Najlepszy alkomat Amii

Ostatnio aktualizowane: 04.04.20

 

Alkomaty Amii – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki alkomat Amii wybrać?

 

Wielu z nas może się wydawać, że alkomat to narzędzie w rękach policji służące do wyłapywania pijanych kierowców. Oczywiście jest to prawda, jednak jest to również urządzenie, które każdy z nas powinien mieć, by się samodzielnie kontrolować. Pomoże Ci on szybko ocenić, czy jesteś w stanie prowadzić samochód. Wiedz, że aby pomiar był właściwy niezbędny jest zakup wysokiej jakości sprzętu. Abyś mógł tego dokonać, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę, i jakie cechy mają najlepsze alkomaty Amii. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielki ranking, gdzie dokładnie opisaliśmy trzy godne polecenia modele.

Decydując się na zakup takiego urządzenie, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj czujnika, jaki się znajduje w modelu. Pierwszym typem sprzętów są narzędzia z sensorem półprzewodnikowym. Jeśli w wydychanym powietrzu jest alkohol, umieszczone wewnątrz elektrody ulotnią się, co wpływa na polepszenie przewodności półprzewodnika. Wiedz jednak, że taki model łatwo oszukać przez co poda Ci fałszywy wynik.

Drugim typem są produkty z sensorem elektrochemicznym, czyli najpopularniejsze alkomaty na rynku. Sensor wypełniony jest związkami chemicznymi, które wchodzą w reakcję z alkoholem, co pozwala uzyskanie wyniku. Zaletą tego sprzętu jest duża precyzja i brak możliwości oszukania wyniku. Jeśli jesteś zainteresowany najlepszym alkomatem Amii w 2020 roku to radzimy wybrać ten rodzaj sprzętu. Ostatnim rodzajem są narzędzia z sensorem spektrofotometrycznym. Te typy urządzeń oferują najdokładniejsze wyniki, gdyż do pracy wykorzystują podczerwień.

Warto też zwrócić uwagę na tryb pracy alkomatu. Pierwszy rodzaj sprzętów, nazywany aktywnym, wymaga pełnej partycypacji badanego. Oznacza to, że pomiar odbędzie się tylko, gdy dana osoba przez kilka sekund będzie dmuchać powietrze w czujnik. Pozwala ona tym samym na pobranie większej próbki, co gwarantuje dokładność pomiaru. Drugim rodzajem są produkty pasywne, w których czujnik wystarczy jedynie zbliżyć do ust badanego. Maszyna poinformuje Cię tylko o tym, że w wydychanym powietrzu jest alkohol, bez podawania dokładnego stężenia.

 

 

Alkomaty Amii – Ranking

 

 

Amii AlcoBlow

 

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie Twoim i rodziny, polecamy zaopatrzyć się w alkomat Amii AlcoBlow. Jest to wyjątkowo poręczny model, który posiada aż 2 tryby pobierania powietrza. W pierwszym badana osoba musi być przytomna, by samodzielnie wydmuchać powietrze. Gwarantuje to dokładny i precyzyjny wynik. Drugi sposób, pasywny, przewidziany jest do sytuacji, gdy człowiek nie może lub nie chce poddać się badaniu powietrza. Warto dodać, że ten tryb pracy służy też do sprawdzania, czy w danym napoju jest alkohol.

Atutem urządzenia jest wskaźnik LED, który jednoznacznie informuje nas, czy w wydychanym powietrzu był alkohol. Czas jaki narzędzie potrzebuje by przygotować się do pracy to tylko 5 sekund, tyle samo wynosi czas pomiaru. Precyzję działania zapewnia czujnik elektrotechniczny. Wymiary sprzętu to 26,5 cm x 4,8 cm, zaś waga z baterią wynosi 300 g. Po naładowaniu baterii można dokonać aż 5000 pomiarów.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą precyzję badania, jak również krótki czas pomiaru. Dzięki temu będziemy w stanie szybko sprawdzić czy osoba, która chce nas odwieźć do domu nie spożywała alkoholu.

 

 

 

 

Amii AlcoSafe S4

 

Alkomat to urządzenie, które dobrze mieć pod ręką, gdyż pozwoli nam upewnić się, czy my lub nasi znajomi jesteśmy w stanie prowadzić samochód. Prezentowany produkt – Amii AlcoSafe S4 – cechuje się niewielkimi wymiarami, co sprawia, że zawsze możemy go nosić pod ręką. Równocześnie największą zaletą urządzenia jest duża precyzja badania.

Atutem sprzętu jest system, który filtruje warunki środowiska i ich wpływ na pomiar, co zapewnia jego większą precyzję. Ten bardzo wydajny alkomat Amii w dobrej cenie podaje wyniki do trzeciego miejsca po przecinku. Narzędzie jest proste w obsłudze, jednocześnie posiadając szereg dodatkowych rozwiązań, które pomagają w lepszej analizie. Zaliczamy do nich automatyczną kontrolę działania, blokadę, która uniemożliwia pomiar zanim opary alkoholu z poprzedniego badania nie wyparują, a także dźwiękowy sygnał informujący o znalezionej substancji.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup modelu, by mieć większą kontrolę nad prowadzeniem samochodu. Nawet jeśli od spożycia alkoholu minęło kilka godzin, warto dokonać pomiaru, by mieć pewność, że jest się zdatnym do jazdy samochodem. Dzięki temu zmniejszysz liczbę wypadków na drogach.

 

 

 

 

Amii Prodigy

 

Jak pokazują badania, rozpowszechnienie posiadania podręcznego alkomatu wpływa na zmniejszenie wypadków na drogach, Bowiem, taki sprzęt pozwala upewnić się, że jest się w odpowiednim stanie do prowadzenia auta. Z tego powodu polecamy zakup modelu Amii Prodigy.

Prezentowany produkt jest bardzo dokładny. Wynika to z czujnika elektrochemicznego, który do pomiaru wykorzystuje platynę. Takie narzędzia posiadają policjanci podczas kontroli. Precyzyjne badanie jest możliwe, gdyż żadne czynniki zewnętrzne nie mają wpływu na jakość wydychanego powietrza. Warto dodać, że alkomat jest bardzo prosty w obsłudze, co sprawia, że osoby w każdym wieku będą go w stanie obsługiwać. Zakres pomiaru waha się od 0,0% do 4,0% alkoholu we krwi. Podświetlenie ekranu i znak dźwiękowy poinformują Cię, czy maszyna znalazła jakąś substancję w wydychanym powietrzu.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło funkcję zapamiętania przeprowadzonych pomiarów, co pozwala na późniejszą dokładną analizę stężenia alkoholu we krwi.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status