Prawidła do butów ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Klienci, którzy chcą kupić dobre prawidła do butów, ale nie wiedzą, czym kierować się na zakupach, powinni jak najszybciej zajrzeć na naszą stronę. Przygotowaliśmy zestawienie i opisy najlepszych produktów tego typu w 2021 roku. Udało nam się to zrobić po przeprowadzeniu niezwykle szczegółowej analizy opinii wydawanych przez konsumentów, którzy zdążyli już wypróbować zakupione przez siebie modele. Wynikło z niej, że największą popularnością i liczbą pozytywnych komentarzy cieszą się prawidła Massido. Zostały one wykonane z drewna bukowego, czyli materiału wykazującego doskonałe właściwości antybakteryjne. Stosując wspomniany produkt można więc zadbać nie tylko o wygląd swoich ulubionych butów, ale też zapobiec rozwojowi nieprzyjemnego zapachu. Ponieważ opisany model nie musi wszystkim przypaść do gustu, postanowiliśmy wyłonić drugi pod względem popularności produkt, jako ciekawą alternatywę. Okazało się, że to prawidła Compactor Cedar Tree RAN593. Dzięki nim można zachować estetyczny wygląd męskiego obuwia w większym rozmiarze. Jedną z największych zalet produktu jest konstrukcja dobrze oddająca kształt stopy.

 

 

Jakie prawidło do butów kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Prawidła służą do rozciągania butów oraz utrzymywania ich w oryginalnym kształcie. Jak się często okazuje, pastowanie obuwia nie zawsze pomaga zapobiec zniekształceniom powierzchni skóry, wywołanymi najczęściej poprzez nadmierne zginanie się buta w konkretnym miejscu lub wilgoć, która dostała się do wnętrza. Dlatego poleca się zakup prawidła. W naszym poradniku skupimy się na wyborze tego produktu, który pozwoli na prawidłową pielęgnację obuwia. W artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie: jakie prawidło do butów wybrać?

Czym jest prawidło do butów?

Prawidło do butów to przyrząd służący do prostowania obuwia. Umieszcza się go w jego wnętrzu, gdzie za pomocą specjalnego pokrętła dostosowuje się długość sprzętu do rozmiaru buta. Dzięki temu, jesteśmy w stanie utrzymać cholewkę w jej oryginalnym kształcie. Warto pamiętać, że nie tylko warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg stanowią zagrożenie dla kondycji naszego obuwia. Tym, co ma duży wpływ na jego żywotność, jest przede wszystkim nasz pot. Kiedy długo chodzimy, nasze stopy zaczynają się pocić, przez co wilgoć wchłania się we wszystkie skórzane elementy butów. Materiał zaczyna być coraz bardziej miękki, co z czasem skutkuje zniekształceniem.

Buty odkształcają się w zależności od budowy naszych stóp. Jest to zazwyczaj trwała zmiana, która skutkuje pogorszeniem się wyglądu naszego obuwia. Jest to również najczęstszy powód wymiany butów na nową parę.

 

Zastosowanie

Prawidła do butów wkłada się do wnętrza zaraz po wyjęciu stóp. Wewnątrz nadal panuje wilgoć, która może powodować zdeformowanie się cholewki po zdjęciu obuwia. Prawidło ma za zadanie podtrzymać jego kształt, a dodatkowo pomóc wyschnąć skórze. Natomiast drewno, z którego został wykonany taki produkt pochłania przykre zapachy.

 

Wykonanie – jakie prawidło do butów jest najlepsze?

Odpowiadając na to pytanie, należy dokładnie przyjrzeć się modelom prawideł do butów dostępnych w sklepach. Są one wykonane z różnego rodzaju drewna, przez co różnią się od siebie pod względem właściwości. Najczęściej stosowanym materiałem do ich produkcji jest drewno cedrowe, które charakteryzuje się bardzo szybkim pochłanianiem wilgoci oraz przykrych zapachów. Ponadto jest to materiał odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy zarysowania. W sklepach znajdziemy również prawidła do butów wykonane z tworzywa sztucznego.

Ich zadaniem jest przede wszystkim prostowanie butów, co ma za zadanie zachować ich oryginalny kształt i chronić przed zdeformowaniem. Z drugiej strony, należy pamiętać, że materiał, jakim jest tworzywo sztuczne, nie ma takich właściwości jak drewno. Oznacza to, że model ten nie będzie pochłaniać wilgoci oraz przykrych zapachów, przez co sam produkt nie będzie tak efektywny, jak model drewniany.

 

Budowa

Najlepsze prawidło do butów zbudowane jest z dwóch elementów: pięty oraz noska. Kształtem ma jak najlepiej przypominać ludzką stopę, co pozwala zachować odpowiedni kształt cholewki. Obie części są ruchome dzięki sprężynom oraz metalowym elementom, które pozwalają na zginanie się produktu. Dzięki temu, wkładanie do buta sztywnego prawidła nie jest trudne i nie rozciąga cholewki. Sprężyny mają za zadanie napinać skórę przez cały czas.  

 

Uchwyty

Każde prawidło do prostowania butów powinno posiadać specjalny uchwyt. Służy on do wyciągania produktu z wnętrza obuwia, tym samym nie rozciągając skóry i nie narażając jej na zniekształcenie. Uchwyt ten zamontowany jest na pięcie i wykonany jest najczęściej z metalu. Warto wybrać taki model, którego element ten jest odpowiednio wyprofilowany i nie będzie wyślizgiwać się z rąk w trakcie wyciągania.

 

Regulacja

Niektóre modele prawideł do prostowania butów mają możliwość regulacji długości. Odbywa się ona poprzez przekręcanie specjalnego pokrętła, dzięki czemu noski przesuwają się do przodu, a metalowe łączenia wydłużają się. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku, gdy mamy do wyprostowania buty w różnych rozmiarach. Taki sprytny zabieg pozwala nam na dostosowanie prawidła do dowolnego rozmiaru stopy.

 

Pojedyncze prawidło czy zestaw?

Jeżeli zależy nam na dobrej kondycji naszych butów, warto zdecydować się na zakup kilku sztuk prawideł. Dzięki temu będziemy mogli prostować jednocześnie kilka par butów. W przypadku, jeśli masz tylko jedną parę zabudowanych butów, na których bardzo Ci zależy, lepiej jest wyposażyć się w parę prawideł, które z pewnością utrzymają je w oryginalnym kształcie.

 

 

Dodatkowe akcesoria

Koniecznie zwróć uwagę, czy dany model prawidła do prostowania butów posiada dodatkowe akcesoria. Wielu producentów wyposaża produkty w szczotki do polerowania obuwia oraz specjalny pojemnik lub worek, który ułatwia przenoszenie. Taki kompletny zestaw pozwoli nam w pełni zadbać o dobry wygląd naszych butów.

 

Prawidła do butów w dobrych cenach

Duży wpływ na cenę prawideł do prostowania butów ma przede wszystkim jakość wykonania poszczególnych modeli oraz dodatkowe akcesoria. Najtańszy produkt dostępny w sklepie możemy zakupić już za ok. 50 złotych. Będzie to jednak model wykonany z tworzywa sztucznego, które nie ma tak dobrych właściwości, co drewno cedrowe. Za prawidło drewniane musimy zapłacić od 75 do 150 złotych za sztukę.

 

Najlepsze prawidła do butów w 2021 roku

 

Ze względu na to, że prawidła do butów są bardzo przydatne, każdy z nas powinien się w nie zaopatrzyć. Aby tego typu produkty dobrze spełniły swoją funkcję i nie zniszczyły butów, powinniśmy poświęcić trochę czasu na poszukiwania i porównanie kilku modeli. Dlatego też stworzyliśmy ranking prawideł do butów, w którym umieściliśmy ciekawe propozycje. Mamy nadzieję, że ułatwi on podjęcie decyzji.

 

Nasze zalecenia

 

Massido

 

Prawidła noszące nazwę Massido mają uniwersalny rozmiar, dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszym zestawieniu. Można je z łatwością dopasować zarówno do męskich, jak też damskich butów. Produkt został wykonany z drewna cedrowego, które wydziela przyjemny zapach. Takie rozwiązanie sprawia, że prezentowane prawidła nie tylko rozciągają buty, ale też odświeżają je.

Wspomniany wyżej model wykazuje właściwości dezynfekujące i bakteriobójcze. Stosując go można lepiej zadbać o swoje obuwie. W zestawie znajdują się 4 końcówki rozszerzające, w efekcie nie należy się obawiać, że produkt za bardzo rozciągnie buty lub w ogóle nie spełni swojej roli. Prawidła Massido można regulować pod względem długości (od 20 cm do 29 cm), jak również szerokości (od 7,2 cm do 9,2 cm).

Konsumenci docenili opisany produkt głównie za łatwość użycia oraz możliwość rozciągania obuwia w całkowicie bezpieczny sposób. Obecność 4 różnych końcówek sprawia, że można osiągnąć taki efekt, jaki chcemy.

 

 

 

 

Compactor Cedar Tree RAN593

 

Compactor Cedar Tree RAN593 to prawidła wykonane z drewna cedrowego. Są one przeznaczone głównie do rozciągania obuwia męskiego w rozmiarze od 44 do 46. Produkt okaże się niezbędny dla wszystkich osób, które chcą w odpowiedni sposób zadbać o swoje ulubione buty.

Ze względu na materiał wykonania, produkt pozwoli zapobiec rozwojowi bakterii i nieprzyjemnego zapachu wewnątrz obuwia. Drewno cedrowe doskonale pochłania wilgoć, w efekcie czego buty nie odkształcają się i zachowują swój kształt przez dłuższy czas. Co więcej, prawidła marki Compactor zostały wyprofilowane w taki sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlały kształt stopy, co zwiększa skuteczność ich działania.

Konsumenci uważają, że jedną z podstawowych zalet zaprezentowanego przez nas produktu jest zdecydowanie jakość wykonania. Wykorzystane do stworzenia modelu Cedar Tree RAN593 drewno nie zostało polakierowane, a więc doskonale odświeża obuwie i do tego jest bardzo chłonne.

 

 

 

 

KAPS Uniwersalne

 

Produkt KAPS Uniwersalne to prawidła, które nadają się do każdego rodzaju butów. Ich materiał wykonania to połączenie tworzywa sztucznego oraz metalu. Zaprezentowany model z pewnością zapobiegnie głębokim odkształceniom obuwia, które mogą powstać w miejscach, gdzie stopa zgina się podczas chodzenia. Dzięki niemu przechowywane buty pozostają napięte, a więc na ich powierzchni nie pojawiają się żadne fałdy ani zagłębienia, które negatywnie wpłynęłyby na estetykę.

Prawidła marki KAPS posiadają długą i mocną sprężynę, która zakończona została kulką. Takie rozwiązanie sprawia, iż sprężyna po włożeniu do obuwia jest odpowiednio naciągnięta i dopasowuje się do buta. Produkt przyda się w szczególności paniom, które chciałyby w odpowiedni sposób zadbać o swoje czółenka czy pantofle.

Z opinii konsumentów wynika, że są to dobre i tanie prawidła do butów. Ich stosowanie jest niezwykle proste, co jest bardzo dużą zaletą. Wystarczy umieścić produkt w butach w taki sposób, by kulka znajdowała się w miejscu pięty. Dzięki temu wszystkie odkształcenia staną się płytsze i mniej widoczne.

 

 

 

 

Massido 40-41

 

Prezentujemy prawidła Massido 40-41, które są dedykowane przede wszystkim butom męskim. Idealnie nadają się one do każdego rodzaju obuwia (zwłaszcza skórzanego) w rozmiarze od 40 do 41. Produkt został skonstruowany tak, aby jak najlepiej imitował kształt ludzkiej stopy. W efekcie można być pewnym skuteczności działania.

Opisywane prawidła charakteryzują się doskonałą absorpcją wilgoci, właściwościami antybakteryjnymi oraz subtelnym zapachem. Wszystko to za sprawą wykorzystanego materiału, czyli nielakierowanego drewna cedrowego. Produkt nie dopuszcza do rozwoju nieprzyjemnego zapachu wewnątrz butów, ani do powstawania jakichkolwiek wybrzuszeń i odkształceń na ich powierzchni.

Konsumenci mówią, że model Massido 40-41 wyróżnia się spośród podobnych produktów swoją unikatową konstrukcją. Prawidła po włożeniu do butów precyzyjnie je wypełniają, dlatego ulubione obuwie może zachować swój kształt i estetyczny wygląd przez długi czas.

 

 

 

 

Kaps

 

Pod nazwą Kaps skrywają się prawidła wentylowane, które pomagają skutecznie osuszyć obuwie w środku i nie dopuszczają do powstawania nieprzyjemnego zapachu. Produkt został wykonany z drewna bukowego. Jest to materiał solidny i estetycznie się prezentujący. Ze względu na swoją konstrukcję, powyższy model zapewnia idealne dopasowanie do obuwia i pozwala na ich odpowiednie przechowywanie.

Zaprezentowane przez nas prawidła są bardzo łatwe w użytkowaniu. Wystarczy włożyć je do środka butów tak, by drewniana kulka umieszczona na końcu sprężyny znalazła się w części przeznaczonej na piętę. W ten sposób obuwie zostanie dobrze naciągnięcie i wszelkie zagłębienia czy odgniecenia zostaną wygładzone.

Wyrażane opinie o prawidłach do butów producenta Kaps są w większości przypadków bardzo pozytywne. Również powyższy model cieszy się popularnością wśród konsumentów. Uważają oni, iż do podstawowych plusów użytkowania produktu zalicza się przede wszystkim praktyczność i bezpieczeństwo stosowania. Nie należy się obawiać, że prawidła KAPS rozciągną buty tak, że będą za duże, ponieważ doskonale imitują kształt stopy.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir