Najlepsza lodówka samochodowa z funkcją mrożenia

Ostatnio aktualizowane: 21.02.20

 

Jaką lodówkę samochodową z funkcją mrożenia wybrać?

 

Lodówka samochodowa to bardzo dobry pomysł, jeżeli zamierzasz wybrać się na krótki biwak lub camping. Takie urządzenie umożliwi nam zabranie ze sobą jedzenia, które musi być przechowywane w  niskiej temperaturze. Dla fanów lodów polecamy model z funkcją mrożenia. Na rynku znajdziemy wiele produktów tego typu. Jeżeli zdecydowałeś się na kupno lodówki, to z pewnością zadajesz sobie pytanie: jakie cechy ma najlepsza lodówka samochodowa z funkcją mrożenia w 2020 roku? Odpowiedź znajdziesz w przygotowanym artykule.

Najistotniejszą kwestią przy wyborze lodówki samochodowej jest jej pojemność. Na półkach sklepowych najczęściej znajdziemy modele, które mają od 20 l do 40 l. Zazwyczaj takie urządzenia mają kompaktowe wymiary i mieszczą się w standardowym kamperze czy tirze. Na rynku znajdziemy również lodówki o pojemności około 60 l. Jest to raczej opcja na dłuższą wycieczkę.

Nie mniej ważna jest najniższa temperatura danego sprzętu. Modele z funkcją mrożenia zwykle potrafią utrzymać w środku około -20 st. C niezależnie od temperatury otoczenia. Jeżeli jednak nie korzystamy z  funkcji mrożenia, to dane urządzenie zazwyczaj utrzymuje temperaturę około 0 st. C. Większość modeli wyposażonych jest w termostat, więc mamy możliwość regulowania temperatury.

Najlepsze lodówki samochodowe z funkcją mrożenia mają czytelny ekran LCD. Element ten pozwala nam na dokładne regulowanie temperatury. Z pomocą ekranu LCD możemy od razu dowiedzieć się, jaka temperatura panuje we wnętrzu lodówki i zmienić ją z pomocą przycisków na obudowie.

Nie możemy także zapomnieć o obudowie. Bardzo częstym zabiegiem jest wypełnienie lodówki poliuretanem. Jest to lekki materiał, więc  ma on wpływ na wagę danego produktu i na jego przenoszenie. Obudowa powinna być mocna, aby wstrząsy samochodowe jej nie uszkodziły. Dobrze, jeżeli lodówka jest wyposażona w dobrze wyprofilowaną rączkę. Za sprawą tego elementu możemy bezpiecznie i komfortowo transportować dany model. Sprawdźmy również miejsce połączenia uchwytu z korpusem lodówki. Powinno być ono solidnie wykonane.

 

 

Lodówki samochodowe z funkcją mrożenia – ranking

 

 

Dometic CFX 35W 32L 

 

Dometic CFX 35W 32L to solidnie wykonana lodówka samochodowa. Wytrzymuje ona bardzo duże obciążenia, a dodatkowo ma wzmocnione rogi. W rezultacie produkt ten nie zniszczy się nawet podczas upadku lub wstrząsów. Możemy być więc pewni, że nasze jedzenie jest bezpieczne.

Przyjrzyjmy się uchwytom tej lodówki. Możemy w bardzo prosty je złożyć, a nawet odpiąć. Elementy te nie będą nam więc przeszkadzać w momentach, kiedy nie przenosimy urządzenia. Uchwyty są bardzo mocne, a co najważniejsze ich kształt jest dobrze wyprofilowany. Dzięki temu transport lodówki nie powinien sprawić nam problemu.

Maksymalna temperatura tego sprzętu wynosi -22 st. C. Temperatura urządzenia jest regulowana z pomocą specjalnej aplikacji, którą możemy ściągnąć na telefon. Pojemność prezentowanej lodówki wynosi 32 l. Jest to jeden z najczęściej wybieranych produktów tego typu. Użytkownicy zadowoleni są z funkcji głębokiego mrożenia. Bardzo podoba im się również solidne wykonanie produktu.

 

 

 

 

Mobicool B40

 

Mobicool B40 to lodówka samochodowa z funkcją mrożenia w dobrej cenie, która pozwoli nam zabrać ze sobą lody i inne produkty, które wymagają bardzo niskich temperatur. Jest to sprzęt, który mrozi nawet do -15 st. C.

Pojemność tego produktu to 38 l. Wymiary lodówki wynoszą 51 cm x 45 cm x 52 cm. W lodówce jest wystarczająco miejsca, aby zabrać ze sobą jedzenie na kilka dni biwakowania. Dzięki temu nie musimy szukać sklepów, ani restauracji. Jeżeli nie wybierzemy funkcji mrożenia, to lodówka utrzymuje temperaturę różniącą się od otoczenia około 20 st. Temperaturę możemy regulować z pomocą dołączonego termostatu.

Produkt ten łatwo się przenosi. Dzieje się tak dzięki dobrze wyprofilowanym uchwytom, znajdującym się po bokach lodówki. Prezentowany sprzęt jest ceniony przez wielu użytkowników. W komentarzach najczęściej wspominają oni o dużej pojemności oraz kompaktowych wymiarach urządzenia.

 

 

 

 

Teesa 40 

 

Dla osób wybierających się na dłuższą wycieczkę lub camping mamy specjalną propozycję. Jest to Teesa 40. Prezentowana lodówka ma pojemność 40 l. Jest to wystarczająca pojemność, aby pomieścić w sprzęcie jedzenie na kilka dni.

Jest to również stosunkowo cichy produkt. Emituje dźwięk na poziomie nieprzekraczającym 40 dB. Urządzenie ma funkcję mrożenia do -18 st. C. Pozwala to, aby przechowywać w lodówce lody lub inne mrożone produkty. Wymiary prezentowanego urządzenia wynoszą 58 cm x 36 cm x 43 cm.

Przenoszenie lodówki nie sprawi nam problemu. Jest to możliwe za sprawą dobrze wyprofilowanych uchwytów. Niska maksymalna temperatura jest najczęściej wspominana, jako atut sprzętu, przez użytkowników Teesa 40. Bardzo często wspominają oni też o cichej pracy tego produktu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status