Najlepszy bagażnik dachowy na relingi

Ostatnio aktualizowane: 21.01.20

 

Jaki bagażnik dachowy na relingi wybrać?

 

Bagażnik dachowy umożliwia zabranie ze sobą w podróż większą ilość bagaży lub sprzętu sportowego bez zmniejszenia komfortu jazdy pasażerów. W tym artykule skupiamy się na modelach na relingi, które cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród konsumentów. Podpowiemy Ci, czym kierować się, robiąc zakupy, a dodatkowo pokażemy, które produkty są godne uwagi. Wszystko za sprawą rankingu umieszczonego na końcu poniższego poradnika.

 

Wielu właścicieli aut często skarży się, że ich pojazdy nie mają zbyt pojemnego bagażnika. Dotyczy to przede wszystkim miejskich hatchbacków i sedanów. Z tego względu wybranie się z rodziną na wycieczkę może być utrudnione, gdyż konieczne jest ograniczenie bagaży. Niemniej jednak problem z niewielką ilością przestrzeni wewnątrz samochodu można szybko rozwiązać montując odpowiednio dopasowany bagażnik dachowy. Kierowcy chętnie wybierają w szczególności modele na relingi, ponieważ są bardzo proste w montażu i pasują do większości aut.

Czym wyróżnia się najlepszy bagażnik dachowy na relingi w 2020 roku? Dobry produkt tego typu posiada niezbędne certyfikaty, które dowodzą, że został dopuszczony do użytku. Do nich należy m.in. TÜV, czyli dokument wydawany przez specjalną jednostkę certyfikującą. Potwierdza on, że dany model został dokładnie przebadany nie tylko pod kątem bezpieczeństwa, ale również użyteczności. Przyznane bagażnikowi certyfikaty dają nam także informacje o tym, co dzieje się z zakupionym produktem choćby podczas wypadku (m.in. czy nie pęknie podczas uderzenia o drzewo lub inny obiekt).

Bagażnik i relingi powinny być wyprofilowane tak, aby zamontowana na dachu konstrukcja stawiała jak najmniejszy opór powietrza. Inaczej zwiększy się zużycie paliwa, a wszystkim pasażerom będzie przeszkadzać generowany przez produkt hałas.

Należy pamiętać, że najlepsze bagażniki dachowe na relingi są łatwe w montażu. Najlepiej, jeśli wybrany model będziemy mogli przymocować bez użycia specjalistycznych narzędzi. Z tego powodu większość marek oferuje produkty, które montuje się jedynie przy użyciu klucza imbusowego (co nie zajmuje zbyt dużo czasu).

Wybierając bagażnik dachowy zwróćmy też uwagę na design. Niewłaściwie dobrany produkt może obniżać estetykę pojazdu, dlatego wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia. Konsumenci najczęściej wybierają modele w srebrnym kolorze, ponieważ doskonale dopasowują się do koloru karoserii. Jeśli jednak mamy wrażenie, że taki bagażnik będzie źle prezentować się na samochodzie na pewno uda nam się znaleźć produkt w innej, ciemniejszej wersji kolorystycznej.

 

 

Bagażniki dachowe na relingi – ranking

 

 

Thule Wingbar Edge 9595 

 

Thule Wingbar Edge 9595 to bagażnik dachowy o ładowności 75 kg. Ponieważ wyposażono go w zamek nie musimy się obawiać o kradzież przewożonych na dachu bagaży. Produkt jest kompatybilny z One Key System. Opisywany model posiada certyfikat TÜV, więc możemy mieć pewność, że jest funkcjonalny i wytrzymały.

Bagażnik wykorzystuje technologie WindDiffuser i TrailEdge, w efekcie czego nie wytwarza podczas jazdy zbyt dużego oporu powietrza. W zestawie znajdują się 2 belki o różnych długościach (89,6 cm i 97,6 cm). Z uwagi na niski profil wspomnianych elementów produkt znajduje się blisko dachu i tym samym nie odstaje nadmiernie (co mogłoby generować duży hałas).

Do zalet modelu marki Thule zalicza się: szybki montaż, dobre dopasowanie do auta oraz możliwość bezpiecznego przewożenia rowerów, nart lub innego sprzętu sportowego. Co więcej, plastikowe końcówki belek skutecznie zapobiegają porysowaniu karoserii podczas mocowania i zdejmowania z dachu.

 

 

 

 

Aguri Prestige P5 

 

Bagażnik AGURI Prestige P5 został wykonany z wysokiej jakości aluminium, co powoduje, że jest wyjątkowo wytrzymały. Belki przypominają kształtem skrzydła samolotu. Tego typu rozwiązanie powoduje, że produkt nie generuje dużego hałasu podczas jazdy i jednocześnie nie wpływa na zwiększenie zużycia paliwa.

Przedstawiony model ma zamki antykradzieżowe zabezpieczone na klucz, co uniemożliwia kradzież przewożonych na dachu przedmiotów. Bagażnik pasuje do większości samochodów, na co wpływa regulacja rozstawu umieszczona na głowicach. Ładowność produktu to 70 kg.

Po zapoznaniu się z wieloma komentarzami na temat wspomnianego bagażnika można wywnioskować, że jest to bardzo dobry wybór dla osób lubiących podróżować z własnym sprzętem sportowym. Produkt posiada stosowne certyfikaty potwierdzające solidność i bezpieczeństwo użytkowania (m.in. TÜV oraz B Pimot). Nie należy się więc obawiać, że zniszczy się on zbyt szybko w wyniku częstej eksploatacji.

 

 

 

 

Menabo Brio

 

Model Menabo Brio idealnie nadaje się do przewożenia: nart, rowerów, boxów, mebli, a nawet materiałów budowlanych. Produkt wyróżnia się prostym, a jednocześnie eleganckim designem. Nie musimy się martwić, że montaż bagażnika negatywnie wpłynie na wygląd samochodu. Maksymalne obciążenie w tym przypadku wynosi 90 kg.

Jedną z największych zalet produktu jest to, że z łatwością zamontujemy go na dachu przy pomocy klucza imbusowego. Gumowe elementy na belkach zapobiegają porysowaniu karoserii, a ich aerodynamiczny kształt sprawia, że transport dużej ilości bagaży nie wpływa na zwiększenie hałasu podczas jazdy. Model Menabo Brio ma atest TÜV/GS.

Według konsumentów jest to dobry i tani bagażnik dachowy na relingi. Zabezpieczenie w postaci zamka na klucz zwiększa bezpieczeństwo przewożonych przedmiotów i uniemożliwia ich kradzież. Biorąc pod uwagę dużą ładowność produkt pozwala na transport dużej ilości bagaży.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status