ᐅ Dobre bagażniki dachowe na narty – Rankingi i opinie

Najlepszy bagażnik dachowy na narty

Ostatnio aktualizowane: 16.12.19

 

Jaki bagażnik dachowy na narty wybrać?

 

Zima to idealna pora dla wszystkich miłośników narciarstwa. Do tego, aby wyruszyć na stok, trzeba się dobrze przygotować. To czas sprawdzenie i ewentualnie zakupy sprzętu, takiego jak ubranie, buty narciarskie i narty. Każdy narciarz, który podróżuje w większym gronie, czy to rodzinnym, czy przyjacielskim powinien zaopatrzyć się też w bagażnik dachowy na narty. Oczywiście takie urządzenie przyda się także każdemu singlowi. Ułatwia to transport sprzętu i dodatkowo powinno umożliwić bezpieczny jego przewóz.

 

Dobry bagażnik dachowy może także sprawdzić się latem do spakowania sprzętu. Zwykły bagażnik też jest dobry, ale w przypadku nart nie jest to do końca rozsądne. Gwałtowny zakręt mógłby spowodować ich przesunięcie i zniszczenie. Oczywiście to samo się tyczy snowboardu. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiar samochodu. Jeżeli posiadasz auto typu kombi, to każdy bagażnik będzie pasował. Jeśli zaś posiadasz inny rodzaj pojazdu, to warto zwrócić uwagę na wymiary dachu. Sprzęt nie powinien przekraczać jego wielkości, nawet zaleca się wybrać nieco mniejszy.

Jest kilka rodzajów bagażników dachowych. Pierwszy z nich to box, który z wyglądu przypomina trochę trumnę. W takim pojemniku zmieścimy dużo większą ilość nart i może się on też przydać do przechowania innego sprzętu, np. w okresie letnim. Ponadto istnieją mniejsze i węższe boxy, w których można przechowywać narty. Warto dodać, że są dostępne także zaczepy, w których można zamontować sprzęt narciarski.

Istnieje też kilka typów bagażników dachowych, tzw. belek. Przez to, że są one montowane na dachu różnymi metodami, możemy wyróżnić belki z relingami, fixpointami i łapami. Przy dobieraniu produktu warto też sprawdzić ile kilogramów on utrzyma. Nie można też oczywiście przesadzić ze zbyt dużą ilością sprzętu, aby nie obciążyć samochodu. Wybierając najlepszy bagażnik dachowy na narty w 2019 roku, warto zainteresować się tak zwanymi belkami. Są one świetnie dostosowane do sprzętu narciarskiego. Zwróć uwagę przede wszystkim na ich montaż. Im wygodniejszy, tym szybciej przygotujesz się do podróży na stok. Najlepsze bagażniki dachowe na narty zrobione są z aluminium i mają zabezpieczenie w formie zamknięcia na kluczyk.

 

 

Bagażniki dachowe na narty – Ranking

 

 

THULE Deluxe 726 

 

Bagażnik dachowy THULE Deluxe 726 jest najwyższej jakości sprzętem do transportu nart lub desek snowboardowych. Urządzenie zostało wykonane w formie uchwytu o aerodynamicznej konstrukcji. Materiał, z jakiego został wykonany bagażnik, to świetnej jakości aluminium. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy wcisnąć duży przycisk, otworzyć bagażnik i włożyć sprzęt narciarski, a następnie go zamknąć.

Zamki zabezpieczające zapewniają, że podczas przewożenia nart, czy snowboardu, będą chronić sprzęt przed ryzykiem uszkodzenia. Duży przycisk do otwierania bagażnika został specjalnie zaprojektowany. Ułatwi on otwieranie ręką w grubej rękawicy narciarskiej. Bagażnik jest w stanie pomieścić 4 pary nart lub 2 deski snowboardowe. Uchwyt aerodynamiczny posiada regulację wysokości. Pozwala to uniknąć uszkodzenia dachu pojazdu. Piękny i prosty design bagażnika z pewnością spodoba się nie tylko wszystkim mężczyznom, ale także kobietom.

Osoby, które zdecydowały się na zakup THULE Deluxe 726 doceniły prostą obsługę i bezpieczeństwo bagażnika.

 

 

 

 

Menabo White Bear 4 

 

Menabo White Bear 4 to bagażnik samochodowy na narty, montowany na belkach. Jeśli szukasz niedrogiego sprzętu do szybkiego przewożenia artykułów do jazdy po stoku, to ten bagażnik z pewnością wpadnie Ci w oko. Urządzenie wygląda estetycznie. Belki zostały wykonane z najwyższej jakości aluminium. Ich sposób montowania na dachu jest dziecinnie prosty. W dodatku przy montażu urządzenia nie będą Ci potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Mocowanie obejmuje belki prostokątne oraz owalne.

Ich wymiary są równe: 60 mm szerokości, wysokość 32 mm. W takim bagażniku jesteś w stanie spokojnie zmieścić 4 pary nart zwykłych lub 3 pary nart carvingowych, ewentualnie 2 deski snowboardowe. Przestrzeń ładunkowa belek wynosi dokładnie 37 cm. Bagażnik ten gwarantuje bezpieczeństwo zamontowanego sprzętu, ponieważ posiada zamknięcie na kluczyk. Produkt ten posiada certyfikat TUV. Oznacza to, że używanie bagażnika jest bezpieczne, dobre jakościowo i użyteczne. W dodatku urządzenie zostało przebadane przez ekspertów.

Według użytkowników Menabo White Bear 4 to bagażnik dachowy na narty w dobrej cenie.

 

 

 

 

Taurus SnowUp 600 

 

Taurus SnowUp 600 to najwyższej jakości uchwyt na narty. Urządzenie to gwarantuje bezpieczeństwo przewożenia sprzętu narciarskiego lub desek snowboardowych. Bagażnik jest uniwersalny i został wykonany z najwyższej jakości aluminium. Jeżeli zastanawiasz się nad bezpiecznym przewozem sprzętu zimowego w przystępnej cenie, to z pewnością zainteresuje Cię ten produkt. Szerokość robocza bagażnika jest równa 60 cm. Sprawia to, że spokojnie przewieziesz maksymalnie 6 par nart zwykłych lub 4 carvingowych.

Produkt pomieści w sobie także 4 deski snowboardowe. Wymiary uchwytu wynoszą: 77,5 cm szerokości oraz 11 cm wysokości. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w specjalne podkładki dystansowe, które umożliwiają przewóz sprzętu do sportu zimowego, który ma wysokie wiązania. Przez specjalnie zaprojektowane wiązania z pewnością nie zarysujesz dachu samochodu. Montaż urządzenia jest bardzo prosty bez potrzeby użycia narzędzi. Bagażnik posiada także zamki przy uchwytach, które uniemożliwiają kradzież sprzętu, a co więcej, zabezpieczą dodatkowo sprzęt przed uszkodzeniem.

Klienci, którzy zdecydowali się zakupić Taurus SnowUp 600 pozytywnie ocenili sprzęt przede wszystkim za jego prosty montaż i obsługę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status