ᐅ Telefon stacjonarny. Opinie i recenzje 

Telefony stacjonarne ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości telefonu stacjonarnego, to na naszej stronie znajdziesz prezentację 5 modeli. Urządzenia te zyskały wiele pochlebnych opinii. Na pierwszym miejscu zestawienia jest Panasonic KX-TG 1611PDH. Produkt ten możesz zainstalować w swoim domu, sprawdzi się on także w biurze. Słuchawka jest bezprzewodowa i odstawia się ją na stację dokującą. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Obudowa sprzętu jest zrobiona z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Charakteryzuje się ono wysoką jakością. W słuchawce znajduje się ekran, na którym wyświetlają się informacje dotyczące godziny, naładowania baterii i zasięgu. Produkt ma książkę telefoniczną, w której można zapisać do 50 numerów. Sprzęt ma możliwość ustawienia na nim budzika. W ten sposób telefon nie pozwoli Ci zaspać do pracy. Jeżeli model ten nie przypadł Ci do gustu, zachęcamy do zapoznania się z produktem Siemens Gigaset C530, który jest na drugim miejscu zestawienia.

 

 

Jaki telefon stacjonarny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wbrew powszechnej opinii, telefony stacjonarne są wciąż używanym sprzętem. Choć znaczna część młodych konsumentów posiada aparaty komórkowe, to wiele starszych osób wciąż korzysta z modeli domowych. Ponieważ coraz więcej firm wprowadza znaczące unowocześnienia w swoich sprzętach, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, jaki telefon stacjonarny wybrać. W tekście zamieściliśmy wiele informacji, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

 

 

Technologie obecne w urządzeniach

Zanim dokonasz zakupu, powinieneś wiedzieć, że Twoje rozmowy mogą odbywać się w oparciu o 2 technologie: PSTN lub VolP. Pierwszy skrót oznacza komutowaną sieć telefoniczną. Jest to zatem technologia tradycyjna oparta na działaniach analogowych. Ze względu na postępującą cyfryzację, ten rodzaj urządzeń powoli zostaje wyparty przez bardziej zaawansowane modele. Drugim typem sprzętów są produkty zbudowane w oparciu o połączenie internetowe. Aby zamontować tego rodzaju urządzenie, wystarczy mieć jedynie dostęp do szerokopasmowego Internetu. Technologia ta wykorzystywana jest w takich aplikacjach, jak Skype, dzięki temu możemy połączyć się z użytkownikami na całym świecie.

Warto dodać, że z racji postępującej cyfryzacji, coraz większa liczba firm decyduje się na wprowadzenie na rynek telefonów z bramką VolP. Dzięki temu nie potrzebujemy komputera, aby połączyć się z bliskimi na drugim końcu świata. Co więcej, takie rozwiązanie sprawia, że do złącza internetowego podepniemy kilka urządzeń. Ze względu na dużą poręczność, coraz więcej osób, nawet starszych, decyduje się na takie rozwiązanie. Szczególnie popularne jest wśród ludzi, którzy posiadają jedynie telefon stacjonarny, podczas gdy ich dzieci i wnuki wyposażone są jedynie w aparaty komórkowe.

Ponieważ sieć internetowa jest wszechobecna, jesteśmy w stanie rozmawiać z osobą w dowolnym miejscu na ziemi, bez obaw o zniekształcenia czy szumy, co często występuje w rozmowach przez komputer. Postęp technologii sprawia, że będziemy mogli spokojnie wykonywać połączenie, podczas, gdy reszta domowników może bez przeszkód korzystać z Internetu. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki telefon stacjonarny jest najlepszy, to polecamy Ci zakup produktów już wyposażonych w bramkę VolP. Modele tego typu mają już zainstalowany system Android.

 

Typ – najlepszy telefon stacjonarny

Udając się do sklepu, musimy podjąć kolejną, trudną decyzję: jaki typ urządzenia najlepiej sprawdzi się w naszym domu. Do wyboru mamy modele przewodowe, co oznacza, że ich użytkowanie jest ograniczone wbudowanym kablem. Do zalet urządzenia musimy zaliczyć cenę sprzętu oraz niskie koszty eksploatacji. Cechują się dobrą jakością odbioru, jednak podczas rozmowy musimy przebywać w jednym miejscu, co jest dość niekomfortowe. Dobrym rozwiązaniem jest zakup sprzętu bezprzewodowego.

Tego typu produkty gwarantują nam dużą swobodę, bowiem w trakcie rozmowy możemy wykonywać inne czynności, takie jak sprzątanie czy gotowanie.  Takie modele składają się z 2 części: stacji dokującej, która jest podłączona do sieci oraz słuchawki. Na co dzień urządzenie jest podłączone do stacji, gdyż gwarantuje to ładowanie aparatu. Komunikacja między dwoma elementami odbywa się za pomocą fal radiowych.

 

Zasięg pracy

Oba typu telefonów posiadają znaczące ograniczenia w postaci zasięgu pracy. W przypadku produktów przewodowych jest to długość kabla, który łączy słuchawkę z obudowę. Z tego powodu, jeśli zdecydujesz się na zakup takiego sprzętu, upewnij się, że zasięg przewodu nie będzie zbyt krótki. Szczególnie polecamy modele o przewodzie długości od 1,5 m do 2 m. Dzięki temu, nie będziemy musieli znajdować się w bezpośredniej bliskości aparatu. Zamiast tego, wygodnie usiądziemy w fotelu, co zdecydowanie poprawi komfort rozmowy.

Również produkty bezprzewodowe posiadają pewne ograniczenia dotyczące zasięgu. W zależności od konkretnego modelu możemy oddalić się na długość od 0,5 m do nawet 2 m od stacji dokującej. W przypadku, gdy będziesz zdecydowany na zakup tego rodzaju modelu polecamy Ci wybór produktu o największym zasięgu pracy. Sprawi to, że w czasie rozmowy będziesz w stanie swobodnie wykonywać codzienne czynności. Co więcej, mieszkańcy dużych domów powinni rozważyć inwestycję w sprzęty o zasięgu nawet 10 m lub 20 m. Dzięki temu będziesz w stanie przeprowadzić rozmowę będąc w ogrodzie. Pamiętaj również, że jakość połączenia zależy od ilości pięter w domu oraz od grubości ścian.

 

Bateria w modelu bezprzewodowym

Ważnym elementem, który wpływa na wydajność pracy urządzenia bezprzewodowego jest znajdująca się w nim bateria. Najwydajniejsze aparaty pozwolą Ci na przeprowadzenie nawet 10-godzinnej rozmowy. Jednak średniej jakości produkty są w stanie działać jedynie przez 3,5 h intensywnego eksploatowania. Jeśli regularnie odbywasz długie rozmowy z bliskimi to radzimy Ci kupić nowoczesny i wydajny aparat, który pozwoli, by konwersacja telefoniczna potrwała nawet 10 h. Jeśli jednak, korzystasz z telefonu dość rzadko, w pełni wystarczy Ci produkt o nieco słabszej baterii. Pamiętaj, aby po każdym połączeniu umieścić słuchawkę w stacji dokującej.

 

Książka adresowa

Zarówno produkty przewodowe, jak i te mobilne mają możliwość zapisania najważniejszych dla nas numerów w książce adresowej. Dzięki temu, nie będziemy musieli uczyć się szeregu cyfr na pamięć. Takie rozwiązanie jest dużym udogodnieniem, jednak ilość zapisanych adresów zależy od pamięci naszego aparatu. Jeśli posiadasz dużą rodzinę, radzimy Ci wybrać nieco bardziej nowoczesny produkt, który pozwoli na zapisanie nawet 30 numerów. Taka opcja jest szczególnie przydatna dla osób starszych, które z czasem zapominają wielu numerów. Wiedz jednak, że wraz ze wzrostem pamięci telefonu rośnie jego cena.

 

 

Wyświetlacz

Wyświetlacz w telefonie nie służy już tylko do wybierania numerów telefonu. Obecnie na rynku znajdziemy modele z czarno-białym ekranem, na którym odczytamy wiadomość tekstową od naszego znajomego. Alternatywą są sprzęty z kolorowym wyświetlaczem, które wyświetlą nam wysłaną do nas fotografię. Dzięki temu starsze osoby nie będą musiały logować się na portalach społecznościowych, aby mieć dostęp do wspomnień swoich dzieci.

 

Telefony domowe w dobrych cenach

W zależności od modelu oraz jego wydajności ceny za aparat mogą wynosić od 25 zł do nawet 600 zł. Najdroższą opcją są produkty z wyświetlaczem, które pozwalają na zapisanie dużej ilości numerów telefonu w książce adresowej. Luksusowym modelem są sprzęty z kolorowym ekranem, które pozwalają nam odbierać wiadomości tekstowe oraz obrazkowe. Cena tego typu produktów zaczyna się od 500 zł i może dojść nawet do 800 zł. Tego typu maszyny dedykowane są dla nieco starszych osób, których dzieci żyją w innym mieście lub nawet kraju. Pozwala na odbieranie kolorowych fotografii, bez konieczności zakładania konta na portalach społecznościowych. Jeśli pragniesz zakupić sprzęt z bramką VolP to musisz się liczyć z wydatkiem między 110 zł a 300 zł.

 

 

Najlepsze telefony stacjonarne w 2019 roku

 

Telefon stacjonarny sprawdza się w domach osób starszych, które potrzebują modelu z dużym wyświetlaczem i klawiszami. Sprzęt jest przydatny także w biurze. Z tego względu przygotowaliśmy ranking telefonów stacjonarnych, które sprawdzą się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego.

 

Nasze zalecenia

 

Panasonic KX-TG 1611PDH

 

Ciekawym produktem jest model Panasonic KX-TG 1611PDH. Ten dobry i tani telefon stacjonarny spełni swoje zadanie się zarówno w domu, jak i w pracy. Jeżeli nie masz budzika, możesz ustawić na nim alarm.

Sprzęt charakteryzuje wysoka jakość wykonania. Model wyposażony jest w niewielki wyświetlacz, na którym znajduje się informacja o zasięgu, naładowaniu baterii, a także o tym, kto dzwoni. Produkt wyposażony jest w książkę telefoniczną, w której można zapisać 50 kontaktów. Ponadto urządzenie zapisuje 10 ostatnich połączeń. Model zawiera kilka rodzajów melodii, więc można wybrać dzwonek przychodzącego połączenia.

Słuchawka jest bezprzewodowa. Aby się nie zgubiła ani nie rozładowała, najlepiej trzymać ją na podstawce. Jednocześnie w przypadku pozostawienia telefonu w nieznanym miejscu, można ją przywołać poprzez stację dokującą. Akumulator możemy zamontować na ścianie lub postawić na biurku. Co więcej, mamy możliwość odbioru połączenia dowolnym klawiszem. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Siemens Gigaset C530

 

Wiele osób ceni sobie produkt Siemens Gigaset C530. Sprawdzi się on zarówno w biurze, jak i w domu. Słuchawka w tym modelu jest bezprzewodową i ładuje się ją na stacji dokującej dołączonej do zestawu. Akumulator można zamontować na ścianie lub położyć na biurku.

Produkt wyposażony jest w wyświetlacz, na którym znajdziesz informację dotyczące godziny i naładowania. W przypadku połączenia przychodzącego na ekranie wyświetli się jego numer. Sprzęt daje możliwość zapisania 150 kontaktów. Produkt można konfigurować i dostosowywać do swoich potrzeb. Użytkownik ma do dyspozycji zmianę wygaszacza, czy dźwięku połączenia przychodzącego.

Sprzęt charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Jednocześnie słuchawka w trybie czuwania może wytrzymać nawet 300 godzin. Co więcej, sprzęt ten charakteryzuje się ergonomicznym wykonaniem i dobrze dopasowuje się do ręki. Ponadto klawiatura wykonana została precyzyjnie. Telefon wyposażony jest w automatyczną sekretarkę. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość dźwięku.

 

 

 

 

Panasonic KX-TSC11 PDW

 

Wartym uwagi modelem jest produkt Panasonic KX-TSC11 PDW. Sprzęt ten ma słuchawkę podłączoną przewodowo do bazy. Urządzenie można wykorzystać, jako telefon domowy. Sprawdzi się także w biurze. Słuchawka charakteryzuje się ergonomicznym wykonaniem. W trakcie rozmowy dobrze leży w dłoni.

Produkt wyposażony jest w czytelny wyświetlacz. Znajduje się na nim godzina. Ponadto w trakcie połączenia przychodzącego na ekranie wyświetla się numer dzwoniącego. Model wyposażony jest w książkę telefoniczną, w której można zapisać 50 pozycji. Urządzenie ma także możliwość ustawienia głośności dzwonka. Wybranie głośnej melodii sprawdzi się u osób starszych. Wieczorem można zmniejszyć dźwięk, natomiast na noc lub w trakcie spotkania wyciszyć go.

Opinie o telefonach stacjonarnych producenta Panasonic są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za atrakcyjny design. Twierdzą także, że telefon charakteryzuje się dobrą jakością odbieranego dźwięku.

 

 

 

 

Siemens GIGASET A120 DUO

 

Na uwagę zasługuje model Siemens GIGASET A120 DUO. Produkt ten wyposażony jest w 2 stacje dokujące i 2 słuchawki bezprzewodowe. Dzięki temu kilkoro domowników może dzwonić w tym samym czasie. Sprzęt sprawdzi się także w biurze, w którym potrzebne są dwa niezależne telefony. To idealny model dla osób starszych. Wyposażony jest w duże, czytelne przyciski, które ułatwiają jego obsługę.

Każda ze słuchawek ma przejrzysty wyświetlacz. Znajdują się na nim informacje dotyczące naładowania baterii i godzina. Sprzęt wyposażony jest w książkę telefoniczną, w której można zapisać do 50 pozycji. To ułatwia wybieranie, a także pozwala na identyfikację numeru przychodzącego.

Czas czuwania tego produktu wynosi 120 godzin. Natomiast w przypadku ciągłej rozmowy sprzęt wytrzymuje do 18 godzin. Zasięg wewnątrz budynku wynosi do około 50 m. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość w obsłudze. Uważają także, że stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny.

 

 

 

 

Maxcom Mm28D

 

Ciekawym modelem jest Maxcom Mm28D, gdyż ma on wejście na kartę SIM. Produkt sprawdzi się w domu, a także w sekretariacie. Dzięki obsłudze GSM możesz go zabrać ze sobą. Wyposażony jest w wyświetlacz monochromatyczny. Na ekranie można wyświetlać tekst w dużym rozmiarze. Ponadto ma duże klawisze. Z tego względu przyrząd ten sprawdzi się u osób starszych.

Z tego urządzenia można wysyłać wiadomości SMS. Sprzęt wyposażony jest w przewodową słuchawkę na kablu, jednakże nie jest podłączany do prądu. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Ponadto ma przyjemny dźwięk połączenia przychodzącego, który jednocześnie jest głośny. Czas czuwania wynosi do 120 godzin. Natomiast w trakcie rozmowy wyładowuje się w ciągu 2 godzin. Sprzęt wyposażony jest w historię połączeń odebranych i nieodebranych. W ten sposób możesz sprawdzić, kto próbował się do Ciebie dodzwonić.

Model wyposażony jest w system głośnomówiący. To wygodne rozwiązanie przydaje się, gdy mamy zajęte ręce. Do zestawu dołączony jest zasilacz i akumulator. Kolor obudowy tego telefonu jest czarny. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność i jakość wykonania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status