Pierścionki z szafirem ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Savicki Triumph of Love to piękny pierścionek zaręczynowy z białym szafirem i wykonany z białego złota. Produkt ten spodobał się wielu osobom, dlatego umieściliśmy go na szczycie naszego zestawienia. Kamień został specjalnie oczyszczony i dobrze się prezentuje. Kruszec ładnie mieni się w słońcu, przez co możesz zaobserwować całą mozaikę kolorów. Produkt został wykonany z dużą dbałością o szczegóły. Sam kamień zamontowano z użyciem najnowocześniejszych rozwiązań, dlatego nie musisz się martwić, że wypadnie. Pierścionek polecany jest osobom, które lubią dyskretne ozdoby. Kolejnym modelem, który również znalazł się w naszym rankingu, jest Savicki Heart of the Ocean. Pierścionek wykonano z białego złota. Poza niebieskim szafirem biżuteria ma też 10 diamentów. Kruszec został bardzo dobrze zamontowany, dlatego nie tylko nie wypadnie, ale również nie zahaczysz nim o nitkę w swetrze. Ozdoba została wykonana z dużą dbałością o szczegóły, dlatego cała powierzchnia jest gładka i pozbawiona zniekształceń.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki pierścionek z szafirem kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Znalezienie dobrego pierścionka nie jest łatwe, gdyż musimy wziąć pod uwagę wiele kryteriów. Ozdoba powinna być dobrze wykonana, z dużą dbałością o szczegóły, a także musi pasować rozmiarem na palec osoby, którą obdarowujemy. Jeśli masz wątpliwości, czym się kierować podczas szukania biżuterii, zapoznaj się z naszym poradnikiem. W kilku punktach pokażemy Ci, jaki pierścionek z szafirem wybrać.

 

 

Dlaczego szafir?

Przedmiotem naszego poradnika są pierścionki z szafirem. Jest to piękny kamień z bogatą symboliką. Ozdoba symbolizuje czystość i skromność, ale też wierność, dlatego wiele pierścionków zaręczynowych ma szafir. Jest to, zaraz po diamencie, jeden z najtrwalszych kruszców. Dlatego nie musisz się martwić o uszkodzenie pierścionka. Zwróć uwagę, że na rynku dostępne są liczne kolory tego kruszcu, jednak niebieski cieszy się największą popularnością. Wiele osób wierzy, że kamień chroni właściciela przed złymi wpływami.

 

Jak wybrać kamień?

Wybierając biżuterię z tym kamieniem, koniecznie zwróć uwagę na intensywność jego barwy. Im jest ona mocniejsza, tym lepsza jest jakość szafiru. Na wartość kruszcu wpływa również jego rozmiar – niewielkie kamienie będą kilkanaście razy tańsze od większych odpowiedników. O tym, jaki pierścionek z szafirem jest najlepszy, świadczy jego brylancja – jest to zjawisko świetlne, które wpływa na połysk kamienia. Promień światła, który trafia na kamień, wnika w głąb. Obracając szafir, zauważysz migotanie licznych kolorów, co bardzo dobrze się prezentuje. Jeśli kruszec tego nie robi, jego jakość jest niska.

 

Kolor kamienia

W przyrodzie występuje kilka rodzajów szafirów, które różnią się od siebie kolorem. Na początku chcemy jednak powtórzyć, że największą popularnością cieszy się kamień o niebieskiej barwie. Duży wpływ ma na to historia, gdyż w przeszłości wielu władców nosiło pierścienie i sygnety właśnie z tym kruszcem, co miało symbolizować władzę. Jubilerzy podkreślają, że kamień jest też dość drogi.

Niektórzy specjaliści, tworząc pierścionek, wykorzystują bezbarwną odmianę, którą nazywa się białym szafirem. Kamień jest niemal przezroczysty, dlatego w kontakcie ze słońcem mieni się na wiele kolorów. W jubilerstwie często wykorzystuje się też kruszec w kolorze pomarańczowym, czerwonym, fioletowym, purpurowym i jasnoróżowym. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się pierścionki z czarnymi szafirami. Jest to ciekawa alternatywa dla osób, które nie lubią kolorowych ozdób. Sam kruszec prezentuje się bardzo elegancko i na pewno uda Ci się go połączyć z ciemnymi stylizacjami. Kolejnym kolorem szafirów jest zieleń. Ze względu na swoją intensywną barwę, wiele osób myli kamień ze szmaragdem.

 

Oprawa pierścionka

Kupując biżuterię, koniecznie zwróć uwagę na to, jak umocowany jest kamień. Nie tylko chodzi o to, aby kruszec nie wypadł, ale i o wydobycie i zaakcentowanie piękna szafiru. Dużą popularnością cieszy się oprawa szatonowa, gdyż nie zmniejsza dostępu światła do szafiru. Takie pierścionki mają kilka krap, które można też nazwać „łapką”. Kolejnym stylem oprawy jest konstrukcja pełna, która osłania brzegi szafiru. Taki sposób montażu kamienia pozwala na jego pewne trzymanie, co niemal w całości minimalizuje ryzyko zgubienia szafiru. Dwa ostatnie style to: micro pave i oprawa kanałowa. Pierwszy z nich polega na osadzeniu dużej ilości kamieni o niewielkiej średnicy blisko siebie. Pozwala to uzyskać wrażenie dużej, jednolitej, świecącej się powierzchni. Z kolei oprawa kanałowa wymaga wyżłobienia cienkiego kanału o niewielkiej szerokości. We wnętrzu umieszczamy kilka szafirów.

 

Styl

Według wielu jubilerów najlepszy pierścionek z szafirem musi pasować stylem do obdarowywanej osoby. Dużą popularnością cieszą się wzory klasyczne, w których kamień jest mocno wyeksponowany. Często wystaje on wysoko ponad obrączkę, co ładnie się prezentuje. Niektórym konsumentom bardzo spodobały się wzory retro, które są bogato zdobione małymi diamentami. Szafir znajduje się w centralnym miejscu i jest otoczony kopertą, również wyłożoną niewielkimi kamieniami. Jeśli taki model jest dla Ciebie zbyt ozdobny, warto zastanowić się nad nowoczesnymi wzorami. Nie ma w nich wystającego szafiru, zamiast tego na całej szerokości umieszcza się małe kruszce. Ostatnim rodzajem, który cieszy się dużą popularnością wśród Internautów, są pierścionki, w których kolorowy kamień otoczony jest kilkoma innymi. Jest to połączenie stylu retro z nowoczesnym.

 

 

Kolor złota

Pierścionki różnią się od siebie nie tylko kamieniem czy zdobieniami, ale też kolorem złota. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że szyna może zostać wykonana z wielu typów metali szlachetnych, jak tytan, srebro, platyna lub złoto. Ostatni z wymienionych kruszców, choć jest bardzo piękny, ale niestety jest również miękki, dlatego trzeba go utwardzić przy pomocy cynku, palladu, aluminium lub miedzi. W procesie mieszania metali złoto zmienia kolor.

Białe złoto to bardzo piękny stop żółtego złota zmieszany z niklem, palladem, srebrem lub cynkiem. Produkty o głębokiej barwie są często pokrywane rodem. Taka biżuteria na pewno spodoba się kobiecie lubiącej minimalizm lub na co dzień noszącą srebrną biżuterię. Na uwagę zasługuje to, że jasny kolor pierścionka optycznie powiększy kamień, dlatego trzeba to wziąć pod uwagę, wybierając wielkość szafiru. Ozdoby z białego złota bardzo ładnie komponują się z jasnym kolorem skóry.

Dużą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe wykonywane z żółtego złota. Według jubilerów, taki prezent szczególnie spodoba się osobom lubiącym klasyczne ozdoby. Warto pamiętać, że żółte złoto lepiej pasuje osobom o ciemniejszej karnacji. Ciekawą alternatywą są pierścionki, które wykonano z białego i żółtego złota jednocześnie. Taką ozdobę najlepiej podarować kobiecie nowoczesnej, która lubi nosić biżuterie w różnych kolorach. Trzecim rodzajem jest biżuteria wykonana z różowego złota. Charakterystyczny kolor otrzymujemy poprzez zmieszania żółtego kruszcu z miedzią i palladem. Jeśli dodatkowych składników mamy dużo, kolor szyny będzie ciemnoróżowy, a przy mniejszej ilości – jaśniejszy.

 

Pierścionki z szafirem w dobrych cenach

Ceny pierścionków z szafirem są bardzo różne. Na rynku znajdziesz biżuterię kosztującą 500 zł, ale też 4000 zł. Duży wpływ na cenę ma wielkość szafiru. Im jest on większy, tym cena produktu jest wyższa. Również jakość samego kamienia jest bardzo ważna. Najtańsze pierścionki mają dość mętną barwę kruszcu, a do tego nie występuje zjawisko brylancji. Z kolei szafir o dużej czystości będzie się lepiej prezentował, ale będzie też droższy.

Duży wpływ na cenę ma również obecność innych kamieni. Wielu jubilerów ozdabia pierścionek diamentami, przez co biżuteria bardzo ładnie się prezentuje. Pamiętaj jednak, że podnosi to cenę nawet o 1000 zł. Zwróć też uwagę, z jakiego materiału wykonano szynę. Im wyższa jakość złota, tym droższy będzie cały pierścionek.

 

 

Najlepsze pierścionki z szafirem w 2020 roku

 

Poniżej znajdziesz ranking pierścionków z szafirem, w którym opisaliśmy 5 ozdób, wybranych przez kupujących. Zaprezentowana biżuteria wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz dużą dbałością o szczegóły.

 

Nasze zalecenia

 

Savicki Triumph of Love 

 

Savicki Triumph of Love to piękny pierścionek z białym szafirem. Jest to elegancka ozdoba, którą spodoba się wielu Paniom. Średnica kamienia to 3 mm, a jego szlif jest brylantowy. Kruszec jest dobrze wyeksponowany, przez co pierścionek ładnie się prezentuje.

Obrączka została wykonana z dwukolorowego 14-karatowego złota: białego i żółtego. Takie połączenie na pewno spodoba się wielu Paniom, które preferują ozdoby wykonane ze srebra, jak i złota. Pierścionek jest trwały i wykonano go z dbałością o szczegóły. Kamień został zamontowany przy pomocy lekko wystających łapek. Szafir osadzono dość głęboko, dlatego nie musisz się martwić, że wypadnie. Uważaj jednak, by nie zahaczyć nitką o łapki. Pierścionek został wykonany w klasycznym stylu, dlatego spodoba się wielu osobom.

Duża grupa konsumentów jest zadowolona z zakupu prezentowanej biżuterii. Zdaniem kupujących jest to dobry i tani pierścionek z szafirem, który dobrze się prezentuje na palcu. Wiele osób jest zadowolonych z dobrej brylancji kamienia, który w kontakcie z promieniami słonecznymi mieni się na wiele kolorów.

 

 

 

 

Savicki Heart of the Ocean

 

Liczna grupa kupujących zdecydowała się na kupno pierścionka Savicki Heart of the Ocean. Jest to minimalistyczny i dyskretny model, który będzie się ładnie prezentował na każdym palcu. W centralnym punkcie ozdoby znajdziesz niewielki, niebieski szafir o dużej przezroczystości, co pozwala zaobserwować, jak kamień mieni się w kilku kolorach.

Średnica kruszcu to 2 mm, a jego waga to 0,19 ct. Na pierścionku znajduje się też 10 niewielkich brylantów o wysokiej czystości i łącznej masie 0,025 ct. Szynę wykonano z 14-karatowego białego złota o próbie 0,585. Pierścionek pokryto specjalną powłoką z rodu. Materiał ten dodatkowo wybiela złoto, przez co ładniej się prezentuje. Prezentowana ozdoba będzie szczególnie pasować do osób o jasnej karnacji.

Internauci wielokrotnie chwalili model Savicki Heart of the Ocean. Ich opinie o pierścionkach z szafirem tej marki są bardzo pozytywne. Kupujący są szczególnie zadowoleni z dużej czystości kamieni. Poza tym poza szafirem, na pierścionku znajdują się też diamenty, nadające biżuterii elegancji.

 

 

 

 

Savicki Heart of the Ocean Diament

 

Osobom lubiącym biżuterię w stylu retro, polecamy Savicki Heart of the Ocean Diament. Jest to elegancki i bogato zdobiony pierścionek z dużym, błękitnym szafirem. Szyna została wykonana z wysokiej jakości 14-karatowego, białego złota o próbie 0,585.

Tym, co szczególnie spodobało się kupującym, jest duży, błękitny szafir o średnicy 5 mm. Kamień otoczono niewielkimi diamentami w kolorze białym. Na całym pierścionku znajdują się 44 diamenty o brylantowym szlifie. Ich czystość to Si/H, dlatego ładnie wyglądają. Łączna masa kamieni to 0,088 ct. Kruszec został zamontowany przy pomocy 4 łapek. Metoda jest niezawodna, gdyż utrzymuje kamień w niezmiennej pozycji. Użyte materiały są w pełni bezpieczne dla skóry.

Prezentowany pierścionek jest często wybierany na prezent dla ukochanej osoby. Paniom bardzo podoba się połączenie stylu retro z nowoczesnym. Z kolei, dzięki użyciu białego złota, kamień optycznie wydaje się większy. Biżuteria jest lekka, dlatego nie obciąża palca.

 

 

 

 

Savicki Fairytale 

 

Osobom, które szukają pięknego i niepowtarzalnego pierścionka zaręczynowego, polecamy Savicki Fairytale. Jest to dobrze wykonana biżuteria, która wyróżnia się niepowtarzalnym designem. W centralnym miejscu ozdoby znajduje się duży biały szafir o sporej przejrzystości. Otoczono go 6 mniejszymi kamieniami (również szafirami) w intensywnie niebieskim kolorze.

Wszystkie kruszce zostały utwardzone grubymi łapkami, które utrzymują szafiry w miejscu. Sposób zaczepiania kamieni jest trwały, dlatego ryzyko wysunięcia się jednego z nich jest dość niewielkie. Wszystkie szafiry mają brylantowy szlif i duża przejrzystość. Gdy nakierujesz promień światła na kamień, zobaczysz, że się mieni, co oznacza wysoką jakość kruszcu. Obrączkę wykonano z wytrzymałego, 14-karatowego różowego złota, próby 0,585. Ten stop powstaje z połączenia złota, srebra i miedzi.

Według kupujących wszystkie obdarowane pierścionkiem kobiety są z niego zadowolone. Biżuteria ma niecodzienny design, dlatego jest to niepowtarzalny prezent, przez który Twoja wybranka poczuje się wyjątkowo. Biżuteria bardzo dobrze prezentuje się na kobiecej dłoni.

 

 

 

 

Pierścionek z brylantami i szafirem 20026

 

Nasze zestawienie najlepszych pierścionków nie byłoby pełne bez opisu Pierścionka z brylantami i szafirem 20026. Biżuteria została wykonana z najlepszych materiałów, które nie tylko są trwałe, ale też dobrze prezentują się na kobiecym palcu. Całkowita waga ozdoby to 2,47 g.

Szynę wykonano z białego złota (14 karatów, próba 0,585), które pokryto powłoką z rodu. Zapewnia to znacznie głębszą barwę. Średnica szafiru to 2 mm. Został on zamontowany przy pomocy 4 dużych łapek, które dobrze utrzymują kamień, co zapobiega wypadnięciu. Na obrączce znajduje się również niewielkie wyżłobienie, w którym umieszczono 8 diamentów o sporej przejrzystości i lekko mglistym kolorze. Przy zakupie otrzymasz nie tylko eleganckie opakowanie, ale również certyfikat potwierdzający pochodzenie kamieni.

Wszyscy, którzy kupili prezentowany pierścionek, są z niego zadowoleni. Ozdoba ładnie się prezentuje na delikatnych kobiecych dłoniach. Wszystkie kamienie zostały solidnie zamontowane, dlatego ryzyko ich zgubienia jest niewielkie. Panie pochwaliły biżuterię za intensywną barwę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status