Lampy stroboskopowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Szukasz lampy stroboskopowej do użytku w domu lub swoim warsztacie samochodowym? Masz wątpliwości, który model przypadnie Ci do gustu? Po przeczytaniu naszego rankingu na pewno uda Ci się szybko podjąć decyzję. Prezentujemy praktyczne lampy, wśród których najbardziej popularny jest obecnie model Yato YT 7311. Ma on solidną obudowę z tworzywa sztucznego pełniącego funkcję izolatora. Produkt został wyposażony w przewody podłączeniowe do akumulatora. W komplecie jest ponadto adapter przeznaczony do kabli wysokiego napięcia, który bada przepływ impulsu elektrycznego na świecę zapłonową. Ze względu na pistoletową konstrukcję, lampa świetnie leży w dłoni. Zależy Ci na zakupie produktu emitującego jasne światło? Bez wątpienia zainteresuje Cię model Jonnesway AR020022, który także ma pistoletowy korpus z plastiku. Lampa wykazuje odporność na uszkodzenia, jest wyposażona w zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem zasilania. Jeśli jesteś ciekawy, co wyróżnia pozostałe modele wytypowane do zestawienia, zachęcamy do przeczytania dalszej części artykułu. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji o lampach stroboskopowych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę stroboskopową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lampa stroboskopowa to przyrząd niezbędny w każdym serwisie samochodowym. Na zakup tego typu produktu mogą również zdecydować się osoby, które lubią same majsterkować przy swoim samochodzie i dokonywać niewielkich napraw. Poniżej znajduje się krótki poradnik z informacjami, jaką lampę stroboskopową wybrać. Jest w nim kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne przy podejmowaniu decyzji. Sprawdź je koniecznie.

 

 

Do czego służy lampa stroboskopowa?

Lampa stroboskopowa to niewielki sprzęt przeznaczony do sprawdzania oraz regulowania kąta zapłonu w silnikach samochodowych (głównie benzynowych, choć znaczna część modeli jest też przystosowana do użytku z silnikami Diesla). To przyrząd, z pomocą którego możemy ustawić jednostkę napędową auta w taki sposób, aby podczas pracy osiągała maksymalną moc, a jednocześnie nie zużywała zbyt dużej ilości paliwa. Prawidłowo ustawiony kąt wyprzedzenia zapłonu (czyli zgodnie z zaleceniami producenta silnika) może znacząco przedłużyć trwałość jednej z najważniejszych części budowy każdego auta.

 

Konstrukcja

Przeważnie lampy stroboskopowe mają budowę pistoletową, co oznacza, że swoim wyglądem przypominają niewielkie pistolety. To sprawia, że możemy pewnie chwycić produkt i nie powinniśmy narzekać na brak komfortu użytkowania. Ważne jest to, aby przyrząd nie był zbyt mały ani za duży. Jeśli mamy taką możliwość, warto wziąć do ręki kilka różnych modeli i przekonać się, który z nich według nas najlepiej leży w dłoni.

 

Materiał wykonania

Korpus przyrządu powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, inaczej szybko zniszczy się w wyniku częstego użytkowania. Z tego powodu obudowa lamp stroboskopowych jest produkowana głównie z tworzyw sztucznych (w efekcie czego pełni funkcję izolatora). Bardziej profesjonalne sprzęty niekiedy mają korpus metalowy, pokryty dodatkowo warstwą chromu. Takie produkty świetnie się prezentują, a do tego są wyjątkowo solidne.

 

Generowane światło

Mówi się, że najlepsza lampa stroboskopowa to taka, która generuje selektywne, jasne światło. Warto więc zwrócić uwagę na to, w jaką żarówkę został wyposażony przyrząd. Zwykle jest to lampa ksenonowa. Emitowane przez nią światło pozwala na komfortową regulację kąta wyprzedzenia zapłonu w każdych warunkach – w dzień, a także w niedostatecznie oświetlonym garażu.

 

Zasilanie

Przyrządy stroboskopowe są zasilane z akumulatora. Jego napięcie powinno wynosić 12 V, choć w przypadku niektórych modeli może to być 6 V czy nawet 24 V. Trzeba jednak pamiętać, że podłączenie lampy do akumulatora o niższym napięciu przyczynia się do generowania słabszego światła. To z kolei może nam utrudnić pracę.

Aby można było podłączyć lampę do samochodu, potrzebne nam są przewody. Bardzo często są one dołączone do kompletu, dlatego od razu po zakupie można sprawdzić, jak działa sprzęt.

 

Bezpieczeństwo pracy

W celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania przyrządu producenci nierzadko wyposażają oferowane przez siebie lampy w specjalne zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem zasilania. Jednak niezależnie od tego, jaki produkt wybierzemy, musimy ponadto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przy pracy z elektronicznym systemem zapłonowym nie można dotykać elementów pod napięciem (kiedy zapłon i silnik są włączone). Poza tym podczas pomiaru i ustawiania czasu zapłonu nie powinniśmy dotykać przewodów łączących lampę z autem. W ten sposób unikniemy niebezpiecznych dla naszego zdrowia sytuacji, takich jak porażenie prądem.

 

 

Waga

Produkt powinien być nie tylko dobrze wyprofilowany, ale również lekki, aby nie obciążał nadmiernie trzymającej go dłoni. Waga także decyduje o tym, jaka lampa stroboskopowa jest najlepsza. Średnio przyrządy te ważą maksymalnie 500 g. Zależy to głównie od ich całkowitych wymiarów i materiału wykonania obudowy.

 

Dodatkowe funkcje

Niektóre lampy są dodatkowo wyposażone np. w cyfrowy, czytelny wyświetlacz. Może on pomóc nam w szybkim odczytaniu i wyregulowaniu kąta wyprzedzenia zapłonu. Są też dostępne przyrządy mające wskaźnik świetlny informujący o niewłaściwym połączeniu, czujnik indukcyjny czy dołączony do zestawu adapter do przewodów wysokiego napięcia.

 

Lampy stroboskopowe w dobrych cenach

Przeciętnie ceny za lampy stroboskopowe mieszczą się w przedziale od 80 zł do 200 zł. Dotyczy to też modeli oferowanych przez znanych producentów. Za niektóre przyrządy trzeba jednak zapłacić znacznie więcej, ponad 500 zł. To produkty wykonane z dbałością o każdy detal, wyposażone we wspomniany wcześniej wyświetlacz cyfrowy i inne udogodnienia mogące ułatwiać pracę.

 

Najlepsze lampy stroboskopowe w 2019 roku

 

Ranking lamp stroboskopowych będzie dodatkową pomocą w zakupie odpowiedniego produktu. Sprawdź, czym wyróżniają się opisane poniżej modele i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

 

Nasze zalecenia

 

Yato YT 7311 

 

Lampa Yato YT 7311 jest przeznaczona do ustawienia kąta wyprzedzenia zapłonu (dotyczy to silników z zapłonem iskrowym). Przyrząd wyposażono w lampę ksenonową generującą selektywne białe światło. Pistoletowa konstrukcja sprawia, że produkt dobrze leży w dłoni i można go pewnie chwycić.

Obudowa przyrządu została wykonana z tworzywa sztucznego, dlatego pełni funkcję izolatora. Opisywany model ma przewody podłączeniowe do akumulatora, a także adapter przeznaczony do przewodów wysokiego napięcia. Lampa waży ok. 500 g, nie jest więc zbyt ciężka. Posługiwanie się produktem jest łatwe i wyjątkowo komfortowe. Nie powinniśmy się obawiać, że sprzęt zniszczy się w wyniku intensywnej eksploatacji.

Produkt z pewnością przyda się w każdym serwisie samochodowym. Konsumenci uważają, że jest to też dobry wybór dla osób lubiących samodzielnie naprawiać i majsterkować przy swoim aucie. Lampa działa tak, jak powinna, a do tego jest poręczna i wytrzymała.

 

 

 

 

Jonnesway AR020022 

 

Jonnesway AR020022 to nowoczesny przyrząd, który jest zasilany z instalacji 12 V. Produkt generuje bardzo jasne światło z żarnika ksenonowego, co może znacząco ułatwić ustawienie kąta wyprzedzenia zapłonu (w silnikach z zapłonem iskrowym). Lampa została wyposażona w zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem zasilania, co zapewnia bezpieczeństwo jej użytkowania.

Prezentowany model ma czujnik indukcyjny. Pistoletowy korpus przyrządu został wykonany z tworzywa sztucznego, a to zapewnia mu solidność i wytrzymałość. Sprzęt ma soczewkę kształtującą oświetlany obraz, jak również odłączane kable zasilające w zestawie. Przyrząd jest niewielki i tym samym poręczny, można go pewnie chwycić. Lampa świetnie nadaje się do użytku w serwisie samochodowym.

Jak przekonują konsumenci, to model, który na pewno nie zniszczy się szybko, nawet jeśli będzie użytkowany codziennie. To niezawodnie działający przyrząd. Ponieważ w komplecie otrzymujemy kable, nie musimy kupować ich osobno. To według wielu osób duże udogodnienie.

 

 

 

 

VidaXL 210069

 

Produkt VidaXL 210069 to dobra i tania lampa stroboskopowa, która służy do ustawiania zapłonu. Dzięki przyrządowi możliwe jest zachowanie wydajności silnika auta oraz zmniejszenie zużycia paliwa. Model ten wyposażono w żarówkę ksenonową, dlatego emituje jasne i skoncentrowane światło. To pozwala na komfortową pracę, także w dzień lub w niedostatecznie oświetlonym pomieszczeniu.

Lampa doskonale sprawdza się przy samochodach z silnikiem benzynowym z zapłonem 12 V. Sprzęt daje możliwość synchronizacji systemu zapłonu z ruchem wału rozrządu. Produkt ma pistoletowy korpus z ABS, który nie jest podatny na uszkodzenia. Przyrząd wyposażono też we wskaźnik świetlny, sygnalizujący niewłaściwe połączenie przewodów. W komplecie są klamry przewodzące z możliwością regulacji (nie musimy usuwać przewodu świecy zapłonowej).

Produkt pozwala na zachowanie precyzji podczas ustawiania zapłonu auta. To wygodny w użytkowaniu model, który jest solidny i lekki. Konsumenci chwalą go także za to, że działa niezawodnie i szybko można się nauczyć, jak należy się nim prawidłowo posługiwać. Sprzęt daje możliwość samodzielnego wyregulowania wyprzedzenia zapłonu, dlatego możemy uniknąć potrzeby korzystania z usług fachowca.

 

 

 

 

Jonnesway AR020002 

 

Przyrząd Jonnesway AR020002 jest wyposażony w wyświetlacz, co wpływa na łatwe i komfortowe użytkowanie. Sprzęt ma obudowę wykonaną z metalu, pokryto ją dodatkowo warstwą chromu. To sprawia, że model nie tylko jest wytrzymały, ale i elegancko się prezentuje.

Kąt wyprzedzenia zapłonu w tym przypadku mieści się w zakresie od zera stopni do 60 stopni, a pomiar napięcia – od 0 do 16 V. Lampa pozwala na sprawdzenie momentu zapłonu, a tym samym wydłużenie trwałości silnika oraz zwiększenie jego osiągów. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze.

Znalezione opinie o lampach stroboskopowych marki Jonnesway są pochlebne. Konsumenci doceniają te produkty za dopracowanie wszystkich detali oraz wytrzymałość. Przedstawiony przyrząd zdobył uznanie wielu osób, gdyż dobrze leży w dłoni i zapewnia bezpieczną pracę. Ekran produktu jest na tyle duży, że wyświetlane na nim informacje można bez trudu odczytać.

 

 

 

 

Yato 12V Xenon YT-7310

 

Prezentujemy Yato 12V Xenon YT-7310 – lampę stroboskopową z pistoletową konstrukcją. Materiał wykonania obudowy produktu to tworzywo sztuczne. Wewnątrz niej znajduje się ksenonowa lampa z elektronicznym układem wyzwalania. Przyrząd wyposażono w układ optyczny o prostej budowie składający się z reflektora i skupiającej soczewki. Zasilanie modelu jest pobierane z samochodowego akumulatora (12 V).

Przyrząd jest przeznaczony do sprawdzania, a także regulowania kąta zapłonu w silnikach napędzanych benzyną. Sprzęt daje nam więc możliwość uzyskanie pełnej mocy jednostki napędowej i zmniejszenie zużycia paliwa. Produkt waży 400 g i został wyprofilowany w taki sposób, aby można go było pewnie chwycić.

Konsumenci wydający recenzje o modelu Yato 12V Xenon YT-7310 uważają, że jest łatwy w obsłudze. Lampa generuje jasne, skupione światło. W komplecie znajdziemy kable zasilające, które także są potrzebne do sprawdzenia kąta zapłonu. Produkt nadaje się do użytku w warsztacie samochodowym i przydomowym garażu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...