Czujniki parkowania ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Nawet najlepsi kierowcy mają czasem problem z parkowaniem. Warto więc zaopatrzyć się w sprzęt, który ułatwi Ci tę czynność.  Urządzeniem, w które warto zainwestować, jest czujnik parkowania. Chcąc abyś znalazł najlepszy produkt, przeanalizowaliśmy ofertę wielu sklepów i stworzyliśmy zestawienie. Na jego szczycie znajduje się SCA PARK100. Sprzęt składa się z 4 czujników, które informują o przeszkodzie przesyłając sygnał dźwiękowy. Produkt jest wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów, przez co nie powinien zbyt szybko ulec uszkodzeniu. Model działa w ekstremalnych temperaturach. Czujnik skutecznie wykrywa wszelkie przeszkody – słupki, ściany czy niewielkie elementy. Jeśli zbliżysz się zbyt blisko, usłyszysz wyraźny sygnał ostrzegawczy. Dużym atutem jest to, że instalacja urządzenia jest bardzo prosta. Na drugim miejscu w rankingu umieściliśmy model Conrad SB350-8. W zestawie znajduje się 8 precyzyjnych czujników parkowania – 4 na przód, 4 na tył. Urządzenie zostało wyposażone w ekran LED, na którym wyświetlane są wszystkie niezbędne informacje.  

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie czujniki parkowania kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Parkowanie to problem niejednego kierowcy. Może być ono szczególnie trudne w mieście, gdzie w niektórych punktach ilość aut znacznie przewyższa liczbę dostępnych miejsc parkingowych. Problematyczne okazuje się przede wszystkim parowanie tyłem, bo nie widzimy przeszkód na naszej drodze. Celem ułatwienia tej czynności powstały czujniki parkingowe, które z roku na rok zyskują na popularności. Wybór zestawu urządzeń może być trudny dla osoby, która nie zna się na podobnych produktach. Może być nie lada wyzwaniem także dla kogoś, kto wie, czego szuka, ale nie potrafi wybrać jednej z wielu propozycji dostępnych na rynku. Jeśli jesteś jedną z takich osób, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Chcemy w szybki i łatwy sposób wyjaśnić, jaki czujnik parkowania wybrać, aby móc cieszyć się komfortem parkowania.

Rodzaje czujników parkingowych

Podstawowe rodzaje czujników parkingowych wyodrębnia się ze względu na ich umiejscowienie. Wyróżnia się przede wszystkim produkty na tył pojazdu. Są zdecydowanie najbardziej popularne, ponieważ to ta część auta jest bardziej narażona na stłuczki. Cofanie wymaga większej uwagi i niejednokrotnie trudniej jest dostrzec odległość między samochodem a potencjalną przeszkodą. Coraz częściej na rynku pojawiają się zestawy zawierające zarówno elementy nadające się do przymocowania z tyłu auta, jak i takie, które instaluje się na przodzie. Dzięki nim kierowca ma kontrolę nad otoczeniem, co zmniejsza ryzyko stłuczki.

Inny podział czujników przeprowadza się ze względu na sposób wykrycia przeszkody. W tym zakresie wskazuje się na istnienie sensorów ultradźwiękowych oraz elektromagnetycznych. Działanie tych pierwszych polega na wysyłaniu fal ultradźwiękowych, które odbijają się od przeszkody i wracają do czujnika. Tak zostaje określona odległość pomiędzy samochodem a przeszkodą. Drugie posiadają postać metalowej, samoprzylepnej taśmy, montowanej na wewnętrznej części zderzaka. Emitowane przez nią fale są stale wysyłane i odbierane, a w razie konieczności przetwarzane na sygnał dźwiękowy. Czujniki ultradźwiękowe wymagają konserwacji – należy uważać, czy nie zostały zabrudzone, ponieważ w takim przypadku mogą stracić swoją wiarygodność. Tego problemu nie ma w przypadku modeli elektromagnetycznych.

 

Zasięg

Przy kupnie konkretnego modelu powinieneś sprawdzić zasięg jego działania. Optymalną odległością, z jakiej produkt powinien wykrywać przeszkodę, jest 1,5 m do 2 m – najlepsze czujniki parkowania będą się mieścić w tym przedziale. Mniejsza odległość może być powodem nie zaalarmowania użytkownika na czas i skrócenia czasu na jego ewentualną reakcję. Większa odległość może powodować zbyt wczesne wskazanie przeszkody i tym samym uniemożliwienie zaparkowania w wybranym miejscu.

 

Ilość sensorów w zestawie

Na rynku dostępne są różne rozwiązania, gdy chodzi o liczbę sensorów wchodzących w skład zestawu. Propozycje producentów mają od 2 a 8 sztuk czujników. Większa ilość sensorów wpływa na zwiększenie dokładności pomiaru. Użytkownik może zdecydować o ich rozmieszczeniu w taki sposób, aby dostosować zasięg i kierunek mierzenia odległości w zależności od jego indywidualnych potrzeb i umiejętności parkowania. Warto w tym przypadku uwzględnić wymiary auta – głównie szerokość – i to od niej uzależnić dokonanie wyboru. Łącznie z ilością sensorów polecamy rozpatrywać kąt ich reakcji. Maksymalny – zarówno w pionie, jak i w poziomie – może wynosić nawet do 110 stopni. Im jest większy, tym mniej czujników będziemy potrzebować.

 

 

Informowanie o przeszkodzie

Jest kilka sposobów, w jaki informacja z czujników może dotrzeć do parkującego. Najbardziej rozpowszechnionym wśród nich są sygnały dźwiękowe, wydawane przez elementy montowane wewnątrz auta. Przy zbliżaniu się do przeszkody konsument jest o niej alarmowany poprzez urywane dźwięki, których częstotliwość zwiększa się wraz ze zmniejszaniem się odległości między samochodem a przeszkodą.

Użytkownik może wybrać także system oparty na sygnale dźwiękowym, połączonym z alarmowaniem z użyciem diod. W środku pojazdu poza generatorem głosu instaluje się także niewielkie urządzenie z kolorowymi diodami. Najczęściej przechodzą one z koloru zielonego w czerwony, gdzie pierwszy informuje o przeszkodzie w bezpiecznej odległości, a drugi wskazuje na moment, kiedy pojazd jest już bardzo blisko niej.

Jednak wiele osób na pytanie: jaki czujnik parkowania jest najlepszy, gdy chodzi o sposób informowania, odpowiada, że taki, który połączony jest z nowoczesnym wyświetlaczem. Ekran montuje się najczęściej na desce rozdzielczej. Pozwala on na odczytywanie różnego rodzaju informacji, przekazywanych do niego wprost z sensorów. Dzięki temu kierowca dowie się nie tylko o samym fakcie zbliżania się do przeszkody, ale także o odległości, która go od niej dzieli. Poza tym będzie wiedzieć o tym, z której dokładnie strony ma pojawić się problem. To zdecydowanie zwiększa kontrolę nad parkowaniem oraz czasem reakcji przy wykonywaniu manewru. Wyświetlacze mogą służyć jako ekrany wykorzystywane do wyświetlania obrazu z nawigacji czy kamery, co tym bardziej skłania nas do inwestycji.

 

Czujniki parkowania w dobrych cenach

Ceny czujników parkowania są bardzo zróżnicowane. Najczęściej mieszczą się w zakresie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, można jednak znaleźć i takie, za które trzeba będzie zapłacić ponad 1000 złotych. Kwota będzie się zwiększać w zależności od ilości czujników, wybranego ich rodzaju, parametrów, czy sposobie informowania o przeszkodach. Niestety – w tym przypadku droższe najczęściej znaczy lepsze.

 

 

Najlepsze czujniki parkowania w 2021 roku

 

Poniżej prezentujemy nasz ranking czujników parkowania, w którym prezentujemy 5 dobrych gatunkowo urządzeń. Wybraliśmy je na podstawie analizy ofert wielu sklepów.

 

Nasze zalecenia

 

Sca Park100

 

Czujnik parkowania SCA PARK100 to wysokiej jakości urządzenie, które pomoże Ci uchronić samochód przed zarysowaniem czy wypadkiem. Zestaw składa się z 4 sensorów, które powinieneś zamontować z tyłu pojazdu. Otrzymasz również stację centralną, na której ukazują się informacje zebrane przez czujniki.

Prezentowany produkt ma dźwiękową sygnalizację przeszkody, co pomoże Ci lepiej ją zlokalizować. Wbudowany alarm ma 3 poziomy głośności, które zwiększają się, w miarę jak zbliżasz się do obiektu. Czujnik aktywuje się automatycznie, gdy tylko włączysz bieg wsteczny. Zakres pracy urządzenia waha się od 150 cm do 8 cm od zderzaka. Dużym atutem jest szeroki kąt wykrywania obiektów, które mogą uszkodzić boki auta.

Liczni konsumenci są bardzo zadowoleni z prezentowanego sprzętu. Produkt posiada wiele zabezpieczeń, które eliminują fałszywe alarmy, więc sprzęt działa bezawaryjnie. W swoich opiniach użytkownicy pochwalili dużą wrażliwość pracy, pozwalającą zlokalizować niemal wszystkie przeszkody.

SCA PARK100 to bardzo dobre czujniki parkowania do 100 zł. Urządzenie informuje o przeszkodach znajdujących się w odległości od 150 cm do 80 mm od zderzaka. Model ma 3 stopniowy sygnał dźwiękowy.

Zalety
Działa w każdych warunkach pogodowych:

Istotną zaletą sprzętu jest to, że działa on w każdych warunkach pogodowych - możemy więc korzystać z urządzenia bez względu na to, czy jest upalne lato, czy mroźna zima. Czujniki mogą pracować w temperaturze od -40 st. C. do 80 st. C.

Uniwersalność:

Jak podaje producent, prezentowany model będzie odpowiedni do każdego modelu samochodu. Bez wątpienia więc SCA PARK100 to uniwersalne czujniki parkowania.

Automatyczna aktywacja:

Nie musimy włączać żadnego przycisku, aby urządzenie zaczęło działać. Wystarczy zmienić bieg na wsteczny, aby czujniki zostały aktywowane.

Szeroki kąt wykrywania:

Z racji tego, że zasięg działania sprzętu jest spory nie musimy się obawiać o to, że przez przypadek zarysujemy bok samochodu. Czujniki parkowania okażą się więc szczególnie przydatne osobom, które niedawno rozpoczęły samodzielną jazdę samochodem.

Montaż:

Zdaniem Internautów montaż czujników jest prosty, a co istotne nie zabiera dużo czasu.

Wady
Głośnik:

Pojedyncze osoby twierdzą, że głośnik jest zbyt cichy, co w przypadku osób słabosłyszących może stanowić utrudnienie.

 

 

 

 

Conrad SB350-8 

 

Zachęcamy do zakupienia czujnika parkowania Conrad SB350-8. Jest to nowoczesny sprzęt, który bardzo precyzyjnie namierza wszystkie obiekty znajdujące się z tyłu pojazdu lub po jego bokach. Dzięki temu auto nie zostanie zniszczone lub zarysowane.

Zestaw składa się z 8 sensorów: 4 montuje się na tylnym zderzaku, a 4 na przednim. Sprawia to, że pojazd jest znacznie lepiej chroniony. W czasie pracy transmitowane są fale ultradźwiękowe, podobnie jak w sonarach. Oznacza to, że wysyłany sygnał odbija się od napotkanych obiektów, co ułatwia w ich zlokalizowaniu. System precyzyjnie ocenia czas odbicia, dlatego odległość przeszkody jest podawana z dużą precyzją. Wszelkie zebrane informacje wyświetlane są na ekranie, który jest częścią zestawu. Poza tym czujnik wyposażony jest w sygnał dźwiękowy, którego głośność jest tym większa, im bliżej obiektu jesteś.

Niestety, nie jest to najtańszy sprzęt w naszym zestawieniu. Mimo tego jego popularność wśród konsumentów nie słabnie. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego czujnika, ze względu na prostą obsługę i duża dokładność. Po zainstalowaniu urządzenie w pojeździe będzie on samodzielnie działał, gdy tylko użyjesz wstecznego biegu.

Conrad SB350-8 to zestaw składający się z 8 czujników parkowania przeznaczonych do zamontowania z przodu i z tyłu auta. W komplecie znajduje się wyświetlacz LED.

Zalety
Wykonanie:

Należy podkreślić, że czujniki zostały wykonane z dobrych gatunkowo tworzyw. Dlatego też wykazują dużą odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych - mogą działać w temperaturze od -20 st. C. do 70 st. C.

Precyzja:

Sprzęt składa się aż z 8 czujników, które montuje się zarówno z przodu, jak i z tyłu. Cechuje je duża precyzja, dzięki czemu parkowanie okazuje się znacznie łatwiejszym zadaniem.

Wyświetlacz:

Dołączony do zestawu ekran jest odpowiednio duży, co sprawia, że wyświetlane na nim informacje są czytelne.

Emitowany dźwięk:

Jak zapewniają konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup urządzenia, generowany dźwięk jest przyjemny dla ucha - nie jest zbyt donośny, ani za cichy.

Wady
Montaż:

Po przeczytaniu niektórych zamieszczonych w Internecie opinii można dojść do wniosku, że montaż sprzętu jest skomplikowany, więc nie każdy sobie poradzi z tą czynnością.

 

 

 

 

VALEO Park Vision

 

Prezentujemy VALEO Park Vision, czyli precyzyjny zestaw ułatwiający parkowanie. Osoby, które kupiły ten sprzęt twierdzą, że była to dobra inwestycja – model dobrze szacuje odległości, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że przez niedokładność pomiarów uszkodzimy samochód i będziemy musieli wydać sporo pieniędzy na jego naprawę.

W zestawie znajdują się czujniki cofani, które wykrywają przeszkody znajdujące się w odległości od 0,1 m do 2,5 od zderzaka. Dyskretna mini-kamera ma szeroki kąt widzenia, co przekłada się na większe bezpieczeństwo podczas jazdy. Urządzenie ma następujące certyfikaty: E-mark, CE i Rohs. Potwierdzają one, że jakość wykonania sprzętu jest na najwyższym poziomie. Warto dodać, że obudowa modelu jest odporna na zmienne czynniki atmosferyczne.

Konsumenci doceniają to, że VALEO Park Vision to funkcjonalny zestaw, w którym znajdują się wszystkie niezbędne elementy – począwszy od wysokiej jakości kamery, po solidny wyświetlacz i akcesoria przeznaczone do montażu.

System parkowania VALEO Park Vision wykrywa przeszkody znajdujące się w odległości od 0,1 m do 2,5 m od samochodu. Wymiary dołączonego do zestawu wyświetlacza to: 5,7 cm x 9,3 cm x 1,9 cm.

Zalety
Certyfikaty:

Prezentowane urządzenie ma certyfikaty, które potwierdzają solidne wykonanie i precyzję (E-mark, CE i Rohs). Możesz mieć więc pewność, że wysyłane przez sprzęt sygnały są miarodajne.

Kamera:

W zestawie znajduje się wysokiej klasy kamera, która ma szerokokątny obiektyw. Dzięki temu pole widzenia z tyłu pojazdu jest znacznie większe, co ogranicza ryzyko uszkodzenia pojazdu w trakcie parkowania.

Ekran kontrolny:

Wiele osób wskazuje, że kolorowy ekran kontrolny jest przejrzysty i widać na nim sporo szczegółów. W rezultacie manewrowanie samochodem staje się łatwiejsze. Warto wspomnieć, że wyświetlacz, zależnie od preferencji, można zamontować na desce rozdzielczej lub przedniej szybie.

Wady
Obsługa:

Zdaniem konsumentów osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z takich urządzeń na początku mogą mieć trudności z obsługą VALEO Park Vision.

 

 

 

 

Lago CP12S8

 

Z uwagi na to, że wiele osób poleca Lago CP12S8 postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu urządzeniu. Prezentowany zestaw składa się z 8 czujników parkowania, które montuje się z przodu i z tyłu. Tym samym zyskujemy pewność, że nie zniszczymy samochodu bez względu na to, gdzie zdecydujemy się parkować.

W skład zestawu wchodzi wyświetlacz LCD, centralka sterująca, wiertło z otwornicą i niezbędne kable. O tym, w jakiej odległości od przeszkody znajduje się samochód jesteśmy informowani zarówno poprzez sygnał dźwiękowy, jak i wyświetlany na ekranie obraz. Przednie czujniki działają przez 15 sekund od włączenia hamulca, a tylne rozpoczynają pracę po zmianie biegu na wsteczny.

Opinie na temat Lago CP12S8 są pozytywne. Konsumenci wskazują, że sprzęt ma wiele zalet. Wśród nich najczęściej wyróżnia się solidne wykonanie – użyte do produkcji materiały są odporne na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur, a obudowa jest odpowiednio szczelna.

Lago CP12S8 to komplet 8 czujników parkowania przeznaczonych do montażu z przodu i tyłu samochodu. Zakres wykrywania przeszkody wynosi od 2 m do 0 m (dokładność do 5 cm).

Zalety
Wykonanie:

Czujniki parkowania zostały wykonane z materiałów, które nie są podatne na negatywny wpływ zmiennych warunków atmosferycznych. To pozwala domniemywać, że Lago CP12S8 nie zniszczy się zbyt szybko.

Bezpieczeństwo:

Zakup prezentowanego zestawu bez wątpienia zwiększy nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy samochodem. Na ekranie wyświetlany jest obraz określający szacowaną odległość auta od przeszkody, a dodatkowym ułatwieniem jest sygnał dźwiękowy.

Przydatność:

Z racji tego, że czujniki są precyzyjne okazują się bardzo przydatne.

Wady
Instrukcja montażu:

Konsumenci twierdzą, że mimo zapewnień producenta dołączona do zestawu instrukcja montażu nie jest czytelna.

Wyświetlacz LCD:

Nieliczne osoby uważają, że znajdujący się w komplecie wyświetlacz LCD nie gwarantuje dobrej jakości obrazu.

 

 

 

 

Conrad SB668-4 

 

Jeśli chcesz kupić łatwy w obsłudze, a jednocześnie niedrogi system parkowania, polecamy model Conrad SB668-4. W zestawie znajdują się 4 czujniki. Są one przeznaczone do montażu z tyłu. Jak podaje producent, długość przewodu czujnika wynosi ok. 250 cm. Wskaźnik LED ma wymiary 9,8 cm x 5,7 cm x 2 cm, a jednostka sterująca 11 cm x 7,4 cm x 2,6 cm.

Istotną zaletą jest to, że urządzenie może działać bez względu na warunki pogodowe za oknem (od -20 st. C. do 70 st. C.) – to sprawia, że jest ono funkcjonalne. Materiały, które zostały wykorzystane do produkcji sprzętu są odporne na uszkodzenia.

Sporo osób uważa, że zakup czujników parkowania Conrad SB668-4 to dobry wybór. Cały zestaw cechuje solidne wykonanie i precyzja. Dla wielu konsumentów atutem okazuje się także prosty design.

Conrad SB668-4 to zestaw ułatwiający parkowanie. Komplet składa się z 4 czujników, które montuje się z tyłu pojazdu.

Zalety
Wizualne instrukcje:

Na ekranie wyświetlane są wizualne instrukcje, które stanowią nieocenioną pomoc w trakcie parkowania. Konsumenci zapewniają, że widoczny na wyświetlaczu obraz jest przejrzysty.

Regulacja głośności:

Użytkownik może swobodnie regulować natężenie głośności sprzętu (13 stopni), a tym samym lepiej dostosować go do własnych potrzeb.

Wady
Wersja językowa:

Prezentowany zestaw do parkowania jest dostępny w niemieckiej wersji językowej, co może nieco utrudniać obsługę urządzenia.

Montaż:

Osoby, które miały okazję przetestować Conrad SB668-4 wskazują, że jego montaż jest czasochłonny i nieco skomplikowany. Warto więc skorzystać z pomocy fachowca, niemniej jednak wtedy trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami.

 

 

 

 

Jak naprawić czujniki parkowania?

 

Jeśli przeczytałeś zamieszczony na naszej stronie ranking, zapewne wiesz już, jakie czujniki parkowania są polecane przez właścicieli samochodów. Jesteśmy przekonani, że nie będziesz miał problemów z wyborem konkretnego sprzętu. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w pewnym momencie może przydać Ci się wiedza na temat naprawy czujników parkowania. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w tej części artykułu.

 

 

Jak sprawdzić czujniki parkowania?

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką musimy wykonać przed podjęciem się naprawy czujników parkowania, jest sprawdzenie, czy rzeczywiście uległy one awarii. Jak to zrobić? W nowszych modelach jest funkcja alarmu, która informuje nas o tym, że z urządzenie wymaga naprawy. Jest to bardzo przydatna opcja, która zdecydowanie ułatwia użytkowanie czujników. Jeśli jednak wybrany przez nas model nie przekazuje żadnego sygnału o usterce, możemy łatwo wykryć ją sami. Wystarczy stwierdzić, że czujniki nie reagują tak, jak na początku użytkowania tzn. mimo to, że blisko samochodu znajduje się przeszkoda, nie jesteśmy o tym powiadamiani. Może się też zdarzyć, że urządzenie nie będzie się włączało po rozpoczęciu parkowania, mimo że powinno to robić. Tego typu sytuacje powinny być sygnałem do naprawy modelu.

 

Co jest przyczyną awarii czujników parkowania?

Wśród przyczyn, które skutkują wadliwością działania czujników parkowania, wyróżnia się m.in. ich trwałe uszkodzenia mechaniczne. Może ono powstać na skutek uderzenia w zderzak samochodowy. Jeśli mieliśmy drobną kolizję na drodze i musimy serwisować auto, wskazane jest, aby przy naprawie czy wymianie zderzaka zwrócić także uwagę na czujniki parkowania. Powodem, przez który sprzęt nie działa tak jak na początku, może być również awaria okablowania czy modułu sterującego.

 

 

Czyszczenie czujników parkowania

Jako jeden z podstawowych sposobów na poprawę efektywności działania czujników jest ich wyczyszczenie. Krok ten należy podjąć przed rozpoczęciem demontażu i naprawy systemu. Możliwe, że pozbycie się zabrudzeń sprawi, że nie będzie konieczności serwisowania urządzenia. Przy czyszczeniu czujników warto użyć sprężarki. Za pomocą generowanego przez nią powietrza można łatwo usunąć nadmiar kurzu, który osadził się na produkcie. Jeśli po wykonaniu tego zadania czujniki nadal nie działają poprawnie, trzeba rozpocząć ich naprawę.

 

Serwis czujników parkowania

Jeśli będziemy w stanie określić, który z czujników nie działa, zazwyczaj możemy wymienić tylko jeden element. Stanowi to sporą oszczędność pieniędzy, bo nie trzeba inwestować w cały zestaw. Pojedynczy czujnik można zakupić w niektórych sklepach z częściami samochodowymi. To, czy jego montaż będzie łatwy, zależy od tego, czy możliwe jest jedynie odpięcie elementu od złącza, czy konieczne jest również zdejmowanie zderzaka i jego demontaż. Jeśli nie możemy łatwo usunąć starego czujnika, lepiej skorzystać z pomocy fachowca. Jest to szczególnie polecane, jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w naprawie aut lub nie posiadamy dużego garażu, w którym moglibyśmy bezpiecznie wykonać tę czynność.

Trzeba w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że w przypadku tańszych modeli czujników parkowania musimy zwykle liczyć się z tym, że nie ma możliwości wymiany pojedynczego elementu. Jeśli w sprzęcie uległ uszkodzeniu zestaw sterujący, może być to spowodowane nadmiarem wilgoci. Wtedy konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie tego elementu, aby w przyszłości ten problem nie wystąpił po raz kolejny.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Blow PS-1

 

Model Blow PS-1 to dobry i tani czujnik parkowania, który każdemu ułatwi cofanie. Produkt jest kompatybilny z niemal wszystkimi samochodami, niezależnie od gabarytów. Sprzęt ten przyda się nie tylko początkującym kierowcom, ale i tym z doświadczeniem.

Jest to produkt przewodowy, który składa się z 4 sensorów. Montuje się je z tyłu pojazdu i na jego bokach, co pozwala na uniknięcie zderzenia z przeszkodą w czasie cofania. Wszystkie elementy zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, które zapewniają prawidłową pracę czujnika, nawet podczas ekstremalnych warunków pogodowych. Producent zapewnia, że praca modelu będzie niezawodna, nawet przy temperaturze 0 st. C. Do zestawu dołączony jest też wyświetlacz LCD, na którym pokazywane są dokładne dane o lokalizacji przeszkody. Pole pomiaru wynosi od 0,1 cm do 2,5 m.

Zachęcamy wszystkich kierowców do zakupu powyższego modelu. Tym, co zyskało największe uznanie, jest wyraźny sygnał dźwiękowy, który emitowany jest, gdy samochód zbliży się do obiektu. Poza tym obsługa oraz instalacja czujnika jest prosta.

 

 

Valeo Beep & Park 1

 

Opinie o czujnikach parkowania Valeo Beep & Park 1 są bardzo pochlebne. Jest to nowoczesny model, który należy zainstalować na tylnym zderzaku. Pomoże Ci on wykryć wszelkie przeszkody, które mogą stanowić zagrożenie dla Twojego auta. Sprzęt jest wrażliwy, więc bez trudu namierzy niewielkie słupki czy podwyższony chodnik.

Maksymalny zasięg pracy to 150 cm. Gdy samochód zbliży się na taką odległość do przeszkody, usłyszysz sygnał dźwiękowy. Samo urządzenie zostało wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Producent zapewnia, że czujnik jest też odporny na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Zakres temperatury roboczej waha się od -40 st. C do nawet 85 st. C. Produkt można rozszerzyć o wyświetlacz, na którym zobaczysz dokładne informacje o odległości i położeniu przeszkody.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zainwestowanie w prezentowany model, są z niego bardzo zadowoleni. Instalacja urządzenia jest bardzo prosta, co stanowi jego dużą zaletę. Poza tym wiele osób zdecydowało się na zakup czujnika ze względu na jego uniwersalność. Pasuje on do niemal wszystkich typów samochodów.

 

 

Vertex 4

 

Model Vertex 4 to uniwersalny czujnik parkowania, który składa się z 4 sensorów i wyświetlacza LED. Sprzęt ten ułatwi Ci cofanie pojazdu, gdyż bardzo dobrze lokalizuje wszystkie przeszkody, które mogą uszkodzić samochód. Urządzenie do pracy wykorzystuje technologię sonaru. Emitowane fale ultradźwiękowe odbijają się od przeszkód, co pomaga w ich ominięciu.

Jest to bardzo nowoczesny model, który bezbłędnie rozpoznaje przeszkody. Wszystkie informacje o ich lokalizacji wyświetlane są na ekranie LED. Produkt używa też sygnalizacji dźwiękowej. Znajdujące się w zestawie sensory, są w kolorze srebrnym, jednak konsument ma możliwość pomalować je na dowolny kolor. Dzięki temu nie będą się wyróżniać na tle karoserii. Dokładność pracy czujnika to 0,10 cm, z kolei maksymalna odległość od obiektu nie może przekraczać 2,5 m.

Prezentowany model polecamy wszystkim kierowcom, którzy mają trudności z parkowaniem i cofaniem swoich aut. Czujnik działa bardzo sprawnie, a jego obsługa jest intuicyjna. W swoich opiniach konsumenci wielokrotnie chwalili zasięg pracy produktu.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status