Zasilacze ups ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.02.18

Najlepsze zasilacze ups w 2018 roku

 

Nie ma chyba osoby, która by nie doświadczyła utraty dokumentów, nad którymi ciężko pracowała. Często zdarza się, że to co znajduje się na naszym ekranie komputerowym znika bezpowrotnie, gdy nagle zabraknie prądu. Dobrze, jeśli komputer sam zapisuje kopie roboczą, wtedy część pracy uratowałeś. Ale co począć, gdy komputer nic nie zapisał, albo obok komputera masz szereg urządzeń, które na nowo trzeba konfigurować? Gdy spotkał Cię, choć raz taki problem, na pewno myślałeś o zakupie zasilacza ups.

Dobry i tani zasilacz ups, to urządzenie, które w zasadzie powinno stać obok każdej jednostki. Nie tylko, aby zabezpieczyć pracę na niej wykonywaną, ale również, aby zabezpieczyć przed zniszczeniem sam komputer. Rozmaite zmiany napięcia potrafią spalić zasilacz komputera, albo nawet uszkodzić płytę główną.  Poniżej przedstawimy pięć najlepszych obecnie na rynku zasilaczy ups, aby pomóc Ci dokonać wyboru.

 

Nasze zalecenia

 

APC BX500CI

 

Pierwszy produkt APC BX500CI to model przydatny do sprzętu o mocy do 300 W. Moc wyjściowa tego urządzenia wynosi 300W / 500 VA. Wymiary zewnętrzne wynoszą 185 x 115 x 213 mm, a waga to 5,2 kg. Zastosowane tu gniazdo wejściowe to IEC-320 C14, długość przewodu zasilania wynosi 1,83 m. Natomiast gniazda wyjściowe do zasilania zapasowego to 3 x IEC 320 C13 oraz 1 x IEC Jumpers.

Zasilacz może pracować w temperaturze od 0 do 40 °C, a być przechowywany nawet od -15 °C do + 45 °C. Poziom hałasu, z jakim użytkownik będzie musiał się zmierzyć wynosi 45 dB. Model ten został wyposażony w automatyczny bezpiecznik, którego nie trzeba wymieniać po przeciążeniach sieci.

Urządzenie sygnalizuje alarmem przeciążenie, jak również sytuację bardzo niskiego poziomu naładowania akumulatora. Bateria posiada regulację napięcia (AVR), która przedłuża jej żywotność. Miernik cały czas monitoruje pracę akumulatora, aby w porę powiadomić użytkownika o niskim zasilaniu. Informacje przekazywane są za pomocą wyświetlacza LCD.

Opinie o zasilaczach ups APC BX500CI mówią, że jest to dobry zasilacz za rozsądne pieniądze i wystarcza do małego biura, lub do użytku domowego. Użytkownicy chwalą zabezpieczenia antyprzepięciowe tego modelu.

 

 

 

UPS EATON 5E850IUSBDIN

 

Ranking zasilaczy ups kontynuujmy modelem UPS EATON 5E850IUSBDIN, o mocy wyjściowej 480 W/ 850 VA. Wymiary tego modelu mają 148 mm szerokość, 188 mm wysokość, 100 cm głębokość, a waga wynosi 5,16 kg.

Producent podaje, że w przypadku braku zasilania, czas przełączania na zasilanie z urządzenia wynosi 5 s. Model ten posiada 2 gniazdka utrzymania zasilania IEC320 C13, oraz jedno SCHUKO i jest wyposażony w układ automatycznej regulacji napięcia AVR.

Wejściowe gniazdo natomiast jest typu IEC-320 C14. W przypadku braku napięcia w sieci UPS EATON 5E850IUSBDIN może utrzymać zasilanie przez 3 minuty przy obciążeniu 100%, albo 9 min w przypadku obciążenia 50%. Przy zasilaniu komputera z baterii, włącza się alarm informujący użytkownika, że są zakłócenia w sieci i potrzebna jest jego interwencja.

Ponadto użytkownik znajdzie tu również jeden port USB, a do zestawu jest dołączony przewód zasilający. Według osób posiadających ten model jest to proste urządzenie, bez zbędnych dodatków, jest funkcjonalne, wytrzymałe i szybko reaguje na zanik zasilania.

 

 

 

APC SMT750I

 

APC SMT750I to zasilacz, który nadaje się do obsługi serwerów, terminali POS, routerów oraz przełączników, koncentratorów i pamięci masowych czy sieci. Dzięki wysokiej sprawności przy niskim i średnim obciążeniu świetnie się również sprowadzają z serwerami wielordzeniowymi i zrytualizowanymi o zmiennym poborze mocy. APC SMT750I to urządzenie o mocy 500 W i wydajności, deklarowanej przez producenta wynoszącej 98%.

Urządzenie posiada 6 gniazd sieciowych typu IEC320 C13 (10A), służących do podłączenia do prądu. Wykorzystana bateria to akumulator niklowo-kadmowy (NiCD). Czas ładowania akumulatora do pełna wynosi 3 godziny. Natomiast czas podtrzymania napięcia, przy obciążeniu 50% wynosi 15,8 min, a przy obciążeniu 100% wartość ta maleje do 4,6 min.

Model posiada automatyczną regulację napięcia AVR. Użytkownik znajdzie tu również porty komunikacji: RS232 (DB9), SmartSlot i USB, a także 16-segmentowy wyświetlacz LED. Wymiary zewnętrze tego zasilacza wynoszą: wysokość 161 mm, głębokość 363 mm, oraz szerokość 138 mm, natomiast waga to 13,18 kg.

Zestaw z zasilaczem zawiera również CD z oprogramowaniem, dokumentację na CD, kabel do sygnalizacji RS-232 do Smart-UPS, oraz kabel USB. Użytkownicy twierdzą, że model ten daje pewność swojej niezawodności, jest wysokiej jakości i trwałości. Wszystkie te cechy sprawiają, że zadowoli wymagających użytkowników.

 

 

APC BK500-RS

 

APC BK500-RS to najlepszy zasilacz ups dla komputerów w domu i małych firmach. APC BK500-RS ochroni Twoje urządzenia przed niebezpiecznymi przepięciami, impulsami elektrycznymi i zanikami zasilania.  Moc wyjściowa urządzenia wynosi 300 W /500 VA.

Wymiary zewnętrzne zamykają się w szerokości 91 mm, głębokości 284 mm, oraz wysokości 165 mm, waga to natomiast 6320 g. Zastosowana bateria w tym modelu to Sealed Lead Acid (VRLA). Może ona utrzymać zasilanie sprzętu przy 50 procentach obciążenia przez 13,9 min, a przy 100% obciążenia podtrzymuje zasilanie przez 2,4 min.

Połączenie wchodzące jest typu IEC-320-C14 inlet, a wychodzące to 4 połączenia typu EC 320 C13. Pozostałe porty pozwalające na elastyczność konfiguracji zastosowane w tym urządzeniu to DB-9 RS-232 oraz USB. Użytkownicy przekazują, że model ten podtrzymuje zasilanie średnio 10 – 15 minut.

Zatem wartości te są wystarczające, aby użytkownik mógł w porę zabezpieczyć dane. Ponadto użytkownicy chwalą również dużą moc urządzenia, a także jego wysoką jakość wykonania.

 

 

 

EATON 9PX5KIBP

 

Ostatni z opisywanych modeli to EATON 9PX5KIBP. Jest to model zapewniający energooszczędną ochronę zasilania dla małych i średnich centrów przetwarzania danych, serwerowni i infrastruktury obiektów. Jest dobrym rozwiązaniem do użycia przez managerów IT, którzy chcą zminimalizować koszty energii uzyskując ochronę zasilania najnowszej generacji. Zasilacz ten ma moc wyjściową 5000VA/4500W.

Listwa zaciskowa posiada 8 gniazd IEC320 C13 i 2 gniazda IEC30 C19.  Model ten podtrzymuje napięcie przy obciążeniu 100% przez 3 minuty. Natomiast, gdy obciążenie zmaleje do 70% czas zasilania rośnie do 10 minut. Ładowanie akumulatora odbywa się metodą z kompresją temperaturową, model ten ma również automatyczny test baterii, oraz ochronę przed głębokim rozładowaniem.

Urządzenie również rozpoznaje automatycznie podłączenie baterii zewnętrznych, które można podłączyć w trakcie pracy. Do dyspozycji użytkownik dostaje 4 styki beznapięciowe (DB9), po 1 bloku miniaturowych zacisków do zdalnego załączania i wyłączania, 1 port do pracy równoległej DB15, oraz 1 gniazdo na kartę komunikacyjną NMS, MBMS, RMS. Poza tym ten energooszczędny zasilacz posiada graficzny wyświetlacz LCD wyświetlający komunikaty w 7 językach.

Charakteryzuje się również pracą równoległą z wykorzystaniem technologii HotSync, a także posiada bypass serwisowy. Waga EATON 9PX5KIBP wynosi 48 kg, a wymiary to wysokość: 440 mm, szerokość: 130 mm, głębokość: 685 mm. A poziom emitowanego hałasu to 45 dB. Według użytkowników, rzeczywiście model ten sprawdza się w średniej wielkości centrum przetwarzania danych. Ma intuicyjną obsługę i jest niezawodny.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...