Najlepsze żarówki h7 z homologacją

Ostatnio aktualizowane: 23.11.20

 

Jakie żarówki h7 z homologacją wybrać?

 

Często na drodze zderzamy się z sytuacją, w której zwykłe światła halogenowe do samochodu nie są w stanie pomóc nam dokładnie zobaczyć co się dzieje przed nami. Czy to jest zwierzątko uciekające przez jezdnię, czy człowiek bez żadnych odblasków przechodzący przez nią na skróty. Nie raz także zdarza się, że na drodze jest jakaś niezidentyfikowana przeszkoda, której nikt nie zdołał usunąć. Nie mówiąc już o niebezpiecznych sytuacjach, takich jak, kraksa, która zdarza się kilka metrów od naszego pojazdu.

 

 

 

Żarówki halogenowe przede wszystkim charakteryzuje oszczędność oraz wydajność światła LED. Są one oparte na technologii półprzewodnikowej, a ich okres eksploatacji jest dłuższy od zwykłych żarówek niemalże o 25 razy. W dodatku najlepsze żarówki h7 z homologacją potrafią mieć większy zasięg, dzięki czemu zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy, a tym samym czas reakcji kierowcy.

Warto zwrócić uwagę na to ile mocy [W] wykorzystują światła halogenowe. Jeśli ten parametr jest niski, to skorzysta na tym także nasz samochód. Dzieje się tak dlatego, że LED’owe żarówki w mniejszym stopniu obciążają alternator. Tym samym ograniczamy także spalanie paliwa przez pojazd. Najlepsza żarówka h7 z homologacją w 2020 roku powinna działać z mocą, która jest równa około 55 W. Drugim czynnikiem jest jasność światła żarówki. Powinna ona generować minimum 110 procent więcej światła w porównaniu do standardowych produktów. Niektóre z nich osiągają tą wartość nawet do 200 procent.

Przy zakupie należy też sprawdzić jakie światło wytwarza żarówka. Najlepsze dla naszych oczu jest takie, które zbliżone jest barwą do światła dziennego. Białe światło najlepiej się sprawdza nie tylko do pomieszczeń, ale też właśnie samochodów. Nie męczy ono oczu i jest dla nich najmniej szkodliwe. Obecnie na rynku są dostępne żarówki, które generują o 20 procent bielsze światło w porównaniu do zwykłych halogenów. Sprawia to, że droga jest lepiej oświetlona. A dzięki zwiększonemu zasięgowi widoczności, który oferują niektóre z modeli, będziemy wcześniej mogli zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo podczas jazdy.

Niektóre żarówki mają także wmontowany filtr UV. Jest to świetna opcja, która zapobiega matowieniu odbłyśnika i szkła żarówki. Oświetlenie do samochodu powinno także posiadać wspominaną przez nas homologację. To ona pozwala na użytkowanie światła na drogach publicznych. Produkty posiadające homologację są oznaczone literką E na opakowaniu.

 

 

Żarówka h7 z homologacją – Ranking

 

 

Osram Night Breaker Unlimited 

 

Osram Night Breaker Unlimited to żarówki samochodowe klasy premium o lepszej jasności i większym zasięgu emitowanego strumienia światła. Żarówki pozwalają na zwiększenie widoczności drogi. Produkt generuje 110 procent więcej światła podczas jazdy w porównaniu do standardowych żarówek halogenowych. Pozwala to zwiększyć komfort prowadzenia samochodu w nocy. Wiązka światła Osram Night Breaker Unlimited jest dłuższa od standardowych żarówek także pod względem wiązki światła.

Zwiększa się ona nawet do 40 metrów. Samo światło jest bielsze w porównaniu do zwykłych halogenów. W ten sposób nic nie zaskoczy Cię na drodze, gdyż każdą przeszkodę zobaczysz dużo wcześniej niż mając zamontowane zwykłe żarówki. Produkt zwiększa też bezpieczeństwo podczas jazdy, ponieważ widząc wcześniej niebezpieczną sytuację, Twój czas na reakcję wydłuży się. Osram Night Breaker Unlimited posiadają specjalną powłokę obramowaną niebieskim pierścieniem. Dzięki temu przedmioty, od których odbija się światło nie będą Cię raziły. Dodatkowo formuła gazu wypełniacza została zoptymalizowana.

Żarówki charakteryzują się większą wytrzymałością w stosunku do innych produktów. Dzieje się tak, ponieważ skrętka ma solidną obudowę. Światła nadają się do zamontowania na przednich reflektorach. Klienci chwalą sobie Osram Night Breaker Unlimited za łatwość w instalacji i mocne światło.

 

 

 

 

Philips X-treme Vision 12972XV 

 

Philips X-treme Vision 12972XV to wysokiej jakości żarówki halogenowe do samochodu. Produkt ten to najjaśniejsze światła samochodowe, które są obecnie dostępne na rynku. Żarówki Philips X-treme Vision 12972XV zapewniają jaśniejsze światło o 130 procent, w porównaniu z innymi produktami.

Ten model halogenów zapewnia także widoczność podczas jazdy na odległość aż 130 metrów. W ten sposób widzisz co się dzieje daleko przed Tobą i możesz szybciej zareagować podczas niebezpiecznej sytuacji. Dzięki temu żarówki zapewniają większe bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Philips X-treme Vision 12972XV charakteryzują się także dużo bielszym światłem, które jest o 20 procent bielsze w porównaniu do zwykłych żarówek halogenowych. Temperatura barwowa produktu wynosi do 3700 K. Moc żarówek jest równa 55 W.  

Natomiast napięcie zasilania to 12 V. Żarówki zapewniają także najdłuższy okres eksploatacji w stosunku do innych produktów tej samej klasy. Philips X-treme Vision 12972XV zaleca się zamontować w samochodzie jako światła drogowe lub mijania. Kierowcy po zakupieniu tych żarówek docenili większą i lepszą widoczność na drodze podczas jazdy. Według nich nie tylko zwiększył się wspomniany przez nas wcześniej zasięg widoczności, ale też światło charakteryzuje wysokiej jakości biel.

 

 

 

 

Tungsram Megalight Ultra 

 

Jedną z naszych propozycji zakupu samochodowych żarówek halogenowych jest model Megalight Ultra. Został on wyprodukowany przez węgierską firmę Tungsram, posiadającą długoletnią tradycję. Marka słynie głównie z produkcji żarówek. Model Megalight Ultra to wysokiej jakości produkt, który wytwarza 120 procent więcej światła w stosunku do standardowych halogenów samochodowych. Seria powstała z myślą o kierowcach, którzy bardzo często muszą jeździć nocą.

Oczywiście żarówki są zalecane dla wszystkich osób, które posiadają samochód. Dzięki nim możesz z wyprzedzeniem zobaczysz niebezpieczną sytuację na drodze podczas jazdy. Żarówki zostały wypełnione w stu procentach gazem ksenonowym i cechuje je duża wydajność świetlna. Megalight Ultra zostały obleczone srebrną powłoką, która dodatkowo zapewnia nam świetną prezentację żarówki w reflektorach samochodowych. Światła najlepiej jest zamontować jako światła mijania, drogowe lub przeciwmgielne.

Żarówka świeci z mocą 55W, a jej napięcie jest równe 12 V. Zastosowany w nich rodzaj trzonka to PX26d. Dodatkowo żarówki zostały wyposażone w filtr UV. Zapobiega on matowieniu odbłyśnika oraz szkła halogenu. Klienci twierdzą, że Tungsram Megalight Ultra to żarówki h7 z homologacją w dobrej cenie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status