Najlepszy bagażnik dachowy Thule

Ostatnio aktualizowane: 15.07.20

 

Jaki bagażnik dachowy Thule wybrać?

 

Bagażnik dachowy przydaje się nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów, ale również zimą do przewożenia akcesoriów narciarskich. Pozwala on bezpiecznie przetransportować bagaże i sprzęty, które nie mieszczą się do samochodu. Rynek oferuje bardzo szeroki wybór tego typu produktów, dlatego przed zakupem powinniśmy dokładnie przemyśleć swoje potrzeby. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupów oraz jak wybrać model, który posłuży nam przez wiele lat.

 

Jednym z głównych producentów bagażników dachowych jest szwedzka firma Thule. Od 1942 roku oferuje ona swoim klientom akcesoria samochodowe, które wspomagają kierowców w bezpiecznym przewożeniu bagaży i sprzętów. Wszystkie produkty tej marki cechują się solidnym wykonaniem, oryginalnym designem oraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań.

Podczas zakupu nowego bagażnika przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego wymiary. Produkt musi być dopasowany do modelu i marki samochodu.  Pamiętajmy, że jego długość powinna być około 10 cm krótsza od długości dachu. W przeciwnym wypadku możemy mieć trudności z otworzeniem tylnej klapy auta. Sprawdźmy także typ dachu i w zależności od tego, czy wyposażony jest w relingi czy gniazda do łap zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria do mocowania bagażnika.

Pamiętajmy również, że pojemność i ładowność schowka to nie to samo. Jego pojemność może wynosić od 300 do 600 litrów, jednak nie oznacza to, że przestrzeń wewnątrz możemy szczelnie wypełnić naszymi rzeczami. Każdy model ma określoną maksymalną masę bagażu, która bardzo rzadko jest tożsama z pojemnością. Dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić oba parametry.

Miejmy na uwadze również sposób otwierania boxu. Najlepiej, by otwierał się on z obu stron, zarówno od strony kierowcy, jak i pasażera. Ważne są również certyfikaty bezpieczeństwa określające, co się dzieje z bagażnikiem w przypadku kolizji. Najlepszy bagażnik dachowy Thule w 2020 roku spełnia wszystkie normy, w tym City Crash oraz te wydawane przez TÜV.

Bardzo ważny jest również prosty sposób montażu, który ułatwi nam mocowanie bagażnika na dachu. Najlepiej sprawdzają się modele z opatentowanymi systemami, które nie wymagają użycia dodatkowych narzędzi. Najlepsze bagażniki dachowe Thule posiadają tego typu rozwiązania, co sprawia, że ich montaż jest szybki i łatwy.

 

 

Bagażniki dachowe Thule – Ranking

 

 

Thule Wingbar Edge 9595 

 

Jeśli szukasz bagażnika dachowego z niskim profilem, który jest jednocześnie elegancki, funkcjonalny i cichy podczas jazdy, model Thule Wingbar Edge 9595 powinien Cię zainteresować.

Produkt przeznaczony jest do umieszczenia na relingach dachowych samochodu. Posiada on lekko zaokrąglone belki, które przylegają do dachu oraz wyjątkowo mocną belkę bazową. Dzięki zmontowanemu systemowi stóp i czytelnej instrukcji krok po kroku jego montaż jest niezwykle prosty.

Zastosowanie technologii WindDiffuser zmniejsza opór powietrza jednocześnie redukując hałas i zmniejszając zużycie paliwa. Szerokość bagażnika wynosi 76 cm, a jego maksymalne obciążenie to 75 kg. Wyrób jest zgodny z normą ISO oraz spełnia normy City Crash. Nie wymaga on również składania, gdyż jest od razu gotowy do montażu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup bagażnika Thule Wingbar Edge 9595 twierdzą, że jest to solidny produkt. Jego wysoka jakość potwierdzona jest także 5-letnią gwarancją producenta.

 

 

 

 

Thule Motion 800 XL 

 

Model Thule Motion 800 XL pomoże Ci bezpiecznie przewieźć nadmiar bagażu na dachu samochodu. Jest to funkcjonalny box, który sprawdzi się w każdej podróży.

Wymiary bagażnika to 205 cm x 84 cm x 45 cm, a jego maksymalna ładowność wynosi 75 kg. Dzięki zastosowaniu technologii Power-Click oraz dwustronnym szczękom sterowanym pokrętłem jego montaż jest bezpieczny i szybki. Instalacja nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi.

Model ten wyposażony jest w podnośniki, które wspomagają otwieranie i zamykanie bagażnika zarówno od strony kierowcy, jak i pasażera. Załadunek bagażu ułatwiają dodatkowo wygodne uchwyty po obu bokach.

Produkt posiada certyfikat TUV i spełnia normy City Crash. Pozostawione wewnątrz rzeczy są całkowicie bezpieczne dzięki zastosowaniu centralnego zamka. Warto wspomnieć również o pozytywnych opiniach użytkowników, którzy zakupili bagażnik Thule Motion 800 XL. Według nich jest to wytrzymały produkt z solidnym mocowaniem.

 

 

 

 

Thule WingBar Edge 9594 

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Thule WingBar Edge 9594. Ten bagażnik dachowy Thule w dobrej cenie dobrze dopasowuje się do dachu.

Produkt ma niski profil oraz podwójnie formowane, plastikowe końcówki, dzięki którym bardzo dobrze się prezentuje. Bagażnik jest wstępnie zmontowany, dzięki czemu jego instalacja nie stwarza żadnych problemów. Z kolei zastosowanie technologii lotniczej sprawia, że zużycia paliwa i hałas w czasie jazdy są zredukowane.

Bagażnik posiada atest TÜV i spełnia normę City Crash. Jego wymiary to długość – 89,6 cm i wysokość – 5,9 cm, a maksymalna ładowność wynosi 75 kg. Model ten jest zabezpieczony zamkiem. Opinie użytkowników o bagażniku Thule WingBar Edge 9594 są bardzo pozytywne. Cenią oni ten model za jego łatwość montażu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status