Złote łańcuszki damskie ranking

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Przeprowadziliśmy analizę trendów zakupowych oraz opinii wydawanych przez konsumentów, aby przekonać się, jaki złoty damski łańcuszek jest najlepszy w 2020 roku. Okazało się, że to model Saxo Zl.A.233.01, który został wykonany z 14-karatowego kruszcu o próbie 585 (co potwierdzają oznaczenia wybite przez Polski Urząd Probierczy). Produkt ma wygodne zapięcie w postaci klasycznego karabińczyka. To łańcuszek o splocie singapur, a więc ma cienkie i delikatnie skręcone ogniwa. Co ciekawe, model na tyle efektownie prezentuje się na szyi, że można go nosić bez wisiorka. To dobra propozycja na prezent dla mamy czy siostry, np. z okazji urodzin. W naszym rankingu znalazło się też kilka innych produktów. Na drugim miejscu jest łańcuszek Terpiłowski Au Kg-C7, także wykonany ze złota o próbie 585. To model ozdobiony delikatną zawieszką w kształcie serca, dlatego można go podarować ukochanej lub najbliższej przyjaciółce. Produkt pasuje kobietom w każdym wieku, można go nosić na co dzień lub zakładać na ważne wyjścia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki damski złoty łańcuszek kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele kobiet lubi nosić złotą biżuterię – pierścionki, kolczyki i przede wszystkim łańcuszki. Wyroby jubilerskie z tego kruszcu pasują Paniom w każdym wieku i idealnie pasują na każdą okazję. Przygotowaliśmy więc poradnik z wieloma cennymi wskazówkami, po przeczytaniu którego nie będziesz mieć już wątpliwości, jaki damski złoty łańcuszek wybrać.

 

 

Próba

Kupując biżuterię ze złota, powinniśmy sprawdzić jego próbę. Od tego, ile czystego kruszcu znajduje się w produkcie, zależy jego estetyczny wygląd i trwałość. Uważa się, że najlepszy damski złoty łańcuszek to ten o próbie 585 (14 karatów, jest w nim 58,5% złota), choć wyróżnia się też kilka innych:

333 – 8 karatów, zawartość kruszcu wynosi 33,3%;

375 – 9 karatów, zawartość kruszcu wynosi 37,5%;

500 – 12 karatów, zawartość kruszcu wynosi 50%;

750 – 18 karatów, zawartość kruszcu wynosi 75%;

960 – 23 karaty, zawartość kruszcu wynosi 96%;

999 – 24 karaty, zawartość kruszcu wynosi 99,9%.

Każdy wyrób jubilerski ze złota (a także innych metali) musi mieć wybitą próbę. W przypadku łańcuszków znajdziemy ją zwykle na zapięciu. Poza samymi liczbami oznaczającymi zawartość kruszcu nierzadko możemy też zauważyć symbol przedstawiający głowę rycerza. To oznaczenie stosowane przez Polski Urząd Probierczy.

Co ciekawe, w sklepach nie znajdziemy biżuterii z kruszcu o próbie 999. Czyste złoto bez domieszek innych metali jest zbyt miękkie, więc wykonane z niego łańcuszki czy bransoletki nie okazałyby się zbyt trwałe. Dodatek miedzi, palladu, platyny, srebra itp. jest więc niezbędny do tego, aby nadać wyrobom jubilerskim odpowiednią sztywność i twardość.

 

Kolor

Złoto to szlachetny kruszec, jednak niektóre Panie nie lubią nosić wykonanej z niego biżuterii ze względu na charakterystyczny, intensywnie żółty kolor (wynikający z dodatku miedzi i cynku). Na szczęście producenci wyrobów jubilerskich oferują też modele w innych barwach, uzyskanych po dodaniu ściśle określonych metali w odpowiednich proporcjach. Za ciekawą alternatywę dla żółtego złota uznaje się białe, uzyskiwane po dodaniu do kruszcu srebra, niklu lub palladu. Niemniej jednak na takie produkty muszą uważać osoby, które po założeniu biżuterii zauważają u siebie objawy uczulenia – najczęściej wywołuje je wspomniany nikiel. Z białego złota coraz częściej wykonywane są pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne, gdyż są idealne dla kobiet noszących na co dzień delikatną biżuterię ze srebra. Na popularności wciąż zyskują również łańcuszki ze złota różowego (w stopie jest domieszka palladu i cynku) oraz czerwonego, którego kolor uzyskiwany jest po dodaniu znacznej ilości miedzi.

 

Splot

O tym, jaki damski złoty łańcuszek jest najlepszy, decyduje próba i kolor kruszcu, jak również zastosowany splot. Do wyboru mamy nie tylko zwykłą pancerkę, powstającą z połączonych ze sobą, spłaszczonych ogniw, ale też inne modele, bardziej fantazyjne. Na szczególną uwagę zasługują produkty o splocie takim jak:

singapur – przypomina nieco pancerkę, ale ogniwa są tu delikatnie skręcone. Taki łańcuszek pięknie odbija światło i jest wyjątkowo subtelny, nie ma potrzeby dobierania do niego zawieszki;

figaro – nazwa pochodzi od głównego bohatera znanej opery „Wesele Figara”, który na jej premierę założył taki łańcuszek. W tym splocie co kilka ogniw widoczne są podłużne elementy;

ankier – ogniwa są tu owalne albo okrągłe, splot przypomina swoim wyglądem łańcuch, przy pomocy którego montuje się kotwicę na statku;

rombo – to inaczej podwójna pancerka, ogniwa mają kształt rombu. Tego typu łańcuszki noszą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni.

 

Długość i szerokość

Jak długi powinien być łańcuszek? W tej kwestii istotne znaczenie mają nasze preferencje oraz ubrania, jakie nosimy. Jeśli chodzi o modele damskie, to najczęściej kupowane są te 40 cm, 45 cm i 50 cm. Takie produkty określane są mianem „princess”, pasują do większości dekoltów (zarówno małych, jak i większych), można do nich z powodzeniem dobrać niewielki wisiorek. Łańcuszki o długości do 65 cm to „matinee”, opierają się na dekolcie i można do nich dopasować duże, bogato zdobione zawieszki. Z kolei produkty, których długość wynosi od 65 cm do 86 cm noszą nazwę „opera”, świetnie wyglądają w połączeniu z dużym dekoltem, np. w sukni wieczorowej.

Szerokość łańcuszka także powinniśmy dobrać do indywidualnych preferencji. Cienkie modele wyglądają subtelniej, ale jednocześnie są delikatniejsze i można je przez przypadek rozerwać. Produkty o grubszym splocie zwykle prezentują się na tyle efektownie, że nie wymagają doboru zawieszki i stanowią idealny dodatek do wieczorowej kreacji.

 

 

Waga

Łańcuszki ze złota ważą średnio od 2 g do 8 g. Musimy dobrać taki model, aby nie był dla nas za ciężki, gdyż niechętnie będziemy go nosić. Jeżeli zależy nam na tym, aby produkt był gruby, ale i lekki, najlepiej sprawdzi się tzw. dmuchana biżuteria. Ogniwa są w tym przypadku puste w środku, dlatego łańcuszek nie waży zbyt dużo.

 

Biżuteria pozłacana

Warto pamiętać, że jest różnica pomiędzy biżuterią ze złota, a taką, którą jedynie pokryto warstwą tego kruszcu. Wyroby te mogą okazać się mniej trwałe, choć jednocześnie nie kosztują zbyt dużo. Modele platerowane złotem wykonywane są przeważnie ze srebra lub stali, a jeśli są noszone codziennie, nierzadko stosunkowo szybko pokrywają się warstwą czarnego nalotu. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby łańcuszek nie stracił pięknego wyglądu, lepszym rozwiązaniem jest zakup produktu ze złota, a nie pozłacanego.

 

Damskie złote łańcuszki w dobrych cenach

Złote łańcuszki dla kobiet kosztują od 500 zł do ponad 1500 zł (ceny dotyczą przede wszystkim wyrobów o próbie 585). To, ile zapłacimy za taką biżuterię, uzależnione jest od producenta, splotu, grubości modelu i jego wagi. Jednocześnie warto pamiętać, że dobrej jakości łańcuszek (a tym samym stosunkowo drogi) jest tak trwały, że nawet po kilku latach noszenia będzie świetnie wyglądać. Bardzo niska cena za biżuterię prawdopodobnie oznacza, że jest jedynie pozłacana, a więc nie wykonano jej ze złota, tylko innego metalu.

 

 

Najlepsze złote łańcuszki damskie w 2020 roku

 

Aby przekonać się, które produkty cieszą się uznaniem konsumentów, przeczytaj ranking damskich złotych łańcuszków. Znajdziesz tu opisy kilku popularnych modeli, które doskonale nadają się na prezent dla siostry, mamy i ukochanej.

 

Nasze zalecenia

 

Saxo Zl.A.233.01 

 

Produkt Saxo łańcuszek Zl.A.233.01 został wykonany z 14-karatowego złota o próbie 585. Łańcuszek został przebadany przez Polski Urząd Probierczy, co potwierdza, że wykorzystany do jego produkcji kruszec jest wysokiej jakości. Model ma długość 50 cm i jest idealny do noszenia na co dzień.

Cechą wyróżniającą łańcuszek jest subtelny splot – singapur. Ogniwa są cienkie i delikatnie skręcone. Nie musimy się obawiać, że rozerwiemy je przypadkowo przy mocniejszym szarpnięciu. Zastosowane w przypadku opisywanego produktu zapięcie to klasyczny karabińczyk, dlatego możemy samodzielnie zakładać łańcuszek i go zdejmować. Model waży 2,33 g, a grubość splotu to 1,5 mm.

Konsumenci przekonują, że produkt jest odpowiedni dla Pań, które nie lubią zbyt dużej i bogato zdobionej biżuterii. To dobry i tani damski złoty łańcuszek, który nie wymaga dopasowania do niego wisiorka, można go nosić samodzielnie. Ponieważ jest to model w kolorze żółtego złota, można go bez przeszkód łączyć z inną biżuterią w tym odcieniu, np. obrączką ślubną czy pierścionkiem zaręczynowym.

 

 

 

 

Terpiłowski Au 585 Kg-C7

 

Prezentujemy Terpiłowski Złota celebrytka – łańcuszek z delikatną zawieszką w kształcie serca. Może to być świetny prezent dla ukochanej z okazji urodzin, świąt Bożego Narodzenia, a nawet Walentynek. Produkt został wykonany z 14-karatowego złota o próbie 585, co oznacza, że znajduje się w nim 58,5% czystego kruszcu.

Łańcuszek nie czernieje w wyniku ciągłego narażania go na działanie wilgoci i potu. Model pasuje do sukienek i bluzek z niewielkim dekoltem, można go również dopasować do kreacji wieczorowych. Splot łańcuszka to ankier, a więc ogniwa przypominają nieco łańcuch, z pomocą którego mocuje się kotwicę na statku.

Konsumenci zauważyli, że opinie o damskich złotych łańcuszkach Terpiłowski są pełne pochlebnych słów. Przedstawiony produkt spodobał się wielu osobom, ponieważ jest wytrzymały i trudno go rozerwać. Ażurowa zawieszka w kształcie serca sprawia, że łańcuszek modnie wygląda i pasuje każdej kobiecie, niezależnie od wieku. Panie chwalą model Terpiłowski Złota celebrytka również za to, że jest dostępny w klasycznym kolorze żółtego złota i ma wygodne zapięcie.

 

 

 

 

Edwa PR. 0.585

 

Model Łańcuszek złoty 50 cm został wykonany ze złota o próbie 585 (produkuje się z niego również pierścionki zaręczynowe oraz ślubne obrączki). Produkt ma klasyczne zapięcie w postaci karabińczyka, na którym znajdziemy wybitą próbę z symbolem Polskiego Urzędu Probierczego.  

Łańcuszek ma długość 50 cm i waży ok. 6,3 g. Można go więc bez przeszkód nosić każdego dnia Nie powinien on przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności. Splot typu pancerka sprawia, że produkt jest odporny na rozerwanie. Model ma grubość 1 mm, szerokość ogniw to ok. 3,5 mm.

Produkt przypadł do gustu konsumentom, ponieważ pięknie lśni. Łańcuszek ma żółty odcień  i nie jest zbyt gruby, dlatego świetnie prezentuje się na szyi. Do modelu dołączone jest eleganckie opakowanie, więc możemy go wręczyć w prezencie bliskiej nam osobie. Z uwagi na wygodne zapięcie (karabińczyk), łańcuszek można samodzielnie zakładać i zdejmować, bez potrzeby proszenia innego domownika o pomoc.

 

 

 

 

Bovem LA.00291

 

Złoty łańcuszek damski 45 cm LA.00291 to model dostępny w kolorze żółtego złota. To produkt o próbie 585, a więc ma 58,5% czystego kruszcu (14-karatowego). Łańcuszek ma długość 45 cm, można go nosić w połączeniu z elegancką koszulą, sukienką, a nawet zwykłym T-shirtem z większym dekoltem.

Produkt waży 3,29 g, dlatego nie jest zbyt ciężki. Połączone w nietypowy sposób, grube ogniwa sprawiają, że z pewnością nie rozerwiemy łańcuszka, gdy mocniej za niego szarpniemy. Model pięknie się błyszczy i jest odporny na matowienie oraz czernienie. Zapięciem jest niewielki karabińczyk, który możemy samodzielnie odpinać.

Łańcuszek efektownie wygląda i idealnie nadaje się na prezent. Kobieta, która go otrzyma, z pewnością doceni to, że nie musi dobierać do niego pasującej zawieszki, gdyż bez niej produkt prezentuje się równie dobrze. Poza tym model Złoty łańcuszek damski 45 cm LA.00291 ma uniwersalną długość.

 

 

 

 

Caspol LA.00327

 

Chcielibyśmy przedstawić produkt Złoty Łańcuszek Rombo Dmuchany 50 cm LA.00327 w kolorze żółtego złota. To łańcuszek o próbie 585 (takie oznaczenie znajdziemy na karabińczyku), którego długość wynosi 50 cm. Model ten nie wymaga zakładania zawieszki, ponieważ nawet bez niej wygląda niezwykle stylowo.

Produkt waży 2,32 g. To, co wyróżnia łańcuszek, to niezwykle ciekawy splot – rombo, inaczej podwójna pancerka. Ogniwa są dmuchane, co oznacza, że są puste w środku. To powoduje, że model jest lekki, a tym samym wygodny w noszeniu.

Z opublikowanych recenzji wynika, że produkt jest odpowiedni dla nastolatki, jak i dorosłej kobiety. Łańcuszek pięknie wygląda, a do tego efektownie połyskuje, nawet jeśli jest noszony codziennie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status