Najlepszy czytnik e-booków z podświetleniem ekranu

Ostatnio aktualizowane: 03.07.20

 

Jaki czytnik e-booków z podświetleniem ekranu wybrać

 

Z prowadzanych regularnie badań wynika, że liczba osób czytających książki systematycznie spada. Wiele osób twierdzi, że jest to spowodowane nie tylko rosnącymi cenami książek, ale często też ich rozmiarem. W odpowiedzi na te argumenty od paru lat na rynku możemy spotkać czytniki e-booków, czyli książek elektronicznych. Są one niewielkie i można na nich przechowywać więcej niż jedną książkę jednocześnie. Takie produkty z wyglądu przypominają tablety, co na pewno zainteresuje osoby kochające elektronikę. W tym artykule podpowiemy, jak wybrać model najlepiej odpowiadający naszym wymaganiom, oraz na które elementy należy zwracać największą uwagę.

 

 

Przede wszystkim musimy zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami względem produktu – czy cenimy sobie prostotę obsługi, czy też chcemy kupić urządzenie wielofunkcyjne. Bardzo często czytniki są wyposażone na przykład w słownik i możliwość wysyłania i pobierania wiadomości e-mail, ale nie każdy potrzebuje takich opcji.

Inną, ważną kwestią jest rozmiar. Obecnie do standardu należą ekrany sześciocalowe, czyli o wymiarach 12 cm x 9 cm. Co prawda niektórzy producenci oferują też modele w wersji mini, ale zazwyczaj są one mniej wygodne podczas czytania – niestety czytanie zbyt małych liter może mieć wpływ na nasz wzrok. Równie często spotkamy e-booki 8 calowe i 10 calowe, niestety często nie są poręczne.

E-booki czy pliki w formacie PDF można również czytać na smartfonach czy tabletach, ale trzeba pamiętać, że telefony posiadają wyświetlacze, które nie tylko odbijają światło, ale bardzo męczą oczy podczas czytania. Założeniem towarzyszącym powstaniu czytnika e-booku było stworzenie urządzenia, dzięki któremu będziemy mieli lekturę zawsze pod ręką, i które nie będzie miało negatywnego wpływu na nasz wzrok.

Najlepszy czytnik e-booków z podświetleniem ekranu w 2020 roku ma tzw. e-papier, który ma za zadanie imitować prawdziwy papier. Stworzony jest z miniaturowych kuleczek atramentu, układanych w piksele przy użyciu impulsów elektrycznych. E-papier oświetlany jest z góry ekranu (i tylko przy włączeniu funkcji podświetlenia), przez co podświetlenie nie świeci nam prosto w oczy i ich nie męczy.

Średni rozmiar pamięci produktu to 3 GB, co zwykle pozwala na zapis kilkuset publikacji. Dobre czytniki są również wyposażone w slot kart SD lub micro SD, dzięki którym możemy znacznie rozszerzyć naszą bibliotekę.

 

 

Czytniki e-booków z podświetleniem ekranu – Ranking

 

 

Kindle Paperwhite 3

 

Kindle Paperwhite 3 to sześciocalowy produkt Amazon z ekranem o rozdzielczości 300 ppi, który zapewnia nam wysoki komfort podczas czytania. Producent wyposażył produkt w innowacyjną, ręcznie wykonaną czcionkę Bookerly. Została ona zaprojektowana z myślą o ekranach cyfrowych, dzięki czemu otrzymujemy ostry, wyraźny tekst.

Osoby posługujące się językiem angielskim mogą pogłębić swoją wiedzę o książce i jej bohaterach. Jest to możliwe dzięki opcji inteligentnego wyszukiwania – dostępnej tylko po angielsku, która umożliwia nam wyszukiwanie informacji bez konieczności zamykania strony książki. Ponadto opcja Word Wise będzie nam udostępniać definicje trudnych lub naukowych słów. Dla dodatkowego ułatwienia definicje pojawiają się bezpośrednio nad słowem.

Urządzenie ma niewielkie wymiary: wysokość – 16,9 cm, szerokość – 11,7 cm i głębokość – 0,91 cm. Pojemność zastosowanego w czytniku akumulatora to 1320 mAh, co daje nam aż 42 dni pracy. Na pamięci wewnętrznej (4 GB) możemy zmieścić kilkaset pozycji. Ten czytnik e-booków odczytuje aż 9 różnych formatów, między innymi TXT, DOC i PDF. W modelu zastosowano nowoczesną technologię, czyli E-ink, która zapewnia komfort wielogodzinnego czytania. Urządzenie uznawane jest za funkcjonalne i łatwe w obsłudze.

 

 

 

 

Pocketbook Touch Lux 3

 

Podczas poszukiwań czytnika e-booków z podświetleniem ekranu w dobrej cenie koniecznie musimy zatrzymać się na chwilę przy modelu Pocketbook Touch Lux 3, który już od kilku lat cieszy się mianem jednego z najczęściej wybieranych produktów z tego segmentu. Urządzenie wyposażono w podświetlany ekran E-Ink Carta, dzięki któremu możemy zatracić się w lekturze na wiele godzin, nie obawiając się przy tym zmęczonych oczu.

W produkcie marki Pocketbook zastosowano aplikację PocketBook Dropbox, która umożliwia nam niemal natychmiastowy dostęp do książek na naszym komputerze lub innym, sparowanym urządzeniu. Alternatywnie mamy możliwość wysłania pliku do czytnika za pomocą wiadomości e-mail przy użyciu aplikacji Send-to-PocketBook. Produkt obsługuje aż 20 różnych formatów, dzięki czemu nie musimy martwić się o ewentualną konwersję zakupionej książki.

Do produkcji wykorzystano podzespoły najwyższej jakości, między innymi procesor 1 Ghz i baterię o pojemności 1500 mAh. Touch Lux 3 ma niewielkie wymiary: wysokość – 17,4 cm, szerokość – 11,4 cm i głębokość – 0,83. Waga przedmiotu to zaledwie 208 g, co bardzo cenią sobie konsumenci, którzy często podróżują.

 

 

 

 

inkBOOK Prime

 

Model Prime polskiego producenta InkBOOk to czytnik e-booków posiadający podświetlany, sześciocalowy ekran E-Ink Carta Flat Glass Solution. Sprzęt współpracuje z aplikacjami Android oraz jest wyposażony w technologię Bluetooth.

Z myślą o osobach, które mają duże wady wzroku czytnik uzupełniono o tryb wzmożonego kontrastu. Dostępna jest także czcionka Open Dyslexic ułatwiająca czytanie dyslektykom. Specjalne przyciski inkBUTTONS i wyłączenie ekranu dotykowego pozwolą nam cieszyć się lekturą bez przypadkowego przełączenia strony. Najlepsze czytniki do e-booków z podświetleniem ekranu potrafią pracować nawet do kilku tygodni. Taki właśnie jest ten produkt – ma mocną, wytrzymałą baterię. Dzięki wbudowanej pamięci 8 GB oraz możliwości rozszerzenia jej kartą micro urządzenie może pomieścić nawet kilka tysięcy książek.

Internauci pozytywnie wypowiadają się o tym urządzeniu. Cieszy ich także aplikacji Midiapolis News, dzięki której mają stały dostęp do wiadomości. W przeciwieństwie do wielu popularnych czytników inkBOOK Prime ma możliwość instalacji systemu Android.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status