Telefony VoIP ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jeżeli szukasz telefonu VoIP do domu lub biura, zachęcamy Cię do przeczytania przygotowanego przez nas rankingu. Wytypowaliśmy do niego kilka sprzętów znanych marek, które zostały uznane za użyteczne i łatwe w obsłudze. Wśród nich są nie tylko przewodowe, ale również bezprzewodowe urządzenia. Na szczycie zestawienia plasuje się telefon Gigaset C530 IP. Ma on podświetlaną klawiaturę oraz duży, czytelny wyświetlacz LCD. W książce telefonicznej można zapisać do 200 numerów telefonów, więc szybko skontaktujesz się z wybraną osobą. Sprzęt jest bezprzewodowy, jego zasięg w zamkniętym pomieszczeniu to 50 m. W pełni naładowana bateria daje możliwość prowadzenia rozmów przez 14 godzin (czas czuwania to ok. 320 godzin). To model z trybem głośnomówiącym. Daje on możliwość swobodnej zmiany ustawień tak, aby były dopasowane do indywidualnych preferencji. Na drugim miejscu jest bezprzewodowe urządzenie Siemens Gigaset A510IP. Możesz wykorzystywać sprzęt, jak zwykły telefon stacjonarny. Zaletą sprzętu jest nieskomplikowana obsługa (co wynika m.in. z menu w języku polskim).

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki telefon VoIP kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W dzisiejszych czasach podstawą naszej codziennej pracy jest komunikacja. Mało który zawód może sobie pozwolić na kompletne odcięcie od świata, dlatego też producenci poszukują nowych rozwiązań, aby ułatwić pracownikom błyskawiczny przesył danych. Jedną z najszybszych i najbardziej skutecznych metod jest rozmowa telefoniczna.

Niestety, połączenia bardzo często bywają drogie, dlatego też przedsiębiorcy szukają rozwiązań, dzięki którym obniżą koszty ogólne generowane w zakładzie pracy. Z tego względu wybierają aparaty, które nie są podłączone do sieci analogowej, a do specjalnego łącza internetowego. Sposób stał się w bardzo krótkim czasie zaakceptowany przez użytkowników i dziś nikogo już nie dziwi obecność tego typu sprzętu w firmie. Niestety bardzo ciężko jest zdecydować, jaki telefon VoIP wybrać, dlatego też przygotowaliśmy kilka praktycznych porad, które znacznie ułatwią Wam to zadanie.

Ilość łączy – jaki telefon VoIP jest najlepszy?

Z pewnością, jedną z najważniejszych cech telefonu VoIP jest ilość łączy zainstalowanych w aparacie. Ta właściwość wpływa na to, ile linii będzie aktywnych w jednym czasie. Zwykłemu pracownikowi wystarczają zazwyczaj jedna albo 2, jednak istnieją zawody, w których sygnał zajętej linii będzie bardzo źle odebrany przez klienta. Mowa np. o recepcjonistach, administratorach sieci lub pracownikach call – centre. W tym wypadku warto zainwestować w urządzenie, które wyposażone zostało w 3 lub więcej gniazda sieciowych.

 

Wyświetlacz

Dość istotnym szczegółem, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę, jest wyświetlacz. To, jaki telefon wybierzesz uzależnione jest przede wszystkim od funkcji, jakie powinien on spełniać. Asortyment tego typu sprzętu jest bardzo szeroki. W sklepie znajdziesz modele z wyświetlaczami małymi i dużymi, kolorowymi lub czarno – białymi, dotykowymi i uruchamianymi na klawisze. Oczywiście, taka rozbieżność może nas zastanawiać, lecz warto odpowiednio przemyśleć swój wybór, ponieważ zakup najlepszego sprzętu dla osoby, która mało korzysta z telefonu, będzie bez sensu.

Z pewnością warto dobierać sprzęt do stopnia zawodowego danego pracownika. Wiadomo, że wszelkie gadżety umieszczone w gabinecie prezesa lub managera świadczą o jego statusie i powadze. Z tego względu, pokoje gdzie często pojawiają się goście warto wyposażyć w dobrej klasy sprzęt z dużym, kolorowym wyświetlaczem. Takie urządzenie posiada wiele opcji, dlatego też przyczynia się do bardziej produktywnej pracy.

Z drugiej strony, duży wyświetlacz będzie zbędny osobom, które nie prowadzą dużo rozmów telefonicznych. Właściwie większość stanowisk pracy posiada pewną, średnią liczbę połączeń przychodzących i wychodzących. Księgowi, administracja lub zespoły np. projektowe nie opierają swoich zawodowych obowiązków na rozmowach telefonicznych. W takim wypadku, wystarczający będzie zakup urządzeń z mniejszym ekranem, który wskaże np. jedynie numer telefonu.  

 

Cel

Jak już zostało wspomniane, najważniejszym kryterium w wyborze telefonu jest sposób jego użytkowania. Oprócz wyświetlacza, sprzęt dysponuje szeregiem funkcji, które w mniejszym, bądź większym stopniu mogą wpłynąć na jakość wykonywanych połączeń.

Właściciele firm, managerowie, pracownicy call – centre z pewnością będą zadowoleni z urządzenia, które wzbogacone jest o kilka ciekawych dodatków, które zabezpieczą użytkownika przed np. utratą ważnego połączenia. Takie aparaty mogą np. zapisywać wszystkie nieodebrane telefony lub rejestrować wiadomości. W przypadku osób będących w ciągłym ruchu, dobrym pomysłem jest zakup gadżetu mobilnego o dużym zasięgu.

Najprostsze modele sprawdzą się w miejscach, gdzie podstawowym i właściwie jedynym ich zadaniem jest nadawanie lub odbieranie połączeń. Jeśli w Twojej firmie jest pokój do odpoczynku lub inne pomieszczenie, gdzie ludzie przychodzą raczej na krótki czas, nie warto instalować tam drogiego sprzętu. W tym przypadku świetnie sprawdzą się niewielkie urządzenia o bardzo prostej obsłudze. Są one tanie i odporne na uszkodzenia zewnętrzne, dlatego też dobrze poradzą sobie nawet w trudnych warunkach.

 

Funkcje

Aby określić, jaki jest najlepszy telefon VoIP dla konkretnego pracownika należy bacznie przyjrzeć się jego pracy. Niektóre modele posiadają bowiem szereg przydatnych funkcji, które mogą pomóc pracownikom w wykonywaniu ich obowiązków.

Prostą lecz praktyczną opcją jest np. instalacja wskaźnika zajętości linii. Podczas wykonywania połączenia nasz telefon przełącza się w stan czuwania. Jeśli w tym samym czasie ktoś będzie próbował się z nami skontaktować, usłyszymy to w słuchawce. Niektóre modele wyświetlają dodatkowo numer, który do nas dzwoni. Z taką funkcją urządzenie stacjonarne może stać się wręcz komórką.

Innym udogodnieniem stosowanym przez producentów jest opcja follow me. Polega ona na tym, że jeden numer ustawiony jest jednocześnie na aparacie stacjonarnym i komórkowym. To oznacza, że w każdej chwili możemy odebrać telefon skierowany bezpośrednio do nas, nawet jeśli zmuszeni jesteśmy do ciągłego zmieniania pomieszczeń lub wyjścia z budynku.

Wielu konsumentów poszukuje również w telefonach VoIP trybu „nie przeszkadzać”. W momencie prowadzenia ważnego spotkania, lub podczas przerwy śniadaniowej możemy wprowadzić nasz aparat w stan czuwania. Za pomocą jednego przycisku zawiesimy wszystkie połączenia przychodzące. Modele z wyższej półki posiadają opcję zapisywania wszystkich nieodebranych telefonów, dzięki czemu po zakończonych obowiązkach będziesz mógł odpowiedzieć nadawcom.

Telefony VoIP w dobrych cenach

Ceny telefonów VoIP są dość zróżnicowane. Najtańsze modele kupisz już za niecałe 120 zł. Jednak jeśli zależy Ci na bardziej zaawansowanym sprzęcie, musisz przygotować się na wydatek rzędu 250 zł.

 

 

Najlepsze telefony VoIP w 2020 roku

 

Dzięki telefonom VoIP można dzwonić, korzystając z połączeń internetowych lub protokołu IP. Ta technologia znana jest pod nazwą telefonii internetowej. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz zadzwonić za granicę. Wtedy koszty połączenia są dużo niższe w porównaniu do standardowych rozwiązań. Aby ułatwić Ci zakup tego typu sprzętu przygotowaliśmy ranking telefonów VoIP, który zawiera najciekawsze propozycje dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Gigaset C530 IP

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazł się model Gigaset C530 IP. Jest to bezprzewodowy telefon, z którego można korzystać zarówno w warunkach domowych, jak i przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Model ten używa się jak zwykły telefon stacjonarny, a także można go przełączyć na tryb korzystania z protokołu IP (technologii VoIP). Pozwala on na prowadzenie rozmów w wysokiej jakości dźwięku.

Produkt ten wyposażony został w wygodny wyświetlacz LCD. Natomiast w nocy można skorzystać z opcji podświetlanej klawiatury.

Sprzęt ten ma także funkcję automatycznej sekretarki. Oprócz tego użytkownik w trakcie rozmowy może korzystać z trybu głośnomówiącego. Ponadto produkt wyposażony został w system GAP, który pozwala na współpracę słuchawek innych producentów.

Słuchawka działa bez ładowania przez 14 godzin rozmów lub 320 godzin czuwania. Ponadto można z nią odejść od bazy na odległość 50-300 m.

W urządzeniu można zapisać do 200 kontaktów. Dużym atutem tego modelu jest możliwość wysyłania wiadomości SMS. Ten najlepszy telefon VoIP cieszy się pozytywnymi opiniami konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że jest to dobrej jakości, funkcjonalny sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Bezprzewodowy sprzęt Gigaset C530 IP jest zasilany dwoma akumulatorami AAA. Zasięg słuchawki w zamkniętym pomieszczeniu to 50 m, a w otwartym terenie – 300 m. Model zapewnia do 14 godzin rozmów.

Zalety
Książka telefoniczna:

Urządzenie zostało wyposażone w książkę telefoniczną. Możemy w niej zapisać do 200 numerów telefonów.

Podświetlana klawiatura:

Telefon jest wygodny w obsłudze i możemy szybko wybrać odpowiedni numer, nawet przy niedostatecznej ilości światła. Wszystko za sprawą podświetlanej klawiatury.

Elegancki wygląd:

Sprzęt jest dostępny w czarnym kolorze. Ma on kompaktowe wymiary i jest elegancki, dobrze prezentuje się na biurku.

Możliwość personalizacji ustawień:

Model daje możliwość samodzielnego doboru dzwonka (do wyboru jest 30 różnych melodii, możemy je przypisać poszczególnym osobom), skonfigurowania wyświetlacza ekranu czy koloru tła.

Tryb głośnomówiący:

Z uwagi na to, że słuchawka ma tryb głośnomówiący, podczas rozmowy telefonicznej nie musimy trzymać jej przy uchu.

Wady
Zmniejszająca się pojemność akumulatorów:

Dołączone do urządzenia akumulatory po pewnym czasie stają się mniej pojemne, przez co szybciej się rozładowują.

 

 

 

 

Siemens Gigaset A510IP

 

Na drugim miejscu naszego rankingu znalazł się telefon Siemens Gigaset A510IP. Można z niego korzystać jak ze zwykłego telefonu stacjonarnego, a także telefonu VoIP. Jego obsługa, w tym przełączanie między trybami, jest bardzo prosta.

Jest to urządzenie, które pozwala na wykonywanie 3 równoległych rozmów. Ponadto, dzięki technologii HDSP, użytkownik może wykonać rozmowę z dźwiękiem w jakości HD. Jednocześnie sprzęt można używać w trybie głośnomówiącym.

Dzięki połączeniu z Internetem można na nim sprawdzać pogodę lub skorzystać z e-maila. W książce telefonicznej da się zapisać do 150 kontaktów.

Zasilacz, który dołączony jest do zestawu, zużywa mało energii. Ponadto model ten ma ograniczoną emisję fal radiowych. W efekcie jest to produkt przyjazny dla środowiska.

Czas czuwania urządzenia to 290 godzin, a w trakcie rozmów słuchawka wyładuje się po 23 godzinach. Użytkownicy twierdzą, że jest to bardzo funkcjonalny telefon z dużym wyświetlaczem.

Telefon Siemens Gigaset A510IP jest bezprzewodowy. Po naładowaniu baterii pozwala on na 23-godzinne prowadzenie rozmów. Zasięg urządzenia w budynku to maksymalnie 50 m, a na zewnątrz – 300 m.

Zalety
Praktyczność:

Model wyróżnia się praktycznością. Możemy wykorzystywać go do prowadzenia rozmów przez Internet (z zastosowaniem technologii VoIP) lub przez stacjonarną sieć telefoniczną. Może to być więc użyteczny telefon stacjonarny.

Łatwa obsługa:

Obsługa sprzętu nie jest trudna, na co wpływa przede wszystkim menu w języku polskim. Model ma czytelny wyświetlacz LCD oraz dobrze opisaną klawiaturę.

Możliwość wyciszenia dzwonka:

Telefon pozwala na wyciszenie dzwonka w określonych godzinach, przykładowo w nocy. Nie ma ryzyka, że grana przez niego melodia wybudzi nas ze snu.

Szybkie ładowanie:

Ładowanie baterii zasilających urządzenie nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Wady
Nie pokazuje czasu trwania rozmowy:

Niektórym osobom przeszkadza to, że sprzęt nie daje możliwości sprawdzenia czasu trwania rozmowy.

 

 

 

 

Grandstream GXP 1625 HD

 

Grandstream GXP 1625 HD to kolejny produkt na naszej liście. Jest to przewodowe urządzenie, które sprawdzi się w domu i w biurze. Może być wykorzystywane jako telefon stacjonarny i VoIP.  Wysoką jakość dźwięku zapewnia wykorzystana technologia HD.

Obsługuje dwie linie w jednym czasie, a także wstrzymuje i przekierowuje połączenia. Oprócz tego pozwala na prowadzenie 3 – osobowych rozmów konferencyjnych.

W książce telefonicznej można zapisać do 500 kontaktów. Informacje wyświetlane są na wygodnym wyświetlaczu LCD. Produkt ma wymiary: 20,9 cm x 18,45 cm x 7,62 cm. Model ten może działać w szerokim spektrum temperatur – od -10 st. C do 60 st. C.

Prezentowany model wyposażony jest w system głośnomówiący. Można go zarówno położyć na biurku, jak również zamontować na ścianie.

Użytkownik może spersonalizować urządzenie poprzez wybranie własnego dzwonka i ustawienie lokalnej pogody. Konsumenci twierdzą, że jest to funkcjonalny produkt. Ponadto uważają, że odznacza się ciekawym designem.

Urządzenie Grandstream GXP 1625 HD jest przewodowe, a więc nie ma ograniczeń, co do czasu trwania rozmów telefonicznych. Ten dobry telefon VoIP do 200 zł ma wymiary: 20,9 cm x 18,45 cm x 7,62 cm.

Zalety
Możliwość montażu na ścianie:

Sprzęt nie ma zbyt dużych wymiarów, dlatego możemy postawić go na biurku. Jednak jeśli stwierdzimy po pewnym czasie, że telefon za bardzo nam przeszkadza, możemy zamontować go na ścianie.

Pojemna książka telefoniczna:

W książce telefonicznej urządzenia możemy zapisać aż do 500 kontaktów. To sprawia, że nie musimy zastanawiać się, kto do nas dzwoni lub tracić cenny czas na szukanie numeru do osoby, z którą chcemy się skontaktować.

Ma wiele przydatnych funkcji:

Telefon doskonale nadaje się do użytku w małej firmie, gdyż wyposażono go w wiele przydatnych funkcji. Mowa tu m.in. o: 3-osobowych połączeniach konferencyjnych, możliwości przekierowania, przekazania i wstrzymania połączenia, jak i opcji automatycznej sekretarki.

Wady
Konieczność wgrania melodii dzwonka:

Fabrycznie wgrane melodie dzwonka nie są zbyt ciekawe, niektóre z nich są za ciche i źle brzmią. Koniecznością może być wgranie samodzielnie dobranych melodii.

 

 

 

 

Yealnik SIP-T19 E2

 

Na czwartym miejscu naszego zestawienia znalazł się model Yealnik T19. Ten dobry i tani telefon VoIP można używać również jako stacjonarny. Aby użyć funkcji VoIP, wystarczy prosta instalacja na interfejsie.

Jest to przewodowy sprzęt, który działa bardzo wydajnie. Dzięki wygodnemu wyświetlaczowi LCD obsługa urządzenia jest prosta. Użytkownik może spersonalizować telefon, ustawiając własny dzwonek czy muzykę “na czekanie”.

Można również korzystać z takich funkcji jak: szybkie i ponowne wybieranie, oddzwanianie, czy auto odpowiedź. Ponadto z telefonu można wysyłać wiadomości SMS. W książce telefonicznej można zapisać do 1000 kontaktów. Urządzenie ma wbudowany port do podłączenia słuchawek. Oprócz tego wyposażony jest w system głośnomówiący. Model ten z łatwością zamontujemy na biurku lub na ścianie. Opinie o telefonach VoIP tego producenta są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że jest to wysokiej jakości urządzenie. Oprócz tego wysoko oceniają fakt, że można je łatwo skonfigurować.

Przewodowe urządzenie Yealnik T19 ma wymiary: 18,5 cm x 18,8 cm x 3,8 cm. Sprzętu można używać jako telefonu stacjonarnego.

Zalety
Mało kłopotliwa obsługa:

Test telefonów VoIP uświadomił nam, że to bardzo łatwy w obsłudze sprzęt. Ma on duży wyświetlacz LCD i wygodne przyciski, można go łatwo zaprogramować tak, aby w pełni odpowiadał indywidualnym potrzebom.

Wbudowany zestaw głośnomówiący:

Ponieważ model ma wbudowany zestaw głośnomówiący, nie ma potrzeby trzymania słuchawki przy uchu podczas prowadzenia rozmowy. Mamy obie ręce wolne, więc jednocześnie możemy wykonywać powierzoną pracę.

Czarna lista:

W książce telefonicznej możemy zapisać do 1000 numerów. Co więcej, możemy też dodać kontakty do czarnej listy, aby mieć pewność, że nie będą do nas dzwonić osoby, z którymi nie chcemy rozmawiać (np. telemarketerzy).

Wady
Nieelegancki design:

Urządzenie nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne, ale jego posiadacze uważają, że prezentuje się mało stylowo.

Brak podświetlenia wyświetlacza:

Wyświetlacz telefonu nie jest podświetlany, dlatego przy słabym świetle możemy mieć problem z odczytaniem pokazywanych na nim informacji.

 

 

 

 

Cisco SPA504G

 

Nasz ranking zamyka urządzenie Cisco SPA504G. Jest to telefon przewodowy IP. Sprzęt idealnie sprawdzi się w domu i w biurze. Wygląda bardzo stylowo, więc idealnie uzupełni wystrój Twojego wnętrza. Model ten ma wbudowany wygodny wyświetlacz LCD.

Ma również możliwość połączenia z dowolnym systemem operacyjnym (Internet). Urządzenie obsługuje połączenia bezpośrednie i konferencyjne. Wyposażone jest również w funkcję zawieszania i przekazywania połączeń.

Dzwoniący może dostosować głośność rozmowy do swoich potrzeb lub skorzystać z trybu głośnomówiącego. Telefon przekazuje i odbiera dźwięk na wysokim poziomie.

Można w nim także całkowicie wyciszyć mikrofon. Wymiary urządzenia to: 21,4 cm x 21,2 cm x 4,4 cm. Sprzęt wyposażony jest w dwa złącza RJ45 i RJ9. Użytkownicy twierdzą, że model ten jest funkcjonalny i bardzo dobrze sprawdza się w biurze.

Cisco SPA504G to urządzenie przewodowe. Wymiary produktu to: 21,4 cm x 21,2 cm x 4,4 cm. Sprzęt działa niezawodnie w temperaturze od 0 st. C do +40 st. C.

Zalety
Bezpieczeństwo prowadzenia rozmów:

Mając ten telefon, możemy bezpiecznie prowadzić rozmowy. Ma on chroniony hasłem system oraz dostęp do administratora i funkcji dla użytkownika. Na uwagę zasługuje też HTTPS z fabrycznie zainstalowanym certyfikatem klienta.

Dedykowane przyciski:

Sprzęt został wyposażony w przyciski z podświetleniem umożliwiające włączenie i wyłączenie dźwięku, włączenie i wyłączenie zestawu głośnomówiącego oraz włączenie i wyłączenie głośnika.

Wady
Podatność na uszkodzenia:

Tworzywo sztuczne użyte do produkcji telefonu nie jest bardzo dobrej jakości. Po dłuższym czasie eksploatacji na urządzeniu pojawiają się ślady użytkowania – nieestetyczne przetarcia.

Monochromatyczny wyświetlacz:

Niektórym użytkownikom przeszkadza to, że sprzęt został wyposażony w monochromatyczny, a nie kolorowy wyświetlacz.

 

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRKrzysztof Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Krzysztof
Guest
Krzysztof

Polecam Grandstreama.
1. Ma bardzo przyzwoity plastik z którego jest wykonany. Nie jest typu skorupka, że pęknie gdy spadnie.
2. Stabilne i ciągłe aktualizacje bezpieczeństwa coś bez czego telefon nie powinien zaistnieć w dzisiejszych czasach w firmie czy w domu.
3. Przyzwoita elektronika może nie tego poziomu co w prawdziwych Cisco ale działa wiele lat.
Proszę pamiętać że Cisco w porównywalnych modelach kosztuje 2 – 3 tys zł.
4. Dobre rozbudowane funkcje tylu VLAN, VPN, QOS, szyfrowanie rozmów co dla mnie jest
bezcenne.
5. No i działa nie zawiesza się!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status