fbpx

Najlepszy telefon bezprzewodowy dla seniora

Ostatnio aktualizowane: 19.08.19

 

Jaki telefon bezprzewodowy dla seniora wybrać?

 

Popularność telefonów stacjonarnych spadła wraz z pojawieniem się na rynku telefonów komórkowych. Jednak tradycyjne aparaty są nadal chętnie nabywane przez seniorów, dla których obsługa smartfona jest zbyt skomplikowana. Najczęściej kupowane są wersje bezprzewodowe, zapewniające większą swobodę użytkowania. Jaki model wybrać dla babci lub dziadka? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

 

Nabywając nowy telefon dla seniora, zwróćmy uwagę, czy ma tryb głośnomówiący. W podeszłym wieku pojawiają się problemy ze słuchem, a niedosłyszana rozmowa może powodować wiele nieporozumień. Z tego samego powodu przydatny jest także dostatecznie głośny dzwonek. Ważna jest też prosta i nieskomplikowana obsługa. Najlepszy telefon bezprzewodowy dla seniora w 2019 roku ma duże i widoczne klawisze, dzięki czemu starsza osoba łatwo i szybko wybierze numer i zadzwoni do wybranej osoby.

Niejeden senior z pewnością doceni opcję książki telefonicznej i szybkiego wybierania numerów. Aparat z identyfikacją numerów ułatwi ich wyszukanie, bez konieczności zaglądania w notes czy wystukiwania numeru na klawiszach. W ten sposób starsza osoba może wprowadzić do pamięci telefonu kontakty do rodziny, znajomych czy ośrodka zdrowia. Najlepsze telefony bezprzewodowe dla seniora mają duży zasięg. W ten sposób możliwe jest prowadzenie rozmów w najbardziej oddalonych częściach domu lub na zewnątrz. Zazwyczaj jest to do 50 m w pomieszczeniach i do 300 m na otwartej przestrzeni.

Bardzo przydatny jest także wyświetlacz, który pokaże starszej osobie, kto do niej dzwoni – wnuk, córka czy sąsiadka. Powinien być on duży i czytelny. Jeśli natomiast senior nie zdąży odebrać telefonu, pomocna może się okazać wbudowana automatyczna sekretarka. Za jej sprawą można odsłuchać nagraną wiadomość i od razu oddzwonić.

Wadą bezprzewodowych telefonów jest to, że należy je regularnie odkładać na podstawkę ładującą. Jeśli naszemu seniorowi zdarza się o tym zapominać, kupmy mu model z wytrzymałą baterią. Standardowe urządzenia pozwalają na 10 godzin rozmów oraz wytrzymują około 100 godzin w stanie czuwania.

 

 

Telefony bezprzewodowe dla seniora – Ranking

 

 

MAXCOM MC6800 

 

MAXCOM MC6800 to bezprzewodowy aparat telefoniczny, który dzięki czytelnemu, podświetlanemu wyświetlaczowi i dużym klawiszom cyfrowym doskonale sprawdzi się jako urządzenie dla seniorów. Produkt jest łatwy w obsłudze, dlatego starsza osoba nie powinna mieć problemów z jego obsługą.

W urządzeniu znajdziemy szereg przydatnych opcji, które zwiększają jego funkcjonalność. Jest to na przykład tryb głośnomówiący, ułatwiający rozmowę osobom niedosłyszącym. Również dzwonek przyrządu może być dobrze słyszalny, gdyż jego głośność jest regulowana na 5 poziomach.

Produkt ma wbudowaną książkę telefoniczną, która zapamiętuje 20 kontaktów oraz pamięć zapisującą 10 ostatnich połączeń. Przydatnymi funkcjami urządzenia są również budzik i zegar. Czas czuwania telefonu wynosi do 100 godzin i pozwala on na prowadzenie 10 godzin rozmów. Zasięg aparatu to 50 m w pomieszczeniach i do 300 m na otwartej przestrzeni. Seniorzy doceniają ten model także za jego kompatybilność z aparatami słuchowymi.

 

 

 

 

SWITEL DC5001 

 

Model SWITEL DC5001 to telefon bezprzewodowy dla seniora w dobrej cenie, który świetnie sprawdzi się w przypadku osób niedosłyszących lub niedowidzących. Słuchawka ma duży podświetlany wyświetlacz oraz szerokie i wygodne do naciskania klawisze numeryczne.

Urządzenie ma tryb głośnomówiący oraz możliwość regulacji głośności dzwonka i rozmowy. W ten sposób jest to idealny produkt dla osób ze słabym słuchem. Dodatkową zaletą jest także kompatybilność z większością aparatów słuchowych. Wygodną opcją są klawisze szybkiego wybierania, pozwalające na bezpośrednie wybranie przypisanych do nich numerów.

Wśród dodatkowych funkcji telefonu na uwagę zasługują książka telefoniczna mieszcząca 50 kontaktów, a także zegar i budzik. Zasięg słuchawki wynosi 50 m w pomieszczeniach i 300 m na otwartej przestrzeni. Urządzenie pozwala na 11 godzin rozmów, a w stanie czuwania nie rozładuje się przez 100 godzin. Kupujący, którzy sprezentowali model SWITEL DC5001 bliskim seniorom, podkreślają, że starsze osoby nie mają problemów z jego obsługą.

 

 

 

 

Panasonic KX-TGE110

 

Jeśli szukasz telefonu bezprzewodowego dla seniora i chcesz, aby wybrany model była łatwy w obsłudze, koniecznie sprawdź produkt Panasonic KX-TGE110. Urządzenie jest wyposażone w duży, 1,8-calowy wyświetlacz, który podświetla się na pomarańczowo. Jest on bardzo czytelny i umożliwia bezproblemowe odczytywanie wyświetlanych informacji.

Słuchawka ma wygodne do naciskania klawisze z dużymi znakami, idealne dla osób niedowidzących. Trzy z przycisków służą do szybkiego wybierania i umożliwiają szybkie połączenie się z wybranymi osobami. Model ten jest odpowiednio wyprofilowany i dobrze leży w dłoni oraz się nie wyślizguje. W ten sposób unikniemy przypadkowego jego uszkodzenia.

Maksymalny czas czuwania aparatu to 100 godzin, a rozmowy to 10 godzin. Produkt ma wbudowaną książkę telefoniczną pozwalającą zapisać 50 kontaktów, a także wbudowany tryb głośnomówiący, budzik czy opcję blokowania numerów. Jest to chętnie wybierany model przez starsze osoby, które doceniają jego łatwość obsługi i wygodę użycia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status