Ranking 3 najlepszych nawigacji samochodowych Garmin w 2021

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Nawigację samochodową Garmin – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Coraz więcej kierowców uważa, że podróżowanie bez nawigacji samochodowej nie jest zbyt przyjemne ani proste. Z jej pomocą można znaleźć odpowiednią trasę omijając przy tym korki. Szczególnie dużą popularnością wśród tego typu urządzeń cieszą się modele marki Garmin, dlatego to na nich się skupiliśmy w poniższym rankingu. Za najlepszą nawigację w 2019 roku uznano Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa. Jest ona przeznaczona dla kierowców aut osobowych. Sprzęt ma 6,95-calowy ekran i umożliwia bezpieczne podróżowanie po całej Europie, daje dostęp do map 46 krajów. Urządzenie może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego, co docenią osoby, które w czasie jazdy autem często prowadzą rozmowy telefoniczne. Kupujący często chwalą też nawigację Garmin Drive 51 LMT-S Europa, z nieco mniejszym wyświetlaczem (o przekątnej 5 cali). To model wyświetlający na mapach pobliskie hotele i restauracje, a także ważne dla kierowców ostrzeżenia, przykładowo o zmianie ograniczenia prędkości. Sprzęt może współpracować z kamerą cofania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nawigację samochodową Garmin wybrać?

 

Gdy jedziemy do miejsca, którego nie znamy bardzo szybko możemy się zgubić. W takiej sytuacji na pewno przyda się dobra i precyzyjna nawigacja samochodowa. Dobre i nowoczesne modele pozwalają na aktualizowanie map co kilka minut, co gwarantuje znalezienie najlepszej drogi. Wiedz jednak, że zakup takiego sprzętu nie jest tak prosty, jakby się wydawało. Wynika to z tego, że należy wziąć pod uwagę liczne czynniki. Dlatego, aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę i jakie cechy powinny mieć najlepsze nawigacje samochodowe Garmin. Dodatkowo na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie składające się z trzech godnych polecenia urządzeń.

 

 

Garmin jest znaną marką, która zajmuje się produkcją i sprzedażą elementów wyposażenia samochodu. Oferowane przez firmę produkty cechują się dużą wytrzymałością oraz precyzją wykonania. Ponadto za sprawą użycia najnowszych technologii, oferowane nawigacje samochodowe są bardzo dokładne.

Jeśli interesuje Cię najlepsza nawigacja samochodowa Garmin w 2021 roku, to powinieneś dostosować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że wbudowany system powinien dotyczyć tych regionów, które odwiedzasz najczęściej. Z tego powodu, kierowcy, którzy pokonują trasy tylko po Polsce, powinni zainwestować w sprzęty o bogatej bazie map z kraju. Analogicznie, użytkownicy podróżujący po Europie, powinni znaleźć model, który oferuje takie mapy.

Pamiętaj, aby zwrócić również uwagę na sam sprzęt. Bardzo istotne jest, by odczytanie z niego informacji było proste. Dlatego polecamy wybór 5-calowych modeli, które dobrze sprawdzą się w samochodach osobowych. Następną cechą, jaką powinno mieć dobre urządzenie, jest możliwość dostosowania jasności produktu do aktualnie panującej pogody. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy w pełnym słońcu. Co więcej, warto dopilnować, aby interesująca nawigacja była obsługiwana dotykowo.

Warto sprawdzić, jak często aktualizują się mapy w modelu, który planujesz zakupić. Niestety, tanie i wadliwe urządzenia nie oferują aktualizacji danych co kilka dni. W obliczu częstych inwestycji drogowych lub zamykania drogi z powodu remontu, taka częstotliwość nie wystarczy. Dobrej jakości nawigacje mają dużą bazę map, które aktualizują się codziennie. Pozwoli Ci to na ominięcie ślepych uliczek.

 

 

3 najlepszych nawigacji samochodowych Garmin. Opinie w 2021 roku

 

 

1. Nawigacja Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa

 

Montując w samochodzie sprzęt Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa można bezpiecznie dojechać do celu. To model z ekranem o przekątnej 6,95 cala, który przydaje się podczas dojazdów do pracy, a także wakacyjnych wyjazdów, również za granicę. W pamięci nawigacji znajdziemy mapy 46 państw europejskich, m.in.: Belgii, Chorwacji, Cypru, Francji, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Rumunii. 

Bezramkowy, kolorowy ekran jest duży i czytelny, bardzo dobrze widoczne są na nim wszystkie szczegóły. Prezentowany sprzęt zapewnia komfortowe używanie nie tylko w dzień, ale również w nocy. Zainstalowany system operacyjny Garmin jest intuicyjny w obsłudze. Nawigacją można sterować głosem, a także wykorzystywać ją jako zestaw głośnomówiący.

Posiadacze urządzenia uważają, że jest ono bardzo przydatne podczas podróży. Z jego pomocą można uniknąć korków i w razie konieczności szybko znaleźć alternatywną trasę. Nawigacja efektownie się prezentuje w aucie. Załadowane mapy są szczegółowe i regularnie aktualizowane, dlatego na pewno się nie zgubimy, np. gdy natrafimy na remonty dróg.

Nawigacja Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa ma wymiary: 9,9 cm x 17,3 cm x 1,9 cm. Wyposażono ją w 6,95-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

Zalety
Wbudowany moduł Wi-Fi:

Sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi, co pozwala na szybką aktualizację map bez potrzeby podłączania do komputera. Jak pokazał test nawigacji samochodowych Garmin, rozwiązanie to spodobało się wielu kierowcom.

Szczegółowe wskazówki nawigacyjne:

Poza wymawianymi nazwami ulic, wskazówki nawigacyjne uwzględniają sygnalizacje świetlne oraz charakterystyczne punkty orientacyjne.

Asystent pasa ruchu:

Za sprawą asystenta pasa ruchu zawsze wiemy, po którym pasie musimy się poruszać. Przydaje się to w szczególności przy skrzyżowaniach.

Szczegółowe mapy Europy:

To nawigacja ze szczegółowymi mapami 46 krajów Europy, nie tylko Polski. Są one stale aktualizowane.

Kompaktowe wymiary:

Urządzenie ma kompaktowe wymiary, dlatego po zamontowaniu na szybie nie będzie ograniczać widoczności kierowcy.

Wady
Brakuje wbudowanego transmitera FM:

Niektórym osobom brakuje transmitera FM, który umożliwiałby odtwarzanie muzyki bezpośrednio z samochodowego radia.

 

 

 

 

2. Nawigacja Garmin Drive 51 LMT-S Europa

 

Garmin Drive 51 LMT-S Europa to nawigacja samochodowa z 5-calowym, kolorowym wyświetlaczem. Znacząco ułatwia ona podróżowanie po Polsce, jak i innych krajach Europy. Mapy są systematycznie aktualizowane, zaznaczono na nich fotoradary, a także wiele innych punktów, takich jak hotele, atrakcje i restauracje (z ocenami z serwisu Trip Advisor).

Urządzenie informuje o utrudnieniach na drodze, alertach pogodowych i pokazuje alternatywne trasy. Jest to możliwe po zainstalowaniu na smartfonie specjalnej aplikacji i sparowaniu obu sprzętów poprzez Bluetooth. Ponieważ nawigacja została wyposażona w czytnik kart pamięci, w razie potrzeby możemy skorzystać z dodatkowych map wgranych na zewnętrzny nośnik.

Według kupujących sprzęt jest godny uwagi, bo łatwo się go obsługuje. Wyszukanie trasy nie zajmuje zbyt dużo czasu, w dodatku mamy do wyboru wizualizację 2- albo 3-wymiarową. Menu jest przetłumaczone na język polski, co zdaniem kierowców jest istotną zaletą urządzenia. Do jego atutów zalicza się też ostrzeganie o przekroczeniu prędkości i powiększanie mapy podczas zbliżania się do skrzyżowania.

Sprzęt Garmin Drive 51 LMT-S Europa ma ekran o przekątnej 5 cali. To dobra nawigacja samochodowa Garmin do 550 zł o wymiarach: 8,4 cm x 11,1 cm x 2 cm.

Zalety
Ostrzeżenia dla kierowcy:

Urządzenie wyświetla ważne ostrzeżenia dla kierowcy. Dotyczą one m.in. zbliżania się do ostrego zakrętu, zmiany dozwolonej prędkości, przejść dla zwierząt i przejazdów kolejowych.

Wyświetla hotele i restauracje:

Podczas podróży na mapie widzimy znajdujące się w pobliżu atrakcje, hotele i restauracje, razem z ocenami i opiniami z serwisu Trip Advisor.

Funkcja Direct Access:

Nawigacja ma funkcję Direct Access pozwalającą na szybkie dotarcie do takich celów, jak lotnisko czy centrum handlowe. Umożliwia ona wyszukanie miejsca, gdzie można zaparkować.

Współpraca z kamerą cofania:

Sprzęt może współpracować z bezprzewodową kamerą cofania Garmin, co znacząco ułatwia parkowanie tyłem i wjeżdżanie do garażu.

Wady
Nie ma Wi-Fi:

To nawigacja bez modułu Wi-Fi. Chcąc zaktualizować mapy musimy podłączyć urządzenie do komputera lub laptopa.

 

 

 

 

3. Nawigacja Garmin Dezl 780LMT-D Europa

 

W rankingu nie mogło zabraknąć modelu Garmin Dezl 780LMT-D Europa, który został wyposażony w duży, prawie 7-calowy ekran. Nawigacja jest przeznaczona dla kierowców samochodów ciężarowych. Pozwala ona na wyznaczenie właściwej trasy uwzględniając przy tym masę i wielkość pojazdu, a także samego załadunku. Na mapie wyświetlają się ostrzeżenia dotyczące stromych podjazdów i zjazdów, ostrych zakrętów oraz wysokości mostów i wiaduktów.

Sprzętem można sterować za pomocą komunikatów głosowych. Ponieważ ma on wbudowany moduł Wi-Fi, nie wymaga podłączenia do komputera, aby zaktualizować mapy. Urządzenie wyposażono w przydatną funkcję Wyślij i monitoruj. Umożliwia ona dyspozytorom przesyłanie do kierowcy wiadomości tekstowych oraz adresów.

Sprzęt można z łatwością zamontować w kabinie, jego obsługa nikomu nie powinna sprawić problemu. Nawigacja z pewnością przyda się kierowcom, nawet tym doświadczonym. Na mapach pokazywane są restauracje i hotele, w dodatku otrzymujemy informacje m.in. na temat ograniczeń prędkości.

Urządzenie Garmin Dezl 780LMT-D Europa ma wymiary: 19,9 cm x 12,2 cm x 2,4 cm. Wielkość ekranu wynosi 6,95 cali. To model przeznaczony dla kierowców pojazdów ciężarowych.

Zalety
Łatwe planowanie przerw:

Za sprawą sprzętu można z łatwością zaplanować przerwę. Dzięki niemu szybko znajdziemy interesujący nas punkt, taki jak bankomat, MOP, stacja paliw, restauracja czy obiekt noclegowy. Możemy je filtrować zgodnie z potrzebnymi udogodnieniami (np. dostępem do Wi-Fi lub myjnią dla samochodów ciężarowych).

Stała aktualizacja map:

Urządzenie ma moduł Wi-Fi. Gdy znajdzie się ono w pobliżu bezprzewodowej sieci internetowej natychmiast sprawdza, czy dostępne są aktualizacje map. Jeśli tak, możemy je od razu zainstalować.

Szybki montaż:

Do przymocowania nawigacji do szyby służy magnetyczny uchwyt. Wychodząc z kabiny pojazdu możemy bez trudu zdemontować sprzęt.

Wady
Krótki przewód USB:

Dołączony do urządzenia przewód USB jest stosunkowo krótki. Trzeba to uwzględnić szukając odpowiedniego miejsca do montażu nawigacji.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Garmin Drive 50LMT 010-01532-11

 

Wiele osób, które poszukują dobrej jakości nawigacji samochodowej decyduje się na zakup modelu Garmin Drive 50LMT 010-01532-11. Atutem tego produktu jest funkcja specjalnych ostrzeżeń dla kierowców, które pomagają w łatwym nawigowaniu po mieście. Dodatkowo posiadają informacje o niebezpiecznych zakrętach. Co więcej, pokazywane są również informacje o zmianach ograniczeń prędkości i obszarach wokół szkołach, gdzie należy zwolnić.

Atutem prezentowanego produktu jest jego prosta obsługa. Dzięki temu narzędzie może być użytkowane również przez starsze osoby. Dodatkowo wyświetlacz o przekątnej 5 cala zapewnia łatwe odczytanie informacji. Sprawia to, że Twoja jazda jest znacznie bezpieczniejsza. Producent wyposażył urządzenie w szczegółowe mapy Polski i Europy.

Co więcej, sam sprzęt aktualizuje się bardzo często, co zapewnia najświeższe informacje. Warto dodać, że nawigacja wyświetla również komunikaty drogowe, co pozwoli Ci ominąć korki. Ciekawym udogodnieniem jest opcja wyszukiwania godnych polecenia sklepów oraz restauracji.

 

 

Garmin Nuvicam Lmt 010-01378-03

 

Model Nuvicam Lmt 010-01378-03 to nowoczesne urządzenie marki Garmin, które pomoże Ci w nawigowaniu na terenie Polski oraz 44 innych krajów na świecie. Za sprawą tak bogatej pamięci, możesz spokojnie zaplanować rodzinne wakacje bez obaw, że się zgubicie w nowym miejscu. Prezentowane urządzenie ma rozbudowaną funkcję ostrzeżeń, które informują Cię o korkach, zmianach ograniczenia prędkości, czy niebezpiecznych zakrętach.

Ciekawym udogodnieniem jest opcja ciągłego zapisu danych zebranych podczas jazdy, które zostają automatycznie zapisane w czasie kolizji. Pomoże Ci to uzyskać należne odszkodowanie. Sprzęt posiada funkcję ostrzegania przed zderzeniem, która aktywuje się, gdy odległość między samochodami jest zbyt mała. Bardzo przydatną opcją jest możliwość wyświetlania obrazu z kamery. Możesz go aktywować, gdy parkujesz i nie chcesz porysować innego pojazdu. Warto dodać, że urządzenie może być sterowane głosem. Takie udogodnienie sprawia, że nie musisz zatrzymywać się na poboczu, by wpisać nazwę szukanej miejscowości.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło nowoczesne udogodnienia, które zwiększają Twoje bezpieczeństwo na drodze.

 

 

Garmin Drive 60LM 010-01533-17

 

Poszukując dobrej i wydajnej nawigacji samochodowej, wielu konsumentów trafia na Garmin Drive 60LM 010-01533-17. Jest to bardzo przydatny komputer, który w czytelny sposób doprowadzi Cię do celu. Warto dodać, że maszyna posiada opcję ostrzeżeń dla kierowcy. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz zachęcenie ludzi do bezpiecznego manewrowania. Wśród komunikatów znajdziemy informacje o szkołach i przejściach dla dzieci wokół nich, ostrych zakrętach, miejscach podwyższonego ryzyka i nowych ograniczeniach prędkości.

Dużym udogodnieniem dla kierowcy jest funkcja informowania o znajdujących się w sąsiedztwie fotoradarach. Dzięki temu zawsze zwolnisz w odpowiednim momencie. Dzięki regularnej aktualizacji, za każdym razem, gdy siadasz za kółkiem na urządzeniu, czekają na Ciebie aktualne mapy. Co więcej ta wielofunkcyjna nawigacja samochodowa Garmin w dobrej cenie odbiera również powiadomienia o korkach. Jeśli zdarzy Ci się jechać samochodem bardzo długo, bez przerw, nawigacja wystosuje ostrzeżenie przed zmęczeniem. Dodatkowo, komputer sam oblicza, kiedy powinieneś zrobić przerwę.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło niską cenę oraz dużą funkcjonalność maszyny. Ponadto prosta obsługa urządzenia sprawia, że nawet starsze osoby będą w stanie go obsługiwać.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status