów.

Aby mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru, polecamy Ci zainwestowanie w urządzenie, które zostało uprzednio przetestowane. Niezbędne jest posiadanie certyfikatów, które dopuszczają bagażnik do użytku. Jednym z nich jest oznakowanie TUV. Poza tym, ważnym elementem są zabezpieczenia, które chronią produkt przed kradzieżą. W tym poradniku polecamy Ci zainwestowanie w bagażnik z wielomiejscowym ryglowaniem oraz centralnym zamkiem.

 

 

Bagażniki na rowery na dach – ranking

 

 

Thule Proride 591

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości bagażnik na swoje rowery, który będzie można zamocować na dachu, to polecamy Ci zainteresowanie się modelem Thule Proride 591. Jest to bardzo dobrze wykonany produkt, który posiada samoczynną regulację rozwartości, zatem bez trudu dopasujesz sprzęt do posiadanego pojazdu.

Największą zaletą produktu jest jego proste montowanie na dachu samochodu za pomocą odpowiednich pokręteł i uchwytów. Specjalna konstrukcja sprawia, że nie musimy używać zbyt dużej siły, aby umieścić tam sprzęt. Kolejnym atutem jest to, że bagażnik ma paski zębate, które w prosty sposób możemy dopasować do różnego rozmiaru opon, więc rower będzie dobrze utrzymany w jednej pozycji. Sam sprzęt wykonano z lekkiego aluminium, zatem nie będzie on stanowił dodatkowego obciążenie dla naszego pojazdu. Wymiary bagażnika to: długość – 145 cm, szerokość – 32,6 cm.

Osoby, które dokonały zakupu prezentowanego modelu są z niego bardzo zadowolone, gdyż nie tylko łatwo się go montuje, ale też pozwala on na bezpieczne przewożenie pojazdów.

 

 

 

 

Thule Freeride 532

 

Model Thule Freeride 532 to bardzo nowoczesny bagażnik samochodowy, który montuje się na dachu. Sprzęt jest bardzo prosty w użytkowaniu, więc nawet osoby, które po raz pierwszy udają się na wycieczkę ze swoimi pojazdami, nie będą miały problemu z umieszczeniem go na dachu.

Uchwyty, które znajdują się na ramie zostały wyposażone w bardzo innowacyjny mechanizm, który pozwala na jego szybkie odpięcie. Montowanie konstrukcji zajmuje kilka minut. Sprzęt jest dość uniwersalny i pasuje do większości ram rowerów o średnicy 8 cm. Dodatkowo produkt posiada paski zębate, których zadaniem jest utrzymanie kół w jednej pozycji. Element ten możemy regulować wedle naszych preferencji, tak by pasował do rozmiaru opon. Konstrukcja jest w stanie utrzymać pojazd o wadze 17 kg. Na uwagę zasługuje również to, że bagażnik wykonano ze stali, która jest odporna na uszkodzenia.

W opinii wielu konsumentów, prezentowany sprzęt to elegancki bagażnik na rowery na dach w dobrej cenie. Pozwoli on Tobie i Twojej rodzinie cieszyć się aktywnymi wyjazdami wakacyjnymi.

 

 

 

 

Thule Proride 591

 

Godnym polecenia sprzętem jest Thule Proride 591, czyli jeden z lepszych bagażników dedykowanych dla rowerów, który montujemy na dachu samochodu. Do zalet sprzętu zaliczamy prosty sposób montowania, dzięki czemu czynność ta zajmuje kilka minut.

Warto zauważyć, że prezentowany produkt dobrze pasuje do każdego modelu roweru, gdyż zębate paski, które przetrzymują koła są regulowane. Zatem w przeciągu kilku sekund dopasujemy wielkość zatrzasku do opon. Cała konstrukcja wykonana została z aluminium, które jest bardzo lekkie (masa bez roweru wynosi 3,6 kg), zatem nie stanowi zbyt dużego obciążenie dla samochodu. Poza tym materiał jest odporny na zniszczenia oraz działania czynników atmosferycznych, więc model będzie nam służył przez długi czas. Wymiary produktu wynoszą: długość – 145 cm, szerokość – 32,6 cm. Ze względu na regulowane mocowania zarówno montaż, jak i demontaż są bardzo proste. Dodatkowo, sprzęt może zostać umieszczony po dowolnej stronie auta.

Zdaniem konsumentów prezentowany bagażnik to bardzo przydatne urządzenie, które pozwoli nam w wygodny sposób przewozić rowery.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...