Najlepszy czytnik ebooków Kindle

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaki czytnik ebooków Kindle wybrać?

 

Czytnik ebooków to bardzo popularna alternatywa dla tradycyjnych książek. Urządzenie ma wiele zalet – zajmuje mało miejsca, jest lżejsze i przede wszystkim umożliwia przechowywanie tysięcy publikacji. Wybranie odpowiedniego sprzętu nie jest łatwym zadaniem, gdyż pod uwagę należy wziąć kilka istotnych parametrów. Z pomocą przychodzi niniejszy artykuł, w którym podpowiadamy, co jest ważne przy zakupie czytnika. Na końcu zamieściliśmy także ranking, z którego dowiesz się, czym charakteryzuje się najlepszy czytnik ebooków Kindle w 2020 roku.

 

 

Kindle to popularna seria czytników ebooków wypuszczona na rynek przez firmę Amazon. Urządzenia wyposażone są w wiele funkcji i możliwości, dzięki którym ich użytkowanie jest łatwe i przyjemne. Wszystkie produkty z serii posiadają ekran, który nie męczy wzroku oraz wyświetlają bardzo wyraźny tekst.  

Wybierając nowy czytnik należy przede wszystkim sprawdzić jego ekran. Ważna jest nie tylko jego wielkość, ale również zastosowana rozdzielczość czy poziomy szarości. Zdecydujmy się na model, który zapewni nam wygodne przeglądanie stron ebooka. W sprzedaży dostępne są czytniki z wyświetlaczami o przekątnej od 5 do 10 cali, z których optymalne są wersje 7 i 8-calowe. W przypadku rozdzielczości im będzie ona większa, tym zapewnimy sobie bardziej wyraźny i ostry tekst. To samo zagwarantuje nam także duża ilość poziomów szarości.

Ważna jest także bateria w urządzeniu, od której pojemności zależy, jak długo czytnik będzie działał z dala od gniazdka. Zwróćmy uwagę również na obsługiwane formaty. Im ich lista będzie dłuższa, tym większą mamy pewność, że plik o niestandardowym rozszerzeniu się uruchomi. Przydatnym rozwiązaniem jest także możliwość podłączenia zewnętrznych nośników, takich jak czytnik kart SD.

Najlepsze czytniki ebooków Kindle posiadają szereg dodatkowych opcji, które czynią urządzenie bardziej funkcjonalnym. Jest to na przykład moduł Wi-Fi, dzięki któremu możemy w każdej chwili połączyć się z Internetem. Ponadto, niektóre modele wyposażone są w odsłuchiwanie tekstu, odtwarzacz MP3 czy interaktywny indeks pozwalający na szybki dostęp do dowolnego fragmentu tekstu.

 

 

Czytniki ebooków Kindle – Ranking

 

 

Kindle Paperwhite 3

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Kindle Paperwhite 3. Jest to czytnik ebooków o dużej rozdzielczości ekranu wynoszącej 1448 x 1072 pikseli. Dzięki temu możemy cieszyć się bardzo wyraźnym tekstem o jakości laserowego druku.

Urządzenie oferuje czytelnikowi kilka rodzajów czcionek, z których każda stworzona jest specjalnie do czytania na cyfrowych ekranach. Nowością w tym modelu jest ręcznie wykonana czcionka Bookerly, która oferuje większą czytelność i świetne skalowanie tekstu.

Czytnik wyposażony jest w ekran przypominający papier, który zapobiega odbijaniu się światła słonecznego. Niewielka waga i wymiary sprzętu sprawiają, że wygodnie trzyma się go w dłoni, nawet przez kilka godzin.

Przydatną funkcją urządzenia jest również inteligentne wyszukiwanie umożliwiające zintegrowanie tekstu ze słownikiem czy encyklopedią internetową. Dzięki temu w trakcie czytania mamy dostęp do definicji czy informacji o bohaterach książki.

Warto wspomnieć także o pozytywnych komentarzach konsumentów, które można znaleźć w Internecie. Użytkownicy cenią czytnik Kindle Paperwhite 3 za wygodę użytkowania oraz długi czas pracy na baterii.

 

 

 

 

Kindle Touch 8

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Kindle Touch 8. Ten czytnik ebooków Kindle w dobrej cenie jest bardzo łatwy w obsłudze i posiada wiele przydatnych funkcji, które uprzyjemniają jego użytkowanie.

Urządzenie posiada wyświetlacz z technologią e-ink, dzięki której strony są bardzo podobne to tych, jakie spotkać możemy w tradycyjnych książkach. Ekran jest matowy i odbija światło słoneczne tak samo, jak papier, co sprawia, że możemy czytać ulubioną książkę nawet w pełnym słońcu.

Niewielka waga czytnika wynosząca jedynie 161 gram sprawia, że jest on lżejszy od większości tradycyjnych książek. Dzięki temu możemy komfortowo trzymać produkt w jednej ręce i użytkować go przez dłuższy czas.

Urządzenie zużywa bardzo mało energii, a jego bateria starcza na około miesiąc. Posiada ono również wbudowany moduł WiFi, dzięki któremu łatwo połączymy się z Internetem. Osoby, które nabyły czytnik Kindle Touch 8, twierdzą, że jest on łatwy w obsłudze i funkcjonalny.

 

 

 

 

Kindle Voyage

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Kindle Voyage. Jest to funkcjonalny czytnik ebooków, dzięki któremu możemy przechowywać setki ulubionych książek w jednym urządzeniu.

Produkt posiada dotykowy ekran o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1440 x 1080 pikseli. Został on wykonany w technologii e-ink, dzięki czemu wygląda, jak tradycyjny papier, nie odbija światła i nie męczy wzroku. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu czytnik zużywa bardzo mało energii.

Produkt wyposażony jest w moduł Wi-Fi, który umożliwia użytkownikowi bezprzewodowy dostęp do sieci. W rezultacie w każdej chwili możemy sprawdzić odpowiedź na pytanie, które pojawi się w trakcie czytania. Duża pamięć wewnętrzna urządzenia, wynosząca 4 GB, zapewnia bardzo dużą przestrzeń na wiele ulubionych tytułów. Dodatkową zaletą czytnika jest możliwość zmiany rodzaju i wielkości czcionki.

Opinie użytkowników o modelu Kindle Voyage są pozytywne. Konsumenci cenią sobie czytnik za jego łatwość obsługi, płynność działania i wysokiej jakości ekran.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status