Gry przygodowe na PC ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Nie jest łatwo znaleźć ciekawą grę przygodową na PC, gdyż pod uwagę należy wziąć wiele różnych kwestii. Mowa tu nie tylko o oznaczeniu PEGI (wskazującym minimalny wiek graczy), ale też wymaganiach sprzętowych czy opisie fabuły. Która gra jest obecnie najpopularniejsza? To Grand Theft Auto V, czyli piąta już część serii, której akcja rozgrywa się na ulicach Los Santos. To rozgrywka dla pełnoletnich graczy. Do wyboru mamy trzech głównych bohaterów. W porównaniu do poprzednich części, w piątej zwiększono liczbę dostępnych pojazdów i uzbrojenia, co wpływa na atrakcyjność rozgrywki. Co więcej, możemy grać w trybie singleplayer lub multiplayer, w zależności od indywidualnych preferencji. Miłośnikom fantastyki polecamy The Elder Scrolls V Skyrim – grę dla dorosłych, w której głównym bohaterem jest łowca smoków. Ze względu na polską wersję językową, nie musimy pomijać niezrozumiałych kwestii lub sięgać po słownik, aby przetłumaczyć nieznane słówka. Grę można zainstalować nawet na komputerze ze starszą wersją oprogramowania Windows, np. Vista lub XP.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Gra jest kolejną, ulepszoną częścią GTA, której akcja rozgrywa się na ulicach Los Santos. Do wyboru mamy trzech głównych bohaterów, dużą liczbę pojazdów oraz uzbrojenia. Co więcej, możemy grać w trybie singleplayer bądź multiplayer.

Wady

Niektórym graczom przeszkadza to, że rozgrywce towarzyszy duża ilość przemocy oraz stosunkowo wulgarny język (dlatego jest to gra dla dorosłych).

Podsumowanie

To propozycja dla osób lubiących szybkie samochody. W czasie rozgrywki musimy realizować różne misje, możemy też zwiedzać Los Santos (na co pozwala tryb pierwszej osoby). Gra jest kompatybilna z komputerami z systemem operacyjnym Windows 7 oraz 8.1.

Drugi wybór

Zalety

W czasie rozgrywki możemy odwiedzić wiele niesamowitych miejsc i napotkać wyjątkowych bohaterów. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie, a wykreowany przez nas bohater jest łowcą smoków. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Wady

Część osób narzeka na niedopracowaną fabułę. Według nich można z łatwością przewidzieć kolejne wydarzenia. Gracze uważają też, że dialogi nie są zbyt dobrze przemyślane.

Podsumowanie

Gra jest przeznaczona dla dorosłych. To kolejna część The Elder Scrolls, której akcja rozgrywa się 200 lat po wydarzeniach znanych graczom z gry Oblivion. Można ją zainstalować na komputerze z systemem operacyjnym Windows XP, Vista i 7. To oznacza, że nie musimy mieć nowoczesnego sprzętu, żeby zagrać.

Rozważ też

Zalety

Gra bez wątpienia przypadnie do gustu osobom interesującym się historią. Akcja toczy się w 431 roku p.n.e., kiedy to wybucha konflikt między Spartą a Atenami. Co ważne, dostępna jest nie tylko angielska, ale i polska wersja językowa (z napisami).

Wady

Fabuła zbyt mało opowiada o Zakonie Asasynów (w porównaniu do poprzednich części serii). Z tego powodu nie dla wszystkich graczy rozgrywka jest wystarczająco ciekawa.

Podsumowanie

Tocząca się dynamicznie akcja sprawia, że bardzo trudno jest odejść od ekranu monitora. Gra daje nam możliwość poznania i samodzielnego ukształtowania dziejów Sparty oraz Aten. W czasie rozgrywki poznajemy też wielu różnych bohaterów, również tych znanych z mitologii greckiej.

 

 

Jaką grę przygodową PC kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Komputerowe gry przygodowe mogą przydać się w długie, zimowe wieczory lub deszczowe dni wolne od zajęć. Zapewniają one rozrywkę na długi czas. Są rozgrywki przeznaczone tylko dla pełnoletnich osób, a także takie idealne dla dzieci. Wiele osób ma problem z podjęciem decyzji, jaką grę przygodową PC wybrać. Przygotowaliśmy więc poradnik z kilkoma przydatnymi wskazówkami.

 

 

 

Czym są gry przygodowe PC?

Każda gra przygodowa oparta jest na trzech elementach: eksploracji, dobrze zaakcentowanej fabule oraz zagadkach, które należy rozwiązać, aby akcja mogła się dalej toczyć. Z tego względu trudno jest odejść od komputera, np. gdy na zrealizowanie czeka kolejna misja. Przygodowe gry komputerowe przeważnie polegają na tym, że główny bohater musi odnaleźć określone przedmioty, które potem mu się przydadzą. Często odwiedza on wiele ciekawych, nieznanych miejsc, niekiedy jego misją jest uratowanie bliskich mu osób czy dotarcie do skarbu. Wśród takich gier możemy bez trudu znaleźć te odpowiednie dla dzieci w wieku szkolnym, nastolatków i dorosłych. Z tego względu każdy z nas bez wątpienia wybierze coś dla siebie.

 

Wymagania sprzętowe

Aby przekonać się, jaka gra przygodowa PC jest najlepsza, należy sprawdzić wymagania sprzętowe. Są one szczegółowo opisane na pudełku, w którym znajduje się płyta. Pamiętajmy, że gra nie będzie płynnie działać, jeżeli mamy starszy komputer bez nowoczesnych podzespołów. Uwagę trzeba zwrócić zarówno na system operacyjny, jak i na typ karty graficznej, procesor i nawet system chłodzenia. Szybko przegrzewający się sprzęt, bez dobrej karty graficznej, często będzie się zacinać, a to uniemożliwi rozegranie choćby jednego etapu. Im bardziej nowoczesny mamy komputer, tym większe jest prawdopodobieństwo, że każda gra będzie działać bez zarzutu.

 

Singleplayer czy multiplayer?

Większość gier przygodowych ma tryb singleplayer, co oznacza, że musimy grać w pojedynkę. Ma to swoje zalety, gdyż skupiamy się tylko na sobie i swoim bohaterze, w dodatku nie musimy prosić swoich znajomych, aby zagrali z nami. Jednak tryb multiplayer także może okazać się przydatny, zwłaszcza kiedy uznamy, że samotna rozgrywka nie dostarcza zbyt wielu emocji i akcja nie jest za ciekawa. Tryb multiplayer pozwala połączyć się z wieloma graczami na całym świecie online, a więc przez Internet. To może być doskonałe rozwiązanie, gdy samodzielnie przeszliśmy przez wszystkie etapy, ale mamy wrażenie, że pominęliśmy sporo szczegółów.

 

Wiek graczy

Kupując dowolną grę PC, zawsze należy sprawdzić zalecany wiek graczy. Niedopasowana pod tym względem rozgrywka może okazać się za łatwa bądź zbyt trudna. Nie zapominajmy, że w niektórych grach akcji towarzyszy przemoc, co nie jest zalecane w przypadku małych dzieci (może to wzbudzać w nich niepotrzebną agresję i negatywnie wpłynąć na ich dalszy rozwój). Z uwagi na różnorodność gier przygodowych dostępnych na rynku, szybko uda nam się znaleźć dobry produkt dla maluchów w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także dla znacznie starszych osób, powyżej 18. roku życia.

W Polsce i innych krajach Europy minimalny wiek graczy określa się według systemu PEGI (Pan-European Game Information). Według Komisji Europejskiej ma on pomóc w ochronie dzieci przed dostępem do treści, które nie są właściwe dla ich wieku. Oznaczenie PEGI znajdziemy z przodu i z tyłu opakowania gry. To niewielki kwadrat z liczbą w środku (3, 7, 12, 16 lub 18) w kolorze zielonym, pomarańczowym bądź czerwonym. Podział ten nie uwzględnia poziomu trudności gry, ale znacząco ułatwia dokonanie wyboru, biorąc pod uwagę wiek gracza.

 

 

Tematyka

O tym, czy rozgrywka okaże się ciekawa, decyduje głównie tematyka. Może ona dotyczyć np. znanych filmów czy książek, niekiedy akcja i bohaterowie są stworzeni na potrzeby danej gry. Zazwyczaj tematyka jest powiązana z zalecanym wiekiem graczy. Można więc zauważyć, że gry przeznaczone dla kilkulatków są bardziej kolorowe i występują w niej często różne zwierzątka, podczas gdy gry dla dorosłych mają bardziej mroczny charakter, a główni bohaterowie często walczą, biorą udział w bójkach i różnych przestępstwach, aby zrealizować zleconą misję.

Bardzo często zdarza się, że przygodowe gry mają też elementy rozgrywki logicznej, strategicznej, fabularnej czy zręcznościowej. Są one połączone w taki sposób, że akcja staje się znacznie ciekawsza i dostarcza wielu emocji. Według graczy najlepsza gra przygodowa to taka, która nie pozwala szybko odejść od komputera i zaskakuje kolejnymi zwrotami akcji.

 

Wersja językowa

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie dostępne na rynku gry PC mają polską wersję językową. Niektóre z nich nie zostały przetłumaczone z języka angielskiego lub mają jedynie polskie napisy. To ważna kwestia, zwłaszcza jeśli wybieramy produkt dla małego dziecka. Pociechy nieznające języków obcych mogą mieć problem ze zrozumieniem poszczególnych opcji czy wyznaczonych zadań, w efekcie czego szybko zniechęcą się do gry.

 

Gry przygodowe PC w dobrych cenach

Gry przygodowe na komputer kosztują od 30 zł do 200 zł. Co ciekawe, na cenę nie wpływa zalecany wiek graczy. Może się zdarzyć, że produkt przeznaczony dla kilkulatków jest nieco tańszy niż ten dla nastolatków, ale nie jest to reguła. Większy wpływ na to, ile kosztuje gra przygodowa PC, ma przede wszystkim producent.

 

 

Najlepsze gry przygodowe na PC w 2021 roku

 

Druga część naszego artykułu to ranking gier przygodowych na PC. Umieściliśmy w nim kilka propozycji dla młodszych, jak i starszych graczy. Zapewniamy, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Grand Theft Auto V

 

Grand Theft Auto V to gra przeznaczona dla pełnoletnich graczy. Akcja rozgrywa się na niebezpiecznych dzielnicach Los Santos. Możemy wcielić się w jednego z trzech głównych bohaterów, każdy z nich jest przestępcą. To kolejna część kultowej już gry Grand Theft Auto, która cieszy się dużą popularnością w wielu krajach na całym świecie.

W grze wprowadzono wiele zmian. Do wyboru mamy więcej pojazdów i uzbrojenia, a ruch uliczny jest większy niż w poprzednich częściach. Co więcej, pojawiają się tu nowe zwierzęta oraz inny model uszkodzeń i pogody. Możemy grać w trybie singleplayer lub multiplayer, razem z dostępnymi online przyjaciółmi.

Jest to dobra propozycja dla posiadaczy komputerów z systemem operacyjnym Windows 7 i 8.1, z procesorem Intel Core lub AMD. Rozgrywka dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń, a świetna rozdzielczość obrazu pozwala na dostrzeżenie wszystkich detali. Gracze chwalą GTA V za możliwość wyboru trybu pierwszej osoby, co pozwala na poznanie Los Santos z nieznanej dotąd perspektywy.

 

 

 

 

The Elder Scrolls V Skyrim

 

Gra The Elder Scrolls V Skyrim z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom fantastyki. To kolejna część serii, która pozwala na przeżycie wielu niezapomnianych przygód i odwiedzenie niesamowitych miejsc. Jak wynika z oznaczenia PEGI, jest to propozycja dla 18-letnich i starszych graczy. Ze względu na polską wersję językową, nie trzeba się obawiać o to, że nie zrozumiemy fabuły.

Jedną z zalet gry jest to, że gracz może samodzielnie wykreować swojego bohatera. Do wyboru jest dziesięć różnych ras, a po przejściu na każdy kolejny poziom sami decydujemy, która z trzech podstawowych cech (magia, wytrzymałość i zdrowie) zostanie zwiększona. Akcja toczy się 200 lat po wydarzeniach, jakie zostały opowiedziane w grze Oblivion. Wcielamy się tu w jednego z ostatnich bohaterów będącym łowcą smoków.

Wiele osób uważa, że gra jest na tyle ciekawa, że trudno jest odejść do komputera. To rozgrywka na wiele godzin, która jest niezwykle ekscytująca. Istotne jest to, że nie musimy mieć urządzenia z najnowszym systemem operacyjnym. Ta dobra i tania gra przygodowa na PC jest kompatybilna ze sprzętami z oprogramowaniem Windows 7, Vista, a nawet XP.

 

 

 

 

Assassin’s Creed: Odyssey

 

Dorosłym graczom polecamy Assassin’s Creed: Odyssey – grę w polskiej wersji językowej (z napisami). Akcja toczy się w czasach starożytnych, możemy poznać i sami kształtować dzieje Sparty oraz Aten. Co ciekawe, w czasie rozgrywki spotykamy wielu ciekawych bohaterów, również tych znanych z mitologii. Mowa tu m.in. o Minotaurze i Meduzach. Grafika w jakości 4K zapewnia doskonałą rozgrywkę przez wiele godzin i świetne odwzorowanie na ekranie nawet najmniejszych detali.

W tym przypadku mamy dostępny jeden tryb gry – singleplayer. Akcja rozpoczyna się w 431 r. przed naszą erą, kiedy dochodzi do wybuchu konfliktu pomiędzy Spartą a Atenami. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy wybrać jednego z dwóch bohaterów, Aleksiosa lub Kasandrę, czyli wnuków słynnego Leonidasa. Aby awansować na kolejne poziomy, musimy wykonywać zlecone zadania, eliminować przeciwników oraz eksplorować nieznany świat.

Assassin’s Creed: Odyssey to gra, która może zaciekawić osoby interesujące się historią. Gracze uważają, że akcja toczy się bardzo szybko, w efekcie czego niełatwo jest wyłączyć komputer.

 

 

 

 

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

 

Świetnym prezentem dla dzieci może być Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. To gra przeznaczona dla pociech od 7. roku życia, która jest dostępna w angielskiej wersji językowej. To oznacza, że poprzez zabawę maluchy mogą nauczyć się obcego języka, z pewnością ułatwi im to zdobywanie dobrych ocen w szkole.

To, co wyróżnia rozgrywkę, to rozdzielczość 4K i świetnej jakości ścieżka dźwiękowa. Dzieci mogą usłyszeć każdy szmer i dostrzec na ekranie najmniejszy detal. Warto podkreślić, że na płycie jest nie jedna, ale trzy gry – Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back oraz Crash Bandicoot Warped. To oznacza, że pociecha nie powinna narzekać na nudę.

Rodzice przekonują, że to jedna z lepszych gier dla dzieci w wieku szkolnym. Świetna grafika sprawia, że rozgrywka jest wyjątkowo przyjemna. Maluchom z pewnością spodoba się główny bohater, czyli sprytny i niezwykle zwinny lis.

 

 

 

 

Shadow of the Tomb Raider

 

Jeśli w rankingu zabrakłoby gry Shadow of the Tomb Raider, nie byłby kompletny. To kolejna, trzecia już część przygód Lary Croft, która ponownie musi zmierzyć się z Trójcą szukającą artefaktów i chcącą zrealizować swoje złowieszcze plany. Akcja rozgrywa się w ruinach krainy Majów, a także w dżungli.

Gra jest dostępna w angielskiej wersji językowej, można zainstalować ją na komputerze z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym. W rozgrywce mogą wziąć udział gracze, którzy skończyli 18 lat.

Przeanalizowaliśmy opinie o grach przygodowych na PC, aby przekonać się, czy Shadow of the Tomb Raider to popularna pozycja wśród graczy. Okazuje się, że przypadła ona do gustu większości osób, które wcześniej grały w dwie poprzednie części Tomb Raider. Gra jest chwalona za dobrą grafikę i możliwość przeżycia ciekawych przygód.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir