Kamery cofania ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli masz problem z ograniczoną widocznością podczas cofania samochodem, powinieneś pomyśleć o montażu specjalnej kamery. Dzięki niej możesz wycofać z posesji lub parkingu bez ryzyka uderzenia o inne auto czy przypadkowe potrącenie przechodnia. Polecamy w szczególności sprzęt OMNA G900, który jest wideorejestratorem z możliwością nagrywania w trzech trybach: przód pojazdu, tył pojazdu lub przód i tył jednocześnie. Z uwagi na to, że urządzenie ma tryb nocny, pozwala na nagrywanie dobrej jakości filmów także po zmroku. W zestawie znajdziesz dwie kamery – przednią i tylną oraz długi, 5 m kabel. Co więcej, to model mający wbudowany głośnik i mikrofon. Sprzęt obsługuje karty pamięci o pojemności do 64 GB. Na uwagę zasługuje też kamera Garmin BC 30, która jest bezprzewodowa. W połączeniu z nawigacją GPS sprzęt pozwala na bezpieczne wycofanie samochodem z dowolnego, nawet bardzo zatłoczonego miejsca. Urządzenie nie jest podatne na działanie wilgoci, niskiej i wysokiej temperatury oraz innych niekorzystnych czynników zewnętrznych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kamerę cofania kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gdy cofamy samochodem, musimy zachować szczególną ostrożność, aby w nic przypadkowo nie uderzyć. Patrzenie we wsteczne lusterko czy oglądanie się za siebie czasami nie wystarcza, dlatego coraz częściej w autach montowane są kamery cofania. To niewielkie urządzenia, które mogą pozytywnie wpłynąć na komfort jazdy samochodem. Jeśli zapoznasz się z poradnikiem, dowiesz się, jaką kamerę cofania wybrać i co należy sprawdzić przed jej zakupem.

 

 

Zalety kamery cofania

Parkowanie czy wyjeżdżanie z posesji tyłem sprawia trudność nawet doświadczonym kierowcom. Podczas wykonywania tych manewrów musimy zachować szczególną ostrożność, co nie zawsze jest możliwe. Często pojawia się problem z tzw. martwym polem w lusterku, czyli przestrzenią przy aucie, której w żaden sposób nie możemy dostrzec. Kamera cofania znacząco zmniejsza ryzyko, że uderzymy w inny samochód lub potrącimy przechodnia, ponieważ go nie zauważymy. To dobra alternatywa dla czujników parkowania, gdyż świetnie widzimy to, co dzieje się za naszym pojazdem. Uważa się, że kamera jest bardziej precyzyjna od czujników.

 

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Dostępne w sklepach kamery cofania dzielone są na przewodowe i bezprzewodowe. Oba typy urządzeń mają swoje wady i zalety. Za mniej podatne na zakłócenia oraz bardziej czytelne uznaje się modele przewodowe, czyli takie wymagające podłączenia przez kabel. Tego typu sprzętów na rynku jest bardzo dużo, więc bez wątpienia uda nam się znaleźć urządzenie spełniające wszystkie oczekiwania. Niemniej jednak montaż kamery przewodowej jest stosunkowo trudny, dlatego przeważnie nieuniknione jest skorzystanie z pomocy fachowca. Sprzęt bezprzewodowy instaluje się znacznie łatwiej, ale trzeba pamiętać o tym, że może okazać się bardziej podatny na zakłócenia. Wielu kierowców twierdzi też, że jakość obrazu jest gorsza w porównaniu do modelu przewodowego. Jednocześnie w przypadku awarii znacznie łatwiej jest wymienić kamerę bezprzewodową, co także może odgrywać istotną rolę.

 

Miejsce montażu

Zazwyczaj producenci kamer cofania dają nam możliwość samodzielnego decydowania o miejscu zamontowania sprzętu. Może to być ramka tablicy rejestracyjnej, tylna szyba, ewentualnie zderzak. Czasami jednak konieczne jest wywiercenie niewielkiego otworu do przeprowadzenia przewodu.

 

Ekran

Jeśli kupimy wideorejestrator z kamerą cofania w zestawie, nie musimy się zastanawiać, czy otrzymamy także ekran. Obraz będziemy mogli oglądać na wyświetlaczu zamontowanym na przedniej szybie lub wstecznym lusterku. Jeśli jednak kamera sprzedawana jest osobno, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sam ekran będziemy musieli dokupić. Funkcję wyświetlacza może też pełnić nawigacja GPS. Najczęściej jest tak, że obraz pokazujący otoczenie z tyłu samochodu pojawia się automatycznie, gdy wrzucimy bieg wsteczny (każdą kamerę cofania podłącza się do świateł cofania).

 

Kąt obiektywu

Jeśli chcemy mieć pewność, że podczas wyjeżdżania autem tyłem zachowamy całkowitą ostrożność, powinniśmy znaleźć urządzenie z jak najszerszym kątem obiektywu. Najlepsza kamera cofania zapewnia widoczność do 120 stopni w pionie (lub nieco więcej). Jeśli sprzęt wyposażono w obiektyw o mniejszym kącie, np. 90 stopni, istnieje duże prawdopodobieństwo, że mimo instalacji urządzenia parkowanie tyłem wciąż będzie dla nas kłopotliwe.

 

Wytrzymałość

Ze względu na to, że kamerę cofania montuje się na zewnątrz pojazdu, musi być to urządzenie wytrzymałe i solidne. Obudowa sprzętu powinna być na tyle szczelna, aby nie przedostawał się do środka pył ani wilgoć. Kamera ma być odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg oraz wysoka i niska temperatura. Jednocześnie pamiętajmy, że sami przez nieuwagę możemy przyczynić się do awarii urządzenia. Kiedy sprzęt zamarznie, nie powinniśmy go podgrzewać przy pomocy zapalniczki ani skrobać skrobaczką. Co więcej, samochodu z zewnętrzną kamerą cofania nie należy myć w myjni automatycznej ani zostawiać w pełnym słońcu na kilka godzin.

 

Tryb nocny

Osoby jeżdżące samochodem nie tylko w dzień, ale i w nocy, powinny poszukać modelu wyposażonego w tryb nocny. Taki sprzęt ma wbudowany wzmacniacz obrazu oraz promiennik podczerwieni, co pozwala na dostrzeżenie przeszkód nawet po zmroku.

Rozdzielczość – jaka kamera cofania jest najlepsza?

To, czy w porę zareagujemy podczas cofania autem, zależy też od rozdzielczości obrazu. W przypadku tylnych kamer przeważnie jest to 640 pikseli x 480 pikseli, co w zupełności wystarcza, aby odpowiednio szybko zauważyć obiekty za autem i zahamować. Im wyższa jest rozdzielczość obrazu, tym lepiej, ponieważ wyraźne będą nawet najmniejsze szczegóły.

 

Dodatkowe opcje

Znaczna część kamer cofania, zwłaszcza tych dołączonych do wideorejestratorów, ma kilka dodatkowych opcji. Może to być czytnik kart pamięci, pozwalający na nagrywanie i przechowywanie dużej ilości filmów. Należy sprawdzić, ile wynosi maksymalna pojemność nośnika, gdyż po podłączeniu niewłaściwego urządzenie może przestać prawidłowo działać. Inną funkcją jest czujnik ruchu uruchamiający przednią kamerę w momencie, gdy przed samochodem pojawi się poruszający się obiekt. Poza nagrywaniem filmów, rejestratory z kamerą cofania mogą też robić zdjęcia (to tzw. tryb fotograficzny).

 

Kamery cofania w dobrych cenach

Cena za najtańsze kamery cofania wynosi ok. 150 zł. Za droższe modele należy zapłacić ponad 400 zł, dotyczy to również wyposażonych w wiele funkcji rejestratorów jazdy. Nie zapominajmy, że o cenie w dużej mierze decyduje producent. Jednak na bezpieczeństwo jazdy samochodem nie wpływa to, ile urządzenie kosztuje, tylko sposób jego działania. Sprzęt musi zapewniać płynny obraz w odpowiedniej rozdzielczości, niezależnie od godziny czy pory roku.

 

 

Najlepsze kamery cofania w 2021 roku

 

Nadal nie wiesz, na który sprzęt do auta się zdecydować? Przeczytaj ranking kamer cofania, w którym prezentujemy najbardziej popularne modele. Opisane poniżej urządzenia zostały docenione przez konsumentów zarówno za łatwy montaż, jak i zwiększenie komfortu jazdy samochodem.

 

Nasze zalecenia

 

OMNA G900 

 

Sprzęt OMNA G900 to rejestrator jazdy, który pełni także funkcję kamery cofania. Mocuje się go do lusterka wstecznego, dlatego jest niezauważalny dla osób przechodzących obok auta. Co więcej, urządzenie nie ogranicza widoczności i nie przeszkadza kierowcy ani pasażerom. W zestawie jest przednia kamera o rozdzielczości 1920 pikseli x 1080 pikseli oraz kamera cofania o rozdzielczości 720 pikseli x 480 pikseli.

Rejestrator ma kilka funkcji, które z pewnością przydadzą się każdemu kierowcy. Są to: czujnik ruchu, tryb nocny oraz możliwość podłączenia karty pamięci (do 64 GB). Sprzęt może działać w jednym z trzech dostępnych trybów nagrywania: przód, tył bądź przód i tył jednocześnie. Do urządzenia dołączono dwa kable, jeden z nich trzeba podłączyć do lusterka, a drugi do światła cofania.

Z recenzji konsumentów wynika, że to dobra i tania kamera cofania, która pozwala bezpiecznie zaparkować i wycofać, np. z posesji. Ponieważ sprzęt rejestruje to, co dzieje się na drodze podczas podróży, możemy czuć się bezpieczniej na drodze (w razie konieczności nagranie można wykorzystać jako dowód w sprawie kolizji).

OMNA G900 to bardzo dobra kamera cofania do 100 zł. Urządzenie waży 100 g, a jego wymiary to: 30 cm x 8,2 cm x 4 cm.

Zalety
Czujnik ruchu:

Sprzęt ma czujniki ruchu, które są aktywowane automatycznie, kiedy coś poruszy się w zasięgu przedniej kamery.

Obsługa kart pamięci:

Prezentowane urządzenie obsługuje karty pamięci micro SD o maksymalnej pojemności 64 GB. Możesz być pewny, że wystarczy Ci miejsca na przechowywanie wszystkich nagranych plików.

Czujnik wstrząsów G-Sensor:

Sprzęt wyposażono w czujnik wstrząsów G-Sensor, który okazuje się przydatny szczególnie na parkingu, kiedy pozostawiamy samochód na dłużej. Jeśli wokół auta urządzenie zarejestruje ruch, kamera zostanie aktywowana i rozpocznie się automatyczne nagrywanie.

Łatwy montaż:

Osoby, które kupiły kamerę cofania twierdzą, że jej montaż jest prosty. Model wystarczy umieścić na lusterku wstecznym za pomocą specjalnych pasków.

Funkcjonalność:

Sprzęt ma nie tylko funkcję nagrywania obrazu, ale także dźwięku. Model ma wbudowany mikrofon i głośnik.

Wady
Tryb nocny:

Korzystanie z trybu nocnego nie zawsze jest tak przydatne, jak mogłoby się wydawać. Czasami wyświetlany na ekranie obraz jest niewyraźny.

 

 

 

 

Garmin BC 30 

 

Bezprzewodowa kamera Garmin BC 30 ma rozdzielczość 640 pikseli x 480 pikseli. Sprzęt można podłączyć do światła cofania, aby uruchamiał się za każdym razem, gdy wrzucimy bieg wsteczny. W połączeniu z dopasowaną nawigacją GPS, model ten pozwala na zminimalizowanie ryzyka wypadku związanego z tzw. martwą strefą w czasie cofania (przestrzeni obok auta o ograniczonej widoczności).

Urządzenie wykazuje odporność na deszcz i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Co ciekawe, sprzęt możemy podłączyć także do źródła zasilania w aucie, aby włączać tryb nawigacji i kamerę cofania za pomocą przycisku.

Kierowcom spodobał się opisany wyżej model, gdyż łatwo się go montuje w aucie. Sprzęt wyróżnia się wytrzymałą konstrukcją, dlatego z pewnością nie ulegnie szybko awarii. Warto podkreślić, że w aucie możemy zamontować nie jedną, ale nawet cztery kamery, aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy i czuć się pewniej na drodze.

Kamera cofania Garmin BC 30 ma rozdzielczość 640 x 480 pikseli. Jest to model bezprzewodowy.

Zalety
Automatyczna aktywacja:

Kamera uruchamia się automatycznie zaraz po włączeniu biegu wstecznego. Wyjeżdżanie z zatłoczonego parkingu czy wąskiej uliczki nie będzie stanowić więc dużego wyzwania.

Odporność na czynniki zewnętrzne:

Producent podkreśla, że urządzenie wykazuje dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych, więc jest mniej podatne na awarie. Warto podkreślić, że wodoszczelność jest zgodna ze standardem IPX7.

Łatwa instalacja:

Sprzęt jest łatwy w instalacji. Zestaw zawiera wszystkie potrzebne do tego akcesoria, a także instrukcję, w której wszystko zostało szczegółowo wyjaśnione. Nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z montażem urządzenia.

Prosta w obsłudze:

Do zakupu kamery cofania zachęca to, że jest ona prosta w obsłudze, więc nie ma żadnych problemów związanych z jej użytkowaniem.

Wady
Zbyt mały kąt widzenia w pionie:

Część kierowców, szczególnie tych początkujących, uważa, że kąt widzenia w pionie powinien być większy. To znacznie ułatwiłoby jazdę.

 

 

 

 

OMNA Q300 

 

OMNA Q300 to rejestrator jazdy, który działa w 4 różnych trybach i może nagrywać zarówno otoczenie przed i za autem, jak też wnętrze pojazdu. Kamera z tyłu ma rozdzielczość 640 pikseli x 480 pikseli (jej kąt widzenia to 120 stopni), a z przodu 1280 pikseli x 720 pikseli (kąt widzenia to 170 stopni).

Z uwagi na menu w języku polskim, sprzęt jest łatwy w obsłudze. To profesjonalny rejestrator jazdy wyposażony w tryb nocny, czujnik ruchu, a także funkcję aparatu cyfrowego. Urządzenie obsługuje karty pamięci do 64 GB. Aby używać sprzętu, należy przymocować go do szyby przy pomocy przyssawki (z przodu i z tyłu). To model przewodowy wyposażony w 5 m kabel.

Opinie o kamerach cofania OMNA, które udało nam się znaleźć, są w większości pozytywne. Sprzęt Q300 cieszy się bardzo dużą popularnością wśród zawodowych kierowców nie tylko ze względu na nieskomplikowany montaż, ale i wiele przydatnych funkcji. Urządzenie można zamocować na zewnątrz pojazdu. Jest ono wodoodporne.

OMNA Q300 to kamera cofania o rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Sprzęt ma wymiary: długość – 10,8 cm, szerokość – 7,6 m i grubość – 0,8 cm.

Zalety
Trzy kamery:

Zestaw obejmuje trzy kamery: przednią, cofania i wewnętrzną. Każda z nich jest dobrej jakości i zapewnia wyraźny obraz.

Stabilne mocowanie:

Urządzenie jest proste w instalacji, co również stanowi sporą zachętę do jego zakupu. Rejestrator trasy mocuje się do szyby samochodu za pomocą specjalnego uchwytu z przyssawką. Sprzęt nie zsuwa się w trakcie jazdy, więc nie trzeba poprawiać jego ułożenia.

Wodoodporność:

Kamera cofania jest wodoodporna, a w związku z tym wytrzymała. Nie ulega ona awarii na skutek działania niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Wady
Niepotrzebne uruchamianie:

Sprzęt ma czujnik ruchu, który automatycznie uruchamia kamerę. Czasami jest ona aktywowania bez potrzeby, co jest stratą energii.

 

 

 

 

NavRoad 3000 

 

Kamera cofania NavRoad 3000 nadaje się do użytku w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. To sprzęt przewodowy, trzeba podłączyć go do świateł cofania. Sami możemy zdecydować o miejscu montażu urządzenia, może to być zderzak, klapa bagażnika lub tylna szyba.

Sprzęt wykazuje odporność na działanie niskich i wysokich temperatur (w zakresie od -20 st. C do +60 st. C), jego klasa szczelności to IP67. Pionowy kąt widzenia kamery to 120 stopni, więc nic nie umknie naszej uwadze podczas cofania.

Jak twierdzą konsumenci, urządzenie znacząco ułatwia bezpieczne cofanie autem nie tylko z własnej posesji, ale też np. na zatłoczonym parkingu. Dzięki kamerze możemy uniknąć uderzenia w barierkę czy inny samochód, a także przypadkowego potrącenia pieszych. Poza tym sprzęt działa niezawodnie nie tylko w dzień, ale i po zmroku (wyposażono go w tryb nocny).

Kamera cofania NavRoad 3000 jest przeznaczona do samochodów osobowych i ciężarowych. Pionowy kąt widzenia jest równa 120 stopni, a poziomy 90 stopni.

Zalety
Bezprzewodowe połączenie:

Kamera jest połączona z odbiornikiem bezprzewodowo, więc nie ma konieczności stosowania żadnych kabli i zastanawiania się, jak skutecznie wszystko ze sobą połączyć.

Diody LED:

Urządzenie ma podczerwone diody LED, które umożliwiają skuteczną obserwację tego, co dzieje się na drodze także po zmroku.

Uniwersalność:

Sprzęt jest polecany do wszystkich rodzajów samochodów. Na jego zakupu często decydują się kierowcy ciężarówek.

Wady
Słaba szczelność:

W niektórych recenzjach można przeczytać, że model nie jest szczelny i podczas mycia samochodu dochodzi do zaparowania kamerki.

Obudowa:

Przeprowadzony przez konsumentów test kamer cofania wykazał, że obudowa sprzętu NavRoad 3000 jest podatna na zarysowania.

 

 

 

 

Vordon DVR-190

 

Chcielibyśmy zaprezentować urządzenie Vordon DVR-190, które jest rejestratorem jazdy montowanym na lusterku wstecznym. To model pełniący też funkcję kamery cofania. Możemy sami zdecydować o rozdzielczości nagrywanych plików wideo, do wyboru mamy jakość Full HD, HD i VGA.

Sprzęt ma funkcję aparatu fotograficznego, a więc robi zdjęcia o rozdzielczości 1, 2 lub 3 Mpix. Kamera wyłącza się automatycznie po dłuższym czasie bezczynności. Warto podkreślić, że możemy wprowadzić numer rejestracyjny swojego samochodu, aby wyświetlał się na nagrywanych filmach.

Według konsumentów rejestrator przydaje się nie tylko zawodowym kierowcom, ale też osobom, które muszą codziennie dojeżdżać do pracy autem. Urządzenie nie zacina się, a tylna kamera włącza się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego. To wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Vordon DVR-190 to kamera cofania obsługująca karty pamięci microSD do 32 GB. Rozdzielczość nagrywanego filmu wynosi 1080p, 720p lub VGA.

Zalety
Funkcja aparatu fotograficznego:

Sprzęt robi zdjęcia w rozdzielczości 1, 2 i 3 MPx, co według wielu kierowców jest przydatną funkcją. Fotografie są zapisywane w standardowym rozszerzeniu, czyli JPG.

Automatyczne wyłączanie:

Kamera cofania wyłącza się automatycznie, kiedy nie jest potrzebna. To pozwala na oszczędzanie energii, co z punktu widzenia użytkowników jest bardzo ważne.

Wady
Montaż:

Choć producent twierdzi, że montaż urządzenia jest łatwy i szybki, niektóre osoby mają inne zdanie.

Jakość wykonania:

W nielicznych recenzjach można przeczytać wzmianki na temat jakości wykonania sprzętu. Według niektórych użytkowników wykorzystane do produkcji materiały nie są najlepsze, a w związku z tym istnieje większe ryzyko, że model ulegnie awarii.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Wideorejestratory samochodowe zyskują coraz większą popularność wśród kierowców, ponieważ w razie kolizji, czy wypadku drogowego mogą być pomocne w ustaleniu przebiegu lub sprawcy zdarzenia. Dlatego jeżeli uznaliście, że należy wyposażyć swój samochód w „elektronicznego świadka”, to postaramy się pomóc w podjęciu decyzji o wyborze  kamery. Prezentujemy kilka modeli w różnych cenach, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie, w zależności od możliwości finansowych. Wideorejestratorem wysokiej jakości, ale też dość drogim, jest Mio MiVue 752. To rejestrator zapisujący obraz zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Ponadto posiada on dużo innych przydatnych funkcji. Jedną z nich jest bezprzewodowe przesyłanie danych. Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na kupno tego sprzętu, to może przypadnie Wam do gustu jeden z tańszych modeli – Navitel R600? Ten rejestrator ma niewielkie rozmiary,  bardzo szerokie pole widzenia, a poza tym jest prosty w obsłudze. Obydwa modele dobrze spełniają swą podstawową funkcję, to znaczy, dokumentują przebieg zdarzeń na trasie pojazdu.

 

 

Jaki wideorejestrator samochodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Czy warto mieć wideorejestrator samochodowy? Odpowiedź na to pytanie zdecydowanie brzmi – tak! Coraz więcej kierowców docenia zalety tego sprzętu. Zapisany materiał może być dowodem dla policji, firmy ubezpieczeniowej, a nawet dla sądu. Trzeba zauważyć, że jest to broń obusieczna, bo przecież kierowcom wyposażonym w kamerę także może zdarzyć się naruszenie przepisów ruchu drogowego. Świadomość, że łamanie przepisów, brawurę, czy też „nieuprzejmość” na drodze może zarejestrować kamera z innego samochodu, zmniejsza to poczucie bezkarności wśród kierowców. Mniej ważnym, ale miłym argumentem przemawiającym za posiadaniem wideo-rejestratora, jest możliwość zapisania przebiegu trasy. Jeśli  wiedzie ona przez malowniczą okolicę, może być ciekawą pamiątką z podróży.

Jeśli czytacie ten tekst, to pewnie zastanawialiście się już, jaki wideorejestrator samochodowy wybrać?

Przy wyborze rejestratora koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość nagrywania, bo od tego zależy jakość obrazu. Obecnie minimalnym standardem jest rozdzielczość 1920 1080 pikseli oraz prędkość klatkowa 30 klatek na sekundę. Mniejsza prędkość klatkowa nie zapewnia płynności obrazu.

Ważnym elementem jest przetwornik obrazu (czyli tzw. matryca) przetwarzający rzeczywisty obraz na zapis cyfrowy. Mówiąc najprościej – obowiązuje zasada, że im większa matryca, tym lepiej. Minimalna rozdzielczość matrycy to 2 Mpix. Warto nadmienić, że jedne z najlepszych matryc na świecie produkuje firma Sony. Są one chętnie wykorzystywane m. in. przez niektórych producentów smartfonów, czy właśnie kamer samochodowych.

Należy także zwrócić uwagę, czy rejestrator posiada tryb nocny. Kamera posiadająca tę funkcję rejestruje czytelny zapis w gorszych warunkach oświetleniowych – po zmroku, w czasie deszczu, czy też w ponury zimowy dzień. Elementem za to odpowiedzialnym jest przysłona obiektywu wyrażona tzw. liczbą przysłony. Im mniejsza jest jej wartość, tym jaśniejszy jest obiektyw. Minimalny wymagany parametr dla trybu nocnego to f/2.0. Aktualnie najlepszy wideorejestrator samochodowy posiada przysłonę f/1.4.

Kąt widzenia obiektywu powinien obejmować od 120 do 140 stopni. Nie jest to jednak najważniejszy parametr decydujący o jakości kamery. Obraz szerokokątnego obiektywu może być zniekształcony na brzegach. Wielkość ekranu także nie decyduje o jakości rejestratora, ponieważ nagranie można odtworzyć na tablecie, laptopie, smartfonie lub komputerze. Niektóre tańsze kamery w ogóle nie posiadają wyświetlacza.

Podstawowym zadaniem wideorejestratora jest dokumentacja zdarzeń na drodze. Funkcja nagrywania w pętli rozwiązuje problem ręcznego usuwania starych nagrań, kiedy skończy się miejsce na karcie pamięci. Kamera automatycznie nadpisuje wówczas stare pliki. Nie zdarzy się więc, że z powodu przeoczenia właściciela, zabraknie miejsca na bieżący zapis. Należy jednak pamiętać o zgraniu ważnych plików, aby ich nie utracić przy nadpisaniu nowych treści.

Rejestratory wyposażone w G-Sensor (czujnik grawitacyjny) automatycznie zabezpieczają materiał aktualnie nagrywany przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem, kiedy czujnik wychwyci nagły wstrząs, uderzenie, czy  gwałtowne hamowanie. Wybierając model posiadający tę funkcję można mieć pewność, że nie zawiedzie on w kluczowym momencie.

Niektóre wideorejestratory wyposażone są w dodatkowe funkcje, które nie są  niezbędne, ale mogą być bardzo pomocne kierowcy:

wideorejestrator samochodowy z czujnikiem cofania – w zestawie znajduje się druga kamera do zamontowania z tyłu pojazdu.

pomiar prędkości – informacja o prędkości nanoszona jest na nagranie, co może być przydatne do udowodnienia (np. policji), z jaką prędkością pojazd się poruszał.

łączność bezprzewodowa (WiFi) – wygodne przesyłanie obrazu bezpośrednio na tablet lub smartfon.

tryb parkingowy – kamera pozostaje w stanie czuwania i uruchamia się w momencie wykrycia uderzenia.  

rejestracja dźwięku – funkcja umożliwiająca  nagranie np. własnego komentarza.

Detale, z pozoru drobne, także mają znaczenie podczas użytkowania sprzętu. Dlatego warto zwrócić uwagę na uchwyt, do którego mocowany jest rejestrator. Uchwyt musi być stabilny i pewnie przylegać do powierzchni. Powinien mieć regulowaną głowicę, na której można ustawić kamerę w dowolnej płaszczyźnie. Przyciski powinny być wyczuwalne w dotyku i umieszczone w miejscu, do którego łatwo jest dosięgnąć, bez rozpraszania uwagi podczas jazdy.

Obecnie wideorejestratory samochodowe w dobrych cenach oferują także znani producenci. Dobra marka nie jest równoznaczna z wysoką ceną. Dlatego też warto zdecydować się na zakup kamery znanej firmy, ponieważ jest to gwarancją jakości. Nadal nie macie pewności, jaki jest najlepszy wideorejestrator samochodowy? Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Wam odpowiedzieć na to pytanie.

 

 

Najlepsze wideorejestratory samochodowe w 2021 roku

 

Producenci wideorejestratorów nieustannie udoskonalają swoje produkty i wprowadzają na rynek nowości. Poniżej przedstawiamy wybrane przez nas modele, które cieszą się popularnością wśród nabywców. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich wideorejestrator do swojego samochodu.

 

Nasze zalecenia

 

Mio MiVue 752

 

Wideorejestrator samochodowy Mio MiVue 752 WiFi Dual nagrywa obraz w bardzo wysokiej jakości, nawet w złych warunkach pogodowych, a także w nocy. Posiada szeroki kąt widzenia – 140 stopni i ekran o przekątnej 2,7 cala.  Rejestruje materiał o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Rejestrator jazdy Mio MiVue 752 to urządzenie z wieloma funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo – z pomiarem prędkości, kontrolą pasa ruchu, asystentem parkowania, a także z GPS. Ponadto ten aparat posiada opcję wykrywania fotoradarów.

Połączenie WiFi umożliwia udostępnianie nagrań oraz aktualizację oprogramowania. W urządzeniu znajduje się gniazdo na karty pamięci micro SD do 128 GB umożliwiające 20-godzinne nagrywanie. W zestawie znajdują się 2 kamery (przód – tył) – na przednią szybę, mocowana na obrotowym uchwycie oraz kamera na tylną szybę MiVue A20. Wideo-rejestrator Mio MiVue 752 objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

W opinii klientów, którzy posiadają wideorejestrator samochodowy Mio MiVue 752, jest to sprzęt bardzo zaawansowany technicznie, niezawodny i gwarantujący doskonałą jakość nagrań. Użytkownicy zaznaczają, że jest łatwy w montażu i w obsłudze.

 

 

 

 

 

Navitel R600

 

Wideorejestrator samochodowy Navitel R600 to niewielkie urządzenie nagrywające materiał w wysokiej jakości, także w trybie nocnym, dzięki wbudowanej Sony Exmor R CMOS. W kamerze zastosowano szerokokątny obiektyw – 170 stopni, który rejestruje panoramiczny obraz w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Rejestrator posiada wyświetlacz o przekątnej 2 cale. Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiają nagrywanie i odtwarzanie dźwięku. Urządzenie obsługuje karty pamięci micro SD do 256 GB.

Navitel R600 posiada tryb parkingowy z czujnikiem ruchu. Włącza on nagrywanie po wykryciu ruchu wokół zaparkowanego pojazdu. Wbudowany czujnik G-Sensor (czujnik wstrząsów) w sytuacji gwałtownego hamowania, przyspieszenia lub zderzenia automatycznie zabezpiecza nagrany materiał. Rejestrator ten jest niewielkich rozmiarów i waży tylko 69 g. Można go z łatwością zamocować w miejscu niewidocznym z zewnątrz. Wideorejestrator Navitel R600 objęty jest 12-miesięczną gwarancją producenta.

Kierowcy, którzy wyposażyli swój samochód w ten rejestrator jazdy, są zadowoleni z jakości nagrywanego materiału. Ponadto podkreślają, że Navitel R600 jest bardzo starannie  wykonany.

 

 

 

 

 

Vordon DVR-195 

 

Wideorejestrator samochodowy Vordon DVR-195 to kamera o szerokim kącie widzenia – 170 stopni. Umieszczona jest w lusterku wstecznym. Przekazywany do kamery obraz poddany jest obróbce cyfrowej i dzięki temu jest bardzo dokładny. Materiał zapisywany jest w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Nagrywany jest w pętli, z możliwością ustawienia cyklicznego nagrywania na 1, 2 lub 3 minuty. Rozdzielczość także można ustawić  dostosowując ją do swoich potrzeb.

W tym urządzeniu jest opcja wprowadzenia numeru rejestracyjnego pojazdu, który ma być wyświetlany na filmie. Rejestrator posiada duży, 5-calowy wyświetlacz. Wygaszanie ekranu można zaprogramować na 30, 20 lub 10 sekund. Kamera wyłącza się automatycznie podczas bezczynności. Vordon DVR-195 posiada czujnik grawitacyjny G-Sensor, który blokuje nagranie przed ponownym nadpisaniem, kiedy wychwyci gwałtowny ruch (nierówność drogi, uderzenie, gwałtowne hamowanie). Ten wideorejestrator obsługuje karty pamięci micro SD do 32 GB. Lusterko sprzedawane jest w komplecie z kamerą cofania, którą podłącza się za pomocą złącza AV-IN. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

Opinie o wideorejestratorach Vordon DVR-195 są bardzo pozytywne. Użytkownicy uważają, że są one starannie wykonane, dobrze spełniają swoją funkcję i mają bardzo przystępną cenę.

 

 

 

 

 

Xiaomi Yi Smart

 

Wideorejestrator samochodowy Xiaomi Yi Smart (Xiaoyi Yi Dash Camera) wyposażony jest w matrycę CMOS, obiektyw 6G o polu widzenia 165 stopni oraz wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala. Obiektyw wykonany jest ze szkła, dzięki czemu jest on odporny na działanie wysokich temperatur. Kamera nagrywa materiał w bardzo wysokiej rozdzielczości 2304 x 1296 pikseli. Obraz jest wysokiej jakości – wyraźny i realistyczny. Rejestrator posiada funkcję nagrywania w pętli. Nie ma więc konieczności usuwania starych plików, ponieważ po wykorzystaniu dostępnego miejsca, kamera automatycznie nadpisuje nieaktualne nagrania.

Ten model wyposażony jest w funkcję asystenta kierowcy (ADAS) oraz ostrzeżenia głosowe. Alerty dźwiękowe włączają się w przypadku zbyt małej odległości od poprzedzającego pojazdu lub opuszczenia pasa ruchu. Ponadto urządzenie ma wbudowany czujnik wstrząsów oraz moduł WiFi.  Rejestrator posiada gniazdo na kartę pamięci micro SD do 64 GB. Montaż jest prosty i intuicyjny, a duże przyciski ułatwiają obsługę kamery podczas jazdy. Ten wideorejestrator posiada 24-miesięczną gwarancję producenta.

Ranking wideorejestratorów samochodowych ujmuje Xiaomi Yi Smart na wysokiej pozycji. Kierowcy doceniają go za wysoką jakość obrazu i intuicyjną obsługę.  W ich opinii jest to dobry i tani wideorejestrator samochodowy.

 

 

 

 

 

Xblitz X5 WIFI 

 

Wideorejestrator samochodowy  Xblitz X5 WiFi to wielofunkcyjne urządzenie niewielkich rozmiarów, posiadające szerokokątny obiektyw – 170 stopni i dotykowy ekran LCD o przekątnej 2,45 cala. Kamera wykonuje nagrania bardzo dobrej jakości, także w trybie nocnym, w maksymalnej rozdzielczości 1920 – 1080 pikseli. Rejestrator ma wbudowany mikrofon i zapisuje dźwięk wewnątrz pojazdu. Tę funkcję można jednak wyłączyć. Filmy nagrywane są w pętli, ale czujnik wstrząsów G-Sensor zabezpiecza materiał nagrany podczas niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Kamera posiada moduł WiFi dający możliwość połączenia z telefonem oraz funkcję monitorowania parkingu. Xblitz X5 WiFi uruchamia się automatycznie po włączeniu silnika i wyłącza się po jego zgaszeniu. W trybie parkingowym aktywny jest czujnik ruchu, który włącza nagrywanie, kiedy wykryje ruch wokół pojazdu. Wideo-rejestrator  Xblitz X5 WiFi posiada gumowaną obudowę i aluminiowe wykończenia. Naciskanie klawiszy sygnalizowane jest dźwiękiem. Produkt obejmuje 24-miesięczna gwarancja.

Kierowcy posiadający wideo-rejestrator Xblitz X5 oceniają go bardzo pozytywnie. Jest on precyzyjnie wykonany, posiada przydatne funkcje i jest niedrogi.      

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir