Najlepszy czytnik ebooków Pocketbook

Ostatnio aktualizowane: 21.01.20

 

Jaki czytnik ebooków Pocketbook wybrać?

 

Czytanie książek stymuluje nasz mózg, dzięki czemu rozbudowujemy wyobraźnię oraz zwiększamy zasób słownictwa. Jednak zabranie ze sobą w podróż tramwajem czy pociągiem grubej powieści jest bardzo niewygodne. Z tego powodu coraz więcej czytelników sięga po czytniki. Jeśli szukasz takiego urządzenia zachęcamy do przeczytania poniższego poradnika, w którym opisujemy, czym cechuje się najlepszy czytnik ebooków Pocketbook w 2020 roku.

 

 

Zdecydowaliśmy się przybliżyć Ci markę Pocketbook. Ta szwajcarska firma jest obecnie jednym z największych producentów czytników do czytania książek elektronicznych na świecie. Przedsiębiorstwo wykorzystuje technologię E-ink, czyli papier elektroniczny, co pozytywnie wpływa na komfort korzystania z urządzenia.

Poszukując odpowiedniego dla siebie produktu najpierw sprawdź rozmiar ekranu. Powszechnym standardem jest wyświetlacz mający 6 cali (12 cm x 9 cm). Pozwoli Ci on na wygodne czytanie zakupionej powieści. Na rynku znajdziesz jednak czytniki 5-calowe, 6,8-calowe, a nawet 10-calowe. Produkty małe są mobilne i zajmują niewiele miejsca. Bez trudu zmieścisz je do torebki, co da możliwość czytania książki w komunikacji miejskiej. Niewielki ekran wpływa niestety na komfort używania, gdyż czcionka ma małe rozmiary. Urządzenia z dużymi ekranami (od 8 cali do 10 cali) dają więcej możliwości (czytanie 2 stron na jednym slajdzie), ale są droższe i zajmują więcej miejsca.

Tym, co pozwoli Ci odróżnić najlepsze czytniki ebooków Pocketbook od innych sprzętów, jest rodzaj wyświetlacza. W tym poradniku chcemy polecić Ci sprzęty z technologią e-papier (nazywaną też E-ink). Tym, co je wyróżnia jest oświetlenie. Ekran nie świeci nam prosto w oczy, przez co oczy mniej się męczą. Poza tym tekst jest czytelny pod każdym kątem. Alternatywą są urządzenia z wyświetlaczem LCD, które są tańsze. Zaletą takich produktów jest szybszy czas reakcji niż w sprzętach z technologią E-ink.

Koniecznie sprawdź, w jaki sposób przebiega obsługa produktu, który Cię interesuje. Zdecydowana większość czytników na rynku jest dotykowa, co wpływa na komfort używania. Jednym ruchem palca możemy sprawdzić w słowniku nieznane słowo lub skopiować i zapisać cały akapit. Z kolei urządzenia wyposażone w przyciski są znacznie tańsze i wygodniejsza dla osób, które na co dzień nie używają sprzętów dotykowych.

 

 

Czytniki ebooków Pocketbook – Ranking

 

 

Pocketbook Touch Lux 3

 

Jeśli szukasz wysokiej jakości czytnika ebooków, to Pocketbook Touch Lux 3 na pewno Cię zainteresuje. Jest to nowoczesny model w szarym kolorze. Urządzenie obsługuje aż 20 formatów plików, więc na pewno wykorzystasz je w wielu sytuacjach.

Czytnik ma procesor All winner 1Ghz, który znacznie przyśpiesza czas reakcji. Pamięć RAM to 256 MB, co również wpływa pozytywnie na tempo pracy. Wbudowana bateria jest wytrzymała, jej wydajność to 1500 mAh. Ekran e-ink Carta ma rozdzielczość 1024 x 758 pikseli, dlatego wyświetlany tekst jest wyraźny. Dużym udogodnieniem jest ekran e-papier, od którego nie odbija się słońce. Oznacza to, że możemy swobodnie czytać na świeżym powietrzu. Czytnik ma wbudowaną pamięć 4 GB, więc przechowasz w nim wiele książek.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Sprzęt wyposażono w pojemny wyświetlacz multitouch. Umożliwia on szybkie i wygodne zmienianie stron, zapisywanie ulubionych cytatów czy robienie notatek. Na dole znajdują się również przyciski, które znacznie ułatwią obsługę.

 

 

 

 

Pocketbook 615 Basic Lux

 

Model 615 Basic Lux to czytnik ebooków Pocketbook w dobrej cenie. Obudowa sprzętu ma ciemnobrązowy kolor, co bardzo pozytywnie wpływa na wygląd urządzenia. Ekran liczy 6 cali, a jego rozdzielczość to 1024 x 758 piksela.

Wyświetlacz wykorzystuje technologię E-ink Carta HD, więc nie męczy naszych oczu, gdyż nie emituje jasnego światła. Poza tym tekst jest wyraźny niezależnie od tego, pod jakim kątem trzymamy czytnik. Do tego, urządzenie cechuje się niskim poborem energii, co przekłada się na jego wydajność. Czytnik obsługuje kilkanaście rozszerzeń, w tym .pdf,. epub, .rtf i .txt. Produkt ma wbudowaną pamięć 8 GB, co umożliwia wgranie kilkudziesięciu książek. Istnieje też możliwość podłączenia karty micro SD.

Tym, co wyróżnia model na tle innych sprzętów, jest wbudowane łącze Wi-Fi. Dzięki niemu możesz wymieniać się przeczytanymi książkami ze znajomymi lub wysyłać im swoje ulubione cytaty. Po zainstalowaniu aplikacji od producenta łatwiej będzie Ci kupować nowe powieści.

 

 

 

 

Pocketbook Touch HD 2

 

Czytnik ebooków Pocketbook Touch HD 2 to dobrej jakości urządzenie, które cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Ma 6-calowy, dotykowy ekran. Oznacza to, że po dotknięciu palcem wyświetlacza ukaże Ci się paleta opcji – do najpopularniejszych należą: zaznaczenie wyrazu i wyszukanie go w słowniku, dodanie notatki, komentarza lub zapisanie cytatu.

W sprzęcie zastosowano technologię E-ink Carta, która jest w pełni bezpieczna dla naszych oczu. W czasie czytania ekran nie emituje niebieskiego światła, więc nasz wzrok się nie męczy. Poza tym niezależnie od tego, pod jakim kątem patrzymy na slajd obraz zawsze wygląda tak samo. Atutem jest też fakt, że model nie odbija światła słonecznego, co umożliwia czytanie na świeżym powietrzu.

Tym, co przekonało wielu konsumentów do zakupu, jest wydajna bateria. Po naładowaniu sprzęt może działać nawet do 1 miesiąca. Zaletą modelu jest wbudowana pamięć, która liczy 8 GB, co pozwala zapisać bardzo dużo ebooków. Obsługa sprzętu jest intuicyjna, co doceniło wiele osób.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status