Najlepszy komputer stacjonarny dla graczy

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jaki komputer stacjonarny dla graczy wybrać?

 

Komputer stacjonarny dla graczy to sprzęt wyróżniający się wysoką wydajnością, dobrą kartą graficzną i mocnym wentylatorem, gdyż większość gier ma duże wymagania, co do komputera i jego oprogramowania. Dobre parametry pozwalają graczom uzyskać przewagę nad przeciwnikiem podczas rozgrywki, a także sprawiają, że obraz jest pełen szczegółów, a dźwięk pozwala przenieść się do wirtualnego świata. W poniższym poradniku postaramy się wskazać, w jakie komponenty powinien być wyposażony komputer, aby spełniał oczekiwania graczy.

 

 

Najważniejszym elementem komputera jest procesor, nazywany jego sercem. Najlepsze procesory na rynku produkuje firma Intel i właściwie wszystkie liczące się modele mają go w swoim wyposażeniu. Procesory dla graczy to Core i3, i5 oraz i7.

Istotna do prowadzenia płynnej gry jest karta graficzna. Sprawia ona, że kolorystyka jest na odpowiednim poziomie, a wszelkie detale gry są widoczne. Podczas zakupu sprzętu należy pamiętać, że ważna dla karty graficznej jest jej pamięć. Najlepsze komputery stacjonarne dla graczy mają karty od 1 GB do 4 GB pamięci. Kolejnym kluczowym podzespołem jest pamięć RAM. Dla współczesnych graczy pamięć powinna mieć wartość od 8 GB do 16 GB. Testy wykazały, że większe wartości przynoszą stosunkowo niewielkie korzyści.

Każdy gracz musi pamiętać, że przez długie godziny spędzonych na rozgrywkach, jego komputer pracuje na wysokich obrotach, dlatego ważne jest dobre chłodzenie. Najlepszy komputer stacjonarny dla graczy w 2019 roku ma kilka wentylatorów, a także oddzielny system chłodzenia dla karty graficznej i procesora. Do poprawnego działania komputera równie ważny jest odpowiedni zasilacz. Przy obecnych wartościach komponentów musi mieć przynajmniej 700 W, a gdy gracz decyduje się na wykorzystanie w komputerze dwóch kart graficznych, ta wartość powinna wynosić od 800 W do nawet 1000 W.  

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na pojemność twardego dysku, na którym magazynujemy gry. Standardem są dyski HDD od 1 TB do 2 TB lub SSD. Dodatkowymi akcesoriami, które ułatwią nam długą grę to słuchawki czy kontrolery, ale to wszystko zależy od rodzaju gier, jakie lubimy.

 

 

Komputery stacjonarne dla graczy – Ranking

 

 

MSI Aegis Ti3 8RD-009EU

 

MSI Aegis Ti3 8RD-009EU to komputer stacjonarny dla wymagających graczy, którzy zgodnie stwierdzają, że wydajność tego sprzętu jest na wysokim poziomie, Zamontowany sześciordzeniowy procesor Core i7 jest właśnie gwarancją płynnej pracy. Dla realistycznego odwzorowania obrazu rzeczywistego model wyposażono w kartę graficzną nVidia GTX 1070 z 8 GB pamięci, co dodatkowo pozwala cieszyć się rozgrywką w świetnej jakości.

Komputer ma 16 GB pamięci operacyjnej DDR4, więc każda gra będzie się uruchamiała szybko, a sama rozgrywka będzie płynna i bez zacinania się obrazu. Dysk HDD o pojemności 1 TB pozwala na instalowanie dużej ilości gier, nie obciążając przy tym pracy komputera.  Model ten ma również kartę Wi-Fi umożliwiającą szybką i bezprzewodową łączność z siecią bezprzewodową.

Urządzenie waży niewiele ponad 14 kg i jest wyposażone w zasilacz o mocy 850 W, także bez problemu sprzęt ten wytrzyma wielogodzinne rozgrywki. Dla większego komfortu model ma drugi dysk SSD 256 GB, więc komputer uruchamia się natychmiast po włączeniu. Chwalą to w swoich opiniach wszyscy użytkownicy.

 

 

 

 

Dell Alienware Steam Machine 

 

Dell Alienware Steam Machine to komputer stacjonarny dla graczy w dobrej cenie, wyposażony w czterordzeniowy procesor Core i5, zapewniający płynną grę. Karta graficzna nVidia GeForce GTX GPU z 2 GB pamięci pozwala cieszyć się użytkownikom obrazem dobrej jakości.

System ma 8 GB pamięci RAM, a dysk HDD ma pojemność 1 TB, co jest wystarczające dla każdego, wymagającego gracza. Dodatkowo komputer ma wbudowaną kartę Wi-Fi, więc możemy łączyć się z siecią bezprzewodowo. Komputer cieszy się powodzeniem wśród konsumentów ze względu na niewielkie gabaryty – wymiary zewnętrzne to: wysokość – 5,5 cm, szerokość – 20 cm i głębokość – 20 cm.

Komputer bazuje na systemie operacyjnym SteamOS. Sprzęt ma wbudowane również dwa wyjścia HDMI oraz USB 2.0 i 3.0. W obudowie zamontowano również zintegrowaną kartę dźwiękową.

 

 

 

 

Lenovo Legion Y720T-34IKH 

 

Komputer stacjonarny dla graczy Lenovo Legion Y720T-34IKH jest wyposażony w procesor Core i5 oraz kartę graficzną nVidia GeForce GTX1050 z 2 GB pamięci. Gwarantuje to wysoką jakość obrazu. Dowodem na wydajność kart są pozytywne opinie Internautów.

Dysk twardy zamontowany w sprzęcie ma pojemność 1 TB. Oznacza to, że oprócz wielu gier użytkownik może dodatkowo przechowywać na nim różne programy i filmy. Komputer bazuje na systemie Windows 10 i ma w zestawie kartę Wi-Fi, co pozwala łączyć się z siecią bezprzewodowo.

Sprzęt ma 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Dlatego też gry uruchamiają się bardzo szybko i działają płynnie. Dodatkowo komputer jest wyposażony w port USB 3.1, pozwalający na szybki transfer danych z dysków zewnętrznych i pamięci przenośnych. Urządzenie można podłączyć do monitora lub telewizora poprzez HDMI, DVI i DisplayPort.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...