Komputery stacjonarne do gier ranking  

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Który komputer stacjonarny dla graczy jest najlepszy? Takie pytanie zadaje sobie wielu użytkowników. Postanowiliśmy na nie odpowiedzieć przygotowując w tym celu ranking. Powstał on na podstawie dokładnej analizy ocen, jak również porównania parametrów technicznych poszczególnych modeli, jakie można znaleźć w sklepach. Po długich namysłach uznaliśmy, że na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu powinien znaleźć się komputer stacjonarny MSI Nightblade MI3. Jest to model wyposażony w wydajną kartę graficzną, która zapewnia wysoką jakość i odpowiednią płynność obrazu. Urządzenie ma także skuteczny system chłodzenia. Pojemny dysk twardy stanowi gwarancję, że będziemy mogli przechowywać na komputerze wszystkie potrzebne pliki i w razie potrzeby instalować nowe gry i programy. Do modelu można podpiąć urządzenia VR. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znalazł się komputer stacjonarny do gier Dell Alienware Steam Machine STOS-1733. Ma on skuteczny system chłodzenia i nie generuje nieprzyjemnego hałasu w trakcie pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Komputer obsługuje programy i gry, a także urządzenia, które korzystają z VR. Sprzęt ma bardzo dobry system chłodzenia, więc nie nagrzewa się nawet podczas gdy prowadzimy intensywne rozgrywki w wymagających grach. Twardy dysk jest chroniony przed fizycznym uszkodzeniem poprzez zastosowanie systemu MSI Steel Armor.

Wady

Niewielka grupa konsumentów jest niezbyt zadowolona z faktu, że obudowa i wnętrze urządzenia mocno przyciągają kurz, dlatego trzeba je dość często czyścić.

Podsumowanie

Obudowa produktu jest zrobiona z czarno-czerwonego materiału. Komputer ma pamięć RAM 8 GB. Wymiary sprzętu wynoszą: 26,8 cm x 12,8 cm x 34,2 cm. W urządzeniu użyto procesora Intel Core i5-7400, pamięć podręczna wynosi 8 MB.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest idealny dla graczy, gdyż karta graficzna i procesor ułatwiają włączenie wymagających programów. Model ma dwa wejścia HDMI, a także inne przydatne sloty na wiele urządzeń. Sprzęt łączy ze sobą cechy konsoli i komputera, dlatego jest bardzo sprawny.

Wady

W modelu zastosowano system SteamOS, który jest w rzeczywistości Linuksem z nakładką, co oznacza, że nie jest kompatybilny ze wszystkimi grami.

Podsumowanie

Sprzęt ma pamięć DDR3 o pojemności 8 GB. Do zestawu dołączono zasilacz. Komputer ma zintegrowaną kartę dźwiękową i ma wbudowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX. Dysk HDD ma pojemność 1000 GB. W sprzęcie zastosowano procesor Intel Core i5-4590T.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma bardzo dobrą kartę graficzną, która umożliwia oglądanie niezwykle małych szczegółów na ekranie. Dysk jest bardzo wytrzymały i nie niszczy się pod wpływem uderzeń. Urządzenie jest bardzo ciche oraz wydajne.

Wady

Niektórzy twierdzą, że urządzenie dość wolno transferuje pliki i informacje np. do sieci czy na nośnik zewnętrzny (USB czy dysk zewnętrzny).

Podsumowanie

W modelu zastosowano procesor Intel Core i5-7400. Do urządzenia można podłączyć nawet do 3 monitorów. W sprzęcie użyto kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX1050. Produkt ma wbudowany dysk HDD o pojemności 1000 GB. Komputer ma wymiary: 40,24 cm x 18,2 cm x 46,78 cm.

 

 

Jaki komputer stacjonarny dla graczy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wiadomo, że gracz komputerowy to bardzo wymagający użytkownik i nie zadowoli go komputer o niskich parametrach. Taki komputer graczowi nie zabezpieczy płynności gry, czy odwzorowania doskonałej grafiki w grze. Dobre parametry komputera stanowią o dorównaniu innym graczom lub przegranej. Dlatego większość graczy chce kupić najlepszy komputer stacjonarny do gier. W dzisiejszym poradniku, więc zajmiemy się tematem komputerów dla graczy i postaramy się wskazać, w jakie komponenty komputer powinien być wyposażony, aby wysokie wymagania graczy spełnić.

 

 

Jaki komputer stacjonarny do gier wybrać –  procesor i karta graficzna

Serce komputera to procesor. Właściwie najlepsze komputery dla graczy, które się liczą na rynku to to te, z procesorami firmy Intel. W grę wchodzą procesory Core i3, i5 oraz i7. Oczywiście im wyższy technologicznie procesor, tym będzie on droższy, zatem jeśli Twoje finanse pozwalają to zdecyduj się na procesor Intel Core i7. Taki procesor posiada 4 rdzenie – optymalne dla gracza.

Do prowadzenia płynnej gry niezwykle ważna jest również karta graficzna. Zapewnia ona na odpowiednim poziomie kolorystykę, oraz wszelkie detale gry. Karta graficzna to w związku z tym niemały wydatek. Dobra karta może kosztować i 1 tysiąc złotych. Istotna jest pamięć karty, która polecana dla graczy ma od 1 GB do 4 GB. I znów – jak z procesorem – im więcej tym lepiej. Nie mniej zawsze musisz pamiętać, że jakość karty graficznej musi iść w parze z dobrym procesorem. Nie dasz rady wykorzystać mocy jednego z urządzeń, gdy drugie będzie słabej jakości.

Zatem zadbaj o to, aby oba te urządzenia były porównywalnej jakości. Mniejsze wymagania mają gry skupiające się na rozgrywkach e-sportowych. W tych grach nie są potrzebne nagłe rozbłyski, czy rozpylenie mgły, albo rozlewająca się krew. A takie właśnie obrazy są najbardziej wymagające w grze. Zatem jeśli jesteś graczem sportowym e-gier, to możesz się zadowolić kartą graficzną mniejszą niż 4 GB. Natomiast dla użytkowników, którzy grają na kilku monitorach na raz istotna będzie obsługa rozdzielczości Full HD lub nawet 4K.

 

Jaki jest najlepszy komputer stacjonarny do gier – chłodzenie,  zasilacz i pamięć.

Gdy gracz spędza długie godziny na rozgrywkach, a jego komputer pracuje na najwyższych obrotach, nieodzowne jest dobre chłodzenie. Wciąż najbardziej popularnym chłodzeniem jest instalacja wentylatorów. Współczesne obudowy pozwalają na instalację kilku potężnych wentylatorów, a także oddzielnego chłodzenia dla procesora i karty graficznej. Dla zaawansowanych użytkowników, którzy z kwestią chłodzenia są za pan brat, jest do dyspozycji chłodzenie wodne. Jednak ze względu na łatwe zalanie wodą podzespołów, do instalacji takiego chłodzenia powinien się zabierać jedynie znawca tematu.

Odpowiednio dobrany zasilacz do pozostałych komponentów, czyli procesora i karty graficznej powinien dysponować mocą przynajmniej 700 W. Często gracze decydują się na wykorzystanie w komputerze dwóch kart graficznych, w takim wypadku i zasilacz musi sprostać ich wymaganiom, więc powinien mieć moc 800 – 1000 W. Zasilacz to również element, który wymaga chłodzenia w komputerze. Te mniejszej mocy są chłodzone pasywnie, natomiast o mocy większej wymagają wentylatora.

To, co również ma wpływ na pełną zwrotów i szybkich akcji grę to pamięć RAM. Najbardziej popularne pamięci to Kingston, GOODRAM czy Crucial. Dla gracza pamięć, która oddaje wszystkie szczegóły gry bez zacinania to 16 GB. Nieco mniej zaawansowane modele oferują pamięć 8 GB. Pamięć jest najłatwiej zwiększyć w komputerze, poprzez dokupienie dodatkowej kości.  Należy pamiętać, że jeżeli zastosujemy kilka kości pamięci, to powinny być one tego samego producenta.

 

Komputery stacjonarne do gier w dobrych cenach – dysk twardy

Tu najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie dwóch dysków, czyli tak zwanego rozwiązania hybrydowego. Na odpowiednio dużym dysku HDD magazynujemy dane. Standardem jest obecnie dysk 1 – 2 TB. Jednak to, jak duży jest Ci dysk potrzebny zależy, co w nim przechowujesz, bo dla samej jakości gry pojemność dysku nie ma znaczenia. Znaczenie ma wtedy, jeśli przechowujesz na nim dużo filmów, programów i gier. Do sprawnego pokonywania poszczególnych poziomów gry i szybkiego ładowania kolejnych poziomów przyda się dysk SSD. Na nim właśnie instaluje się system operacyjny i on zarządza szybkością działania komputera.

 

 

Akcesoria i dodatki

Aby uprzyjemnić sobie życie, należy zaopatrzyć się również w szereg dodatków. Specjalnie dedykowane dla graczy myszy, przewodowe i bezprzewodowe, pozwalają na programowanie przycisków, obsługę specjalnych funkcji, etc. Równie wymyślna potrafi być klawiatura. Może ona zawierać przyciski specjalne, używane wyłącznie do gry, natomiast jest pozbawione tych, które używa się wyłącznie do pracy biurowej. Użytkownik może na klawiaturze programować makra, czy przypisać im konkretne funkcje. Do gier FIFA przydają się z kolei pady, które mogą się przy nich stać idealnym kontrolerem. Gdy używasz komputera długie godziny, to dla wygody własnej oraz domowników, powinieneś się zaopatrzyć również w słuchawki.

Wszystkie akcesoria i dodatki, wraz z obudową komputera, są specjalnie stylizowane dla graczy. Począwszy od rozmaitych kształtów obudowy, myszy, czy klawiatury, a skończywszy na coraz bardziej wymyślnym podświetleniu. Podświetlenie zazwyczaj jest ustawiane przez użytkownika i może nawiązywać do toczonych rozgrywek, być pulsujące, stałe, zmieniające kolory, etc.

 

 

Najlepsze komputery stacjonarne do gier w 2021 roku

 

Teraz zapraszamy do przeczytania rankingu komputerów stacjonarnych dla graczy, gdzie przedstawiamy modele różnej lasy i póki cenowej. Być może wybierzesz coś dla siebie.  

 

Nasze zalecenia

 

MSI Nightblade MI3

 

Prezentujemy komputer stacjonarny do gier MSI Nightblade MI3. Jest to model o następujących wymiarach: głębokość – 34,2 cm, szerokość – 12,8 cm i wysokość – 26,8 cm. Waga produktu jest równa 6,4 kg, więc jego przenoszenie jest łatwe.

Urządzenie zostało wyposażone w kartę Wi-Fi 802.11 ac. Model ma także łączność Bluetooth

4.2. Przydatnym elementem jest napęd optyczny DVD+/-RW Super Multi. Komputer ma zintegrowaną kartę dźwiękową i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 (2 GB). Pojemność dysku twardego HDD wynosi 1000 GB. Jak zapewniają konsumenci, system MSI Steel Armor skutecznie zabezpiecza urządzenia i interfejs SATA przed uszkodzeniem.

Osoby, które kupiły komputer stacjonarny MSI Nightblade MI3 są przekonane, że była to dobra decyzja. Urządzenie jest wydajne i zapewnia płynną pracę. Zaletą jest także dobrej jakości obraz, jak również nowy system operacyjny Windows 10 Home. Docenić należy także atrakcyjny design produktu.

MSI Nightblade MI3 to komputer stacjonarny do gier z systemem operacyjnym Windows 10 Home. Pamięć RAM wynosi 8 GB. Model ma procesor Intel Core i5-7400.

Zalety
Karta graficzna:

Maksymalną wydajność gier gwarantuje dobrej jakości karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050. Zapewnia ona zadowalającą płynność obrazu.

System chłodzenia:

Należy zwrócić uwagę na system chłodzenia TWIN FROZR VI, który skutecznie zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się sprzętu. To sprawia, że jego poszczególne komponenty działają bez zakłóceń.

Wirtualna rzeczywistość:

Użytkownik ma możliwość podpięcia do komputera urządzeń VR. To sprawia, że model jest znacznie bardziej funkcjonalny. Komputer odpowiada potrzebom osób, które lubią nowe technologie.

MSI Steel Armor:

Za sprawą systemu MSI Steel Armor nie musimy się obawiać o uszkodzenie interfejsu SATA czy poszczególnych urządzeń. Możemy być pewni, że zakupiony przez nas sprzęt będzie sprawnie działał.

Pojemność dysku twardego:

Pamięć komputera to 1000 GB. Daje to pewność, że na urządzeniu będziemy mogli zainstalować różnego rodzaju gry, a także przechowywać muzykę czy zdjęcia.

Wady
Obudowa:

W pojedynczych recenzjach można przeczytać, że obudowa modelu jest podatna na zarysowania, dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednio o nią dbać.

 

 

 

 

Dell Alienware Steam Machine STOS1733

 

Cztery rdzenie procesora Intel Core i5-4590T, zapewniające płynną grę, ma komputer Dell Alienware Steam Machine STOS1733.  Mamy tu również 8 GB pamięci RAM DDR 3, kartę graficzną nVidia GeForce GTX GPU z 2 GB pamięci i 1000 GB dysku HDD, na którym jest zainstalowany system operacyjny SteamOS.

Model ten został również wyposażony w Wi-Fi w standardzie 802.11 oraz kartę sieciową 10/100/1000., a także technologię Bluetooth 4.0. Komputer także został wyposażony w złącza typu HDMI – 2 szt., USB 2.0 – 2 szt. i USB 3.0 – również 2 szt. Wymiary zewnętrzne obudowy komputera wynoszą: wysokość 5,5 cm, szerokość 20 cm i głębokość 20 cm.

Ten dobry i tani komputer stacjonarny do gier cieszy się powodzeniem użytkowników, ze względu na bardzo małe rozmiary, i dobre parametry. Ponadto użytkownicy twierdzą, że marka Dell to gwarancja jakości i dlatego zdecydowali się na zakup tego modelu.

Komputer stacjonarny do gier Dell Alienware Steam Machine STOS-1733 ma procesor Intel Core i5-4590T z czterema rdzeniami. Karta graficzna to NVIDIA GeForce GTX.

Zalety
Pojemny dysk twardy:

Komputer stacjonarny ma pamięć wewnętrzną równą 1 TB. Oznacza to, że na dysku można przechowywać bardzo dużą ilość plików.

Wydajność:

Z zamieszczonych w Internecie opinii wynika, że urządzenie jest bardzo wydajne. Ma szybki czas reakcji, dzięki czemu nie zacina się w trakcie ekscytującej rozgrywki.

Cicha praca:

Model ma skuteczny system chłodzenia. Dobrej jakości wentylator działa płynnie i nie generuje zbędnego hałasu w trakcie pracy.

Kompaktowe wymiary:

Wymiary sprzętu to: wysokość - 5,5 cm, szerokość - 20 cm i głębokość - 20 cm. Jak widać, komputer nie zajmuje dużo miejsca, więc można go ustawić nawet na małym biurku.

Wady
Brak napędu optycznego:

Prezentowane urządzenie nie ma napędu optycznego, co dla niektórych graczy może okazać się małą wadą.

 

 

 

 

Lenovo Legion Y520T-25IKL

 

W wielu recenzjach można przeczytać, że komputer stacjonarny do gier Lenovo Legion Y520T-25IKL to godny polecania produkt. Dlatego też nie mogło go zabraknąć w przygotowanym przez nas rankingu. Sprzęt ma wbudowany napęd optyczny DVD Rambo. Moc dołączonego do zestawu zasilacza jest równa 450 W.

Wymiary modelu są następujące: głębokość – 46,7 cm, szerokość – 18,2 cm i wysokość – 40,2 cm. Urządzenie wyposażono w kartę graficzną nVidia GeForce GTX1050 (2GB) i procesor Intel Core i5-7400. Pojemność dysku twardego to 1 TB. Oznacza to, że na komputerze można przechowywać wiele różnego rodzaju plików i instalować sporo programów. Komputer stacjonarny sprzedawany jest w zestawie z myszką i klawiaturą.

Do zakupu Lenovo Legion Y520T-25IKL zachęcają pozytywne opinie na jego temat. Większość graczy uważa, że prezentowany sprzęt dobrze spełnia swoje zadanie. Jest solidnie wykonany i zapewnia wydajną pracę. Istotną zaletą jest to, że w komplecie znajdują się przydatne akcesoria.

Lenovo Legion Y520T-25IKL to komputer stacjonarny z procesorem Intel Core i5-7400. Model ma zasilacz o mocy 450 W. Pamięć dysku twardego to 1 TB.

Zalety
Karta graficzna:

Model wyposażono w kartę graficzną NVIDIA GTX 1060, która generuje 60 klatek na sekundę, co gwarantuje niezapomnianą jakość obrazu nawet przy bardzo wymagających grach. Wspomniana karta graficzna jest wydajna, czego dowodem są pozytywne opinie Internautów.

Dodatkowe akcesoria:

Kupując komputer stacjonarny Lenovo Legion Y520T-25IKL otrzymujemy w zestawie mysz i klawiaturę. W rezultacie nie musimy się zastanawiać nad zakupem tych sprzętów. Wystarczy, że zainwestujemy w monitor i możemy rozpocząć użytkowanie Lenovo Legion Y520T-25IKL.

Design:

Wiele osób zwróciło uwagę na ładny design modelu. Graczom najbardziej podobają się podświetlane, czerwone elementy, które znajdują się na obudowie.

Wady
System chłodzenia:

Urządzenie po pewnym czasie użytkowania zaczyna coraz szybciej się nagrzewać. Może to sugerować, że system chłodzenia nie jest najlepszy.

 

 

 

 

Optimus E-Sport MH110T-CR23

 

Często polecanym komputerem stacjonarnym dla graczy jest Optimus E-Sport MH110T-CR23. Jest on przeznaczony szczególnie dla bardzo wymagających użytkowników. Jak zapewnia producent, sprzęt został odpowiednio przetestowany – zainstalowano na nim najbardziej wymagające pod względem technicznym gry, co potwierdziło jego wysoką wydajność.

Wymiary urządzenia to: długość – 44,8 cm, głębokość – 19,8 cm i wysokość – 37,8 cm. Do zestawu dołączono dobrej jakości zasilacz 450 W. Specjalne systemy odpowiednio zabezpieczają sprzęt przed nagłymi zmianami napięcia. Model nie nagrzewa się zbyt intensywnie w trakcie pracy, a co istotne – nawet po długim czasie użytkowania nie generuje nieprzyjemnego szumu. Dysk twardy ma pojemność równą 1 TB.

Jakość prezentowanego komputera stacjonarnego jest określana przez użytkowników jako bardzo dobra. Model zrobiono z wytrzymałych tworzyw. Przy jego produkcji zastosowano najnowsze technologie. Karta graficzna sprzętu jest wydajna i pozwala na płynne odtwarzanie nawet bardzo wymagających gier.

Komputer stacjonarny Optimus E-Sport MH110T-CR23 wyposażono w zasilacz o mocy 450 W. Model ma kartę graficzną GeForce GTX 1050. Pamięć RAM to 4 GB.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Urządzenie ma specjalnie opracowany mechanizm, który zabezpiecza przed nagłymi zmianami napięcia. W efekcie nie musimy się martwić o nagłą awarię sprzętu.

Zasilacz:

Model sprzedawany jest w zestawie z solidnie wykonanym zasilaczem VS450. Jak zapewnia producent, generuje on mniej ciepła i pozwala skutecznie zmniejszyć rachunki za energię.

Pamięć wewnętrzna:

Nie musisz inwestować w przenośny dysk zewnętrzny - wszystkie pliki zmieszczą się na Twoim komputerze (pamięć 1000 GB).

Wady
Czyszczenie:

Z uwagi na to, że jeden panel boczny ma dużo małych otworów czyszczenie komputera może nam zająć sporo czasu.

Brak systemu operacyjnego:

Model nie ma wgranego systemu operacyjnego, więc nie możemy tuż po rozpakowaniu sprzętu przystąpić do jego użytkowania.

 

 

 

 

NTT Hiro 303 H79

 

W naszym rankingu nie mogliśmy nie wspomnieć o modelu NTT Hiro 303 H79. Ten komputer stacjonarny do gier jest nie tylko wydajny, ale też można go kupić w przystępnej cenie. Model ma zainstalowany system operacyjny Windows 10, który jest uznawany za funkcjonalny i łatwy w obsłudze.

Wymiary komputera to: długość – 21,5 cm, głębokość – 50 cm i wysokość – 48 cm. Model ma procesor Intel i7. Pojemność dysku wynosi 3 TB. W zestawie znajduje się zasilacz 800 W. Urządzenie ma czarną obudowę. Z jednej strony jest ona przezroczysta, co bardzo ładnie się prezentuje. Przez panel boczny widać poszczególne elementy komputera, które są dodatkowo podświetlane.

Konsumenci wskazują, że komputer stacjonarny jest wydajny i nie zacina się w trakcie pracy. Model ma skuteczny system chłodzenia, więc nie ma obaw o jego przegrzanie. Wentylatory BeQuiet zapewniają cichą pracę, a tym samym przyjemność z użytkowania sprzętu.

NTT Hiro 303 H79 to dobry komputer stacjonarny do gier do 2000 zł. Model ma system operacyjny Microsoft Windows 10 Home. Karta graficzna to GTX 1080 Ti.

Zalety
Wydajność:

Sprzęt ma wydajny procesor, dzięki czemu użytkownik ma zapewnioną płynną pracę i nie musimy się obawiać, że komputer zawiesi się w trakcie ważnej rozgrywki.

System operacyjny:

Docenić należy to, że urządzenie ma wgrany system operacyjny, więc nie musimy wydawać pieniędzy na jego zakup. Co istotne, tuż po rozpakowaniu i podłączeniu komputera do źródła zasilania możemy zacząć z niego korzystać.

Wady
Zasilacz:

Model wyposażono w zasilacz 800 W. Pobiera on sporo prądu, więc trzeba się liczyć z tym, że nasze rachunki za energię wzrosną.

Brak napędu optycznego:

Dla części użytkowników minusem jest fakt, że komputer nie ma napędu optycznego.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Komputronik Sensilo SX-900

 

Komputronik Sensilo SX-900, to maszyna, która jest częścią serii komputerów Sensilo SX-900, najbardziej wydajnych modeli dla graczy. Przede wszystkim mamy tu solidnie wykonaną obudowę. Mieści ona do 5 wentylatorów, a kable są rozmieszczone w przemyślany sposób. W obudowie z oknem zostały umieszczone podzespoły, które budzą szacunek. Na nie składa się szóstej generacji, czterordzeniowy procesor Intel Core i7 6700K.

Na płycie głównej ASUS Z170-P mamy 16GB pamięci DDR4 2133MHz Kingston HyperX, co w połączeniu z  dyskiem twardym SATA III o pojemności 2 TB i ultraszybki dysk SSD o pojemność 240 GB czyni jednostkę naprawdę wyjątkową. Wymiary obudowy wynoszą 471 x 200 x 430 mm, a waga całości to 10 kg. Na tylnym panelu użytkownik ma do dyspozycji złącza: 2 x PS/2, 2 x USB, 1 x USB 3.0 Typ-C, 1 x RJ45, 2 x USB 3.0, 1 x DVI-D, Audio i 1 x HDMI.

Komputer jest sprzedawany wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 Home. Osoby używające ten model uważają, że jest wart swojej ceny. Komputer też jest doskonale chłodzony, bo ma niereferencyjne chłodzenie.

 

Asus G20CB-PL017T

 

Fantastyczną wizualnie obudową może się pochwalić komputer Asus G20CB-PL017T. Czarna obudowa o iście kosmicznym kształcie z czerwonymi elementami doskonale nadaje się dla niekonwencjonalnego gracza komputerowego.  Wymiary obudowy wynoszą 104 x 340 x 358 mm, a waga to 6.38 kg. Wnętrze też przedstawia się atrakcyjnie.

Procesor Intel Core i5-6400, 8 GB pamięci SO-DIMM DDR4, oraz dysk magnetyczny o pojemności 1000 GB, oraz dysk SSD 128 GB. Graczy z pewnością interesuje rodzaj karty graficznej, więc spieszymy z informacją, że jednostka ta zawiera kartę graficzną GeForce GTX 970 z pamięcią 4096 MB. Dodatkowo użytkownik w zestawie otrzymuje bezprzewodową mysz oraz klawiaturę, a komputer ma zainstalowany system operacyjny Windows 10 Home. Na tylnym panelu obudowa ma złącza: Audio, 2 x USB 3.1, 1 x RJ45, 2 x USB i 4 x USB 3.0.

Użytkownicy chwalą atrakcyjny wygląd jednostki, nie zapominając o wnętrzu. Według nich podzespoły tej jakości kupowane oddzielnie nie byłyby tańsze. Zatem cena tego zestawu jest odpowiednia do jakości komponentów. 

 

Lenovo IdeaCentre S510 Tower 

 

Ranking komputerów stacjonarnych do gier zawiera również model, który możemy kupić już za niespełna 1600 złotych. Ten komputer jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel® Core™ i3-6100 i 4 GB pamięci RAM typu DDR4 DIMM. Zainstalowana tutaj karta graficzna to Intel® HD Graphics 530, o pamięci współdzielonej.

Urządzenie posiada nagrywarkę DVD, która nagra nawet do 8,5 GB danych na płycie. A twardy dysk HDD jest wyposażony w 500 GB pojemności. Jeśli komunikujesz się z innymi urządzeniami za pomocą Wi-Fi, Bluetooth, czy LAN, to ten komputer spełni Twoje oczekiwania, bo został w te technologie wyposażony. Dodatkowo mamy tu w przednim panelu 2 porty USB 2.0, oraz w panelu tylnym 2 porty USB 2.0, oraz 2 porty USB 3.0.

Obudowa komputera wykonana z metalu i tworzywa sztucznego ma wymiary 395 x 160 x 424 mm i waży 6,2 kg. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na ten model komputera zrobili to ze względu na jego niską cenę i stosunkowo wysokiej jakości komponenty zainstalowane w środku.

 

MSI NightBlade MI2C086XEU

 

Gdy szukamy małej jednostki, to warto zapoznać się z modelem MSI NightBlade MI2C086XEU. Obudowa to tylko 10 litrów pojemności, a wnętrze stwarza olbrzymie gamingowe możliwości. Obudowa zaopatrzona w kolorowe, według upodobań użytkownika, podświetlenie RGB, gdzie ruch światła jest do ustawienia w kilku opcjach: efekt oddychania, pulsowania, reagowania na dźwięki w grze lub odtwarzaczu, lub można po prostu ustawić je jako statyczne lub zmienne wg gradientu.

Wymiary obudowy wynoszą 127,6 x 234,8 x 340,6 mm i waga jej z komponentami wynosi 8 kg. Wnętrze to procesor Intel Core i5-6400, płyta główna Intel B150, oraz pamięć DDR4 o pojemności 8 GB. Komputer jest wyposażony również w twardy dysk 1000 GB. Po zdjęciu górnej pokrywy obudowy jest bezpośredni dostęp do dysku, i można tam również zauważyć miejsce dla dysku SSD, w który komputer dodatkowo można wyposażyć.

Graczy zapewne zainteresuje model karty graficznej, którą tu mamy – jest to NVIDIA GeForce GTX 970 OC,DDR5 4GB. A opinie o komputerach stacjonarnych do gier MSI NightBlade MI2C086XEU mówią, że mają one unikalne chłodzenie MSI, które sprawia, że komputer jest cichy, a jednocześnie dobrze wentylowany.

 

Jaki komputer stacjonarny dla graczy wybrać?

 

Komputer stacjonarny dla graczy to sprzęt wyróżniający się wysoką wydajnością, dobrą kartą graficzną i mocnym wentylatorem, gdyż większość gier ma duże wymagania, co do komputera i jego oprogramowania. Dobre parametry pozwalają graczom uzyskać przewagę nad przeciwnikiem podczas rozgrywki, a także sprawiają, że obraz jest pełen szczegółów, a dźwięk pozwala przenieść się do wirtualnego świata. W poniższym poradniku postaramy się wskazać, w jakie komponenty powinien być wyposażony komputer, aby spełniał oczekiwania graczy.

 

Najważniejszym elementem komputera jest procesor, nazywany jego sercem. Najlepsze procesory na rynku produkuje firma Intel i właściwie wszystkie liczące się modele mają go w swoim wyposażeniu. Procesory dla graczy to Core i3, i5 oraz i7.

Istotna do prowadzenia płynnej gry jest karta graficzna. Sprawia ona, że kolorystyka jest na odpowiednim poziomie, a wszelkie detale gry są widoczne. Podczas zakupu sprzętu należy pamiętać, że ważna dla karty graficznej jest jej pamięć. Najlepsze komputery stacjonarne dla graczy mają karty od 1 GB do 4 GB pamięci. Kolejnym kluczowym podzespołem jest pamięć RAM. Dla współczesnych graczy pamięć powinna mieć wartość od 8 GB do 16 GB. Testy wykazały, że większe wartości przynoszą stosunkowo niewielkie korzyści.

Każdy gracz musi pamiętać, że przez długie godziny spędzonych na rozgrywkach, jego komputer pracuje na wysokich obrotach, dlatego ważne jest dobre chłodzenie. Najlepszy komputer stacjonarny dla graczy w 2021 roku ma kilka wentylatorów, a także oddzielny system chłodzenia dla karty graficznej i procesora. Do poprawnego działania komputera równie ważny jest odpowiedni zasilacz. Przy obecnych wartościach komponentów musi mieć przynajmniej 700 W, a gdy gracz decyduje się na wykorzystanie w komputerze dwóch kart graficznych, ta wartość powinna wynosić od 800 W do nawet 1000 W.  

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na pojemność twardego dysku, na którym magazynujemy gry. Standardem są dyski HDD od 1 TB do 2 TB lub SSD. Dodatkowymi akcesoriami, które ułatwią nam długą grę to słuchawki czy kontrolery, ale to wszystko zależy od rodzaju gier, jakie lubimy.

 

Komputery stacjonarne dla graczy – Ranking

 

MSI Aegis Ti3 8RD-009EU

 

MSI Aegis Ti3 8RD-009EU to komputer stacjonarny dla wymagających graczy, którzy zgodnie stwierdzają, że wydajność tego sprzętu jest na wysokim poziomie, Zamontowany sześciordzeniowy procesor Core i7 jest właśnie gwarancją płynnej pracy. Dla realistycznego odwzorowania obrazu rzeczywistego model wyposażono w kartę graficzną nVidia GTX 1070 z 8 GB pamięci, co dodatkowo pozwala cieszyć się rozgrywką w świetnej jakości.

Komputer ma 16 GB pamięci operacyjnej DDR4, więc każda gra będzie się uruchamiała szybko, a sama rozgrywka będzie płynna i bez zacinania się obrazu. Dysk HDD o pojemności 1 TB pozwala na instalowanie dużej ilości gier, nie obciążając przy tym pracy komputera.  Model ten ma również kartę Wi-Fi umożliwiającą szybką i bezprzewodową łączność z siecią bezprzewodową.

Urządzenie waży niewiele ponad 14 kg i jest wyposażone w zasilacz o mocy 850 W, także bez problemu sprzęt ten wytrzyma wielogodzinne rozgrywki. Dla większego komfortu model ma drugi dysk SSD 256 GB, więc komputer uruchamia się natychmiast po włączeniu. Chwalą to w swoich opiniach wszyscy użytkownicy.

 

Dell Alienware Steam Machine 

 

Dell Alienware Steam Machine to komputer stacjonarny dla graczy w dobrej cenie, wyposażony w czterordzeniowy procesor Core i5, zapewniający płynną grę. Karta graficzna nVidia GeForce GTX GPU z 2 GB pamięci pozwala cieszyć się użytkownikom obrazem dobrej jakości.

System ma 8 GB pamięci RAM, a dysk HDD ma pojemność 1 TB, co jest wystarczające dla każdego, wymagającego gracza. Dodatkowo komputer ma wbudowaną kartę Wi-Fi, więc możemy łączyć się z siecią bezprzewodowo. Komputer cieszy się powodzeniem wśród konsumentów ze względu na niewielkie gabaryty – wymiary zewnętrzne to: wysokość – 5,5 cm, szerokość – 20 cm i głębokość – 20 cm.

Komputer bazuje na systemie operacyjnym SteamOS. Sprzęt ma wbudowane również dwa wyjścia HDMI oraz USB 2.0 i 3.0. W obudowie zamontowano również zintegrowaną kartę dźwiękową.

 

Lenovo Legion Y720T-34IKH 

 

Komputer stacjonarny dla graczy Lenovo Legion Y720T-34IKH jest wyposażony w procesor Core i5 oraz kartę graficzną nVidia GeForce GTX1050 z 2 GB pamięci. Gwarantuje to wysoką jakość obrazu. Dowodem na wydajność kart są pozytywne opinie Internautów.

Dysk twardy zamontowany w sprzęcie ma pojemność 1 TB. Oznacza to, że oprócz wielu gier użytkownik może dodatkowo przechowywać na nim różne programy i filmy. Komputer bazuje na systemie Windows 10 i ma w zestawie kartę Wi-Fi, co pozwala łączyć się z siecią bezprzewodowo.

Sprzęt ma 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Dlatego też gry uruchamiają się bardzo szybko i działają płynnie. Dodatkowo komputer jest wyposażony w port USB 3.1, pozwalający na szybki transfer danych z dysków zewnętrznych i pamięci przenośnych. Urządzenie można podłączyć do monitora lub telewizora poprzez HDMI, DVI i DisplayPort.

 

Komputery stacjonarne do gier MSI – ranking

 

MSI Nightblade 3

 

MSI Nightblade 3 to komputer, z którego pomocą możesz uruchomić większość gier. Wiele osób ceni kartę graficzną sprzętu. Ma ona pamięć wynoszącą 4 GB. System operacyjny komputera to Windows 10. Z kolei moc wbudowanego zasilacza to 500 W. Obudowa sprzętu prezentuje się bardzo dobrze i zachwyca wszystkich graczy.

To, co najbardziej interesuje użytkowników, to procesor. W tym sprzęcie zastosowano procesor Intel Core i5, co jest wystarczające, aby grać w wiele nowych gier. Z kolei pamięć RAM wynosi 8 GB. Warto wspomnieć, że sprzęt ma wbudowany napęd optyczny.

Dysk twardy sprzętu ma pojemność 1 TB HDD. Gracze wybierają ten komputer z tego względu, że bardzo dobrze się prezentuje, a także ma wszystko, co pozwala grać w nowe oraz stare gry. Dla graczy ważne jest również to, że dobry system wentylacji nie przegrzewa komputera i dlatego można na nim długo grać.

 

MSI Infinite 7RA-069XEU 

 

MSI Infinite 7RA-069XEU to komputer stacjonarny do gier MSI w dobrej cenie, który łączy się z innymi urządzeniami poprzez Bluetooth. Możemy więc zapomnieć o metrach kabli wystających ze sprzętu. Monitor i inne dodatki można podłączyć do komputera bezprzewodowo. Sprzęt umożliwia wykonywanie wielu operacji w jednym momencie.

Karta graficzna ma pamięć 2 GB, mamy więc pewność, że grafika każdej gry będzie wyglądała bardzo dobrze. Z kolei pamięć RAM wynosi 8 GB. Jeżeli chodzi o procesor, to jest to Intel Core i5, a dysk twardy to 1TB HDD.

Moc wbudowanego zasilacza wynosi 350 W. Należy zaznaczyć, że ten komputer nie ma żadnego systemu operacyjnego. Gracze często wybierają prezentowany sprzęt ze względu na jego ładny design oraz możliwość dobudowania wiatraków chłodzących.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir