ᐅ Dobre okulary przeciwsłoneczne męskie lustrzanki - rankingi i opinie

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne męskie lustrzanki

Ostatnio aktualizowane: 19.11.19

 

Jakie okulary przeciwsłoneczne męskie lustrzanki wybrać?

 

Okulary słoneczne chronią nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni UV i jest to ich główne zadanie. Dodatkowo obecnie nosi się je bardzo często jako dopełnienie letniej stylizacji. Na rynku znajdziemy okulary słoneczne w różnych kształtach, z różnymi rodzajami oprawek oraz odmiennymi poziomami ochrony przed promieniami słonecznymi. Wybór tej odpowiedniej pary może być więc kłopotliwy. W tym artykule zawęziliśmy poszukiwania do okularów potocznie zwanymi lustrzankami. W naszym poradniku przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model.

Lustrzanki odbijają światło słoneczne, co sprawia, że nasze oczy są dodatkowo chronione, a my mamy lepszą widoczność. Wcześniej lustrzanki używane były jedynie przez sportowców, szczególnie rowerzystów, ale teraz można też kupić modele bardziej casualowe. Takie okulary są szczególnie polecane kierowcom, którzy potrzebują bardzo dobrej widoczności podczas jazdy.

Jeżeli chodzi o modele męskie, to ważne jest, aby dobrze je dobrać do kształtu twarzy. Styliści zauważyli, że najlepsze męskie okulary przeciwsłoneczne typu lustrzanki dla osób o twarzy okrągłej powinny mieć kwadratową oprawkę. Taki model wyostrza rysy i nadaje twarzy męskiego charakteru. Mężczyznom o bardzo wyraźnych rysach najlepiej pasować będą okulary typu Aviator. Taka para nie ma wyraźnie zaznaczonych oprawek, więc okulary nie wyostrzają rys. Mężczyznom o owalnej twarzy polecamy okulary lenonki. Dzięki nim twarz nabiera subtelnego, a zarazem wyraźniejszego kształtu.

Bez wątpienia najlepsze męskie okulary przeciwsłoneczne typu lustrzanki w 2019 roku są solidnie wykonane. Przed zakupem sprawdź, czy oprawki swobodnie otwierają się i czy przylegają do naszej głowy. Upewnij się także, że ewentualne śrubki są dobrze i stabilnie przykręcone.

Jeżeli zależy Ci na wyjątkowej ochronie oczu, to wybierz okulary z filtrem polaryzacyjnym. W tym wypadku światło przestaje być dla nas szkodliwe i nie musimy martwić się o nasz wzrok. Nie mniej ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru okularów. Zbyt duży model może nam spadać z nosa przy każdym ruchu. Okulary powinny przylegać do nosa, lecz nie mogą go też zbyt mocno przyciskać. Najważniejsze jest, abyśmy się w nich dobrze czuli, a para nie przeszkadzała nam w codziennej aktywności.

 

 

Okulary przeciwsłoneczne męskie lustrzanki – ranking

 

 

Solano CL10101 C 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci jedne z najciekawszych okularów lustrzanych kilku ostatnich sezonów. Para ta to Solano CL10101 C. Okulary odbijają słońce, w efekcie czego na ich powierzchni pojawia się kolor czerwony. Model ten może być więc uzupełnieniem ciekawych, niebanalnych stylizacji.

Oprawki prezentowanych okularów wykonane zostały z wysokiej jakości metalu. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Oprawki to bardzo delikatny element okularów i bardzo łatwo go zniszczyć. Ze tego względu najlepiej wybrać oprawki metalowe, które są trwałe. Kształt wspomnianych oprawek to Aviator. Okulary tego typu nie zmieniają wyrazu twarzy. Jest to więc bardzo dobra opcja dla mężczyzn o wyraźnych rysach.

Okulary przeciwsłoneczne Solano CL10101 C zostały wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów. Moda na okulary tego typu wciąż nie przemija, więc mamy pewność, że posłużą nam przez kilka sezonów. Użytkownicy zauważyli, że prezentowana para bardzo dobrze chroni oczy przed promieniami UV. Podoba im się także stylistyka okularów.

 

 

 

 

Arctica S-246C 

 

Okulary Arctica S-246C zostały przygotowane specjalnie dla sportowców i kierowców, którzy potrzebują dodatkowej ochrony przed słońcem. W ich branży nie ma miejsca na pomyłki, więc dobra widoczność jest bardzo ważna. Prezentowane okulary gwarantują nam dobrą widoczność nawet w przypadku ostrego słońca.

Filtr UV tej pary to SPD 400. Zakładając takie okulary nie musimy się martwić o nasze oczy. Design Arctica S-246C jest typowo sportowy. Szkła są trochę większe od tych w standardowych okularach, aby jak najlepiej chroniły nasze oczy przed słońcem. Taki kształt zapobiega również szkodliwemu działaniu wiatru.

Prezentowany model to męskie okulary przeciwsłoneczne typu lustrzanka w dobrej cenie dla profesjonalistów. Internauci wypowiadają się o produkcie bardzo pochlebnie. Cenią sobie wysoką ochronę oczu przed promieniami UV oraz wiatrem. Do zestawu dołączone zostało praktyczne etui, w które możemy włożyć okulary, kiedy ich nie używamy.

 

 

 

 

Guess GU6836 

 

Białe okulary lustrzane Guess GU6836 idealnie nadają się do żywych stylizacji modowych. Jeżeli nie boisz się eksperymentować z modą, ta para jest dla Ciebie. Oprócz ciekawego wyglądu, prezentowane okulary mają szczególne właściwości ochraniające nasz oczy. Nie dopuszczają do nich promieni słonecznych UVB i UVA. Nie musimy się więc obawiać o zdrowie oczu.

Oprawki zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Ich grubość wynosi 1,4 cm. Bardzo dobrze trzymają się na uszach nie przyciskając przy tym nosa. Użytkownicy chwalą nowoczesny wygląd okularów oraz szczególną ochronę oczu przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Jest to idealna opcja dla osób, które pracują w nasłonecznionym miejscu, np. dla kierowcy lub rowerzysty.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status