Najlepszy bagażnik dachowy box Thule

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki bagażnik dachowy box Thule wybrać?

 

Problemem wielu kierowców, z jakim spotykają się podczas wakacyjnych wyjazdów jest niedostateczna ilość miejsca w bagażniku. Rozwiązaniem jest zakup boxa dachowego, który pozwoli na bezpieczne załadowanie wszystkich, dodatkowych przedmiotów. Warto przed zakupem przemyśleć nasze potrzeby oraz rozsądnie podejść do wyboru odpowiedniego modelu, który posłuży nam przez długi czas. Dlatego w naszym artykule podpowiadamy, czym kierować się podczas zakupów.

 

Thule to szwedzka firma założona w 1942 roku, która zajmuje się produkcją wszelkiego rodzaju uchwytów i bagażników samochodowych. Misją przedsiębiorstwa jest wspomaganie kierowców w bezpiecznym i łatwym transporcie dowolnego ładunku. Wszystkie wyroby Thule cechują się oryginalnym designem, są wytrzymałe i wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Podstawową rzeczą przy doborze odpowiedniego bagażnika dachowego jest jego dopasowanie do marki i modelu samochodu, a także typu nadwozia. Należy pamiętać, aby całkowita długość boxu nie wystawała poza krawędzie dachu pojazdu. Dla bezpieczeństwa warto zakupić model, który będzie nawet o około 10 cm krótszy. Miejmy na uwadze również wytrzymałość dachu, aby go nie przeciążyć.

Ważna jest także pojemność boxu. Najmniejsze produkty dostępne w sprzedaży mieszczą do 300 litrów i przedmioty o długości do 190 cm. Największe modele mają pojemność ponad 600 litrów. Pamiętajmy jednak, że maksymalna masa bagażu, jaką możemy włożyć do bagażnika nie zawsze jest wprost proporcjonalna do jego pojemności. Dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić te parametry.

Istotny jest także sposób montażu. Warto nabyć markowe wyroby z opatentowanymi systemami mocowania, które z pewnością znacznie ułatwiają cały proces. Najlepsze bagażniki dachowe typu box Thule posiadają tego typu rozwiązania, co sprawia, że ich montaż nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi, jest szybki i łatwy.

Niemniej ważny jest sposób otwierania i dodatkowe zabezpieczenia schowka. Najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest opcja otwierania boxu z obu stron. W ten sposób mamy możliwość załadunku i rozładunku bagażu zarówno od strony pasażera, jak i kierowcy. Najlepszy bagażnik dachowy typu box Thule w 2020 roku posiada także dodatkowe siatki i zaczepy, które zabezpieczą i unieruchomią nasze rzeczy.

 

 

Bagażniki dachowe box Thule – Ranking

 

 

Thule Motion XL

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Thule Motion XL. Jest to duży bagażnik dachowy o pojemności 460 litrów i ładowności 75 kg, w którym bezpiecznie przewieziemy nasze rzeczy.

Produkt charakteryzuje się dużą przestrzenią ładunkową oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii. Posiada on opatentowany system centralnego zamka z kluczem, który możemy wyjąć tylko wtedy, gdy zamkniemy wszystkie rygle. Użytkowanie bagażnika ułatwiają wygodne podnośniki oraz możliwość otwierania z dwóch stron. Dodatkowo jego montaż jest bardzo łatwy.

Wymiary bagażnika to długość – 205 cm, szerokość – 84 cm i wysokość – 45 cm. Pomieści on przedmioty o maksymalnej długości 190 cm, a jego masa to 19 kg. Model ten posiada również certyfikat TUV/GS oraz spełnia normy City Crash.

Użytkownicy twierdzą, że bagażnik zapewnia bezpieczne i wygodne przechowywanie wszystkich rzeczy. Produkt wykonany jest z solidnych materiałów, dzięki którym z pewnością posłuży nam przez długi czas.

 

 

 

 

Thule Touring 600 SPORT

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Thule Touring 600 SPORT. Jest to bagażnik dachowy typu box Thule w dobrej cenie, który ma ekskluzywny, tytanowy kolor i elegancko się prezentuje.

Montaż tego modelu jest niezwykle łatwy i szybki dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii FastClick. Wyposażony jest on w bezpieczny zamek centralny z kilkoma ryglami oraz sprężynowe podnośniki ułatwiające zamykanie i otwieranie.

Wymiary schowka to 190 cm x 63 cm x 39 cm, a maksymalna długość ładunku wynosi 175 cm. W zestawie otrzymujemy również tekstylny pokrowiec, który zabezpieczy bagażnik, kiedy będzie on nieużywany, a także uchwyt ścienny, który ułatwi przechowywanie.

Osoby, które zakupiły bagażnik Thule Touring 600 SPORT, uważają, że jest on bardzo wygodny w użyciu i przechowywaniu. Jego niewątpliwymi zaletami jest łatwość montażu, a także duża pojemność 300 litrów i ładowność 50 kg.

 

 

 

 

Thule Motion XT White Glossy

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Thule Motion XT White Glossy. Ten bagażnik dachowy ma wyjątkowy kształt, który doskonale komponuje się z każdym pojazdem.

Produkt wyposażony jest w miękkie uchwyty zewnętrzne oraz podnośniki, które ułatwiają otwieranie i zamykanie. Jest to model dwustronny, dzięki czemu możemy w nim schować rzeczy zarówno od strony pasażera, jak i kierowcy. Bagażnik można szybko i łatwo zamontować przy użyciu wbudowanego systemu PowerClick.

Bagażnik ma bezpieczne zamknięcie, które sprawia, że nie musimy martwić się o przechowywane w nim rzeczy. Jego wymiary to 175 cm x 86,5 cm x 46 cm, a ładowność wynosi 75 kg.

Warto zwrócić uwagę na pozytywne opinie konsumentów, które potwierdzają wysoką jakość produktu. Użytkownicy cenią sobie ten model za jego wytrzymałość i łatwość montażu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status