Wzmacniacze wifi ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli masz w domu problem z Wi-Fi, router stoi w Twoim biurze, a w kuchni nie masz zasięgu, dobry wzmacniacz Wi-Fi będzie niezastąpiony. Taki produkt chcemy Ci też zaprezentować. Wybierając modele do naszego rankingu uwzględniliśmy cechy produktów, ich osiągi, ale także oceny konsumentów, którzy użytkują wzmacniacz i są w stanie podać nie tylko jego zalety, ale też wady. Wśród najlepszych propozycji znalazł się model TP-LINK RE200. Jest to niezawodny, dwuzakresowy wzmacniacz Wi-Fi z 3 antenami 20dBi. Umożliwia nam korzystanie z połączenia bezprzewodowego do prędkości 750 Mb/s. Urządzenie jest funkcjonalne, łatwe w obsłudze, a do tego wysoce bezawaryjne i kompaktowe. Dzięki temu nie będzie zajmować wiele miejsca w naszym domu. Jeśli ten model jest niedostępny lub nie przypadł Ci do gustu, równie dobry jest produkt Netgear EX2700. Ma podobne właściwości, jak nasza poprzednia propozycja. Aby poznać więcej szczegółów dotyczących tego i innych wzmacniaczy, zapraszamy Cię do dalszej części artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wzmacniacz Wi-Fi kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Większość z nas nie umiałoby już funkcjonować bez Wi-Fi. Zagubieni też się czujemy, gdy nagle zerwie się połączenie, czy co gorsze zdarzy się awaria. Łączymy się przecież z Internetem i innymi urządzeniami w sieci za pomocą tabletów, smartfonów, komputerów i telewizorów, i wielu innych urządzeń. Każde z tych urządzeń musi się znajdować w odpowiedniej odległości od routera. Urządzenia mobilne mają to do siebie, że raz lubimy z nich korzystać w jednym miejscu mieszkania, a za chwile w innym, gdzie może być gorszy zasięg do urządzenia emitującego sygnał.

Taka sprawa wpływa na obniżenie szybkości transferu, pogorszenie jakości itp. Na jakość połączenia wpływają też przegrody architektoniczne, jak grube ściany, a także nagromadzenie się w jednej lokalizacji wielu sieci. W takim wypadku należy pomyśleć o zakupie wzmacniacza Wi-Fi. I to, jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać jest tematem naszego poradnika.

Kilka słów o wzmacniaczu

Jest to urządzenie, które wykorzystujemy do zwiększenia zasięgu sieci Wi-Fi. Stosując to urządzenie możesz uzyskać sygnał w pomieszczeniach, które do tej pory były poza jego zasięgiem, a w tych, w których odbierałeś sygnał, zostanie on wzmocniony. Aby wzmacniać sygnał urządzenia te są wyposażone w anteny (nawet 4 i więcej anten) przechwytujące istniejące połączenie, odnawiające sygnał i podające go dalej. Warto, więc sprawdzić, ile anten ma upatrzony wzmacniacz, bo gdy w urządzeniu znajdziemy ich na przykład cztery, znaczy to, że mamy do czynienia z urządzeniem dobrej klasy.

 

Jaki jest najlepszy wzmacniacz Wi-Fi

Najważniejszym parametrem przy kupowaniu wzmacniacza Wi-Fi jest szybkość transmisji danych. Im szybkość jest większa, tym sygnał mocniejszy. Na rynku dostaniemy wzmacniacze o szybkości od około 150 do około 650 MBit/s. Modele te różnią się też przeznaczeniem. Gdy potrzebujesz wzmocnić sygnał odbierany w jednym pomieszczeniu przy jednym lub dwóch odbiornikach, możesz zdecydować się na urządzenie niższej klasy.

Natomiast, jeśli chodzi o wzmocnienie całej sieci komputerowej, gdzie jest wiele urządzeń pracujących równocześnie w wielu pomieszczeniach postaw na modele wyższej klasy o największej prędkości. Dzięki temu polepszysz parametry sieci i poprawisz przepustowość. Pozwoli Ci to na pobieranie dużych plików, korzystania z serwisów VOD i transferowanie danych w sieci lokalnej. Lepsze modele należy też wybrać w przypadku używania komputera do gier, a także do oglądania filmów w jakości HD.

 

Przenoszenie danych 2.4 GHz i 5 GHz.

Wzmacniacz Wi-Fi może działać w paśmie radiowym 2,4 GHz, albo wykorzystując częstotliwość 5 GHz. Coraz częściej jednak mamy urządzenia, które mogą pracować w obu częstotliwościach. Zwykle, jeśli jest taka możliwość dobrze jest wybrać częstotliwość 5 GHz, gdyż pasmo radiowe 2,4 GHz jest bardziej wrażliwe na zakłócenia. Jednak, aby wykorzystać tę częstotliwość, to nie tylko wzmacniacz musi w niej działać, ale także wszystkie odbiorniki, które mają korzystać z dobrodziejstw wzmacniacza.

Jeśli dodatkowo nasz wzmacniacz będzie posiadał port Ethernet, to przyda się on nie tylko do potrzeby korzystania z sieci kablowej, ale też będzie nim można wzmocnić zasięg odbierany przez konsole do gier, drukarkę czy nagrywarkę wideo. Port Ethernet umożliwia przewodowe podłączenie do sieci LAN.

 

Podłączenie

Gdy już ustalimy częstotliwość pracy wzmacniacza i urządzeń, które będą z nim połączone wybierając pomiędzy 2.4 GHz i 5 GHz, kolejną sprawą będzie ustalenie wspólnych standardów zabezpieczeń. Obecnie obowiązuje szyfrowanie WPA2 i wszystkie urządzenia są z nim zgodne. Ale ważniejsze jest WPS, który pozwala na automatyczne łączenie urządzeń za pomocą przycisku na obudowie. Dzięki temu wzmacniacz automatycznie się połączy i przejmie ustawienia routera i po kilku minutach wzmacniacz, bez dalszej ingerencji użytkownika, będzie działał.

Obecnie również są dostępne modele, które całkowicie ograniczają działanie użytkownika w zakresie instalacji oprogramowania i ustawieniami repeatera. Tego typu urządzenie włącza się po prostu do gniazdka i urządzenie samo nawiąże kontakt z dostępnymi mu routerami. Jednak trzeba pamiętać, że nie będą to wzmacniacze o wysokich parametrach. Producenci rozwiązali to w ten sposób, że w każdym miejscu gdzie sygnał jest zbyt słaby zalecają włączyć do gniazdka taki wzmacniacz.

 

Wzmacniacze Wi-Fi w dobrych cenach

Najtańsze modele wzmacniacze Wi-Fi można już kupić za cenę od 30 do 60 złotych. Są to modele z prędkością 300 Mbps, oparte na częstotliwości 2.4 GHz i posiadające 1 port LAN. Urządzenia pracujące w obu częstotliwościach 2.4/5 Ghz (DualBand), to modele, które zaczynają się od około 150 złotych. W takim modelu uzyskamy już prędkość 750 Mbps. Zwykle są to już urządzenia kompatybilne z systemem Android oraz QRS dla iPhone’a, iPada, iPod Touch. Gdy myślimy o prędkości 1200 – 1300 Mbps, to czeka nas wydatek 250-350 złotych w zależności od modelu.

Natomiast bardziej zaawansowane modele, zawierające 5 portów LAN, porty USB, automatyczną konfigurację i wiele innych udogodnień, mogą kosztować 500, 700, lub nawet i 1000 złotych. Natomiast w pełni profesjonalne urządzenia z prędkością transmisji danych 2200 Mbps to koszt nawet 2000 złotych.

 

 

Najlepsze wzmacniacze wifi w 2021 roku

 

Jeśli w swoim domu masz wybrane rejony, w których możesz korzystać z bezprzewodowego Internetu oznacza to, że zasięg Twojej sieci pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście istnieją urządzenia, które mogą pomóc Ci ten problem rozwiązać w łatwy sposób. Oczywiście są to wzmacniacze Wi-Fi. Takie sprzęty pozwolą cieszyć się szybkim przesyłem w każdym kącie w domu, czy pracy. Dodatkowo, dzięki zainstalowanym zabezpieczeniom nie spowodują, że nasza sieć Wi-Fi będzie słabiej chroniona. Jeśli cierpisz na słaby sygnał sieci bezprzewodowej to koniecznie przeczytaj nasze zestawienie najlepszych wzmacniaczy Wi-Fi na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

TP-Link RE200

 

Nasza pierwsza propozycja to TP-LINK RE200. Ten dwuzakresowy wzmacniacz Wi-Fi obsługuje standardy sieciowe:  IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11n oraz IEEE 802.11ac. Jak podaje producent, urządzenie będzie współpracować ze wszystkimi routerami Wi-Fi skutecznie zwiększając zasięg naszej sieci bezprzewodowej. Opisywany model ma wbudowane 3 anteny 20 dBi.

Takie parametry umożliwiają korzystanie ze stabilnego połączenia bezprzewodowego do prędkości 750 Mb/s każdego rodzaju urządzeniom, np. smartfonom, laptopom czy tabletom. Ponieważ mamy możliwość połączenia wzmacniacza kablem Ethernet zyskuje on na funkcjonalności.

W takim przypadku użytkownik może wykorzystać sprzęt jako kartę sieciową. Dodatkowo TP-LINK RE200 został wyposażony w szereg zabezpieczeń, takich jak WEP, WPA Enterprise, WPA-2 Personal i WPA2-PSK. Urządzenie jest kompaktowe i jego wymiary wynoszą: wysokość 75,2 mm, szerokość 110 mm oraz głębokość 65,8 mm.

Osoby, które zakupiły ten produkt często określają go jako najlepszy wzmacniacz Wi-Fi. W swoich opiniach przekazują, że jest on bardzo łatwy w konfiguracji, funkcjonalny i oferuje dobry zasięg. Jako dodatkową zaletę wskazują ładny wygląd urządzenia.

TP-LINK RE200 to dwuzakresowy wzmacniacz Wi-Fi obsługujący: IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11n oraz IEEE 802.11ac. Model ten ma wbudowane 3 anteny 20dBi i jest odpowiedni do podłączenia bezprzewodowego Internetu o prędkości 750 Mb/s.

Zalety
Zasięg:

Model ten ma 3 anteny, które potęgują jego zasięg. Bez problemu jest w stanie zapewnić stabilne łącze do prędkości 750 Mb/s.

Wejście Ethernet:

Każdy lubi urządzenia funkcjonalne i taki też jest ten wariant. Ponieważ posiada wejście Ethernet, możemy podłączyć wzmacniacz do routera również przy użyciu przewodu z tego typu wejściem.

Zabezpieczenia:

Produkt ma wiele zabezpieczeń, w tym WPA Enterprise, WEP, WPA-2 Personal i WPA2-PSK. W ten sposób możesz mieć pewność, że nikt nie uzyska dostępu do Twojego Internetu, a tym samym sieć będzie bezpieczna.

Kompaktowość:

Jak zauważają konsumenci, jest to bardzo kompaktowe urządzenie. Jego wymiary to: wysokość - 75,2 mm, szerokość - 110 mm oraz głębokość - 65,8 mm. Poza tym produkt ma atrakcyjny design.

Obsługa:

Wiele osób podkreśla, że konfiguracja tego modelu, a także jego obsługa to niezwykle proste zadania. Poradzą sobie z nim nawet osoby, które nie mają zwykle styczności z nową technologią.

Wady

 

 

 

 

Netgear EX2700

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się Netgear EX2700. Jest to nowoczesny i bardzo efektywny wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Urządzenie polecane jest w biurach i domach jednorodzinnych, gdyż zwielokrotnia zasięg sygnału (do 5 m w linii prostej).

Po podłączeniu sprzętu do gniazda sieciowego zasięg sieci zwiększa się, a do tego szybkość łącza staje się stabilna. Maksymalna prędkość Wi-Fi to 300 mb/s (po podłączeniu kilku urządzeń mobilnych prędkość może się zmniejszyć). Wzmacniacz ma wbudowane 2 anteny zewnętrzne służące do zwiększenia siły sygnału – nadawany sygnał dociera nawet do komputerów zlokalizowanych na drugim końcu domu. Dzięki niewielkim wymiarom produkt nie zajmuje cennego miejsca. Co więcej, prosty wygląd sprawia, że urządzenie nie przyciąga uwagi. Za sprawą portu Fast Ethernet możesz bezpośrednio podłączyć do wzmacniacza sprzęty przewodowe, jak konsole do gier czy inteligentne telewizory.

Internauci są bardzo zadowoleni z zakupu prezentowanego modelu. W wielu opiniach kupujący pochwalili wygląd urządzenia, a także zasięg jego pracy. Po podłączeniu produkt bardzo dobrze eliminuje martwe strefy zasięgu Wi-Fi.

Netgear EX2700 to nowoczesny wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Produkt można podłączyć bezpośrednio do gniazdka sieciowego. Szybkość łącza to 300 mb/s.

Zalety
Port Fast Ethernet:

Wzmacniacz ma port, do którego możesz bezpośrednio podłączyć konsole do gier, telewizor czy odtwarzacz Blu-Ray. Zapewnia to większą siłę sygnału i brak utraty megabajtów.

Stabilność sygnału:

Dzięki innowacyjnej technologii urządzenie gwarantuje stabilny sygnał, a prędkość utrzymuje się na poziomie około 300 mb/s. Liczne zabezpieczenia sprawiają, że gdy z sieci korzysta więcej osób szybkość łącza nie spada poniżej 100 mb/s, co pozwala na komfortowe korzystanie z Internetu.

Anteny:

Sprzęt ma 2 zewnętrzne anteny, które zwielokrotniają zasięg sygnału. Dlatego urządzenie polecane jest na dużych powierzchniach. Internauci zauważyli, że model sprawdza się również na sporych działkach, w których między routerem a komputerem znajdują się grube ściany.

Wygląd:

Wzmacniacz cechuje się eleganckim designem oraz niewielkimi wymiarami. Dzięki temu model nie zwraca na siebie uwagi i dobrze prezentuje się w pokoju.

Wady
Utrata ustawień:

Niektórzy użytkownicy wskazują, że po każdym wyłączeniu sprzętu (np. na skutek awarii prądu) konieczne jest ponowne wprowadzenie wszystkie ustawienia. Są to jednak nieliczne opinie.

 

 

 

 

Edimax EW-7438RPN

 

Nasza kolejna propozycja to Edimax EW-7438RPN. Ten model charakteryzuje się standardami sieci bezprzewodowej IEEE 802.11g, IEEE 802.11b i IEEE 802.11n. Ma on także wbudowane dwie anteny wewnętrzne. Taka konstrukcja pozwala na bezproblemowy przesył danych do prędkości 300 Mb/s. Producent wbudował w tym wzmacniaczu szereg zabezpieczeń, które skutecznie ochronią użytkowników sieci.

Wśród zastosowanych zabezpieczeń znajdziemy WEP, WPA-PSK oraz WPA2-PSK. Dodatkowo opisywany model może pracować w 3 trybach pracy. Są to tryb expander Wi-Fi, mostu bezprzewodowego (Wi-Fi bridge) oraz jako punkt dostępu. Producent przekazuje, że sprzęt jest bardzo łatwy w instalacji.

Dodatkowo tę instalację powinna ułatwić dioda LED wskazująca siłę sygnału sieci bezprzewodowej, która wskaże nam najlepsze miejsce do ustawienia sprzętu. Ten wzmacniacz Wi-Fi ma bardzo kompaktową budowę, jego wymiary wynoszą: wysokość 76 mm, szerokość 47 mm i głębokość 41 mm. Natomiast jego waga to 90 g.

Opinie o wzmacniaczach Wi-Fi Edimax EW-7438RPN przedstawiają to urządzenie, jako kompaktowy produkt o nieskomplikowanej konfiguracji. Użytkownicy w swoich komentarzach wskakują również na ładny wygląd sprzętu.

Edimax EW-7438RP spełnia standardy sieci bezprzewodowych IEEE 802.11g, IEEE 802.11b i IEEE 802.11n. Model ten ma dwie anteny i zapewnia przesył danych do prędkości 300 mb/s.

Zalety
Tryby pracy:

Urządzenie może pracować na jednym z 3 trybów pracy: expander Wi-Fi, most bezprzewodowy oraz punkt dostępu. W efekcie jest to jedna z najbardziej funkcjonalnych propozycji dostępnych na rynku.

Wskaźnik LED:

Model ten posiada diodę LED, która pokazuje nam, jak silny jest sygnał sieci Wi-Fi. W ten sposób łatwiej wyregulujemy pracę urządzenia.

Kompaktowa budowa:

Jest to niewielki sprzęt, który nie rzuca się w oczy. Będzie odpowiednim wyborem do każdego domu oraz biura.

Wady
Rozłączanie:

Jak zauważają konsumenci, którzy zdecydowali się na ten sprzęt, bardzo często dochodzi do jego rozłączenia.

Szybkość:

Często problemem jest szybkość przesyłu danych.

 

 

 

 

D-link DAP-1520

 

D-link DAP-1520 to wzmacniacz Wi-Fi, który oferuje kompatybilność ze standardami sieciowymi: IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11h oraz IEEE 802.11ac. Sprzęt został wyposażony w wewnętrzną antenę. Taka konstrukcja urządzenia pozwala na bezproblemową, bezprzewodową transmisję danych do prędkości wynoszącej 750 Mb/s.

Dodatkowo producent wskazuje, że model ten został wyposażony we wsparcie aplikacji QRS dla urządzeń iOS takich jak iPhone, iPad czy iPod Touch. Urządzenie posiada również wsparcie dla urządzeń z systemem Android i Web UI. Nie musimy się także obawiać o bezpieczeństwo naszej sieci.

W tym wzmacniaczu Wi-Fi znajdziemy szereg zabezpieczeń, które ochronią nas przed niechcianymi użytkownikami. Są to WPA, WPA2 oraz WPS i 64/128-bit WEP. Wymiary tego modelu wyglądają następująco: wysokość 92 mm, szerokość 58 mm i głębokość 34,2 mm.

Natomiast waga tego wzmacniacza Wi-Fi wynosi 104 g. Osoby, które zakupiły ten produkt wskazują, że łatwo się on konfiguruje. Jako zalety tego modelu podają również wysoką jakość wykonania i ładny wygląd oraz małe rozmiary.

D-link DAP-1520 to produkt kompatybilny ze standardami sieciowymi: IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac oraz IEEE 802.11h. Model ten zapewnia bezprzewodową transmisję danych do prędkości 750 mb/s.

Zalety
Wewnętrzna antena:

Model ten posiada wewnętrzną, mocną antenę zapewniającą bezproblemową transmisję danych. Jak zauważają konsumenci w przypadku tego wzmacniacza rzadko dochodzi do przerw w dostępie do Internetu.

Wsparcie dla różnych urządzeń:

Model ten ma wsparcie aplikacji QRS dla sprzętów z systemem iOS, a także wsparcie dla urządzeń Web UI i wszystkich posiadających Androida.

Zabezpieczenia:

Jeśli masz problem z niechcianymi użytkownikami Twojego bezprzewodowego Internetu, na pewno zainteresuje Cię fakt, że model ten posiada różne zabezpieczenia.

Konfiguracja:

Ustawienie pracy urządzenia jest niezwykle proste, nawet dla osób, które nie korzystają z najnowszych technologii.

Wygląd:

Wiele klientów zauważa, że wzmacniacz świetnie się prezentuje. Jest niewielki i bardzo stylowy. To ważne, bo w domu otaczamy się sporą ilością elektroniki i istotne jest to, żeby kolejny, dodatkowy element, nie zwracał na siebie uwagi.

Wady

 

 

 

 

Asus RP-N12 

 

Ostatni z produktów, które chcieliśmy Państwu przedstawić to dobry i tani wzmacniacz Wi-Fi Asus RP-N12. Model ten możemy zakupić już za niecałe 100 zł. Urządzenie to obsługuje standardy sieciowe IEEE 802.11g, IEEE 802.11b oraz IEEE 802.11n. Zostało ono także wyposażone w dwie anteny zewnętrzne.

Ten wzmacniacz Wi-Fi może pracować w trzech trybach: jako wzmacniacz sygnału, jako bezprzewodowy punkt dostępowy (w tym przypadku mamy możliwość stworzyć własny hotspot Wi-Fi), lub jako mostek do mediów. W tym ostatnim przypadku urządzenie podłączamy do dowolnego urządzenia poprzez wtyczkę Ethernet zapewniając mu tym samym dostęp do sieci Wi-Fi. Producent wyposażył ten model w szereg zabezpieczeń.

Są to: WPA-PSK, WPA2-PSK i WPS oraz 64/128-bit WEP. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a jego instalację ułatwia specjalna dioda, która wskaże najbardziej korzystne miejsce do jego montażu. Wymiary wzmacniacza Wi-Fi wynoszą: wysokość 34 mm, szerokość 55 mm i głębokość 81 mm.

Jego waga wynosi 110 g. Użytkownicy przekazują, że ten wzmacniacz Wi-Fi bardzo dobrze funkcjonuje i spełnia swoje zadanie. Dodatkowo ładnie się prezentuje.

Dobry wzmacniacz Wi-Fi do 100 zł to model Asus RP-N12 obsługujący standardy sieciowe IEEE 802.11g, IEEE 802.11b oraz IEEE 802.11n. Jest bardzo kompaktowy, a przy tym łatwy w obsłudze.

Zalety
Tryby pracy:

Urządzenie to może pracować jako wzmacniacz sygnału, bezprzewodowy punkt dostępowy lub mostek Wi-Fi. Dzięki temu stanowi jedną z najbardziej funkcjonalnych propozycji na rynku.

Cena:

Wiele osób bardzo pozytywnie ocenia stosunek ceny do jakości produktu.

Wady
Wielkość:

Jest to jeden z większych wzmacniaczy sieci Wi-Fi. Do tego ma niezbyt atrakcyjny design.

Słaby przesył:

Niejednokrotnie wzmacniacz nie radzi sobie z przesyłem danych.

 

 

 

 

Jak podłączyć wzmacniacz Wi-Fi?

 

W przypadku zbyt słabego sygnału sieci bezprzewodowej konieczna jest instalacja specjalnego wzmacniacza. To niewielki sprzęt, za sprawą którego możemy swobodnie korzystać z Internetu w każdym pomieszczeniu w domu. Chciałbyś dowiedzieć się, jaki wzmacniacz Wi-Fi jest polecany przez konsumentów? Nie wiesz, jak podłączyć takie urządzenie? W takim razie zapoznaj się z umieszczonymi poniżej informacjami.

 

 

Ustawienie wzmacniacza Wi-Fi

Jeżeli chcemy zamontować wzmacniacz sieci bezprzewodowej, musimy ustawić go w tym samym pomieszczeniu, w którym znajduje się router. Po podłączeniu urządzenia do gniazdka należy odczekać ok. 60 sekund i sprawdzić, czy wskaźnik LED stanu sieci świeci się na zielono. Jeżeli lampka nie zaświeciła się, powinniśmy odłączyć wzmacniacz i włożyć wtyczkę do gniazdka jeszcze raz. Warto pamiętać, że sprzęt musi być ustawiony w tym samym pokoju co router tylko na czas konfiguracji. Później możemy przenieść go w inne miejsce.

 

Podłączenie przez WPS

Wzmacniacz Wi-Fi możemy podłączyć na kilka sposobów. Pierwsza metoda to wykorzystanie WPS (Wi-Fi Protected Setup), czyli chronionej konfiguracji sieci. W tym przypadku nie musimy wpisywać m.in. nazwy sieci, co jest dużym ułatwieniem. Pamiętajmy jednak, że WPS nie obsługuje sieciowych zabezpieczeń WEP.

Aby połączyć się przez chronioną konfigurację sieci, trzeba wcisnąć przycisk WPS na wzmacniaczu, a następnie na routerze. Zapalenie się zielonych lampek to znak, że połączenie zostało nawiązane. Później musimy wyszukać nową nazwę sieci wzmacniacza i podłączyć do niej wszystkie urządzenia korzystające z Wi-Fi (w razie konieczności podajemy to samo hasło, jakie ustaliliśmy przy zakładaniu sieci). W tym momencie możemy odłączyć wzmacniacz z gniazdka i przenieść go tam, gdzie sygnał Wi-Fi jest słaby. Wybrane przez nas miejsce musi znaleźć się jednak w zasięgu routera.

 

Podłączenie przez przeglądarkę internetową

Wzmacniacz Wi-Fi możemy również podłączyć do sieci z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. Specjalny przewodnik instalacji krok po kroku przeprowadzi nas przez proces konfiguracji, zajmie to nam od kilku do kilkunastu minut. Na komputerze musimy wyszukać menedżera sieci Wi-Fi i wyszukać sieć bezprzewodową wzmacniacza. Po uruchomieniu przeglądarki i wprowadzeniu określonej w instrukcji strony internetowej konieczne będzie założenie konta oraz wybór Wi-Fi, które ma zostać wzmocnione. Potem należy skonfigurować SSID (nazwę sieci) oraz hasło wzmacniacza sygnału, a następnie połączyć z urządzeniem wszystkie komputery oraz inne sprzęty podłączone do domowego Wi-Fi. Teraz możemy odłączyć wzmacniacz od gniazdka i przenieść go w odpowiednie miejsce znajdujące się w zasięgu routera.

 

 

Jak zmienić ustawienia wzmacniacza?

Po zainstalowaniu wzmacniacza możemy przeglądać lub zmieniać ustawienia wprowadzone w czasie konfiguracji. Aby to zrobić, musimy podłączyć do sieci urządzenia komputer lub laptop (ewentualnie smartfon), uruchomić przeglądarkę internetową i wprowadzić adres odpowiedniej witryny (informacje na ten temat znajdują się w szczegółowej instrukcji obsługi sprzętu). Wówczas wyświetli się nam ekran logowania. Po wpisaniu nazwy użytkownika i hasła (zazwyczaj po prostu: admin i password) uzyskamy wgląd w ustawienia, możemy je dowolnie zmieniać.

 

Brak możliwości podłączenia przez przewodnika instalacji

Czasami przy podłączaniu wzmacniacza przy pomocy przewodnika instalacji pojawiają się problemy. Jeżeli po uruchomieniu przeglądarki nie możemy wykonać kolejno opisanych wyżej kroków, upewnijmy się, że nasz komputer został skonfigurowany do obsługi protokołu DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol). Należy również sprawdzić poprawność adresu IP oraz czy dioda LED połączenia z klientem świeci na zielono. Następnie wystarczy wyłączyć i włączyć ponownie przeglądarkę oraz wpisać adres strony www.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

 

Drukarka laserowa ze skanerem

Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki nauszne ranking

Najlepszy soundbar

Dysk SSD Samsung 860 EVO

TP-Link Archer C7 opinie

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Tp-Link TL-WA854RE

 

Ranking wzmacniaczy Wi-Fi kontynuujemy produktem TP-Link TL-WA854RE. To urządzenie jest kompatybilne ze standardami sieciowymi IEEE 802.11b, IEEE 802.11g oraz IEEE 802.11n.

Umożliwia ono bezprzewodową transmisję danych do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Jak podaje producent, instalacja urządzenia jest bardzo prosta, a wbudowane diody pokazujące siłę sygnału mają dodatkowo wspomóc proces instalacji. Dzięki nim użytkownik będzie w stanie w łatwy sposób oszacować najlepszą lokalizację urządzenia w naszym domu, lub biurze.

Producent również wyposażył wzmacniacz w szereg zabezpieczeń, które pozwolą nam bez obaw korzystać z Internetu. Są nimi 64/128/152 bitowe WEP, WPA-PSK i WPA2-PSK. Wymiary tego wzmacniacza Wi-Fi to 110,0 mm × 65,8 mm × 75,2 mm. Opisywany model został wyposażony w przycisk Range Extender, który pozwala na rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej.

Można go również wykorzystać do szybkiego nawiązywania połączenia z Wi-Fi przez inne sprzęty bezprzewodowe. Użytkownicy podają, że jest to dobry wzmacniacz Wi-Fi, który dobrze spełnia swoją funkcję. Dodatkowo w swoich opiniach jako zaletę przedstawiają ładny wygląd urządzenia.

Wzmacniacz Wi-Fi  TP-Link TL-WA854RE to urządzenie kompatybilne z siecią: IEEE 802.11b, IEEE 802.11g oraz IEEE 802.11n. Daje możliwość przesyłu danych do 300 mb/s.

Zalety
Instalacja:

W swoich ocenach użytkownicy wzmacniacza podkreślają, że jego instalacja jest prosta, a za sprawą specjalnych diod ten proces jest jeszcze łatwiejszy. To dzięki nim bez trudu można znaleźć najlepszą lokalizację dla naszego sprzętu.

Zabezpieczenia:

Model ten ma 64, 128 i 152 bitowe zabezpieczenia WEP, WPA-PSK i WPA2-PSK. W ten sposób chronimy sieć przed niechcianymi użytkownikami, a także atakami hakerskimi.

Przycisk Range Extender:

Ten wygodny przycisk w łatwy sposób pozwala na rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej. Poza tym służy do szybkiego nawiązania połączenia z Wi-Fi.

Wygląd:

Nie można zapomnieć, że produkt ma też atrakcyjny design.

Wady
Problem z przesyłem:

Konsumenci zauważają, że w domach, w których są bardzo grube ściany, wzmacniacz sygnału nie sprawdza się zbyt dobrze.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 years ago

Chyba autor artykułu niezbyt wnikliwie testuje sprzęt i faworyzuje niektóre firmy, a co gorsza bazuje na niesprawdzonych opiniach. Jest nie prawdą, że w Netgear EX2700 po zaniku prądu zanikają ustawienia. Sprawdziłem i urządzenie ma podtrzymanie pamięci, które po powrocie zasilania automatycznie powoduje start urządzenia w sieci. Sprzęt bardzo dobry szczerze polecam.

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Piotr

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Opnie wspominane w opisie są użytkowników, w związku z tym są subiektywne i mogą się nie odnosić do doświadczeń wszystkich nabywców Netgear EX2700. Przeredagowaliśmy lekko tekst by bardziej odzwierdziedlał indywidualny charakter opinii.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status