Wzmacniacze wifi ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.10.17

Jaki wzmacniacz Wi-Fi kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Większość z nas nie umiałoby już funkcjonować bez Wi-Fi. Zagubieni też się czujemy, gdy nagle zerwie się połączenie, czy co gorsze zdarzy się awaria. Łączymy się przecież z Internetem i innymi urządzeniami w sieci za pomocą tabletów, smartfonów, komputerów i telewizorów, i wielu innych urządzeń. Każde z tych urządzeń musi się znajdować w odpowiedniej odległości od routera. Urządzenia mobilne mają to do siebie, że raz lubimy z nich korzystać w jednym miejscu mieszkania, a za chwile w innym, gdzie może być gorszy zasięg do urządzenia emitującego sygnał.

Taka sprawa wpływa na obniżenie szybkości transferu, pogorszenie jakości itp. Na jakość połączenia wpływają też przegrody architektoniczne, jak grube ściany, a także nagromadzenie się w jednej lokalizacji wielu sieci. W takim wypadku należy pomyśleć o zakupie wzmacniacza Wi-Fi. I to, jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać jest tematem naszego poradnika.

Kilka słów o wzmacniaczu

Jest to urządzenie, które wykorzystujemy do zwiększenia zasięgu sieci Wi-Fi. Stosując to urządzenie możesz uzyskać sygnał w pomieszczeniach, które do tej pory były poza jego zasięgiem, a w tych, w których odbierałeś sygnał, zostanie on wzmocniony. Aby wzmacniać sygnał urządzenia te są wyposażone w anteny (nawet 4 i więcej anten) przechwytujące istniejące połączenie, odnawiające sygnał i podające go dalej. Warto, więc sprawdzić, ile anten ma upatrzony wzmacniacz, bo gdy w urządzeniu znajdziemy ich na przykład cztery, znaczy to, że mamy do czynienia z urządzeniem dobrej klasy.

 

Jaki jest najlepszy wzmacniacz Wi-Fi

Najważniejszym parametrem przy kupowaniu wzmacniacza Wi-Fi jest szybkość transmisji danych. Im szybkość jest większa, tym sygnał mocniejszy. Na rynku dostaniemy wzmacniacze o szybkości od około 150 do około 650 MBit/s. Modele te różnią się też przeznaczeniem. Gdy potrzebujesz wzmocnić sygnał odbierany w jednym pomieszczeniu przy jednym lub dwóch odbiornikach, możesz zdecydować się na urządzenie niższej klasy.

Natomiast, jeśli chodzi o wzmocnienie całej sieci komputerowej, gdzie jest wiele urządzeń pracujących równocześnie w wielu pomieszczeniach postaw na modele wyższej klasy o największej prędkości. Dzięki temu polepszysz parametry sieci i poprawisz przepustowość. Pozwoli Ci to na pobieranie dużych plików, korzystania z serwisów VOD i transferowanie danych w sieci lokalnej. Lepsze modele należy też wybrać w przypadku używania komputera do gier, a także do oglądania filmów w jakości HD.

 

Przenoszenie danych 2.4 GHz i 5 GHz.

Wzmacniacz Wi-Fi może działać w paśmie radiowym 2,4 GHz, albo wykorzystując częstotliwość 5 GHz. Coraz częściej jednak mamy urządzenia, które mogą pracować w obu częstotliwościach. Zwykle, jeśli jest taka możliwość dobrze jest wybrać częstotliwość 5 GHz, gdyż pasmo radiowe 2,4 GHz jest bardziej wrażliwe na zakłócenia. Jednak, aby wykorzystać tę częstotliwość, to nie tylko wzmacniacz musi w niej działać, ale także wszystkie odbiorniki, które mają korzystać z dobrodziejstw wzmacniacza.

Jeśli dodatkowo nasz wzmacniacz będzie posiadał port Ethernet, to przyda się on nie tylko do potrzeby korzystania z sieci kablowej, ale też będzie nim można wzmocnić zasięg odbierany przez konsole do gier, drukarkę czy nagrywarkę wideo. Port Ethernet umożliwia przewodowe podłączenie do sieci LAN.

 

Podłączenie

Gdy już ustalimy częstotliwość pracy wzmacniacza i urządzeń, które będą z nim połączone wybierając pomiędzy 2.4 GHz i 5 GHz, kolejną sprawą będzie ustalenie wspólnych standardów zabezpieczeń. Obecnie obowiązuje szyfrowanie WPA2 i wszystkie urządzenia są z nim zgodne. Ale ważniejsze jest WPS, który pozwala na automatyczne łączenie urządzeń za pomocą przycisku na obudowie. Dzięki temu wzmacniacz automatycznie się połączy i przejmie ustawienia routera i po kilku minutach wzmacniacz, bez dalszej ingerencji użytkownika, będzie działał.

Obecnie również są dostępne modele, które całkowicie ograniczają działanie użytkownika w zakresie instalacji oprogramowania i ustawieniami repeatera. Tego typu urządzenie włącza się po prostu do gniazdka i urządzenie samo nawiąże kontakt z dostępnymi mu routerami. Jednak trzeba pamiętać, że nie będą to wzmacniacze o wysokich parametrach. Producenci rozwiązali to w ten sposób, że w każdym miejscu gdzie sygnał jest zbyt słaby zalecają włączyć do gniazdka taki wzmacniacz.

 

Wzmacniacze Wi-Fi w dobrych cenach

Najtańsze modele wzmacniacze Wi-Fi można już kupić za cenę od 30 do 60 złotych. Są to modele z prędkością 300 Mbps, oparte na częstotliwości 2.4 GHz i posiadające 1 port LAN. Urządzenia pracujące w obu częstotliwościach 2.4/5 Ghz (DualBand), to modele, które zaczynają się od około 150 złotych. W takim modelu uzyskamy już prędkość 750 Mbps. Zwykle są to już urządzenia kompatybilne z systemem Android oraz QRS dla iPhone’a, iPada, iPod Touch. Gdy myślimy o prędkości 1200 – 1300 Mbps, to czeka nas wydatek 250-350 złotych w zależności od modelu.

Natomiast bardziej zaawansowane modele, zawierające 5 portów LAN, porty USB, automatyczną konfigurację i wiele innych udogodnień, mogą kosztować 500, 700, lub nawet i 1000 złotych. Natomiast w pełni profesjonalne urządzenia z prędkością transmisji danych 2200 Mbps to koszt nawet 2000 złotych.

 

 

Najlepsze wzmacniacze wifi w 2017 roku

 

Jeśli w swoim domu masz wybrane rejony, w których możesz korzystać z bezprzewodowego Internetu oznacza to, że zasięg Twojej sieci pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście istnieją urządzenia, które mogą pomóc Ci ten problem rozwiązać w łatwy sposób. Oczywiście są to wzmacniacze Wi-Fi. Takie sprzęty pozwolą cieszyć się szybkim przesyłem w każdym kącie w domu, czy pracy. Dodatkowo, dzięki zainstalowanym zabezpieczeniom nie spowodują, że nasza sieć Wi-Fi będzie słabiej chroniona. Jeśli cierpisz na słaby sygnał sieci bezprzewodowej to koniecznie przeczytaj nasze zestawienie najlepszych wzmacniaczy Wi-Fi na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

TP-Link RE200

 

Nasza pierwsza propozycja to TP-LINK RE200. Ten dwuzakresowy wzmacniacz Wi-Fi obsługuje standardy sieciowe:  IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11n oraz IEEE 802.11ac. Jak podaje producent, urządzenie będzie współpracować ze wszystkimi routerami Wi-Fi skutecznie zwiększając zasięg naszej sieci bezprzewodowej. Opisywany model ma wbudowane 3 anteny 20 dBi.

Takie parametry umożliwiają korzystanie ze stabilnego połączenia bezprzewodowego do prędkości 750 Mb/s każdego rodzaju urządzeniom, np. smartfonom, laptopom czy tabletom. Ponieważ mamy możliwość połączenia wzmacniacza kablem Ethernet zyskuje on na funkcjonalności.

W takim przypadku użytkownik może wykorzystać sprzęt jako kartę sieciową. Dodatkowo TP-LINK RE200 został wyposażony w szereg zabezpieczeń, takich jak WEP, WPA Enterprise, WPA-2 Personal i WPA2-PSK. Urządzenie jest kompaktowe i jego wymiary wynoszą: wysokość 75,2 mm, szerokość 110 mm oraz głębokość 65,8 mm.

Osoby, które zakupiły ten produkt często określają go jako najlepszy wzmacniacz Wi-Fi. W swoich opiniach przekazują, że jest on bardzo łatwy w konfiguracji, funkcjonalny i oferuje dobry zasięg. Jako dodatkową zaletę wskazują ładny wygląd urządzenia.

 

 

 

 

D-link DAP-1520

 

D-link DAP-1520 to wzmacniacz Wi-Fi, który oferuje kompatybilność ze standardami sieciowymi: IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11h oraz IEEE 802.11ac. Sprzęt został wyposażony w wewnętrzną antenę. Taka konstrukcja urządzenia pozwala na bezproblemową, bezprzewodową transmisję danych do prędkości wynoszącej 750 Mb/s.

Dodatkowo producent wskazuje, że model ten został wyposażony we wsparcie aplikacji QRS dla urządzeń iOS takich jak iPhone, iPad czy iPod Touch. Urządzenie posiada również wsparcie dla urządzeń z systemem Android i Web UI. Nie musimy się także obawiać o bezpieczeństwo naszej sieci.

W tym wzmacniaczu Wi-Fi znajdziemy szereg zabezpieczeń, które ochronią nas przed niechcianymi użytkownikami. Są to WPA, WPA2 oraz WPS i 64/128-bit WEP. Wymiary tego modelu wyglądają następująco: wysokość 92 mm, szerokość 58 mm i głębokość 34,2 mm.

Natomiast waga tego wzmacniacza Wi-Fi wynosi 104 g. Osoby, które zakupiły ten produkt wskazują, że łatwo się on konfiguruje. Jako zalety tego modelu podają również wysoką jakość wykonania i ładny wygląd oraz małe rozmiary.

 

 

 

 

Tp-Link TL-WA854RE

 

Ranking wzmacniaczy Wi-Fi kontynuujemy produktem TP-Link TL-WA854RE. To urządzenie jest kompatybilne ze standardami sieciowymi IEEE 802.11b, IEEE 802.11g oraz IEEE 802.11n.

Umożliwia ono bezprzewodową transmisję danych do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Jak podaje producent, instalacja urządzenia jest bardzo prosta, a wbudowane diody pokazujące siłę sygnału mają dodatkowo wspomóc proces instalacji. Dzięki nim użytkownik będzie w stanie w łatwy sposób oszacować najlepszą lokalizację urządzenia w naszym domu, lub biurze.

Producent również wyposażył wzmacniacz w szereg zabezpieczeń, które pozwolą nam bez obaw korzystać z Internetu. Są nimi 64/128/152 bitowe WEP, WPA-PSK i WPA2-PSK. Wymiary tego wzmacniacza Wi-Fi to 110,0 mm × 65,8 mm × 75,2 mm. Opisywany model został wyposażony w przycisk Range Extender, który pozwala na rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej.

Można go również wykorzystać do szybkiego nawiązywania połączenia z Wi-Fi przez inne sprzęty bezprzewodowe. Użytkownicy podają, że jest to dobry wzmacniacz Wi-Fi, który dobrze spełnia swoją funkcję. Dodatkowo w swoich opiniach jako zaletę przedstawiają ładny wygląd urządzenia.

 

 

 

 

Edimax EW-7438RPN

 

Nasza kolejna propozycja to Edimax EW-7438RPN. Ten model charakteryzuje się standardami sieci bezprzewodowej IEEE 802.11g, IEEE 802.11b i IEEE 802.11n. Ma on także wbudowane dwie anteny wewnętrzne. Taka konstrukcja pozwala na bezproblemowy przesył danych do prędkości 300 Mb/s. Producent wbudował w tym wzmacniaczu szereg zabezpieczeń, które skutecznie ochronią użytkowników sieci.

Wśród zastosowanych zabezpieczeń znajdziemy WEP, WPA-PSK oraz WPA2-PSK. Dodatkowo opisywany model może pracować w 3 trybach pracy. Są to tryb expander Wi-Fi, mostu bezprzewodowego (Wi-Fi bridge) oraz jako punkt dostępu. Producent przekazuje, że sprzęt jest bardzo łatwy w instalacji.

Dodatkowo tę instalację powinna ułatwić dioda LED wskazująca siłę sygnału sieci bezprzewodowej, która wskaże nam najlepsze miejsce do ustawienia sprzętu. Ten wzmacniacz Wi-Fi ma bardzo kompaktową budowę, jego wymiary wynoszą: wysokość 76 mm, szerokość 47 mm i głębokość 41 mm. Natomiast jego waga to 90 g.

Opinie o wzmacniaczach Wi-Fi Edimax EW-7438RPN przedstawiają to urządzenie, jako kompaktowy produkt o nieskomplikowanej konfiguracji. Użytkownicy w swoich komentarzach wskakują również na ładny wygląd sprzętu.

 

 

 

 

Asus RP-N12 

 

Ostatni z produktów, które chcieliśmy Państwu przedstawić to dobry i tani wzmacniacz Wi-Fi Asus RP-N12. Model ten możemy zakupić już za niecałe 100 zł. Urządzenie to obsługuje standardy sieciowe IEEE 802.11g, IEEE 802.11b oraz IEEE 802.11n. Zostało ono także wyposażone w dwie anteny zewnętrzne.

Ten wzmacniacz Wi-Fi może pracować w trzech trybach: jako wzmacniacz sygnału, jako bezprzewodowy punkt dostępowy (w tym przypadku mamy możliwość stworzyć własny hotspot Wi-Fi), lub jako mostek do mediów. W tym ostatnim przypadku urządzenie podłączamy do dowolnego urządzenia poprzez wtyczkę Ethernet zapewniając mu tym samym dostęp do sieci Wi-Fi. Producent wyposażył ten model w szereg zabezpieczeń.

Są to: WPA-PSK, WPA2-PSK i WPS oraz 64/128-bit WEP. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a jego instalację ułatwia specjalna dioda, która wskaże najbardziej korzystne miejsce do jego montażu. Wymiary wzmacniacza Wi-Fi wynoszą: wysokość 34 mm, szerokość 55 mm i głębokość 81 mm.

Jego waga wynosi 110 g. Użytkownicy przekazują, że ten wzmacniacz Wi-Fi bardzo dobrze funkcjonuje i spełnia swoje zadanie. Dodatkowo ładnie się prezentuje.

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...