ᐅ Dobre alkomaty elektrochemiczne – rankingi i opinie

Najlepszy alkomat elektrochemiczny

Ostatnio aktualizowane: 11.11.19

 

Alkomaty elektrochemiczne – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2019

 

Jaki alkomat elektrochemiczny wybrać?

 

Wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu, nie tylko narażamy siebie na otrzymanie mandatu, punktów karnych, czy utratę prawa jazdy. Ryzykujemy również życie i zdrowie innych – pasażerów, pieszych, czy pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy po nocnej imprezie możemy już prowadzić samochód, dobrym rozwiązaniem jest nabycie alkomatu elektrochemicznego. Szeroka oferta rynkowa tego typu produktu z pewnością nie ułatwi nam wyboru, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, czym kierować się przy zakupie tego typu urządzenia. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym umieściliśmy trzy najlepsze alkomaty elektrochemiczne.

Modele z sensorem elektrochemicznym są obecnie najczęściej wybierane przez kierowców. Tego typu urządzenia są bardzo dokładne, dlatego wykorzystuje je również policja. Ich działanie polega na reakcji związków chemicznych z alkoholem, w wyniku czego wytwarza się prąd elektryczny, który pobudza czujnik. Przed zakupem warto zasięgnąć informacji od sprzedawcy na temat jakości i pochodzenia czujnika. Istotny jest także jego rozmiar, gdyż im jest większy, tym pokazuje bardziej dokładny wyniki.

Przy wyborze należy także zwrócić uwagę na ustnik. Przede wszystkim powinien on uniemożliwiać zaciągnięcie się powietrzem z urządzenia. Poza tym warto zainwestować w przyrząd z wymiennymi końcówkami, których możemy używać przez dłuższy czas. Najlepszy alkomat elektrochemiczny w 2019 roku umożliwia obrót ustnika o 360 stopni, zapewniając komfort użytkownikom.

Nie bez znaczenia jest również ilość pomiarów. Należy sprawdzić, ile testów będziemy w stanie wykonać przed rozregulowaniem się sprzętu. Warto również dowiedzieć się w sklepie, gdzie należy pozostawić urządzenie do kalibracji i jaki jest jej koszt. Ponadto dobry alkomat elektrochemiczny powinien być wyposażony w czytelne menu w języku polskim oraz przejrzysty wyświetlacz, który pokazuje dokładny pomiar liczbowy. Istotna jest także żywotność baterii. Najlepsze modele dostępne na rynku posiadają baterię litowo-jonową wielokrotnego ładowania. Takie rozwiązanie sprawia, że alkomat jest niezwykle wygodny w użytkowaniu.

 

 

Alkomaty elektrochemiczne – Ranking

 

 

Alcofind DA-8100

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować model Alcofind DA-8100. Ten alkomat elektrochemiczny w dobrej cenie wyposażony jest w wysokiej klasy tester, którego zakres pomiarowy wynosi do 5 promili. Jest on niezwykle czuły i precyzyjny, gdyż pokazuje pomiary z dokładnością do setnych części promila.

Urządzenie wyposażone jest w trwały sensor, którego stan przed każdym użyciem sprawdza specjalny układ. Nie pozwala on na wykonanie kolejnego testu przed całkowitym oczyszczeniem się czujnika z oparów alkoholu. Sprzęt posiada także funkcje diagnostyczne, określające prawidłowe funkcjonowanie alkomatu oraz informujące o konieczności jego kalibracji.  

Moduł sensora w tym modelu jest wymienny, dzięki czemu użytkowanie produktu jest wygodne. Dodatkowy komfort zapewniają wymienne ustniki, których używać możemy wielokrotnie. W zestawie otrzymamy aż 6 sztuk.

Urządzenie jest gotowe do pomiaru już po 18 sekundach, natomiast pobór próbki trwa 5 sekund. Sprzęt wyposażony jest w 3-cyfrowy wyświetlacz LCD z podświetleniem i zasilany jest na baterie AAA 1.5V. Jego wymiary to 12,3 cm x 5,2 cm x 2,9 cm. Użytkownicy cenią ten model za jego precyzyjność.

 

 

 

 

AlcoFind DA-8100L

 

Jeśli szukasz zaawansowanego urządzenia pomiarowego o stabilnym działaniu, to model AlcoFind DA-8100L z pewnością Cię zainteresuje. Jest to alkomat elektrochemiczny o zakresie pomiarowym do 5 promili. Jego rozdzielczość wskazań kształtuje się na poziomie dwóch miejsc po przecinku.

Przyrząd wyposażony jest w układ sprawdzający stan czujnika, który wstrzymuje kolejne pomiary przed oczyszczeniem się sensora z oparów alkoholu. Posiada on także funkcje diagnostyczne, informujące o wszelkich błędach i konieczności kalibrowania.

Produkt ma 4-cyfrowy wyświetlacz LCD. Wszelkie ustawienia użytkownika, w tym zmiana jednostki, czas wdechu próbki, czy poziom sygnału alarmu można w tym modelu regulować. Poza tym posiada on opcję automatycznego wyłączania oraz wyświetla liczbę przeprowadzonych testów.

Wymiary alkomatu to 5,2 cm x 12,3 cm x 2, 9 cm. Zasilany jest dwiema bateriami alkalicznymi typu AA. Przygotowanie do pomiaru trwa około 15 sekund, natomiast próbkę można pobrać w ciągu 3 sekund. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego alkomatu zgodnie twierdzą, że jest on bardzo precyzyjny i idealnie nadaje się do samokontroli.

 

 

 

 

AlcoDigital A300

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu AlcoDigital A300. Jest to alkomat elektrochemiczny, który umożliwia pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu w zakresie od 0 do 6,3 promila. Wyniki testu przedstawiane są z dokładnością do trzech miejsc po przecinku.

Sprzęt posiada czujnik przepływowy powietrza, dzięki któremu wyniki pomiarów są niezwykle dokładne. Wyposażony jest on w 4-cyfrowy, kolorowy wyświetlacz LCD z podświetleniem. Oprócz wyniku testu urządzenie pokazuje również licznik pomiarów, które w tym modelu mogą osiągnąć nawet 10 000.

Alkomat jest gotowy do działania już po 10 sekundach, natomiast sam test przeprowadza się w ciągu 3 sekund. Sprzęt zasilany jest za pomocą 4 baterii alkalicznych typu AAA. W zestawie z urządzeniem otrzymamy także 5 dodatkowych ustników wielokrotnego użytku. Wymiary tego modelu to: 14,5 cm x 6 cm x 3,3 cm.  

Użytkownicy doceniają ten produkt przede wszystkim za łatwość jego użytkowania oraz dokładne pomiary.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status