Gaśnice samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Z naszą pomocą wybór gaśnicy do samochodu będzie bardzo prosty. Ułatwią go wskazówki w naszym poradniku oraz ranking składający się ze starannie dobranych produktów sprawdzonych przez konsumentów. Teraz chcielibyśmy w skrócie przybliżyć Ci, jaki sprzęt znalazł się w naszym zestawieniu. Przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na model Carcommerce 1kg – gaśnica jest prosta w obsłudze i wygodnie trzyma się ją w ręku. Przyrząd wyposażony jest w uchwyt z tworzywa sztucznego, który utrzymuje gaśnicę w miejscu i jednocześnie ułatwia jej wyciągnięcie. Produkt umożliwia gaszenie pożaru z grup B i C, więc można go stosować przy różnego rodzaju wypadkach, nie tylko samochodowych. Jeżeli ten produkt Ci nie odpowiada zachęcamy do zapoznania się z opisem równie ciekawej propozycji – Vorel 83270. Sprzęt pozwala na ugaszenie pożaru z grupy B i C, czyli płomieni powstałych na skutek zapalenia cieczy lub gazu. Taki ogień najczęściej występuje w przypadku wypadku samochodowego. W zestawie znajdziemy wygodny wieszak służący do instalacji we wnętrzu pojazdu – na nim możemy wygodnie i bezpiecznie powiesić gaśnicę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką gaśnicę samochodową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dla większości kierowców gaśnica samochodowa jest niezwykle ważnym elementem, bez którego nie wyobrażają sobie wyruszenia w drogę. Część kierowców z kolei zupełnie nie potrafi się nią posłużyć i sądzi, że i tak do niczego by im się nie przydała w razie wypadku. Prawda jest taka, że posiadanie sprawnej gaśnicy oraz podstawowa umiejętność jej obsługi może uratować czyjeś zdrowie i życie. Ważne zatem jest, aby posiadać ją w swoim środku lokomocji. Dzięki naszemu poradnikowi zakupowemu dowiesz się, jaka gaśnica samochodowa jest najlepsza i najbardziej odpowiednia do użytku w aucie i poza nim.

 

 

Regulacje prawne dotyczące gaśnic samochodowych

Jakiś czas temu policjanci stracili uprawnienia pozwalające im kontrolowanie stanu gaśnic w autach. Dziś kierowcy muszą wozić ze sobą sprawną gaśnicę, nie jest jednak wyłącznym wyznacznikiem sprawności jej ważna homologacja. Jednakże wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest to absolutnie niezbędny element wyposażenia auta. Najlepsza gaśnica to taka, która jest sprawna, stosunkowo szybka i łatwa w użyciu oraz zawsze jest w znanym nam miejscu w aucie.

 

Ważność gaśnicy samochodowej

Każda zakupiona gaśnica otrzymuje roczną homologację. Po upływie tego czasu należałoby udać się z nią do którejś z firm odnawiającej homologacje. Jak znaleźć taką firmę? Informacji o nich udziela Straż Pożarna. Co do kosztów odnowienia homologacji – są one znacznie niższe niż zakup nowej gaśnicy, jednakże jeśli nasza jest z jakiegoś powodu niesprawna lub upłynęła jej data ważności (która wynosi zwykle nie więcej niż 2 lata), należy niezwłocznie zakupić nową.

 

Jaki typ gaśnicy wybrać?

Jaką gaśnicę samochodową wybrać, aby czuć się bezpieczniej i pewniej? Który tym będzie lepszy do samochodu? Kierowcy na ogół stosują dwa typy gaśnic – BC jest typem podstawowym oraz ABC, który różni się składem i właściwościami od gaśnicy BC.

Typ BC to gaśnica podstawowa, którą można zakupić w każdym hipermarkecie. Gaśnica typu ABC pozwala na gaszenie w początkowej fazie praktycznie każdego pożaru powstałego w aucie, niezależnie od jego pochodzenia i typu. Są to modele ciśnieniowe i to one zdecydowanie lepiej sprawdzą się przy gaszeniu ognia.

 

Konstrukcja gaśnicy

Niektóre gaśnice składają się ze zbiornika z proszkiem oraz dodatkowego naboju z dwutlenkiem węgla. To niewielkie modele z uchwytem ułatwiającym naciśnięcie spustu. Wówczas uruchamiany jest mechanizm, który dziurawi nabój i usuwa proszek za pomocą sprężonego gazu.

Kolejnym typem gaśnicy jest ta posiadająca manometr kontrolny. Czynnik gaśniczy jest w niej umieszczony wraz ze sprężonym azotem. W tym przypadku proszek gaśniczy znajduje się w azotowej otoczce, dzięki czemu znacznie dłużej zachowuje swoje właściwości. Co do możliwości uruchomienia, w jej przypadku mechanizm jest nieco prostszy niż w pierwszej omawianej. Zdarza się, że zamiast proszku gaśniczego w tym typie, może znajdować się gaz FE – 36. Wówczas zwie się je gaśnicami halonowymi.

 

Sposoby przechowywania gaśnicy

Strażacy twierdzą, że pożary aut to codzienność i zwykle dochodzi do nich z powodu zwarcia instalacji elektrycznej w samochodzie. Mając tę wiedzę weźmy pod uwagę, że być może kiedyś będziemy świadkiem takiego zdarzenia lub przytrafi się ono nam. Wówczas warto mieć coś, co pomoże opanować sytuację, choćby do czasu przyjazdu straży pożarnej. Często te pierwsze kroki podjęte przez kierowcę, mają decydujące znaczenie w powodzeniu akcji gaszenia auta.

Warto zakupić dwie gaśnice i jedną wozić w zasięgu ręki, a drugą w bagażniku. Co ważne, każda z nich musi znajdować się w pionie. Zapobiega to jej rozszczelnieniu i uszkodzeniom zewnętrznym. Wówczas, gdy będziemy mieli do czynienia z pożarem w którejkolwiek części samochodu zawsze zdążymy za nią chwycić.

 

 

Montaż

Niektóre gaśnice sprzedawane są w zestawach umożliwiających ich bezpieczny montaż. Specjalny uchwyt, który utrzymuje gaśnicę w pionie chroni ją przed uszkodzeniem. Poza tym zawsze będziemy wiedzieli, gdzie jej szukać, a to w nagłych przypadkach jest szczególnie ważne.

 

Gaśnice do samochodu w dobrych cenach

Gaśnice do auta, tak jak i każdy inny produkt należy kupować rozsądnie. Najpewniej udać się po nie do specjalistycznego sklepu. Tam ceny za nie są niższe niż na stacjach benzynowych, nieco wyższe lub porównywalne z tymi w supermarkecie. Ponadto będziemy mogli skorzystać z pomocy fachowca, zadać mu kilka pytań, a także poprosić o przeszkolenie z używania wybranego typu gaśnicy.

Ceny wahają się od około 30 do kilkuset złotych. Warto wypośrodkować swoje zapotrzebowanie i zakupić coś ze średniej półki cenowej, jednak ważne, aby był to sprzęt, który będzie w stanie rzeczywiście zniwelować pożar po tym, jak go użyjemy.

 

 

Najlepsze gaśnice samochodowe w 2019 roku

 

Wiesz już, że gaśnica jest sprzętem, który powinien znaleźć się w aucie. Zapoznałeś się także ze wskazówkami przydatnymi w trakcie zakupu. Pora więc na ranking gaśnic samochodowych.

 

Nasze zalecenia

 

Carcommerce 1kg

 

Gaśnicą, która sprawdzi się w każdym samochodzie, w trakcie niebezpiecznego zdarzenia na drodze, jest Carcommerce 1kg. Z pomocą sprzętu możesz ugasić pożar w samochodzie i uratować życie sobie oraz innym. Korzystanie z przyrządu jest proste (dodatkowo na obudowie znajduje się obrazkowa instrukcja obsługi).

Model wyposażony jest w wieszak, dzięki któremu gaśnicę można wygodnie zamontować w środku samochodu. W ten sposób produkt jest stabilnie przytwierdzony i nie wypadnie z mocowania, nawet w trakcie kolizji. Carcommerce 1kg wykorzystuje się także na łodziach motorowych i w innych pojazdach. We wnętrzu gaśnicy znajduje się 1 kg proszku, co jest wystarczające do ugaszenia niewielkiego pożaru.

Produkt ten ma konsystencję proszku i odcina dostęp powietrza do ognia. Przyrząd przeznaczony jest do gaszenia pożarów z grupy B i C. To oznacza, że ma zastosowanie w przypadku palącej się benzyny, nafty czy smoły (ciecze palne), a także metanu, propanu, acetylenu (palne substancje gazowe). Użytkownicy doceniają poręczność tego sprzętu – podkreślają, że jest lekki i wygodnie się trzyma go w dłoni.

 

 

 

 

Vorel 83270

 

Model Vorel 83270 wykorzystywany jest w wielu samochodach. Z tym produktem można poczuć się bezpieczniej na drodze. Konsumenci twierdzą, że sprzęt wygląda bardzo estetycznie.

Ta dobra i tania gaśnica samochodowa wyposażona jest w wygodny wieszak. Dołączony do zestawu uchwyt sprawia, że przyrząd jest stabilny. W przypadku wypadku można z łatwością ściągnąć go z rączki i przystąpić do działania.

Model ma pojemność 1 kg, a we wnętrzu znajduje się specjalny proszek. Przeznaczony jest on do gaszenia pożarów z grupy B i C. Z tego względu może być stosowany w przypadku zapalenia się cieczy palnych i substancji gazowych.

 

 

 

 

Ogniochron 2kg

 

Ogniochron 2kg jest gaśnicą proszkową, w której znajduje się mieszanka niepalnych substancji stałych skutecznie gaszących ogień. Model przeznaczony jest do gaszenia pożarów z grup A, B i C. Może być wykorzystywany w przypadku pożaru ciał stałych, cieczy i gazów.

Produkt ma pojemność 2 kg, więc sprawdzi się w przypadku większych samochodów, a także, gdy chcesz mieć pewność, że nie zabraknie substancji gaśniczej w trakcie kolizji. Ważną kwestią jest wygoda obsługi tego sprzętu. Gaśnica dobrze leży w dłoni, w związku z tym można bez problemu z niej korzystać.

Model wyposażony jest w zawór odcinający, który ma zamontowany wskaźnik ciśnienia. W ten sposób istnieje możliwość łatwego kontrolowania strumienia gaszącego. Użytkownicy są zadowoleni z zakupu tej gaśnicy, gdyż produkt można wielokrotnie napełniać. Dlatego też po wypadku nie jesteś zmuszony do zakupienia nowej gaśnicy.

 

 

 

 

Gloria PD12GA 

 

Sprzęt Gloria PD12GA wykorzystywany jest w pojazdach, takich jak autobusy, ciężarówki czy łodzie. Można go także używać w przypadku zapalenia się hali, biura czy lotniska. Do zestawu dołączony jest wieszak, więc produkt zamontujesz na ścianie lub we wnętrzu samochodu.

Model charakteryzuje się dużą pojemnością (12 kg). Dzięki temu spełni swoją funkcję w przypadku rozległych pożarów. Gaśnica jest poręczna i mimo stosunkowo dużej wagi można ją wygodnie obsługiwać. Co istotne, szybko się ją wyciąga i przygotowuje do działania.

Przyrząd przeznaczony jest do użytku w przypadku pożarów z grupy A, B i C. Dlatego też sprawdzi się, gdy ogniem zajmą się ciała stałe, ciecze, a także gazy. Pojemnik wykonany jest ze stali, więc jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Przy zaworze można znaleźć manometr informujący o ciśnieniu w gaśnicy – jego przejrzysta forma przypadła do gustu użytkownikom.

 

 

 

 

OMP ECOLIFE 

 

Produkt, który skutecznie gasi duże pożary, to OMP ECOLIFE. Sprzęt sprawdza się w przypadku uprawiania motorsportu, czyli przykładowo wyścigów Formuły 1. Model ma pojemność równą 2,4 l. We wnętrzu znajduje się środek gaśniczy pozwalający na pozbycie się różnych typów pożarów. Substancja ta, na palącym się materiale, tworzy pokrywę, która odcina dostęp tlenu. Gaśnicę można wielokrotnie napełniać.

Całkowita waga produktu jest równa 5 kg, więc dorośli powinni mieć możliwość wygodnej obsługi. Model ma obudowę wykonaną ze stali, więc jest odporny na uszkodzenia. Przyrząd ma dołączone w zestawie uchwyty, które pozwalają na wygodne zamontowanie go we wnętrzu samochodu.

Sprzęt ma obudowę dostępną w 2 wariantach kolorystycznych: czerwonym i czarnym. Opinie o gaśnicach samochodowych producenta OMP Racing są bardzo pozytywne. Takie komentarze można znaleźć także na temat opisywanego produktu. Użytkownicy cenią sobie konstrukcje zaworu, twierdzą, że pozwala ona na szybkie rozpoczęcie i przerwanie gaszenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...