ᐅ Bagażnik dachowy na rower. Opinie i recenzje

Bagażniki dachowe na rower ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Dla amatorów wycieczek rowerowych rynek oferuje duży wybór bagażników samochodowych, dzięki którym można zabrać rower na wyjazd za miasto. Wśród ofert znajdziemy bagażniki montowane z tyłu samochodu do haka holowniczego lub zakładane na dach pojazdu. Te ostatnie są dobrym rozwiązaniem dla właścicieli samochodów bez haka. Dlatego przybliżymy Wam kilka modeli bagażników dachowych na rower. Są to uchwyty na jeden rower montowane do bagażnika bazowego  (poprzecznych belek) umieszczonego na dachu. W zależności od ilości transportowanych rowerów na belki można założyć kilka uchwytów. Zwykle na dachu samochodu można bezpiecznie umieścić trzy, a nawet cztery jednoślady. Jednym z najlepszych na rynku  bagażników dachowych na rower jest szwedzki Thule FREERIDE 532. To model objęty aż 5-letnią gwarancją producenta. Jest to produkt bardzo dobrej jakości. Można na nim bezpiecznie przewieźć rower nawet na długiej trasie. Cena tego bagażnika jest niezwykle atrakcyjna w stosunku do jego jakości! Porównywalne parametry posiada bagażnik dachowy na rower Taurus BikeUp T2/100. To także produkt wysokiej klasy posiadający 3-letnią gwarancję, a jego cena jest „na każdą kieszeń”.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki bagażnik dachowy na rower kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zabranie rowerów na wakacyjny wyjazd lub weekendowy wypad za miasto może wydawać się kłopotliwe, jeśli myślimy o podróżowaniu pociągiem lub autobusem. Taka podróż jest także dość kosztowna biorąc pod uwagę opłatę za bagaż. Dlatego zachęcamy do wyposażenia swojego samochodu w bagażnik na rowery, bo pozwala to na niezależność  i odkrywanie ciekawych szlaków na trasach turystycznych podróży.

 

 

Istnieje kilka sposobów transportu rowerów samochodem. Każdy z nich ma wady i zalety. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Najwygodniejszy jest bagażnik montowany na haku holowniczym samochodu. Jest to bagażnik przewidziany maksymalnie na 3 rowery. Poprzez zastosowanie adaptera można powiększyć jego ładowność o 4 rower. Zalety bagażnika na hak to szybki montaż, wygodne zapakowanie i możliwość przewozu cięższych  rowerów.

Minusy – zasłonięte lampy i tablica rejestracyjna pojazdu, szybkie brudzenie się rowerów. Niestety, jest to także najdroższy rodzaj bagażników spośród dostępnych na rynku.  Kolejnym rozwiązaniem są bagażniki rowerowe montowane na klapę samochodu. Nie są one uniwersalne i muszą być kupione do konkretnego modelu samochodu. Ponadto nie w każdym samochodzie istnieje możliwość zamontowania bagażnika na klapę. Taki bagażnik mieści 2 lub 3 rowery. Jego cena jest w miarę przystępna.

Zalety tego bagażnika to, podobnie jak w przypadku bagażnika na hak, szybki i prosty montaż i łatwość załadowania rowerów. Utrudnia on jednak dostęp do bagażnika, co w dłuższej podróży może być uciążliwością. Rowery ograniczają też kierowcy widoczność przez tylną szybę. Ponadto rowery narażone są na zabrudzenie przez kurz wydostający się spod kół samochodu. Przy montażu należy pamiętać, aby tablica rejestracyjna była widoczna i aby rowery nie zasłaniały świateł.

Przy transportowaniu rowerów z tyłu pojazdu istnieje możliwość uszkodzenia ich w przypadku kolizji. Takie ryzyko także należy wziąć pod uwagę. Najtańszym rozwiązaniem są bagażniki rowerowe montowane na dachu pojazdu. Cieszą się one dużą popularnością wśród kierowców. Dlatego też wybraliśmy do zaprezentowania bagażniki dachowe na rower w dobrych cenach. Warto poświęcić im więcej uwagi, jeśli planujecie wyposażyć się w ten sprzęt.

Bagażnik dachowy wymaga zamontowania poprzecznych belek dachowych. Do nich mocuje się uchwyty rowerowe. W zależności od ilości rowerów trzeba zamocować odpowiednią ilość uchwytów. Belki dachowe przydają się także do transportu snowboardów, desek surfingowych i bagażników dachowych tzw. „boksów”.

 

Jaki jest najlepszy bagażnik dachowy na rower?

Gigantem wśród producentów wszelkich bagażników samochodowych jest szwedzka firma Thule. Ta marka jest gwarancją jakości. Nie można jednak nie doceniać innych producentów, którzy także starają wprowadzać na rynek towary jak najlepszej jakości. Ich produkty są konkurencyjne do uznanych marek. Dlatego trzeba uważnie przyjrzeć się wszystkim propozycjom. porównać ich parametry i wybrać najlepszy bagażnik dachowy na rower –   najbardziej odpowiedni do swoich potrzeb (i zasobów finansowych!).

 

 

Jaki bagażnik dachowy na rower wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego uchwytu przede wszystkim należy sprawdzić, czy interesujący Was uchwyt posiada atesty bezpieczeństwa. Trzeba także wziąć pod uwagę ciężar roweru. Większość bagażników wytrzymuje obciążenie 17 kg, niektóre do 20 kg. Przed zamocowaniem roweru na dachu należy zdemontować dodatkowy balast np. fotelik dla dziecka, czy koszyk na zakupy, aby zminimalizować wagę roweru. O ile montaż bagażnika na belkach nie powinien nikomu sprawiać kłopotu, to zamocowanie samego roweru w uchwycie może być trudne. Rower trzeba unieść wysoko i ustabilizować go. Czasem niezbędna jest pomoc drugiej osoby zwłaszcza, jeśli samochód jest wysoki.

Koniecznie trzeba zmierzyć wysokość swojego pojazdu wraz z bagażem, bo jest to istotne przy wjazdach do garaży, na parkingi podziemne lub przejazdach pod niskimi wiaduktami. W przeprawach promowych zwiększona wysokość pojazdu może wiązać się z wyższą opłatą za przejazd.

Nawet jeśli macie pewność, że Wasze rowery zamocowaliście stabilnie i bezpiecznie, jedźcie ostrożnie, bo ten specyficzny bagaż na dachu generuje opory powietrza. Podczas jazdy może być słyszalny hałas, a zużycie paliwa nieco się zwiększa. Trzeba podkreślić, że bagażniki dachowe cenowo są konkurencyjne do innych rodzajów bagażników.

 

 

Najlepsze bagażniki dachowe na rower w 2019 roku

 

Poniżej prezentujemy wybrane przez nas modele bagażników dachowych na rower, aby pomóc Wam dokonać odpowiedniego wyboru. Mamy nadzieję, że ten sprzęt umożliwi Wam podróże do ciekawych miejsc i pozwoli przeżyć niezapomniane chwile na rowerowych wycieczkach. Szerokiej Drogi!

 

Nasze zalecenia

 

Thule FREERIDE 532

 

Bagażnik dachowy na rower Thule Freeride 532 – produkt szwedzki, wykonany jest ze stali. Służy on do transportu jednego roweru o wadze do 17 kg. Rower trzymany jest równocześnie za ramę i koła. Mocuje się go do bagażnika przy pomocy zębatych pasków. Bagażnik ten można zamontować w dowolnym miejscu na dachu pojazdu.   Uchwyty wyposażone są w zamki, które zabezpieczają jednoślad przed przypadkowym wypięciem lub kradzieżą. Na dachu samochodu osobowego zwykle wystarcza miejsca na 4 rowery.

Uchwyty dachowe Freeride 532  przewidziane są na rowery o średnicy ramy od 20 do 70 mm. Szerokość opon nie ma znaczenia, gdyż paski zębate posiadają  ochraniacze regulowane do różnych rozmiarów opon. Zarówno paski zębate, jak i uchwyt ramy wyposażone są w mechanizm szybkiego uwalniania ułatwiający wypięcie roweru z bagażnika.

Bagażnik rowerowy Thule Freeride 532 spełnia wymogi testu City Crash i objęty jest 5-letnią gwarancją producenta. Użytkownicy posiadający bagażnik rowerowy Thule Feeride 532 uważają, że jest to bardzo dobry model, a rower zamocowany jest na nim stabilnie i bezpiecznie.

 

 

 

 

Taurus BikeUp T2/100

 

Bagażnik dachowy na rower Taurus BikeUp T2/100 to lekki  uchwyt wykonany z aluminium. Można przewozić na nim rower o maksymalnej wadze 17 kg. Bagażnik przystosowany jest do transportu rowerów o średnicy ramy od 30 do 60 mm i dowolnym rozmiarze kół.

Montaż bagażnika nie wymaga użycia narzędzi, dzięki zastosowaniu pokręteł typu „motylek”.  Uchwyt wyposażony jest w przesuwne podstawki pod koła i paski zębate do ich zamocowania. W wersji podstawowej montuje się go za pomocą zacisków stalowych (cybantów), ale możliwe jest, po zastosowaniu adaptera, zamontowanie uchwytu na szerokich belkach wykorzystując rowek „T”. Ten sposób polecany jest do belek aluminiowych.

Ten model przystosowany jest do zamontowania z dowolnej strony dachu pojazdu. Taurus BikeUp T2/100 wyposażony jest w zamek zabezpieczający rower przed kradzieżą. Można też dokupić pokrętło z zamkiem, które zabezpieczy także  sam uchwyt na belce.

Bagażnik rowerowy Taurus BikeUp T2/100 spełnia normy City Crash i posiada 3-letnią gwarancję producenta. Osoby, które kupiły bagażnik rowerowy Taurus BikeUp T2/100, uważają, że jest to dobry i tani bagażnik dachowy na rower. Podkreślają solidność wykonania oraz  jego estetykę.

 

 

 

 

Aguri Acuda 2 Silver 

 

Bagażnik dachowy na rower Aguri Acuda 2 Silver został wykonany z aluminium o profilu belek Aguri. Przeznaczony jest do przewozu roweru o wadze do 20 kg, średnicy kół od 16 do 29 cali i szerokości opon do 80 mm. Montaż bagażnika jest prosty i nie wymaga używania narzędzi. Można go zamontować za pomocą metalowych zacisków lub wsuwek, które dołączone są w zestawie.

Uchwyt obejmujący ramę roweru oraz uchwyt montażowy zabezpieczone są zamkami na kluczyk w celu ochrony przed kradzieżą. Koła umieszcza się w wyprofilowanych rynienkach z tworzywa i mocuje się paskami zębatymi. Uchwyt trzymający ramę jest zabezpieczony gumowymi wkładkami, aby amortyzować wstrząsy i uniknąć uszkodzeń lakieru.

Bagażnik można umieścić z dowolnej strony dachu samochodu. Zamek oraz rynienki na koła także przystosowane są do obustronnego mocowania. Bagażnik rowerowy Aguri Acuda 2 Silver przeszedł pozytywnie testy Przemysłowego Instytutu Motoryzacji (PIMot). Ranking bagażników dachowych na rower umiejscawia model Aguri Acuda 2 Silver na bardzo wysokiej pozycji, a wśród klientów cieszy się on dużą popularnością.

 

 

 

 

Thule ProRide 598 

 

Bagażnik dachowy na rower Thule ProRide 598 to bagażnik wysokiej klasy o unikalnej konstrukcji zapewniający bezpieczny transport roweru. Przeznaczony jest do przewożenia roweru o wadze do 20 kg, średnicy ramy od 22 do 100 mm i szerokości opon do 2,5 cala.

Bagażnik ten ma właściwość automatycznego pozycjonowania roweru po jego zamocowaniu. Pokrętło ogranicznika momentu dokręcania sygnalizuje prawidłowy montaż. Miękkie podkładki dostosowują się kształtem do ramy roweru minimalizując ryzyko jego uszkodzenia. Wydłużona dolna szczęka uchwytu chroni rower przed upadkiem. Koła stabilnie opierają się w rynienkach o wydłużonym kształcie.

Thule ProRide 598 posiada dwa zamki zabezpieczające zarówno bagażnik, jak i rower przed kradzieżą. Ten model można zamocować z prawej lub lewej strony dachu pojazdu. Montaż nie wymaga użycia narzędzi. Bagażnik spełnia wymagania testu City Crash i jest objęty gwarancją producenta.

Opinie o bagażnikach dachowych na rower Thule są bardzo pozytywne. Ta szwedzka marka cieszy się dużym uznaniem wśród klientów. Także model Thule ProRide 598 uważany jest solidny, niezawodny i bezpieczny.

 

 

 

 

Amos Tour Alu

 

Bagażnik dachowy na rower Amos Tour Alu wykonany jest z wysokiej jakości aluminium. Przeznaczony jest on do przewozu roweru o maksymalnej wadze 18 kg i średnicy ramy od 25 do 50 mm. Montaż bagażnika jest łatwy i nie wymaga użycia narzędzi. W zestawie znajdują się obejmy zaciskowe (cybanty) do montażu na belkach stalowych oraz wsuwki do belek aluminiowych.

Rower mocuje się za ramę i koła. W tym celu ustawia się go na przesuwanych podstawkach z paskami zębatymi do zapinania kół. Zarówno klamerka, jak i uchwyt mocujący ramę posiadają zamki zabezpieczające rower przed kradzieżą. Bagażnik rowerowy Amos Tour Alu to produkt polski. Posiada certyfikaty potwierdzające jego jakość oraz 2-letnią gwarancję producenta.

Użytkownicy posiadający bagażnik rowerowy Amos Tour Alu uważają, że jego  cena jest bardzo atrakcyjna, montaż bagażnika na dachu oraz samego roweru jest prosty i nie sprawia trudności. Zaznaczają też, że jest to model starannie wykonany i dzięki temu transport roweru jest bezpieczny.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status