Najlepszy telefon dla seniora Nokia

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jaki telefon dla seniora Nokia wybrać?

 

Seniorzy to szczególna i specyficzna grupa konsumentów, jeżeli chodzi o użytkowanie telefonów komórkowych. Urządzenia przeznaczone dla osób starszych są uproszczone, mają czytelny wyświetlacz i spore przyciski. Większość z nich to modele w pełni klasyczne z guzikami do wciskania, jednak część z nich może działać również dotykowo. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

 

 

Nokia to fińskie przedsiębiorstwo będące jednym z producentów telefonów komórkowych. Nokia stawia na jakość i nowoczesne rozwiązania, stąd jej urządzenia są bardzo chętnie wybierane przez konsumentów. Producent podkreśla, że dokłada wszelkich starań, aby jego produkty były funkcjonalne i łatwe w obsłudze.

Jedną z najważniejszych cech telefonów komórkowych dla seniorów jest intuicyjny i uproszczony interfejs. Ważne jest, aby użytkownik bez problemu poradził sobie z obsługą sprzętu, mając wyraźne, odpowiednio duże i czytelne ikony na wyświetlaczu oraz ułożone w odpowiednim porządku. Najlepszy telefon dla seniora Nokia w 2020 roku charakteryzuje się dużymi i czytelnymi klawiszami manualnymi, które należy mocniej wcisnąć (a nie tylko musnąć palcami), aby uruchomić daną funkcję,. Duże przyciski pozwalają na sprawne wybranie numeru telefonu, napisanie smsa oraz łatwiejsze odczytanie cyfr. Warto również wybrać model z podświetlanymi klawiszami, co ułatwi obsługę urządzenia w ciemniejszych pomieszczeniach. Z racji tego, że wielu seniorów ma pogorszony słuch i trudniej się z nimi komunikować przez zwyczajny telefon, komórka powinna być wyposażona w mocny głośnik oraz funkcję głośnomówiącą.

Najlepsze telefony dla seniora Nokia są wyposażone w wytrzymałą baterię, której nie trzeba ładować przez kilka dni. Solidna konstrukcja chroni sprzęt przed wstrząsami. Można również wybrać model wodoodporny. Ważnym elementem wyposażenia telefonu komórkowego dla seniora jest dodatkowa funkcja alarmowa, która pozwala zawiadomić bliskich o tym, że posiadacz telefonu potrzebuje pomocy, bo to może uratować czyjeś zdrowie lub życie.  

 

 

Telefony dla seniora Nokia – Ranking

 

 

Nokia 3310 

 

Nowa odsłona modelu Nokia 3310 to przede wszystkim odświeżenie kultowego produktu, który kilkanaście lat temu opanował cały świat. Urządzenie ma prostą konstrukcję i jest lżejsze od poprzedniego modelu. Zaokrąglony i polaryzowany ekran o przekątnej 2,4” zapewnia lepszą widoczność w świetle słonecznym.

Telefon nie ma zachwycających parametrów, prosty w obsłudze, dlatego osoby chcące błyskawicznie zadzwonić lub wysłać smsa, powinny zaopatrzyć się w taki sprzęt. Komórka ma wbudowany aparat o rozdzielczości 2 megapiksele. Konstrukcja urządzenia jest bardzo trwała i bez wątpienia przetrwa niejeden upadek.

Internauci w swoich komentarzach wysoko oceniają wytrzymałą baterię, jaką ma ten model. Nawet przy dużym obciążeniu wynikającym z rozmów komórkowych czy wysyłanych smsów akumulator baterii pozwala na kilka dni pracy telefonu bez ładowania. To istotna kwestia dla seniorów, którzy nie zawsze pamiętają o naładowaniu telefonu, a w tym przypadku nie będą musieli się martwić, że telefon się rozładuje i nie będą mogli wykonać ważnego połączenia.

 

 

 

 

Nokia 230 

 

Nokia 230 to model umożliwiający włożenie dwóch kart SIM, więc możemy mieć dwa numery jednocześnie. Urządzenie wyposażono w aparat przedni o rozdzielczości 2 megapiksele oraz specjalny klawisz umożliwiający robienie autoportretów.

Funkcję aparatu dodatkowo wspomaga lampa błyskowa LED, która poprawia jakość zdjęć. Dlatego model przeznaczony jest dla seniorów, którzy chcą korzystać z funkcji aparatu, aby uwiecznić ważne wydarzenia.

Konsumenci w swoich opiniach chwalą duży ekran o przekątnej 2,8 cala, który sprawia, że ikony na wyświetlaczu są wyraźne i przejrzyste, dodatkowo z łatwością możemy przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu interesujących informacji. Urządzenie ma tylną obudowę wykonaną z aluminium, która delikatnie obejmuje krawędzie telefonu, co dodatkowo wspomaga wytrzymałość sprzętu na uszkodzenia  i wstrząsy.

 

 

 

 

Nokia 105 

 

Nokia 105 to łatwy w obsłudze telefon, który idealnie leży w dłoni. Duże klawisze ułatwiają sprawne pisanie wiadomości tekstowych, jak i wybieranie numerów telefonu. Obudowa wykonana z wytrzymałego poliwęglanu z zaokrąglonymi liniami zniesie trudy codziennego użytkowania.

Ten telefon dla seniorów Nokia w dobrej cenie ma bardzo wytrzymałą baterię, która starcza na 15 godzin rozmów, więc możemy przez kilka dni nie podłączać komórki do ładowarki. W trybie gotowości model potrafi wytrzymać bez ładowania nawet do miesiąca.

Konsumenci w swoich opiniach doceniają możliwość korzystania z dwóch kart SIM. Telefon ma mocny głośnik, a także funkcję głośnomówiącą, dlatego osoby starsze z łatwością będą mogły dogadać się z odbiorcą. Dużym plusem modelu jest latarka, którą możemy szybko uruchomić po przytrzymaniu głównego przycisku nawigacyjnego.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status