Najlepszy alkomat Sentech

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Alkomaty Sentech – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki alkomat Sentech wybrać?

 

Wbrew powszechnej opinii, alkomat to nie tylko atrybut policjanta. Każdy z nas bowiem, powinien mieć takie urządzenie, które pozwoli nam ocenić, czy następnego dnia po piciu alkoholu, możemy prowadzić samochód. Jak podają statystyki, codziennie na drogach pijany kierowca zabija przynajmniej jedną osobę. Dlatego, to naszym obowiązkiem jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje, jak i innych użytkowników dróg. Jeśli jednak nie wiesz, jakie cechy powinny posiadać najlepsze alkomaty Sentech, to polecamy Ci nasz poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji. Dodatkowo, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy trzy ciekawe modele tego producenta.

Sentech to koreańska firma, która zasłynęła na rynku międzynarodowym produkcją wysokiej jakości urządzeń do kontroli trzeźwości. Produkty tej firmy używane są zarówno przez funkcjonariuszy prawa, jak i indywidualnych kierowców. Modele producenta cechują się dużą dokładnością, zatem możesz mieć pewność, czy rzeczywiście powinieneś prowadzić.

Przed jego zakupem powinieneś zwrócić uwagę na rodzaj czujnika, jaki posiada interesujący Cię alkomat posiada. Pierwszym typem są sprzęty z sensorem półprzewodnikowym. Jeśli w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol, elektrody umieszczone wewnątrz ulotnią się, co polepszy przewodność półprzewodnika. W konsekwencji zapalą się diody. Musisz jednak wiedzieć, że oszukanie tego typu modelu jest bardzo proste i niejednokrotnie ukazywany jest fałszywy wynik.

Drugim typem sprzętów na rynku są produkty z sensorem elektrochemicznym. Wewnątrz aparatury znajdują się związki chemiczne, które wchodzą w reakcję z alkoholem, co wytwarza prąd elektryczny. Takie oprogramowanie cechuje się dużą precyzją działania, dlatego właśnie ten typ alkomatu dominuje wśród policjantów. Ostatnim rodzajem sprzętów są modele spektrofotometryczne. Działa on za pomocą podczerwieni, co sprawia, że jest to najlepszy alkomat Sentech w 2020 roku.

Koniecznie zwróć również uwagę na tryb pracy alkomatu. Bowiem, niejednokrotnie to Ty będziesz musiał sprawdzić poziom alkoholu u innych osób. Pierwszy z zaprezentowanych typów wymaga pełnej partycypacji badanego, gdyż wymaga wydmuchiwania powietrza przez kilka sekund. Drugi rodzaj urządzeń jest pasywny, zatem czujnik można jedynie zbliżyć do ust badanego, aby mieć pewność, że nie spożywał on alkoholu.

 

 

Alkomaty Sentech – ranking

 

 

Sentech Promiler AL 8000

 

Jeśli poszukujesz nowoczesnego i bardzo wydajnego sprzętu, który powie Ci, czy możesz prowadzić samochód, polecamy Sentech Promiler AL 8000. Urządzenie jest bardzo dokładnym alkomatem z sensorem elektrochemicznym. Oznacza to, że w bardzo krótkim czasie poinformuje Cię o stężeniu alkoholu we krwi badanego. Dodatkowo, sprzęt jest w pełni bezpieczny i zgodny z normą EN-PN 16280. Bowiem używany jest nie tylko przez osoby prywatne, ale i policjantów.

Zakres pomiaru w produkcie waha się między 0,01 promila a 4,00 promila, co jest gwarantem dokładnego wyniku. Aparatura zasilana jest dwoma bateriami AAA. Warto dodać, że produkt ma wbudowany ustnik, co ułatwia użytkowanie. Poza tym sprzęt może być używany nawet na osobie biernej, która odmawia poddania się testowi. Jest to bardzo wydajny produkt, który wymaga kalibracji co 500 pomiarów.

Ponieważ tego typu produkty są używane przez policję, wielu konsumentów zdecydowało się na zakup modelu. Pozytywnie oceniają łatwość obsługi tego urządzenia.

 

 

 

 

Sentech AL 2500 Expert

 

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach jest naszym obowiązkiem, dlatego każdy kierowca powinien posiadać własny alkomat. Dzięki temu samodzielnie sprawdzimy poziom alkoholu we krwi, co informuje nas o tym, czy jesteśmy w stanie samodzielnie prowadzić samochód.

Do atutów sprzętu należy zaliczyć dużą dokładność w podawaniu otrzymanego wyniku. Równocześnie, model ma niewielkie wymiary, więc bez problemu schowamy go do torebki i zawsze będziemy mieć przy sobie. Czas, jaki potrzebny jest na zaprezentowanie wyniku, to zaledwie 2 sekundy. Warto dodać, że urządzenie bez problemu sczytuje dane zarówno z osób, z którymi jest kontakt, jak i pasywnych, zatem bez trudu dowiesz się, czy ktoś, kto odmawia pomiaru jest w stanie sam prowadzić samochód. Zakres wskazania wynosi od 0 do 4 promili, zatem sprawdzimy stan wydychanego powietrza nawet po spożyciu dużej ilości alkoholu.

Duża oszczędność pracy maszyny przekonała wiele osób do zakupu tego urządzenia. Bowiem dwie baterie alkaliczne umożliwiają wykonanie nawet do 700 pomiarów. Dzięki temu, model możemy mieć zawsze przy sobie.

 

 

 

 

Sentech AL 2600

 

Wybierając alkomat powinniśmy przede wszystkim upewnić się, że będzie to wydajny i dokładny sprzęt. Takim modelem jest właśnie Sentech AL 2600. Dzięki temu produktowi każdy z nas będzie mógł upewnić się, czy jest w stanie prowadzić samochód. Pozwoli to na zmniejszenie wypadków samochodowych na drogach, które powodują pijani kierowcy.

Aparatura ma sensor półprzewodnikowy, co jest gwarancją dokładnego określenia stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, alkomat jest bardzo poręczny oraz ma niewielkie gabaryty, zatem na pewno zmieści Ci się do torebki czy schowka w aucie. Sprawi to, że w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić poziom alkoholu we krwi po przyjęciu. Zakres pomiaru wynosi od 0,00‰ do 4,00‰. Aparatura posiada znak CE, co oznacza, że produkt wykonano zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej.

Liczne zalety sprzętu skłoniły wielu konsumentów do zakupu prezentowanego modelu. Zdaniem użytkowników jest to bardzo wydajny alkomat Sentech w dobrej cenie, który warto polecić każdemu kierowcy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status