Najlepsze okulary przeciwsłoneczne Solano

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jakie okulary przeciwsłoneczne Solano wybrać?

 

Latem okulary przeciwsłoneczne to niezbędne akcesorium chroniące nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Poza tym stanowią one modny dodatek do niemal każdej stylizacji. W naszym poradniku znajdziesz praktyczne porady na temat tego, jaki model wybrać, aby cieszyć się nie tylko wyglądem, ale również odpowiednią ochroną. Aby nieco przybliżyć Ci cechy dobrych jakościowo modeli, posłużymy się modelami znanej marki Solano.

Solano tworzy swoje modele z lekkich, wytrzymałych materiałów, które pozwalają na idealne dopasowanie okularów do twarzy. Wykorzystując tak innowacyjne technologie, jak soczewki Photochromic, szkła Polikarbonowe czy powłokę Flash Mirror, Solano tworzy eleganckie modele, które znajdują uznanie w oczach zarówno młodych ludzi, jak i nieco starszych osób ceniących sobie nowoczesne trendy, jak i tradycyjny wygląd.

Poszczególne modele okularów możemy podzielić na kilka grup. Jedną z nich stanowią produkty z podstawowym filtrem UV 400. Najlepsze okulary przeciwsłoneczne Solano mają również filtry chroniące przed promieniowaniem UVB i UVC. Okulary ze stałym filtrem UV nadają się do noszenia w dni, kiedy słońce świeci równomiernie. Stopień przyciemnienia szkieł wybiera się wówczas według preferencji danej osoby oraz poziomu wrażliwości jej oczu. Z kolei okulary z polaryzacją gwarantują dostrzeganie prawdziwych, żywych kolorów, które nie zmęczą zbytnio naszych oczu. Soczewki takich modeli niwelują światło szkodliwe dla naszych oczu. Taki typ szkieł jest najbardziej przydatny zimą, kiedy promienie słoneczne odbijają się od śniegu i lodu. Stopień przepuszczania światła jest wówczas zależny od kategorii zastosowanego filtra UV. Okulary z fotochromem, w zależności od nasłonecznienia, przyciemniają się lub rozjaśniają. Często ten efekt stosowany jest w okularach korekcyjnych.

Konsumenci wymieniając najlepsze okulary przeciwsłoneczne Solano w 2020 roku wspominali o atestach bezpieczeństwa posiadanych przez poszczególne modele. Normy, jakie spełniają okulary to m. in. CE, EN 166:2001 oraz ISO 9001:2000. Wszystkie odnoszą się do bezpieczeństwa użytkowania. Pamiętajmy, że okulary powinny również zapewniać nam maksimum wygody użytkowania. Nie powinny ocierać skrzydełek nosa, ani skóry za uszami, przy czym również mają być maksymalnie dobrze dopasowane. Wielkość szkieł nie może w żaden sposób ograniczać naszej widoczności. Oprawki również nie mogą być zbyt ciężkie.

 

 

Okulary przeciwsłoneczne Solano – ranking

 

 

Solano CL 90031

 

Model Solano CL 90031 jest przeznaczony dla Pań, które lubią klasyczne oprawki, w stylu retro. Stonowane kolory modelu sprawiają, że okulary będą pasowały niemal do każdej stylizacji.

Materiał, z którego zostały wykonane oprawki to lekki, a zarazem wytrzymały ultem. Zapewnia on dobre dopasowanie okularów do kształtu twarzy i nie powoduje bolesnych otarć. Okulary mają polaryzację, dzięki czemu przez szkła będziemy widzieli wyraźnie zarówno wiosną, latem, jak i zimą, kiedy jasne światło dodatkowo odbija się od lodu i śniegu.

Panie, które zakupiły okulary uznają, że okrągłe oprawki co prawda nie pasują do każdego kształtu twarzy, jednak prezentują się bardzo atrakcyjnie i są ponadczasowe. Poza tym w okularach wygodnie prowadzi się auto. Szkła mają na tyle mocne filtry, że będą odpowiednie do używania ich w ciepłych krajach.

 

 

 

 

Solano FL 20038 C 

 

Solano FL 20038 C to okulary przeciwsłoneczne Solano w dobrej cenie, które spodobają się Panom ceniącym sobie tradycyjny styl wykonania oprawek w połączeniu z nowoczesnymi technologiami wykorzystanymi do produkcji szkieł.

Filtr UV 400 zapewnia ochronę naszym oczom w najbardziej upalne dni, przy bardzo ostrym słońcu. Masywne, brązowe oprawki z soczewkami w podobnym odcieniu sprawiają, że okulary prezentują się bardzo dobrze w połączeniu z eleganckimi, jak i nieco bardziej codziennymi stylizacjami. Model idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Nakładka polaryzacyjna eliminuje odblaski powstałe w wyniku odbijania promieni słonecznych od płaskich powierzchni.

Kupującym bardzo odpowiada ten model, ponieważ nawet przy bardzo intensywnym świetle okulary nie tracą swoich właściwości. Cały czas widzimy w nich wyraźnie, co jest bardzo istotne np. w momencie prowadzenia auta. Soczewki przepuszczają 82% – 92% światła. Producent dołącza do zestawu eleganckie, wytrzymałe etui oraz ściereczkę, którą można bezpiecznie czyścić szkła bez obaw o starcie powłok.

 

 

 

 

Solano 20681 E 

 

Okulary Solano 20681 E to model dla Pań, które nie boją się eksperymentować z modą i dobrze czują się w wyrazistych kolorach. Kontrastowe zestawienie barw na oprawkach, wygląda bardzo interesująco  i nadaje świeżości całemu strojowi.

Produkt nie ogranicza pola widzenia, dzięki dużym szkłom. Soczewki mają polaryzację, przez co czemu widzimy wyraźnie bez efektu odbijania światła od płaskich powierzchni. Oprawki o kształcie kocich oczu będą wyglądały dobrze u Pań z owalną, jak i z okrągłą twarzą.

Zdaniem konsumentów, to bardzo dobry produkt, zdecydowanie godny polecenia również młodym osobom, poszukującym swojego stylu i lubiącym eksperymentować z dodatkami i kolorami. Produkt ma certyfikat CE i ISO 9001: 2000. To produkt godny polecenia również dla osób, które podróżują do ciepłych krajów i poszukują okularów, które ochronią ich oczy przed zwiększoną ekspozycją na słońce.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status