Najlepszy bagażnik dachowy typu box

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaki bagażnik dachowy typu box wybrać?

 

Wybierając się na wakacyjny wyjazd nie zawsze uda nam się spakować niezbędne rzeczy do bagażnika w samochodzie. W takiej sytuacji na pewno przyda się dodatkowy schowek, który zamontujemy na dachu. W sklepach znajdziesz wiele różnych boxów, które różnią się pojemnością, kształtem oraz ceną. Dlatego, aby ułatwić Ci zakupy poniżej prezentujemy niewielki poradnik, w którym opisujemy, jak znaleźć najlepszy bagażnik dachowy typu box w 2020 roku.

 

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że boxy dachowe są najbezpieczniejszym sposobem przewożenia bagażu. Znajdujące się we wnętrzu przedmioty są dobrze chronione przed wypadnięciem. Poza tym boxy są bardzo pojemne i sprawdzą się nawet podczas przewożenia nart. Ważną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę przed zakupem jest pojemność produktu. Na rynku znajdziesz niewielkie modele mieszczące 300 l – polecamy je mniejszym rodzinom. Jeśli jednak często spędzasz wakacje z dużą grupą osób zdecyduj się na bagażnik o pojemności 600 l.

Drugą istotną rzeczą jest ładowność produktu, czyli to, jak dużą wagę jest on w stanie udźwignąć. W przypadku niewielkich modeli wartość ta wynosi około 50 kg. Znajdziesz jednak w sklepach duże boxy, w których zmieścisz nawet 80 kg. Istotna jest też proporcja między ładownością a pojemnością.

Najlepsze bagażniki dachowe typu box są funkcjonalne, dopasowane do naszego samochodu. Inny produkt kupią posiadacze kombi, a inni jeżdżący niewielkim autem. Ważne jest, by box nie wystawał poza obrys dachu, gdyż może to ograniczyć nam widoczność, co stwarza zagrożenie na drodze. Specjaliści podkreślają, że poprawnie dobrany produkt jest około 10 cm krótszy od długości dachu. Przed zakupem sprawdź też, jak duży ciężar może utrzymać dach auta. Jest to szczególnie ważne, gdy wybierzemy bagażnik o dużej ładowności, np. 100 kg. Jeśli auto nie będzie w stanie utrzymać takiego ciężaru możemy je poważnie uszkodzić.

Koniecznie upewnij się, że bagażnik, który chcesz zakupić posiada niezbędne certyfikaty i atesty. Norma City crash poinformuje Cię, co się dzieje z boxem w czasie kolizji. Najbardziej powszechnym oznaczeniem jest certyfikat wydany przez TUV, który jest przyznawany tylko bardzo bezpiecznym sprzętom.

 

 

Bagażniki dachowe typu box – Ranking

 

 

Thule Motion XL

 

Wszyscy, którzy poszukują dobrze wykonanego bagażnika dachowego powinni zainwestować w Thule Motion XL. Aerodynamiczny kształt produktu to jedna z jego największych zalet. Sprzęt pozwoli Ci na załadunek dużej ilości bagażu (pojemność to 460 l). Wymiary modelu: długość – 205 cm, szerokość – 84 cm i wysokość – 45 cm.

Do zalet produktu zaliczamy system szybkiego montażu, nazywany Power Click. Dzięki niemu w ciągu kilku sekund zabezpieczysz ładunek. Dużym udogodnieniem jest specjalny zamek, który możesz zamknąć kluczem tylko po zamknięciu wszystkich rygli. Bagażnik wyposażony jest w funkcjonalny podnośnik, który ułatwia otwieranie i zamykanie boxa. Ładowność produktu to aż 75 kg, gdyż posiada on dodatkową, stalową ramę w podłożu. Wzmacnia ona konstrukcję modelu. Prezentowany sprzęt posiada certyfikat TUV/GS oraz spełnia normę City Crash. W bagażniku zmieści się 5-7  par nart lub 4-5 desek snowboardowych o długości nie większej niż 190 cm.

Prezentowany model, choć jest dobrze wykonany, jest jednak drogi. Koszty zakupu zdecydowanie przewyższają kwotę 2000 zł. Warto jednak zainwestować w bagażnik, gdyż jest on solidny. Cieszy się on niemal wyłącznie pozytywnymi opiniami konsumentów. Pochwalili oni sprzęt za wytrzymałą konstrukcję i dużą pojemność.

 

 

 

 

Eco 431

 

Model Eco 431 to bagażnik dachowy typu box w dobrej cenie. Pojemność produktu to 430 l, więc na pewno zmieścisz w nim niezbędne przyrządy. Gabaryty sprzętu to: długość – 180 cm, szerokość – 78 cm i wysokość – 37 cm. Ładowność modelu to 50 kg.

Box pozwala na przewiezienie 4 par nart lub 2 desek snowboardowych, których maksymalna długość wynosi 165 cm. Produkt montuje się wykorzystując technologię quick fixing, czyli szybkie unieruchomienie. Bagażnik ma również sprężynowe siłowniki, które ułatwiają zamykanie i otwieranie boxa. Sam produkt wykonany jest z wytrzymałego materiału, który jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy promieniowanie UV. Znajdujące się w środku rzeczy są zatem chronione przed zalaniem i przegrzaniem. Bagażnik posiada certyfikat TUV/GS, który potwierdza jego niezawodność oraz bezpieczeństwo.

Zdaniem wielu konsumentów jest to jeden z najsolidniejszych modeli na rynku. Jest on bardzo pojemny, przez co na pewno przyda się podczas rodzinnych wyjazdów. Do tego bagażnik wykonano z trwałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Hakr Magic 320 

 

Polecamy zakup Hakr Magic 320, czyli eleganckiego bagażnika dachowego w czarnym kolorze, wykończonego na wysoki połysk. Pojemność produktu to 320 l, więc na pewno sprawdzi się on podczas rodzinnych wyjazdów. Linia modelu dobrze komponuje się z kształtem samochodu. Nie tylko zwiększa to właściwości estetyczne, ale i sprawia, że box nie stanowi zagrożenia dla kierowcy. Wymiary produktu to : długość – 185 cm, szerokość – 60 cm i wysokość – 36 cm. Ładowność wynosi 50 kg.

Prezentowany sprzęt został wykonany z tworzywa ABS, które jest bardzo wytrzymałe. Liczne testy potwierdziły jego odporność na promieniowanie UV, wysoką temperaturę oraz deszcz. Dzięki temu znajdujące się we wnętrzu rzeczy są dobrze chronione. Bagażnik został wyposażony w 3-punktowy zamek centralny. Klucz może być z niego wyjęty tylko, gdy wszystkie rygle zostały poprawnie zamknięte. Dużym atutem jest sprężynowy podnośnik ułatwiający otwieranie oraz zamykanie wieka.  We wnętrzu boxu zmieścisz 3 deski snowboardowe lub 5 nart o długości nie większej niż 165 cm.

W swoich opiniach konsumenci podkreślali, że jest to bardzo bezpieczny bagażnik, który dodatkowo dobrze się prezentuje. Sprzęt spełnia takie normy, jak: TUV GD i City Crash. Również cena zakupu są bardzo atrakcyjna.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status