Ranking 5 najlepszych CB radii w 2021

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

CB radio – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli poszukujesz CB radia do swojego samochodu, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie dowiesz się, co powinieneś mieć na uwadze w trakcie dokonywania wyboru. Ponadto stworzyliśmy ranking najciekawszych modeli, które cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami użytkowników. Na pierwszym miejscu znalazł się M-Tech Legend III. Produkt umożliwia komunikację zarówno na dużych, jak i niewielkich odległościach. Za pomocą sprzętu dowiesz się o korkach na drodze, a także gdzie znajduje się policja. Ponadto możesz umilić sobie czas poprzez prowadzenie rozmów z innymi uczestnikami ruchu. Przyrząd wyposażony jest w kilka filtrów, które niwelują zakłócenia i szumy. Dlatego też dochodzący do Ciebie dźwięk jest wyraźny i stosunkowo czysty. Dodatkowo wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie funkcji VOX, która sprawia, że nadawanie i odbieranie odbywa się automatycznie. Dzięki temu nie musisz się rozpraszać w trakcie jazdy i naciskać przycisk za każdym razem, gdy chcesz się włączyć do rozmowy. Jeżeli model nie przypadł Ci do gustu, zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi pozycjami rankingu. Poniżej znajdziesz informację dotyczące produktu President Teddy ASC z drugiego miejsca naszego zestawienia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt jest wyposażony w automatyczną blokadę szumów z funkcją ASC. Kompaktowe rozmiary urządzenia pozwalają na jego montaż w samochodach, w których nie ma miejsca na większy radioodbiornik.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę na zbyt małe wymiary gałki do regulowania siły głosu oraz sztywny i krótki kabel łączący mikrofon z radiotelefonem.

Podsumowanie

Sprzęt sprzedawany jest w zestawie z mikrofonem, uchwytem, uchwytem samochodowym oraz śrubkami do montażu. Ilość kanałów obsługiwanych przez urządzenie to 40. Radioodbiornik jest fabrycznie przystosowany do stałego zasilania, na przykład przez gniazdo zapalniczki. Jego moc jest równa 4 W.

Drugi wybór

Zalety

Radioodbiornik ma wbudowany filtr ANL, który pomaga wyeliminować zakłócenia z urządzeń elektrycznych w samochodzie, jak na przykład silniczki wycieraczek. Urządzenie jest multistandardowe, co oznacza, że jest możliwość ustawienia jego parametrów zgodnie z normami obowiązującymi w większości krajów Unii Europejskiej.

Wady

Wada, jaką zauważają użytkownicy to mało czytelny wyświetlacz. Plastikowa obudowa radia może przepuszczać dźwięki silnika, a mały głośnik może utrudniać rozumienie.

Podsumowanie

Wyjściowa moc urządzenia wynosi 4 W. Zestaw zawiera elementy montażowe i kabel zasilający. Radio obsługuje 40 kanałów AM / FM. Pomarańczowy kolor wyświetlacza nie utrudnia prowadzenia pojazdu, kiedy sprzęt jest włączony.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie zostało wyposażone w duży, czytelny, dobrze podświetlony wyświetlacz ułatwiający obsługę. Konsumenci doceniają radioodbiornik za prostotę użytkowania. Komunikacja odbywa się w systemie Simplex za pomocą mikrofonu i głośnika. Mikrofon ma normalny rozmiar i jest łatwy w obsłudze.

Wady

Według opinii jakość modulacji dźwięków bywa niezadowalająca ze względu na przesiewy odgłosów z innych kanałów. Dodatkowo problemy może sprawiać krótka antena magnesowa, która czasami odbiera szumy.

Podsumowanie

Sprzęt jest gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania, ponieważ ma zalutowaną wtyczkę do zapalniczki samochodowej. Konsumenci doceniają radioodbiornik za prostotę w użytkowaniu. Urządzenie jest jednym z najmniejszych modeli na rynku, może być umieszczone w dowolnym miejscu w każdym samochodzie.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie CB radio kupić?

 

W aucie każdego, zawodowego kierowcy powinien znaleźć się dobrej jakości odbiornik, dzięki któremu możliwa będzie komunikacja z innymi pojazdami. Taki sprzęt pozwala uzyskać najświeższe informacje o objazdach, kontroli policji oraz ogólnej sytuacji na drodze. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujemy po drogach, których nie znamy. Kontakt z innymi kierowcami pomaga ominąć korki lub umożliwia informowanie innych uczestników ruchu o wypadku. Zanim jednak to nastąpi, niezbędny jest zakup dobrej jakości sprzętu. W tym poradniku znajdziesz kilka przydatnych porad, które odpowiedzą Ci na pytanie – jakie CB radio wybrać.

Jak poprawnie użytkować urządzenie?

Zanim przejdziemy do porad związanych z kupowaniem, chcielibyśmy pokazać Ci, jak poprawnie posługiwać się radiem. Jest to szczególnie ważne, gdyż brak tej umiejętności sprawi, że nawet bardzo drogi sprzęt będzie dla nas nieprzydatny.

Ogólnym kanałem do komunikacji w Polsce jest kanał numer 19. To właśnie z niego korzystają wszyscy kierowcy, którzy również posiadają CB radio. Może się jednak zdarzyć, że będziesz chciał porozmawiać z jednym uczestnikiem ruchu, wtedy musicie samodzielnie umówić się na inną częstotliwość. Pozwoli Ci to uzyskać więcej informacji o danym objeździe czy trasie jaką jedziesz, bez przeszkadzania innym kierowcom, którzy nie biorą udziału w rozmowie. Warto wiedzieć, że częstotliwość numer 9 służy do nagłych wypadków i udzielania pomocy.

 

Wykonanie odbiornika

Dokonując wyboru radia powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego wykonanie. Kluczowe są materiały, które zostały użyte w procesie produkcji. To wytrzymałym surowcom, możemy mieć pewność, że urządzenie będzie trwałe i nie ulegnie zniszczeniu. Jeśli interesuje Cię sprzęt plastikowy, upewnij się, że jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. W tym poradniku jednak, zdecydowanie polecamy najlepsze CB radio, które zostało wzmocnione metalem. Niskiej jakości materiały na pewno szybko ulegną zniszczeniu, co narazi Cię na koszty naprawy.

 

Niezbędne funkcje

Ważną cechą każdego dobrego sprzętu jest jego funkcjonalność oraz efektywność pracy. To właśnie większa ilość dodatkowych opcji powie nam, jakie CB radio jest najlepsze. Pierwszym udogodnieniem, które powinno pojawić się w interesującym Cię sprzęcie jest opcja RF Gain. Funkcja ta umożliwia regulowanie czułości odbiornika w czasie pracy. Jest to niezbędne udogodnienie, gdy w czasie jazdy mijamy miasta i większe aglomeracje. Niestety, czułe maszyny będą wyłapywały wiele sygnałów, które niekoniecznie nas interesują. Dobrze jest móc wyciszyć niechciane komunikaty, tak by zbierać jedynie niezbędne informacje.

Opcja o nazwie ASC/ASQ Squelch gwarantuje automatyczną blokadę szumów. Sprawia ona, że nie będziemy musieli przez kilka godzin kręcić pokrętłem w celu wyciszenia irytujących dźwięków. Zwróć uwagę, że funkcja ta nie jest powszechna. Najczęściej znajdziemy tę opcję w najnowszych modelach, z tego powodu, jeśli bardzo Ci zależy na blokadzie szumów, nie polecamy wyboru starszych sprzętów. W tym poradniku, chcielibyśmy zachęcić naszych czytelników do zainwestowania w możliwie najnowsze CB radio, gdyż zapewni nam ono komfort jazdy.

Ostatnią funkcją, która ułatwi nam komunikację za pośrednictwem radia jest Mic Gain. Opcja ta gwarantuje wzmocnienie pracy mikrofonu, co sprawi, że będziemy lepiej słyszalni.

 

Zmiany kanałów

W zależności od konkretnego sprzętu częstotliwość i kanały możemy zmieniać przy pomocy przycisków lub pokrętła. Wybór konkretnego sprzętu powinien być podyktowany własnymi preferencjami. Pamiętaj, że znalezienie konkretnej stacji przy pomocy pokrętła w czasie jazdy może być uciążliwe.

 

Miejsce montażu radia

Nie tylko wybór konkretnego sprzętu jest istotny, ważny jest również sposób oraz miejsce montażu maszyny. Decyzja, jaki sprzęt jest najbardziej odpowiedni dla nas, powinna być podyktowana naszym komfortem.

Pierwszy typ urządzeń można umieścić w ramce montażowej, czyli tam, gdzie docelowo montuje się radia. Jest to bardzo poręczne rozwiązanie, które gwarantuje nam łatwy dostęp do aparatury oraz pozwala na szybką i komfortową zmianę stacji.

Drugim typem modeli są radia dzielone, co oznacza, że mają dwa osobne elementy. Wyświetlacz może być ustawiony w dowolnym miejscu, gdzie nie będzie nam przeszkadzał. Znacznie ważniejszy jest mikrofon, którego będziemy używać do samodzielnego nadawanie komunikatów. Większość kierowców umiejscawia go w okolicy podłokietnika.

Trzecim rodzajem są radia kompaktowe. W tego typu sprzętach mikrofon wyposażony jest w radio, wyświetlacze oraz przyciski, zaś reszta bazy umieszczona jest w innym miejscu w samochodzie. Tego typu układ cechuje się dużą podręcznością, gdyż wszystkie najważniejsze funkcje mamy pod ręką.

Antena

Najważniejszym elementem radia jest jednak antena, to bowiem dzięki niej będziemy w stanie przechwytywać wiadomości. W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na długość tego elementu. Im sprzęt będzie dłuższy, tym lepsza jest jakość rozmów. Równocześnie, pamiętaj, że w czasie jazdy w mieście, antena ściągnie również inne sygnały. Dlatego, jeśli CB radio ma być używane tylko podczas poruszania się po aglomeracji, zainwestuj w krótszy sprzęt o długości maksymalnie 1 m.

Dokonując zakupu, upewnij się, że model jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są dość sztywne. W przeciwnym razie, antena szybko zniszczy się przy mocniejszym wietrze, a Ty będziesz musiał zakupić nowy sprzęt.

Ostatnią rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest obecność podstawy magnetycznej. Ten element zapewni Ci szybki i bardzo prosty montaż.

 

CB radia w dobrych cenach

Koszty zakupu tego typu urządzeń są bardzo zróżnicowane. W zależności od długości anteny i wielkości radia, mogą rozpoczynać się przy 100 zł lub dochodzić do 500 zł. Pamiętaj jednak, że w czasie długich tras poza miastem, urządzenia tego typu są niezbędne i warto w nie zainwestować.

 

 

5 najlepszych CB radii. Opinie w 2021 roku

 

CB radio to funkcjonalny sprzęt, którego nie zastąpi komórka. Jego dużą zaletą jest możliwość komunikowania się z innymi osobami. Poniżej znajdziesz ranking CB radiów, które przypadły do gustu wielu osobom, więc prawdopodobnie spodobają się również i Tobie.

 

1. M-Tech Legend III CB radio multi-standardowe

 

Ciekawym produktem jest M-Tech Legend III. Model zalicza się do multistandardowych. Dzięki temu można z niego korzystać w każdym kraju Europy.

Przyrząd cechuje się wysoką jakością nadawania i odbioru dźwięku. Produkt wyposażony jest w filtr NB, który usuwa zakłócenia, zanim te dotrą do wzmacniacza. Sprzęt odbiera na czułości LOCAL i DX. Zależnie od ustawień przełącznika można przysłuchiwać się rozmowom lokalnym lub prowadzonym daleko. Ponadto urządzenie daje możliwość pracy zarówno w modulacji AM, jak i FM. Z tego względu osoby jadące w pojazdach obok siebie, mogą ze sobą rozmawiać, ciesząc się dźwiękiem wysokiej jakości. Przyrząd wyposażony jest w funkcję VOX, która automatycznie odbiera i nadaje sygnał. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem włączać przycisku nadawania.

Wymiary produktu wynoszą 12,7 cm x 3,6 cm x 14,8 cm. Sprzęt może działać w temperaturze od -10 st. C do 55 st. C. Użytkownicy doceniają go za niewielkie rozmiary, czysty odbiór, a także łatwość obsługi.

 

 

 

 

2. Radio President Teddy ASC

 

Wartym uwagi modelem jest President Teddy ASC. Produkt służy do komunikacji. Pozwala on na poinformowanie innych o sytuacji na drodze, a także odebranie od nich wiadomości dotyczącej trasy.

Sprzęt można ustawić na modulacje FM i AM. Umożliwiają one słuchanie dźwięku w dobrej jakości. Ponadto model wyposażony jest w ASC, który skutecznie niweluje szumy. Funkcja ta automatycznie ustawia dźwięk bez zakłóceń. Oprócz tego sprzęt ma filtr ANL, który służy do pozbywania się hałasów tworzonych przez bliskość urządzeń elektronicznych. Co więcej, wykorzystanie filtra muRata sprawia, że przyrząd rzadziej się psuje. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych krajach europejskich wymagane są zezwolenia na to urządzenie.

Produkt charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Dzięki temu można go zmieścić w niewielkich kieszonkach samochodu. Ważną kwestią jest wygoda użytkowania i łatwość obsługi. Sprzęt wyposażony jest w intuicyjnie rozmieszczone przyciski. Użytkownicy doceniają go za duży zasięg. Twierdzą także, że jakość odbierania i nadawania CB radia jest bardzo wysoka.

 

 

 

 

3. Stacja radiowa CB Midland Alan 100 Plus

 

Midland Alan 100 Plus to model, który zaliczany jest do radiotelefonów. To dobre i tanie CB radio wyposażone jest jedynie w podstawowe, najpotrzebniejsze funkcje. Sprawdzi się u osób, które mają trudności w obsłudze sprzętu elektronicznego i potrzebują bazowy typ. Inni użytkownicy poinformują Cię z jego pomocą o korkach na drodze, a także objazdach. Przyrząd powinien być używany jedynie na terenie kraju.

Produkt ma regulację głośności, co pozwala na dostosowanie do warunków jazdy. Model umożliwia przełączanie kanałów, których dostępnych jest 40. Niestety brak filtra sprawia, że czasami słychać sąsiednie stacje. Przyrząd wyposażony jest w AM i FM, co zwiększa jakość dźwięku.

Moc sprzętu wynosi 4 W. Jego wymiary są równe 19 cm x 12,4 cm x 3,8 cm. Masa urządzenia to 1,2 kg. Do zestawu dołączony jest mikrofon oraz uchwyt do montażu radiotelefonu i mikrofonu. Konsumenci doceniają ten wariant za łatwość użytkowania, a także wytrzymałość.

 

 

 

 

4. Radio CB CB Albrecht AE 6110 Code 12611

 

Modelem, który zyskał wiele pochlebnych opinii jest Albrecht AE6110 ASQ. Produkt umożliwia kontakt z innymi uczestnikami ruchu, którzy korzystają z CB radia. W ten sposób za pomocą rozmowy, w trakcie długich tras, możesz umilić sobie czas. Ponadto dowiesz się od kierowców o trudnych warunkach na drodze czy stacjonującej drogówce.

Sprzęt obsługuje 40 kanałów. Odbiera on na częstotliwościach w zakresie od 26,96 MHz do 27,40 MHz. Produkt wyposażony jest w automatyczną blokadę szumów. Dzięki temu odbierany głos jest czysty i przyjemny dla ucha. Przyrząd można używać w trudnych warunkach atmosferycznych. Sprawdzi się on w temperaturach od -10 st. C do 55 st. C. Obsługuje modulację FM i AM, które polepszają jakość dźwięku.

Moc produktu wynosi 4 W. Jego wymiary wynoszą 10,2 cm x 2,5 cm x 10 cm. Niewielkie rozmiary umożliwiają łatwy montaż, a także wkładanie go do kieszonek w samochodzie. Użytkownicy doceniają ten model za dużą sprawność i wysokiej jakości odbierany dźwięk.

 

 

 

 

5. Przenośna radiostacja CB Midland Alan 42 DS C1267

 

CB radio Midland Alan 42 cieszy się dużym powodzeniem wśród użytkowników. Produkt pozwala na komunikację z innymi osobami, których auto wyposażone jest w sprzęt tego typu.

Model może być używany zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej. Wyposażony jest on w 40 kanałów. Ponadto do niwelowania zakłóceń zastosowano modulację AM i FM. Co więcej, urządzenie wyposażone jest w dodatkowe filtry służące do pozbywania się szumów. Dzięki temu odbierany dźwięk jest wyraźny, mimo ciągłego pozostawania w ruchu. Przyrząd ma duży wyświetlacz, na którym znajdziesz informacje dotyczące jego pracy.

W sprzęcie zastosowano układ oszczędzania baterii, który ma na celu redukcję poboru prądu. Moc wyjściowa wynosi 4 W. Do zestawu dołączony jest mikrofonogłośnik, który można podłączyć do gniazdka samochodowego. Opinie o CB radiach producenta Midland są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir