Lodówki samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

W trakcie długich podróży samochodowych na pewno przyda Ci się przenośna lodówka Camry CR 8061, w której przechowasz zarówno jedzenie, jak i napoje. Dobrej jakości urządzenie chroni pożywienie przed zepsuciem. Wspomniany model jest najlepiej oceniany przez Internautów, ma on dużą pojemność i sprawdzi się podczas rodzinnych pikników czy biwaków. Dużym atutem produktu jest wyprofilowana pokrywa mogąca posłużyć również jako stolik do napojów. Urządzenie zbudowano z wytrzymałych materiałów, które zapewniają bardzo dobrą izolację. Dzięki temu nie musisz się martwić o zepsucie pożywienia. Dużym udogodnieniem jest wbudowana rączka umożliwiająca wygodne przenoszenie lodówki. Kolejnym produktem, który cieszy się dużym uznaniem konsumentów jest Waeco Tropicool Classic TC-21FL. Ta lodówka samochodowa ma elektroniczny system z 7-stopniową regulacją temperatury. Urządzenie jest wyposażone w wentylatory wyróżniające się bezawaryjną pracą. Wydajność chłodzenia wynosi nawet do 30 st. C poniżej temperatury otoczenia. Sprzęt można podłączyć do gniazda samochodowego 12 V.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lodówkę samochodową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lodówki samochodowe to jedne z wielu rodzajów chłodziarek turystycznych. Taki sprzęt pozwoli na przewiezienie schłodzonego jedzenia bez obawy, że po drodze nam się roztopi albo popsuje. Głównym zadaniem takiego sprzętu jest utrzymanie stałej, niskiej temperatury wewnątrz pojemnika. Co więcej, większość modeli umożliwia nam też utrzymanie temperatury ciepłych dań, gdyż mają termoizolację i funkcję utrzymania wyższych temperatur. Lodówki podłączone są do gniazda samochodowego od zapalniczki. Aby być w pełni zadowolonym z zakupu, należy wybrać go uwzględniając nie tylko własne potrzeby, ale też istotne aspekty wpływające na bezawaryjne działanie urządzenia. W tym celu, przygotowaliśmy poradnik, na temat tego, jaką lodówkę samochodową wybrać.

Rodzaje lodówek samochodowych

Lodówki samochodowe można podzielić ze względu na ich rodzaj zasilania. Wśród nich wyróżniamy:

Elektryczne – to najbardziej popularne modele chłodziarek samochodowych na rynku. Podłącza się je do ładowarki samochodowej. Takie urządzenia gwarantują nam stałą pracę chłodzenia lub grzania w trakcie naszej podróży samochodem. Świetnie sprawdzą się zarówno dla tych, którzy podróżują w sezonie letnim, jak i tych, którzy udają się na ferie zimowe. Pojemność oraz moc lodówki elektrycznej zależna jest od danego modelu. W przypadku niskiej efektywności procesu chłodzenia, do pojemnika można włożyć specjalne wkłady chłodzące, które zapewnią nam większą efektywność.

Gazowe – to modele, które są coraz częściej spotykane w sklepach z AGD. Charakteryzują się tym, że do chłodzenia wykorzystują amoniak, a samo urządzenie ładowane jest przez zapalniczkę samochodową. Chłodziarka gazowa jest niezwykle energooszczędna, a przede wszystkim wydajna. Sprzęt ten posiada dwutrybowy system pracy, który pozwala zarówno na chłodzenie, jak i podgrzewanie naszej żywności i napojów.

 

Moc

Przed dokonaniem zakupu lodówki samochodowej należy dokładnie sprawdzić moc danego modelu. Jest to jeden z najważniejszych aspektów, od którego zależna jest wydajność i jakość pracy urządzenia. Model o małej pojemności nie potrzebuje tak dużej mocy, co większa chłodziarka.

Dobrze jest, kiedy 30 litrowa lodówka będzie miała moc 48 W, dzięki czemu zapewni nam nieprzerwane chłodzenie podczas wielogodzinnej podróży samochodem.

 

Chłodzenie

Równie ważnym parametrem lodówek samochodowych jest chłodzenie, gdyż jest to jej główna funkcja. Dobry model to taki, który utrzymuje możliwie najniższą temperaturę w pojemniku. Podczas zakupu takiego urządzenia, dobrze jest więc zwrócić uwagę na to, jaka temperatura chłodzenia jest osiągalna w danej chłodziarce. Te najsłabsze utrzymują temperaturę na poziomie 7 stopni Celsjusza, natomiast te o najsilniejszej mocy pozwalają na ustawienie temperatury sięgającej aż -20 stopni Celsjusza.

 

Grzanie

Jest to dodatkowa funkcja lodówek samochodowych. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy podróżują przez cały rok, latem, jak i w sezonie zimowym. Takie rozwiązanie umożliwia nam utrzymanie odpowiedniej temperatury posiłków i napojów.

 

Pojemność

Istotną rolę przy wyborze takiego sprzętu powinna odgrywać wielkość naszego samochodu. Bardzo ważnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki samochodowej jest jej pojemność. Takie urządzenie należy dobrać według własnych oczekiwań, więc jeżeli podróżujemy w większym gronie, warto zainwestować w większe chłodziarki, o pojemności 50 l. Standardowa pojemność lodówki samochodowej to jednak 30 l.

 

Dodatkowe wkłady chłodzące  

Choć każda z lodówek samochodowych zasilana jest przez gniazdko elektryczne, w przypadku większej ilości jedzenia może to nie wystarczyć. Wtedy warto jest zainwestować w dodatkowe wkłady chłodzące, które wspomogą pracę naszego urządzenia. Żelowa substancja znajdująca się w środku wkładów jest nietoksyczna, przez co nie musimy się martwić o naszą żywność. Takie dodatkowe wkłady są bardzo praktyczne i znacznie przedłużają utrzymanie niskiej temperatury.

Jaka lodówka turystyczna jest najlepsza?

Najlepsza lodówka samochodowa to taka, która sprawdzi się w trakcie długich podróży. Powinna ona trzymać stałą temperaturę wewnątrz pojemnika, co zapobiega psuciu się jedzenia. Model powinien mieć moc adekwatną do jego pojemności, aby zapewniał bardziej wydajną pracę chłodzenia. Warto jest również zwrócić uwagę, czy do zestawu dołączono dodatkowe wkłady chłodzące.

Takie wkłady nie tylko przyspieszą schłodzenie naszych napojów oraz jedzenia, ale także utrzymują temperaturę dłużej niż w przypadku modeli zasilanych wyłącznie z gniazdka samochodowego. Należy upewnić się, czy dana lodówka oprócz funkcji chłodzenia posiada funkcję grzania. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w sezonie zimowym, kiedy zależy nam na utrzymaniu wyższej temperatury naszej żywności oraz napojów, takich jak kawa czy herbata.

 

Lodówki turystyczne w dobrych cenach

Najtańsze lodówki samochodowe to z pewnością modele o małej pojemności. Taki sprzęt może zmieścić do 30 litrów, czyli 46 puszek. Moc takiego urządzenia będzie też zdecydowanie mniejsza, od ich większych odpowiedników.

Taka lodówka kosztuje około 150 złotych. Droższym wariantem okażą się chłodziarki samochodowe o zasilaniu gazowym. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zapewni doskonałą cyrkulację chłodnego powietrza w pojemniku, a co za tym idzie – równomierne chłodzenie. Cena takiego modelu wzrasta wraz z jego rozmiarem i może wynosić 300 złotych.

 

 

Najlepsze lodówki samochodowe w 2020 roku

 

Lodówka samochodowa może okazać się niezbędna podczas letnich upałów, czy dłuższych podróży samochodowych. Jeśli myślisz o zakupie takiego urządzenia to koniecznie przeczytaj nasz ranking. Opiszemy w nim kilka popularnych modeli tego typu sprzętów. Może wśród nich będzie najlepsza lodówka samochodowa dla Ciebie.

 

Nasze zalecenia

 

Camry CR 8061

 

2-camry-cr-8061Lodówka Camry CR 8061 ma aż 45 litrów pojemności. Jej zewnętrzne wymiary wynoszą: 56,1 x 39,1 x 41,6 cm. Natomiast jej wymiar wewnętrzny to 45 x 30,4 x 33,7 cm i jak podaje producent pozwala on na ustawienie w pionie kilku 1,5 litrowych butelek.

Urządzenie to może zarówno grzać, jak i chłodzić. Producent podaje, że sprzęt jest w stanie utrzymać temperaturę o 20° Celsjusza niższą, niż temperatura otoczenia. Lodówkę możemy podłączyć do prądu sieciowego, lub zasilać ją poprzez ładowarkę samochodową.

Przy podłączeniu urządzenia do gniazdka otrzymujemy moc chłodzenia wysokości 58 W, jeśli będziemy korzystać z ładowania w samochodzie ta moc będzie wynosić 48 W. Model ten jest bardzo prosty w obsłudze i od użytkownika wymaga jedynie deklaracji, czy grzać czy chłodzić, którego dokonujemy poprzez manualne przestawienie przełącznika grzanie – chłodzenie.

Opinie o lodówkach samochodowych Camry CR 8061 przekonują, że urządzenie dobrze chłodzi i jest wykonane z wytrzymałych materiałów. Osoby, które korzystają z tego sprzętu mówią również o dużej pojemności urządzenia.

Model Camry CR 8061 to dobrej jakości lodówka turystyczna o pojemności 45 l. Wymiary komory chłodzącej to: 45 cm x 30,4 cm x 33,7 cm.

Zalety
Pojemność:

Pojemność produktu to 45 l, co pozwala na przechowywanie kilku 1,5 l butelek. Lodówka sprawdzi się podczas rodzinnych wakacji, bo możesz przechowywać w niej dużą ilość jedzenia i napojów.

Obudowa:

Urządzenie wykonano z wytrzymałych materiałów o dużej odporności na wgniecenia i zarysowania. Dzięki temu w momencie przypadkowego uderzenia model nie ulegnie zepsuciu. Grube ściany zapewniają bardzo dobrą izolację komory chłodzącej.

Wygoda przenoszenia:

Lodówka ma wbudowaną, wygodną rączkę. Skonstruowano ją tak, aby w czasie przenoszenia ciężar modelu był rozłożony równomiernie. Uchwyt można w wygodny sposób złożyć i schować w wieku.

Izolacja:

Nowoczesna izolacja termiczna bardzo dobrze chroni jedzenie i napoje przed zepsuciem. Lodówka utrzymuje stałą temperaturę, która jest o 20 st. C niższa niż temperatura otoczenia. Gruba warstwa izolacji sprawia, że nawet po odłączeniu urządzenia od prądu jedzenie nie zepsuje się przez długi czas.

Funkcjonalność:

Prezentowany model ma płaskie wieko, które może posłużyć użytkownikowi jako stolik na napoje. Dzięki temu lodówka dobrze sprawdzi się podczas rodzinnych biwaków lub wypoczynku na plaży. Sprzęt może być używany zarówno w samochodzie, jak i w domu.

Wady
Pasek na ramię:

W modelu brak jest paska na ramię, który dodatkowo ułatwiłby przenoszenie.

 

 

 

 

Waeco Tropicool Classic TC-21FL

 

3-waeco-tropicool-classic-tc-21flWaeco Tropicool Classic TC-21FL to najdroższa lodówka samochodowa w naszym zestawieniu. Jest to również urządzenie, które pozwoli nam na chłodzenie lub grzanie zawartości. Jej pojemność wynosi 20 litrów, a wymiary zewnętrzne to: 42 cm wysokości, 45 cm długości i 30,3 cm szerokości. Producent podaje, że maksymalna temperatura grzania wynosi aż 65° Celsjusza.

Natomiast najniższa temperatura chłodzenia zależna jest od temperatury otoczenia. Model ten jest w stanie obniżyć temperaturę wewnątrz urządzenia o 30° Celsjusza w porównaniu z temperaturą panującą na zewnątrz. Dodatkowo użytkownik ma możliwość regulowania temperatury grzania oraz chłodzenia, dzięki zainstalowanej siedmiostopniowej regulacji.

A samo urządzenie zapamiętuje ostatnie ustawienia. Wszystkie te ustawienia możemy regulować na dotykowym panelu sterowania, który dodatkowo ułatwia zmianę funkcji poprzez zainstalowane podświetlenie. Lodówka ta ma klasę energetyczną A++ i mamy możliwość podłączenia ją do zasilania o mocy 12 V, 24 V oraz 230 V. Gdy nie mamy pod ręką źródła zasilania to urządzenie oferuje inteligentny system oszczędzania energii.

System ten automatycznie przełącza sprzęt w tryb oszczędzania energii po osiągnięciu wymaganej temperatury wewnątrz lodówki. Oszczędzanie energii zapewnia również magnetyczny wyłącznik, który wyłącza wentylator po otwarciu lodówki. Konsumenci wskazują jako zalety tego produktu regulację temperatury oraz wysoką jakość wykonania.

Lodówka samochodowa Waeco Tropicool Classic TC-21FL to urządzenie o nowoczesnym designie i pojemności wynoszącej 21 l.

Zalety
Funkcjonalność:

Produkt ma 3 tryby pracy: chłodzenie, podgrzewanie i utrzymywanie temperatury. Oznacza to, że lodówka sprawdzi się przy przechowywaniu wielu rodzajów posiłków. Równomierne rozprowadzenie ustawionej temperatury jest możliwe dzięki wbudowanemu wentylatorowi.

Izolacja:

W urządzeniu zastosowano nowoczesny i bardzo wydajny system izolacji. Grube, podwójne ściany chronią zawartość przed ogrzaniem. We wnętrzu lodówki panuje temperatura do 30 st. C niższa niż na zewnątrz.

Tryb oszczędzania energii:

Tym, co wyróżnia model jest wydajność energetyczna. Oznacza to, że sprzęt samodzielnie przechodzi w tryb automatycznego oszczędzania energii, gdy tylko temperatura we wnętrzu osiągnie ustawiony poziom.

Wady
Pojemność:

Niestety, pojemność urządzenia to tylko 21 l. Pozwala to na przechowanie kilku butelek 0,5 l lub jedzenia. Z tego powodu, lodówka sprawdzi się tylko na krótkich, popołudniowych wyjazdach na plażę.

 

 

 

 

Atlantic 30L

 

4-atlantic-30lKolejna nasza propozycja, Atlantic 30L, to lodówka samochodowa na wkłady mrożące. Oznacza to, że by utrzymać w środku niską temperaturę musimy dodatkowo zakupić wkład chłodzący, który umieszczamy w środku lodówki. Wkłady zazwyczaj są wielokrotnego użytku, musimy jednak pamiętać, by przed podróżą dostatecznie je schłodzić. W pełni „naładowane” pozwalają utrzymać niską temperaturę wewnątrz pojemnika do 12 – 18 godzin w zależności od zapełnienia lodówki i jej wielkości.

Opisywany model ma pojemność 30 litrów, a jej wymiary wynoszą: wysokość 38 cm, długość 40 cm i szerokość 30 cm. Ponieważ nie ma ona zainstalowanego, ciężkiego systemu chłodzącego waga pustego urządzenia wynosi tylko 2,5 kg. Lodówka wykonana została z plastiku oraz zaizolowana styropianem.

Jest to dobra i tania lodówka samochodowa. Potwierdzają to opinie pozostawione przez jej użytkowników. Oprócz atrakcyjnej ceny wskazują oni dobrą pojemność urządzenia oraz jakość wykonania.

Konsumenci przekonują, że lodówka może przydać się również podczas dłuższych, letnich zakupów do przechowania bardziej wrażliwych na temperaturę produktów spożywczych.

Prezentujemy model Atlantic 30L, który sprawdza się podczas rodzinnych wyjazdów na plażę. To dobra lodówka samochodowa do 200 zł, możesz w niej przechowywać zarówno jedzenie, jak i napoje. Wymiary sprzętu to: 38,5 cm x 40,5 cm x 30 cm.

Zalety
Efektywna praca:

Jest to wydajny sprzęt z grubą, termoizolacyjną obudową. Lodówkę zaprojektowano tak, by dobrze chroniła znajdujące się we wnętrzu przedmioty przed ogrzaniem. Ścianki urządzenia zostały zabezpieczone, więc ciepło z zewnątrz nie przenika do środka.

Pojemność:

Komora chłodząca ma pojemność 30 l, więc zmieścisz w niej kilka dużych butelek napojów lub pojemników z potrawami. Z tego względu możesz przygotować prowiant dla całej rodziny np. na wyjazd nad morze.

Wygodny transport:

Lodówka ma wbudowaną, wygodną rączką służącą do przenoszenia produktu. Została ona tak zaprojektowana, by dobrze dopasowywała się do dłoni.

Wady
Głośność pracy:

Niektórzy konsumenci skarżą się na głośność pracy sprzętu. Po podłączeniu do gniazdka zapalniczki w samochodzie lodówka generuje duży hałas, co zmniejsza komfort użytkowania.

Absorpcja zapachów:

Styropianowa izolacja bardzo szybko pochłania zapachy z wnętrza lodówki. W konsekwencji nawet kilka dni po przewożeniu takich produktów, jak grzyby czy mocno przyprawione mięso, wyczujesz ich zapach.

 

 

 

 

Sencor Scm 4700 Bl 

 

Model Sencor Scm 4700 Bl to lodówka samochodowa, która przydaje się w czasie podróży. Jest to model z funkcją grzania i chłodzenia. Pojemność sprzętu to 7 l, co pozwala na przechowywanie nawet 6 puszek o pojemności 0,5 l. Wymiary produktu to: szerokość – 18 cm, głębokość – 32 cm i wysokość – 30 cm. Waga lodówki wynosi 2,4 kg.

Urządzenie może schłodzić zawartość komory o 20 st. C w porównaniu do temperatury otoczenia. Model może też ogrzewać wnętrze do temperatury 65 st. C. Tym, co wyróżnia sprzęt jest izolacja EPS. Pomaga ona utrzymać wewnętrzną temperaturę na jednakowym poziomie. Gumowe uszczelki zapewniają dużą szczelność. Dużym udogodnieniem jest regulowany pas na ramię, który pomaga w przenoszeniu lodówki. Obsługa sprzętu jest bardzo prosta. Po umieszczeniu produktów spożywczych należy wybrać jeden z trybów pracy – grzanie lub chłodzenie. O tym, która opcja działa poinformują Cię wbudowane kontrolki świetlne. Lodówka wymaga podłączenia do prądu: w samochodzie do gniazdka 12 V, a w domu – 220-240 V.

Konsumenci, którzy zakupili prezentowany sprzęt, są z niego bardzo zadowoleni. Produkt jest pojemny, więc nadaje się na rodzinne wyjazdy. Wiele osób pochwaliło też lodówkę za prostą obsługę.

Model Sencor Scm 4700 Bl to przenośna lodówka samochodowa o wymiarach: 18 cm x 32 cm x 30 cm i wadze 2,4 kg.

Zalety
Funkcjonalność:

Lodówka ma trzy tryby pracy: chłodzenie do 20 st. C mniej niż temperatura otoczenia, ogrzewanie do 60 st. C i utrzymanie ciepła podgrzanej wcześniej żywności. Produkt może być używany w samochodzie (gniazdo z napięciem 12 V) i w domu (220-240 V).

Izolacja:

W urządzeniu zastosowano innowacyjną izolację, która zapewnia bardzo dobrą ochronę przed rozgrzaniem lub ochłodzeniem znajdujących się we wnętrzu produktów. Nawet po odłączeniu sprzętu od prądu temperatura we wnętrzu zostaje utrzymana przez parę godzin.

Wady
Wieczko:

Otworzenie sprzętu jest dość trudne. Choć producent zapewnia, że czynność można wykonać jedną ręką, to wielu konsumentów ma z tym problem z uwagi na konstrukcję pokrywy.

Pojemność:

Pojemność produktu to tylko 7 l, więc możesz w nim przechowywać jedynie 11 puszek o pojemności 0,33 l lub 6 o pojemności 0,5 l.

 

 

 

Caltronic KB 3537

 

1-caltronic-kb-3537Pierwsza nasza propozycja to Caltronic KB 3537. Lodówka ta ma wymiary: szerokość 40,5 cm, wysokość 44 cm i głębokość 30 cm. A jej pojemność wynosi 25 litrów. Urządzenie jest zasilane sieciowo, a jego klasa energetyczna to klasa A+. Oprócz zasilania samochodowego mamy możliwość jego podłączenia do tradycyjnego gniazdka. Producent dołącza do sprzętu dwa, zdejmowane przewody.

Jeden, o długości 1,9 m 12 V do podłączenia do zapalniczki samochodowej i drugi, o długości 1 m 230 V do podłączenia do zwykłego sieci elektrycznej. W tym urządzeniu został zastosowany bezobsługowy system chłodząco/grzewczy Peltier, który wraz z wbudowanym wentylatorem zapewnia odpowiednie chłodzenie, grzanie czy utrzymanie wybranej temperatury.

Jak widać, oprócz chłodzenia możemy również ustawić tak urządzenie, by grzało. Lodówka posiada lampki kontrolne, dzięki którym możemy monitorować poprawność działania. Mamy także do dyspozycji funkcje utrzymania temperatury czy oszczędzania energii.

Ta funkcja może okazać się bardzo przydatna w momencie, gdy nie mamy żadnego źródła prądu podtrzymującego funkcje chłodzenia lodówki. Konsumenci są zadowolenia z pojemności tego urządzenia oraz poziomu chłodzenia. Podają oni również, że lodówka zmieści 6 litrowych butelek.

Prezentujemy Clatronic KB 3537, czyli lodówkę przenośną o pojemności 25 l. Waga modelu to 4 kg, a jego wymiary wynoszą: szerokość – 40,5 cm, wysokość – 44 cm i głębokość – 30 cm.

Zalety
Praktyczność:

Prezentowany model może służyć zarówno do chłodzenia, jak i utrzymywania odpowiedniej temperatury posiłku. Przez to przygotowane wcześniej jedzenie nie ulegnie zepsuciu.

Skuteczność działania:

W lodówce zastosowano nowoczesne metody izolacji, które zmniejszają straty ciepła i energii. Grube, podwójne ściany skutecznie chronią zawartość sprzętu przed przegrzaniem lub wychłodzeniem. Z kolei wbudowany wiatrak pozwala na równomierny przepływ powietrza.

Wskaźnik kontroli:

W górnej części urządzenia znajduje się niewielki panel sterowania. Posłuży Ci on do wybrania funkcji pracy lodówki (chłodzenie lub grzanie), a także pokaże, czy temperatura wciąż jest utrzymywana.

Innowacyjny system Peltier:

W produkcie zastosowano innowacyjny system chłodzący i grzewczy Peltier. To sprawia, że sprzęt generuje zarówno niskie, jak i wysokie temperatury, co pozwala na przechowywanie wielu różnych posiłków. Poza tym użytkownik może precyzyjnie określić poziom ciepła w komorze.

Wady
Widoczne zabrudzenia i otarcia:

Plastikowa obudowa ma jasnoszary kolor. Wprawdzie materiał jest odporny na pęknięcia, ale łatwo go zarysować lub spowodować wklęśnięcie. Poza tym obudowa łatwo się brudzi.

 

 

 

 

Jak działa lodówka samochodowa?

 

Trudno obecnie wyobrazić sobie biwak czy dłuższą wycieczkę samochodową w czasie letniego urlopu bez lodówki samochodowej. Ten praktyczny sprzęt zdecydowanie ułatwia przewożenie żywności, która do zachowania świeżości wymaga niskich temperatur. Wiedząc, jaka lodówka samochodowa jest polecana, dobrze byś również orientował się jak działa to popularne urządzenie.

Rodzaje lodówek turystycznych

Istnieje wiele sposobów na chłodzenie żywności poza lodówkami. Należą do nich torby termiczne, lodówki elektryczne, na gaz i wkłady chłodzące. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, jednak dzięki nim każdy z nas może się cieszyć świeżą żywnością na biwakach.

Lodówki są najbardziej praktycznym sposobem przechowywania żywności, choćby ze względu na swoją pojemność oraz ciągłe chłodzenie. Omówimy poszczególne rodzaje tych urządzeń. 

 

Lodówka na wkłady 

Lodówka turystyczna na wkłady jest praktyczna, ponieważ nie potrzebuje źródła zasilania, a jednocześnie jest bardziej pojemna od torby do przechowywania zamrożonej żywności. Wadą tego typu lodówek przenośnych jest konieczność wymiany wkładów, dzięki którym wewnątrz utrzymywana jest niska temperatura.

W przypadku lodówek na wkłady trzeba również pamiętać o ich dokładnym zamykaniu – wówczas utrzymają one niską temperaturę nawet do 12 godzin.

 

Lodówka elektryczna

Lodówki elektryczne są podpinane do gniazda zapalniczki samochodowej. Często można je także podłączyć do zwykłego gniazda elektrycznego, jeśli wybrany przez nas model ma złącze przeznaczone do tego celu. To najbardziej uniwersalny typ turystycznych urządzeń chłodzących.

Wybierając lodówkę elektryczną nabywasz urządzenie działające w podobny sposób, jak chłodziarki domowe. Co ciekawe, niektóre z modeli dostępne na rynku mają również funkcję podgrzewania, więc można ich używać przez cały rok niezależnie od panującej temperatury.

Dzięki sprężarce napędzanej energią elektryczną ciepło z wnętrza lodówki jest na bieżąco odprowadzane na zewnątrz urządzenia. 

Lodówka na gaz

Lodówki gazowe są zwykle najdroższymi modelami. Zapewniają one długie i efektywne chłodzenie bez pobierania energii elektrycznej. Są one najczęściej wybierane przez osoby, które dużo podróżują i przewożą ze sobą dużą ilość prowiantu.

Lodówki na gaz działają dzięki cyrkulacji amoniaku. Sprężarka, z którą mamy do czynienia również w zwykłej lodówce, oddaje ciepło do radiatora z tyłu oraz po bokach lodówki. Gaz umieszczony w rurkach kapilarnych rozpręża się pochłaniając ciepło z wnętrza lodówki. Sprężarka się kręci, a ciepło ciągle jest odprowadzane.

Lodówka na gaz jest cichym urządzeniem, w którego działaniu decydującą rolę odgrywa, w zależności od modelu, grzałka lub palnik. Element ten wprawia gaz w ruch za sprawą jego wcześniejszego podgrzania. Ciepło jest absorbowane i odprowadzane na zewnątrz. Wcześniej zostaje ono skroplone. 

Każda z lodówek turystycznych spełnia swoją funkcję przez określony czas – warto o tym pamiętać, gdy planujemy podróż i zastanawiamy się nad ilością prowiantu, którą chcemy ze sobą zabrać oraz nad tym, jak długo ma trwać nasza podróż. Powinieneś również przewidzieć możliwości ewentualnych przerw w podróży lub zatrzymywania się w sklepach, które będziesz mijać po drodze – możesz tam kupić część produktów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Ravason CS 24S Super

 

5-ravason-cs-24s-superRanking lodówek samochodowych kończymy produktem Ravason CS 24S Super. Ma on wymiary: 44 cm wysokości, 40,5 cm szerokości i 30 cm głębokości. Pojemność tej lodówki wynosi 24 litry. Urządzenie możemy wykorzystać zarówno do schłodzenia zawartości, jak i jej podgrzania.

Producent wskazuje, że model ten jest w stanie uzyskać temperaturę o 20° Celciusza niższą niż temperaturą otoczenia. Jeśli natomiast chcemy podgrzać przechowywane produkty, to będziemy mogli uzyskać temperaturę do 60° Celsjusza. Ta lodówka samochodowa zasilana jest sieciowo, możemy także podłączyć ją do zasilania w samochodzie.

Jeśli jednak nie mamy w zasięgu ani prądu sieciowego, ani samochodu możemy również wykorzystać wkłady chłodzące. Model ten wyposażony jest w wentylator, który znajduje się w pokrywie. A dla wygody zastosowano przegrodę wewnątrz lodówki. Możemy więc uporządkować jej zawartości.

Oczywiście przegrodę możemy łatwo wyjąć, jeśli okaże się niepotrzebna. Osoby, które zakupiły ten produkt przekazują, że jest on atrakcyjny cenowo. Dodatkowo stwierdzają, że lodówka jest pojemna i dobrze trzyma temperaturę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status