Najlepsze żarówki H7 niebieskie

Ostatnio aktualizowane: 26.05.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie żarówki H7 niebieskie wybrać?

 

Wielu z nas panikuje, kiedy żarówka w przednich światłach samochodu przestaje świecić. Jednak nie warto się denerwować i po prostu trzeba zawsze mieć przy sobie model na zmianę. Sama wymiana nie jest zbyt skomplikowanym procesem, więc nie trzeba się tym przejmować. Rynek żarówek do świateł przednich w samochodzie znacznie się rozwinął i dostępnych jest wiele typów produktów. Jednymi z popularniejszych są żarówki H7 o stosunkowo dużej mocy zapewniającej nam dobrą widoczność. Oprócz tego są one zazwyczaj solidnie wykonane. Warto zaznaczyć, że żarówki H7 mają różne barwy. W tym artykule zajmiemy się typem niebieskim, który najczęściej można spotkać w samochodach sportowych oraz terenowych.

 

 

Najlepsze niebieskie żarówki H7 w 2020 roku mają jasną barwę światła. Jest to ważne, ponieważ zbyt ciemna barwa może sprawić, że droga nie będzie dobrze oświetlona, a my możemy nie ominąć przeszkody. Najlepiej wybrać żarówki o barwie światła około 5000 K. Jest to wystarczające, aby droga była dobrze oświetlona.

Warto się zastanowić, czy kupić tylko jedną żarówkę, czy lepiej zestaw dwóch. Wielu producentów pakuje od razu dwie żarówki do jednego opakowania. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ zwykle żarówki psują się jednocześnie. Może się zdarzyć, że wymieniając jedną z nich, za kilka dni będziesz musiał wrócić do sklepu. Kupując dwa modele od razu, z pewnością nie będzie dysproporcji i zaoszczędzisz wiele czasu.

Uważaj, czy kupowany przez Ciebie towar ma homologację. Warto pamiętać, że nie każda żarówka ją ma, co oznacza, że nie można jej używać na drodze. Żarówki bez homologacji można jednak używać podczas jazdy po lesie, drogach prywatnych lub po prostu w momencie prezentacji samochodu lub innego pojazdu.

Wielu kierowców powtarza, że najlepsze niebieskie żarówki H7 mają duży zasięg. Standardowe modele świecą zazwyczaj na odległość 25 m. Może to okazać się niewystarczające w trudnych warunkach. Wiele producentów oferuje żarówki z zasięgiem, który może wynosić nawet do 60% więcej niż w standardowych, czyli nawet do 50 m. Łączy się z tym też moc żarówki, która zazwyczaj wynosi 55 W. W niektórych wypadkach może to być nawet 80 W.

 

 

Żarówki H7 niebieskie  – ranking

 

 

Osram Cool Blue Hyper Boost 

 

Osram Cool Blue Hyper Boost to żarówka o mocy 80 W. Jest ona na tyle mocna, że cała droga jest bardzo dobrze oświetlona. Zamontowana żarówka dobrze sprawdzi się na niezbyt uczęszczanych drogach (w lesie), gdzie jest wiele przeszkód, które musimy omijać. Warto pamiętać, że opisywane akcesorium nie ma homologacji, więc nie możemy jej używać na oficjalnych drogach, ponieważ możemy zostać ukarani.

Model jest dobrze wykonany. Jego dużą zaletą jest to, że jest odporny na wstrząsy oraz na drgania. Nie musimy się więc obawiać, że żarówka ulegnie zniszczeniu podczas jazdy po nierównościach. Barwa światła żarówki wynosi 5000 K, co oznacza, że jest bardzo jasna. Jej ładny, niebieski kolor sprawia, że światło ma zasięg większy o 50% niż standardowy model.

Żarówkę można łatwo zamontować w samochodach terenowych albo pokazowych. Dzięki niej będziesz dokładnie widział drogę, a jej jasność jest chwalona przez wielu kierowców terenowych. Uważają oni też, że model jest solidnie wykonany i nie trzeba go często wymieniać.

 

 

 

 

Philips ColorVision

 

Philips ColorVision to zestaw profesjonalnych żarówek do każdego samochodu. Jedną z największych zalet tego kompletu jest bardzo mocne światła. Eksperci twierdzą, że jest emitowane nawet 60% więcej światła, niż to przez standardową żarówkę. Dzięki temu podczas jazdy widzimy więcej i mamy większe szanse, aby ominąć przeszkody na drodze.

Mimo że opisywany model ma lekko niebieskawy kolor, to wciąż można go używać na drodze. Produkt ma homologację, więc nie zostaniemy ukarani gdy wykorzystamy go do samochodu poruszającego się po drogach publicznych.. Żarówki są odporne na wilgoć oraz na promienie UV. Dlatego nie ulegną zniszczeniu na skutek działania tych czynników. Z kolei grube szkło hartowane nie dopuści do tego, aby żarówki pękły.

Zestaw ten jest zazwyczaj wybierany ze względu na bardzo ładny kolor. Oprócz tego wielu kierowców potwierdza, że żarówki są solidnie wykonane i jasność dającą większą szansę, aby ominąć przeszkody na drodze.

 

 

 

 

Osram Cool Blue Intense

 

Osram Cool Blue Intense to zestaw dwóch żarówek, o mocy 55 W każda. Jest to wystarczające, aby dobrze oświetlić całą drogę. Trwałość żarówek wynosi około 100 godzin, więc nie musimy martwić się o zbyt szybką wymianę. Można je zamontować jako światła mijania oraz światła drogowe.

Temperatura barwowa produktu wynosi 4200 K Delikatny, niebieski kolor sprawia, że światło emitowane przez te niebieskie żarówki H7 w dobrej cenie wygląda bardzo profesjonalnie i nie razi zbyt w oczy. Eksperci zaznaczają, że światło jest statystycznie o 20% silniejsze niż w standardowych modelach.

Kierowcy najczęściej chwalą trwałość żarówek. Uważają oni, że rzadko ulegają one uszkodzeniu, szczególnie pod wpływem działania czynników zewnętrznych. Oprócz tego podoba się im kolor emitowany przez żarówki, nie razi on kierowców, a także pozwala na lepszą widoczność na drodze.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status