Kanistry ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Mając na uwadze potrzeby konsumentów przygotowaliśmy niewielkie zestawienie 5 dobrej jakości kanistrów, na które polecamy zwrócić uwagę. Na szczycie zestawienia znajdziesz CanCommerce 20L. Jest to bardzo pojemny zbiornik z metalu o uniwersalnym przeznaczeniu. Możesz w nim magazynować paliwa ciekłe oraz inne substancje pochodzące od ropy. Obudowa produktu została przetestowana, więc nie musisz obawiać się wycieku. Użyty materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i otarcie, co dobrze chroni zawartość przed kontaktem z powietrzem czy podpaleniem. Kanister ma dość dużą pojemność, więc przechowasz w niej benzynę, którą użyjesz w awaryjnej sytuacji. Na drugim miejscu w naszym rankingu jest Profi MHU. Produkt ten ma taką samą pojemność jak poprzedni kanister. Został on jednak wykonany z plastiku, ale możesz w nim przechowywać wiele substancji. Zanim model trafił na sklepowe półki, przeszedł wiele testów, które potwierdziły jego bezpieczeństwo. Nie musisz więc obawiać się przecieku lub pęknięcia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kanister kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wyruszając w długą przejażdżkę warto zaopatrzyć się w zapas benzyny, gdyż nie możesz przewidzieć, kiedy na Twojej drodze pojawi się stacja benzynowa. W tym celu polecamy zakup kanistra, w którym przechowasz substancje ropopochodne. Tego typu produkty sprawdzą się również przy przenoszeniu wody. Ważne jest, aby model, który wybierzesz był dobrze wykonany. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego na jaki kanister wybrać.

 

 

Przeznaczenie zbiornika

Udając się do sklepu powinieneś zastanowić się co masz zamiar przechowywać w kanistrze. Na rynku jest wiele specjalistycznych modeli dedykowanych albo do wody, albo do paliwa. Wykonuje się je z innych materiałów, a co więcej są inaczej zabezpieczone. Modele dedykowane do substancji pochodzących od ropy są na ogół z metalu. Możliwe jest jednak znalezienie zbiornika z plastiku, ale musi być on odpowiednio zabezpieczony przed przeciekaniem. Pamiętaj, że jeśli chcesz przewodzić zarówno wodę i paliwo, musisz zakupić 2 osobne kanistry, gdyż w jednym pojemniku nie można naprzemiennie przewozić różnych substancji.

Decydując się na model do wody, warto zainwestować w produkt z miarką. Dzięki temu precyzyjnie odmierzymy odpowiednia ilość cieczy. Niektóre kanistry wyposażone są w specjalny kranik, który ułatwia nalewanie wody.

 

Materiał wykonania – jaki kanister jest najlepszy?

Kanistry, które znajdziesz na rynku wykonane są z 2 materiałów: plastiku lub metalu. Każde z tworzyw ma swoje wady i zalety. Pierwszy typ produktów cechuje się niską ceną oraz dużą dostępnością. Jeśli jesteś zainteresowany właśnie takim modelem na pewno znajdziesz go na stacji benzynowej, jak również w hipermarkecie. Plastikowy kanister może służyć do przechowywania paliwa, wody czy płynu do spryskiwaczy. Dużą zaletą plastiku jest jego niewielka waga, co ułatwia przenoszenie napełnionego zbiornika. Niestety, tworzywo nie jest najtrwalsze i częste oraz intensywne używanie może uszkodzić kanister. Szczególnie narażone są na to zbiorniki o pojemności ponad 10 l. Jeśli rączka jest w nich błędnie zaprojektowana, może się ona przerwać w czasie przenoszenia wody. Decydując się na kanister z plastiku należy zachować dużą ostrożność w czasie przelewania benzyny. Spowodowane jest to tym, że materiał łatwo się elektryzuje pod wpływem pocierania, a co więcej podczas wylewania, ciecz ociera się o plastik i elektryzuje go. Takie ładunki mogą łatwo przeskoczyć w postaci iskry, a to grozi wybuchem z powodu zapłonu benzyny.

Drugim rodzajem są kanistry metalowe, które gwarantują więcej bezpieczeństwa podczas przechowywania. Materiał ten stanowi pewne uziemienie, więc minimalizuje wyładowania elektryczne. Poza tym metal jest bardzo wytrzymały, więc nie ulegnie zniszczeniu, nawet mimo częstego używania.

 

Kolor kanistra

Najlepszy kanister nie może być przezroczysty. Może się to pozornie wydawać błahe, jednak benzyna nie powinna być wystawiona na działanie światła słonecznego. Kanistry metalowe zazwyczaj posiadają grubą konstrukcję, a ich kolor pochłania promienie słoneczne i zapobiega podniesieniu temperatury we wnętrzu. Jeśli jednak chcesz zakupić kanister plastikowy, zdecyduj się na produkt w ciemnych kolorach.

Ważne jest by kanistry metalowe zostały pokryte specjalną farbą, która nie będzie reagować z materiałem. Jeśli warstwa koloru nie zostanie nałożona poprawnie, może dojść do reakcji chemicznej.

 

Bezpieczeństwo

Wybierając interesujący Cię produkt koniecznie upewnij się, że został on przetestowany. Jest to szczególnie ważne w przypadku kanistrów plastikowych, które muszą przejść serię testów zanim trafią do sprzedaży.

 

 

 

 

Szczelność

Najważniejszym elementem kanistra jest jego zakrętka, która musi być szczelna. Zbiornik musi być dobrze zamknięty, w przeciwnym razie może dojść do wycieku. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy przenosimy lub przewozimy kanister. Z tego powodu w czasie przechowywania regularnie sprawdzaj, czy zbiornik jest dobrze zamknięty.

 

Pojemność

W sklepach znajdziesz wiele rodzajów kanistrów, które różnią się od siebie pojemnością. Najmniejsze zbiorniki są w stanie pomieścić około 2 l płynu, a największe 50 l lub nawet 100 l. Pamiętaj, że wielkość modelu, który chcesz kupić musi być dostosowana do Twoich potrzeb. Równocześnie nie zapomnij, że zbyt długie przechowywanie benzyny wpływa negatywnie na jej właściwości. Magazynowanie 100 l paliwa utrudni Ci precyzyjne przelewane, może dojść do wylania zawartości, a trzeba pamiętać, że każde zanieczyszczenie benzyną poważnie wpływa na florę gruntu.

 

Kanistry w dobrych cenach

Ostatnią rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest koszt zakupu kanistra. Najtańsze są modele plastikowe, gdyż są powszechnie dostępne. W zależności od pojemności, produkt może kosztować od 15 zł do 50 zł. Produktu liczące do 10 l nie powinny kosztować więcej niż 35 zł. Z kolei, ceny zbiorników metalowych są dużo wyższe. Dobrej jakości kanister z takiego materiału o pojemności 5 l to wydatek nawet 50 zł. Największe modele kosztują około 100 zł lub 200 zł.

 

 

Najlepsze kanistry w 2020 roku

 

Abyś mógł bezpiecznie przechowywać ropopochodne substancje przygotowaliśmy poniższy ranking kanistrów. Opisaliśmy w nim 5 produktów, które ułatwią Ci przechowywanie benzyny. Polecamy zapoznanie się z artykułem przed udaniem się na zakupy.

 

Nasze zalecenia

 

CanCommerce 20L 

 

Opinie o kanistrach metalowych CanCommerce 20L są bardzo pochlebne. Modele te słyną z dokładnej produkcji i dużej pojemności. Ponieważ zbiornik wykonano z metalu można w nim przechowywać paliwo i inne substancje pochodzące od ropy. Pomalowano go specjalna farbą, która nie wchodzi w reakcję chemiczną z benzyną, więc nie musisz obawiać się samozapłonu.

Metal stanowi naturalny uziemiacz, co minimalizuje ryzyko powstania spięcia i samozapłonu oraz wybuchu. Oznacza to, że produkt jest w pełni bezpieczny. Gruba warstwa metalu chroni znajdującą się we wnętrzu benzynę przed działaniem ciepła oraz ogniem. Z tego powodu, możliwe jest przewożenie zbiornika w samochodzie. Duża pojemność sprawia, że nie będziesz musiał się zatrzymywać na każdej stacji benzynowej w czasie przejażdżki. Obudowa jest bardzo solidna.

Ze względu na precyzyjne i dokładne wykonanie wielu konsumentów zdecydowało się zainwestować w ten model. Pozwala on bowiem na bezpieczne przewożenie benzyny. Zbiornik przeszedł wiele testów, które potwierdziły jego bezpieczeństwo oraz szczelność.

 

 

 

 

Profi MHU 

 

Kanister Profi MHU to oliwkowy model wykonany z plastiku. Producent zapewnia, że produkt może posłużyć do przewożenia zarówno wody, jak i paliwa. Pojemność zbiornika to 20 l, zatem w momencie, gdy w czasie drogi skończy Ci się paliwo, jego zawartość umożliwi Ci dalszą podróż.

Model wyposażony jest w szczelny odkręcany zawór, który zapobiega przeciekom. Dodatkowo, integralną częścią elementu jest lejek. Dzięki niemu wygodnie przelejesz potrzebną ilość benzyny, bez rozlania jej i zanieczyszczenia gruntu. Produkt wyposażony jest w wygodną rączkę, która jest integralną częścią obudowy. Sprawia to, że nawet podczas przenoszenia pełnego zbiornika nie musisz obawiać się o uszkodzenie kanistra. Rękojeść skonstruowano tak, by zapewnić Ci wygodny chwyt.

Liczna grupa konsumentów pochwaliła prezentowany produkt za jego uniwersalność oraz dużą pojemność. Równocześnie stosunek jakości wykonania do kosztów zakupu jest bardzo atrakcyjny. Cała obudowa jest bardzo solidna, przez co ryzyko uszkodzenia czy przecieku jest znikome.

 

 

 

 

B2b Partner 40L

Jeśli planujesz wycieczkę za miasto i chcesz mieć pewność, że zabrałeś dostatecznie dużo wody, polecamy Ci B2b Partner 40L. Jak sugeruje nazwa jest to pojemny kanister, w którym zmieści się do 40 l cieczy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy wybieramy się na kamping.

Zbiornik został wykonany z białego plastiku. Pozwala to dokładnie obserwować, jak ubywa wody z wnętrza. Oznacza to również, że kanister nie nadaje się do magazynowania benzyny. Całe opakowanie jest higienicznie czyste – zamknięto je hermetycznie, więc we wnętrzu nie rozwijają się żadne bakterie. Sama zakrętka została dokładnie dopasowana, by w czasie przewożenia nie nastąpił wyciek. Dużym atutem jest praktyczny uchwyt, który ułatwia przenoszenie produktu.

Jest to jeden z najdroższych kanistrów w naszym zestawieniu, jednak cieszy się on niesłabnącą popularnością. Konsumenci pochwalili model za jego pojemność. Dzięki temu zbiornik jest bardzo funkcjonalny i sprawdzi się w wielu sytuacjach. Zanim kanister trafił na sklepową półkę poddano go licznym testom.

 

 

 

 

Pressol 5L

Model Pressol 5L to niewielki kanister na benzynę, który wykonano z plastiku. Produkt dedykowany jest dla osób, które nie chcą przewozić więcej niż 5 l płynu.

Waga modelu nie przekracza 0,30 kg, więc jego przenoszenie, nawet po napełnieniu, nie powinno sprawić Ci trudności. Wymiary produktu to: szerokość – 33,1 cm, wysokość – 23,7 cm i grubość – 18,5 cm. Poza plastikiem do wykonania zbiornika użyto polietylenu. Materiał ten nie dopuszcza do środka promieni słonecznych, co minimalizuje ryzyko samozapłonu cieczy. Obudowa jest odporna na działanie roztworów kwasów, zasad, soli i niskiej temperatury. Producent zapewnia, że przed wypuszczeniem kanistrów na rynek, wykonane zostały liczne testy. W konsekwencji możemy mieć pewność, że magazynowanie benzyny w zbiorniku nie stanowi niebezpieczeństwa.

Prezentowany model to dobry i tani kanister plastikowy, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Konsumenci docenili niewielkie wymiary produktu, bo pozwalają one przechowywanie benzyny, nawet w niewielkich samochodach, nawet tych pozbawionych bagażników.

 

 

 

 

Abbey Camp 20L

Gorąco zachęcamy do zakupu Abbey Camp 20L. jest to dobrze wykonany składany kanister do wody o pojemności 20 l. Baniak jest bardzo bezpieczny, gdyż przeszedł wiele testów. Potwierdziły one szczelność zbiornika. Dzięki temu we wnętrzu nie rozwijają się bakterie, a magazynowana woda jest czysta i świeża.

Model zakręcany jest przy pomocy szczelnego korka, który nie dopuszcza powietrza do wnętrza. Poza tym wszystkie elementy, włącznie z zakrętką, są dobrze wykonane i zabezpieczone, więc nie musisz się martwić o przeciek. Cała konstrukcja została wzmocniona, co czyni ją odporną na uszkodzenia mechaniczne i otarcia. Uchwyt stanowi element obudowy, więc jest mocno przytwierdzony. Dlatego, nawet po napełnieniu kanistra, rączka nie urwie się. Przechowywanie zbiornika jest bardzo proste, gdyż można go złożyć tak, by nie zabierał cennego miejsca.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pozytywne. Wiele osób zakupiło ten model ze względu na solidną konstrukcję oraz niską cenę. Jest to dobry baniak, który zabierzesz ze sobą na wyprawę na kemping, gdyż przechowywana we wnętrzu woda nie psuje się.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status