Telefony bezprzewodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.10.18

 

Jaki telefon bezprzewodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Coraz mniej użytkowników patrzy przyjaznym okiem na telefony przewodowe. Kto chce być uzależniony od aparatu, który pozwala na rozmowę tylko w jednym miejscu. A co, gdy w trakcie rozmowy musisz po coś sięgnąć, aby uzbrojony na przykład w notatki kontynuować rozmowę? Z pewnością nie jest to wygodne. Dlatego wielu użytkowników doceniło mobilność telefonu bezprzewodowego, a my tym wszystkim, którzy są w przededniu zakupu modelu dla siebie doradzimy, jaki telefon bezprzewodowy wybrać.

 

 

Przeznaczenie

To, jaki jest najlepszy telefon bezprzewodowy, zależy od przeznaczenia i sposobu użytkowania modelu, w jaki chcemy się zaopatrzyć. Zupełnie inny model wybierzemy dla osoby starszej, a całkiem inny do biura.

Gdy chcemy, więc sprawić prezent dziadkowi, to musimy zwrócić uwagę na prostotę obsługi. Wiele telefonów też ma zbyt małą klawiaturę dla osoby starszej, więc sprawdźmy widoczność numerów na klawiaturze zanim prezent dla dziadka kupimy. Z pewnością osobie starszej przyda się szybkie wybieranie numerów za pomocą jednego przycisku, oraz książka telefoniczna, również wielu seniorów będzie zadowolonych z funkcji głośnomówiącej. Jeśli telefon posiada funkcję książki telefonicznej, to zwróć uwagę na sposób wprowadzania danych, czy jest łatwy, intuicyjny i wygodny, a także ile takich wpisów możesz wprowadzić. Liczba wpisów do książki telefonicznej może wynosić od 10 do nawet 250 pozycji.

Domowy telefon, który będą używali wszyscy członkowie rodziny będzie wygodny, gdy będzie miał duży zasięg działania, zwłaszcza, gdy Twój dom nie należy do małych. W domu istotnym może okazać się to, że telefon zapamiętuje ostatnie połączenia, czasem możemy chcieć również posiadać automatyczną sekretarkę. Dla domów, w których są małe dzieci, producenci przygotowali ofertę telefonów z automatyczną nianią, która poinformuje mamę, gdy coś się dzieje w pokoju dziecinnym. Innymi opcjami montowanymi w bezprzewodowych telefonach są funkcje wyświetlania godziny, budzika, czy aparatu fotograficznego.

Gdy myślimy o telefonie bezprzewodowym do firmy, to sprawdźmy, czy wybrany model  wyświetla wskaźnik naładowania baterii, czy jakość rozmów zapewnia dobrą słyszalność – dobrą opcją jest, gdy model posiada profil dźwięku, co pozwala na wybranie jakości dźwięku najbardziej przyjaznemu Twojemu uchu. Gdy dysponujesz jednym numerem i używa go kilka osób, dobrze jest wybrać model, który współpracuje z kilkoma słuchawkami, a także zapisuje nieodebrane rozmowy, a tą odebrane może nagrywać. W firmie też przyda się telefon z automatyczną sekretarką. Łatwe sterowanie sekretarką z poziomu bazy i słuchawki są pożądane przy każdym rozwiązaniu z automatyczną sekretarką. Koniecznie telefon musi oferować funkcję powitania rozmówcy, który spotyka się z naszą „sekretarką”, a także długość nagrania nie powinna być krótsza niż 20 – 25 min.

W biurze też zapewne okaże się przydatna funkcja DUO. Funkcja ta pozwala na dwie, niezależne rozmowy z tego samego numeru. Funkcja DUO to dwie, niezależne słuchawki. Telefony z taką funkcją mogą pełnić również rolę interkomu.

 

Wyświetlacz

Wyświetlacz może być czarno biały lub kolorowy. Kupując model z kolorowym wyświetlaczem, zaopatrzonym w podświetlenie zapewniamy sobie wyraźniejszy i czytelniejszy model. Na wyświetlaczu zwykle widoczny jest wybierany numer, czas rozmowy, bieżąca data i godzina, czy numer osoby do nas dzwoniącej. Dodatkowo tu będziemy mieć informacje o stopniu naładowania słuchawki i wskaźnik siły sygnału. Dzięki też wyświetlaczowi możemy poczynić szereg ustawień dostosowanych do naszych preferencji, w które telefon jest wyposażony.

 

Zasięg i ładowanie

Podstawowa sprawa to zasięg działania słuchawki od bazy telefonu. Jest to istotne zwłaszcza przy używaniu telefonu w różnych zakamarkach dużego domu, czy nawet w jego ogrodzie. Najlepsze telefony bezprzewodowe w dobrych cenach mają zasięg do kilkudziesięciu metrów. Niektóre modele posiadają wskaźnik siły sygnału. Umieszczony na wyświetlaczu piktogram określa orientacyjną odległość, na jaką możesz się oddalić od bazy bez utraty zasięgu. Inne modele przekazują sygnał dźwiękowy, gdy zaczynają tracić zasięg z bazą. Każdy producent stosuje w tym zakresie własne rozwiązania.

Kolejną kwestią ważną podczas użytkowania jest czas rozmowy i czuwania bez konieczności ładowania słuchawki. Zwykle czas rozmowy waha się od 20 do 30 godzin, natomiast czas czuwania powinien być nie niższy, niż 200 godzin. W praktyce powinno to oznaczać, że gdy zapomnisz włożyć słuchawkę do bazy przez kilka dni, to nadal będzie ona gotowa do pracy.

Kontrola kosztów

Gdy zależy nam na kontroli czasu trwania rozmów, a co za tym idzie kosztów użytkowania telefonu, powinniśmy wybrać model z funkcją wyświetlania czasu rozmowy. Funkcja taka pozwoli nam na pełną kontrolę czasu trwania naszych rozmów. Wiele modeli może również wyświetlać podsumowania z pewnego okresu dotyczące długości trwania rozmów.

 

Design

Ostatnią kwestią, ale dla niektórych niezwykle istotną będzie wygląd telefonu. Większość modeli jest produkowanych w czarnym kolorze, często też występują modele białe i srebrne. Nieliczne modele mają inne kolory. Ale modele obok koloru różnią się również kształtem słuchawki i wyglądem klawiszy. Niektóre modele telefonów są wyposażone w wejście słuchawkowe, przez co mamy możliwość podłączenia do nich zestawu słuchawkowego. Niezależnie więc od tego, jaki model spodoba Ci się wizualnie, sprawdź również, czy jest on wykonany z trwałych materiałów, a jego obudowa jest solidna i zapewnia długie użytkowanie.

 

 

Najlepsze telefony bezprzewodowe w 2018 roku

 

Telefon jest urządzeniem, które znajdziemy w prawie każdym domu. Bardzo ciężko się bez niego obejść. Kupując taki produkt, musimy zwrócić uwagę na kilka elementów. Będą miały one wpływ na bezawaryjne działanie urządzenia i jego funkcjonalność. Jednym z popularniejszych rozwiązań są telefony bezprzewodowe, dzięki którym możemy prowadzić rozmowę swobodnie chodząc po domu. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ten oto ranking najlepszych modeli dostępnych na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Panasonic KX-TG6812PDB

 

Produktem, który otwiera nasz ranking telefonów bezprzewodowych jest Panasonic KX-TG6812PDB. W skład zestawu wchodzą dwie słuchawki.

Model ten posiada czytelny wyświetlacz i podświetlane klawisze. Urządzenie ma wiele przydatnych funkcji. Można w nim znaleźć m.in redukcję szumów. Wystarczy jeden guzik, by z hałaśliwego tła zrobić względną ciszę. Jest to inteligentny guzik NR. Dzięki niemu lepiej usłyszymy naszego rozmówcę. Ten sam przycisk posłuży nam do odbierania połączeń, wyświetlania listy połączeń i wyłączenia alarmu.

Jeżeli zdarzy się przerwa w dostawie prądu, możemy wciąż używać telefonu dzięki wcześniej zgromadzonej energii w jego słuchawce.

Co ciekawe, ten najlepszy telefon bezprzewodowy ma także bardzo dobry zasięg i cechuje się dobrą jakość dźwięku. Produkt ceniony jest za wygodny system obsługi. Poza tym konsumenci wysoko ocenili jego solidne wykonanie i atrakcyjny design.

 

 

 

 

Siemens Gigaset C530

 

Produktem, który zajął drugie miejsce na naszej liście jest Siemens Gigaset C530. Przekątna jego wyświetlacza wynosi 1,8 cala.

Model ma funkcję automatycznej sekretarki. Urządzenie można dowolnie spersonalizować. Możemy na przykład wybrać schemat kolorystyczny tła, wygaszacz ekranu, a nawet dopasować inny dzwonek do różnych numerów.

W pamięć telefonu może pomieścić aż 150 kontaktów. Poza tym istnieje możliwość oznaczenia najważniejszych z nich dla szybszego wybierania. Menu modelu jest bardzo łatwe w obsłudze. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w przejrzysty wyświetlacz.

Dzięki technologii High Sound Performance mamy zagwarantowaną bardzo wysoką jakość dźwięku. Działa ona nawet, kiedy rozmawiamy przez tryb głośnomówiący. Produkt cechuje się bardzo niskim zużyciem energii.

Model ten posiada funkcję dzień/noc. Wycisza ona dzwonki w oznaczonym przez nas czasie. Dodatkowym atutem jest możliwość konfiguracji innych słuchawek Gigaset ze stacją bazową. W ten sposób możemy używać kilku słuchawek jednocześnie. Użytkownicy cenią produkt za nowoczesne technologie i użyteczność.

 

 

 

 

Panasonic KX-TH 1611PDH

 

Kolejną propozycją, którą chcemy Państwu zaprezentować jest Panasonic KX-TH 1611PDH. Co istotne, nie jest to wyłącznie sprzęt stojący, można go też zainstalować na ścianie, jak tradycyjne telefony przewodowe.

Model ten wyposażony jest w bardzo trwały akumulator Ni-MH. Dzięki czemu wystarcza na wiele godzin bezprzewodowych rozmów.

Książka telefoniczna modelu jest w stanie pomieścić 50 pozycji. Sprzęt posiada bardzo wyraźny wyświetlacz LCD. Dodatkowo, jest podświetlany bursztynowo (na kolor pomarańczowy).

Ten dobry i tani telefon bezprzewodowy ma funkcję budzika i zegara, a więc telefon może zastąpić nam obydwa z tych urządzeń.

Mamy możliwość wykonywania nim połączeń konferencyjnych z sześcioma różnymi osobami. Dodatkowo, połączenie odbierzemy każdym klawiszem (jest to idealne rozwiązanie dla osób starszych, które nie mogą zapamiętać, którzy przycisk do tego służy). Pamięć redial tego modelu wynosi aż 10 połączeń.

Często gubisz słuchawkę? Na pewno zainteresuje Cię fakt, że można ją odnaleźć używając stacji bazowej. Produkt cechuje także bardzo duży zasięg. Użytkownicy wysoko oceniają łatwość obsługi tego urządzenia i jego atrakcyjną cenę.

 

 

 

 

Gigaset A415 Duo

 

Produkt, który uplasował się na czwartej pozycji to Gigaset A415 Duo. W zestawie znajdziemy dwie słuchawki i stację bazową. Wszystkie części zestawu są bardzo lekkie i łatwe do przenoszenia.

Model posiada monochromatyczny wyświetlacz o dużym rozmiarze. Jego przekątna wynosi 1,8 cala, a rozdzielczość to 126 x 160 pikseli. Na wyświetlaczu możemy znaleźć takie informacje, jak stan naładowania baterii, datę, godzinę i siłę sygnału.

Przyciski telefonu są podświetlane. Znacznie ułatwia to korzystanie z niego w godzinach wieczornych i nocnych. Jego obsługa nie jest skomplikowana – posiada tylko kilka przycisków funkcyjnych.

Książka telefoniczna tego urządzenia może pomieścić 100 pozycji. Telefon posiada funkcję wyciszania dzwonka w wybrane przez nas godziny lub też ustawienia  maksymalnej głośności. Jest to idealny wybór dla osób niedosłyszących.

Model został wyposażony także w bardzo przydatną funkcję głośnomówiącą. Opinie o telefonach bezprzewodowych tej marki są bardzo pochlebne. Model ten jest szczególnie ceniony za solidne wykonanie.

 

 

 

 

Vtech LS1650

 

Nasz ranking telefonów bezprzewodowych zamyka Vtech LS1650. W zestawie znajdziemy dwie słuchawki i stację bazową. Ekran produktu jest podświetlany, a jego przekątna wynosi 1,8 cala.

Książka telefoniczna tego sprzętu zapisuje 50 pozycji. Model wyposażony jest w specjalne klawisze, dzięki którym umieścimy w stacji bazowej zdjęcia osób, do których często dzwonimy. Znacznie ułatwi to nam wybieranie ich numerów. Oprócz tego, urządzenie zapamiętuje aż 20 ostatnich numerów, z którymi się kontaktowaliśmy.

Model odrzuca połączenia z numerów zastrzeżonych. Jest wyposażony również w funkcję automatycznej sekretarki. Może ona nagrać wiadomość głosową trwającą nawet 15 minut.

Bateria produktu jest bardzo wytrzymała. Możemy rozmawiać bez przerwy aż do 10 godzin. Wciskając klawisz booster sprawimy, że skala głośności powiększy się. Jest to dobra opcja dla osób, które mają problemy ze słuchem. Konsumenci cenią produkt za łatwą obsługę i niezawodne działanie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...