Urządzenia wielofunkcyjne laserowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Według wielu Internautów najlepszym laserowym urządzeniem wielofunkcyjnym jest Brother DCP-9015CDW. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno w dużym biurze, jak i domu. Model ma wbudowany interfejs sieci bezprzewodowej, dlatego bez trudu wydrukujesz dokumenty bez podłączania komputera do maszyny. Możliwe jest też przesyłanie plików do druku z telefonu i tabletu. Poza tym zeskanowane arkusze możesz zapisać na urządzeniu mobilnym. Dzięki dużemu, czytelnym panelowi sterowania wybranie interesującej opcji pracy nie będzie sprawiało problemu. Sprzęt drukuje, kopiuje i skanuje dokumenty czarno-białe oraz kolorowe. Jakość wydruków jest bardzo wysoka, dlatego drukarka posłuży do drukowania zdjęć. Wysoka prędkość druku sprawia, że model dobrze sprawdzi się w biurach. Kolejnym laserowym urządzeniem wielofunkcyjnym, które przypadło do gustu kupującym, jest OKI MB492DN. Jest to model monochromatyczny, który oferuje wydruki, kopie i skany dokumentów o formacie A4. Model gwarantuje bardzo szybki druk w najlepszej jakości. Produkt ma opcję oszczędzania arkuszy papieru, dlatego automatycznie drukuje dwustronnie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie laserowe urządzenie wielofunkcyjne kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Urządzenia wielofunkcyjne są niezbędnym wyposażeniem każdego biura. Takie sprzęty łączą w sobie kilka innych maszyn, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele różnych modeli, które różnią się dodatkowymi funkcjami oraz wydajnością. Wszystkim, którzy mają trudność ze znalezieniem dobrego sprzętu, polecamy zapoznanie się z naszym poradnikiem. Zamieściliśmy w nim kilka cennych informacji, które odpowiadają na pytanie, jakie laserowe urządzenie wielofunkcyjne wybrać?

 

 

Jakie są możliwości urządzeń wielofunkcyjnych?

Określenie „urządzenie wielofunkcyjne” opisuje modele, które łączą w sobie 3 sprzęty: drukarkę, skaner i kopiarkę. Są to podstawowe tryby pracy maszyny, które ma każda z nich. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziesz również produkty pozwalające na faksowanie lub przesyłanie dokumentów przy pomocy poczty elektronicznej. Opcja ta przyda się w biurach, gdyż pozwala na bardzo szybkie wysyłanie zeskanowanych arkuszy. Pamiętaj, że nie każde urządzenie wielofunkcyjne ma tę funkcję. Dlatego, jeśli Ci na niej zależy, upewnij się, że interesująca Cię maszyna, ją ma.

 

Podział – jakie laserowe urządzenie wielofunkcyjne jest najlepsze?

Sprzęty wielofunkcyjne możemy podzielić na 2 rodzaje: monochromatyczne i kolorowe. Pierwszy typ maszyn oferuje tylko wydruk czarno-biały, dlatego przyda się w biurach, które nie potrzebują kolorowych obrazków lub wykresów. Zaletą takich modeli są niskie koszty eksploatacji oraz szybsza praca. Jeśli jednak zależy Ci na kolorowych kopiach i wydrukach, powinieneś zainwestować w maszynę, która na to pozwala.

 

Przesyłanie danych

Jeszcze kilka lat temu, żeby wydrukować dokument, trzeba było podłączyć komputer do urządzenia. Obecnie, zaawansowana technologia pozwala na szybkie połączenie się ze sprzętem przy pomocy interfejsu Wi-Fi. Dzięki temu wszystkie komputery i urządzenia mobilne, które znajdują się w zasięgu sieci bezprzewodowej, mogą korzystać z drukarki. Opcja ta pozwala na szybkie przesyłanie danych.  

 

Drukowanie

Najlepsze laserowe urządzenie wielofunkcyjne cechuje się szybką i dokładną pracą. Dlatego przed zakupem koniecznie sprawdź, jak szybko pracuje interesujący Cię sprzęt. Jeśli maszyna będzie używana w domu, wybranie nieco wolniejszego modelu nie spowolni naszej pracy, gdyż tylko my będziemy z niej korzystać. Niestety, w przypadku, gdy urządzenie jest współdzielone przez kilkudziesięciu pracowników dużej firmy, każda minuta ma znaczenie. Najnowocześniejsze modele są w stanie wydrukować jedną stronę już w 4,5 sekundy. Wydajność przeciętnego urządzenia to 20 str./min. Tempo wydruku w tanich maszynach to około 15 str./min. Jeśli zależy Ci na kupnie wydajnego urządzenia, szybkość wydruku powinna dochodzić do 40 str./min. Opcją, która pozwoli na zaoszczędzenie papieru, jest wydruk dwustronny. Warto upewnić się, czy maszyna, którą planujemy kupić, ma taką opcję. Ciekawą funkcję jest też opcja duplex. Pozwala ona na drukowanie dwustronne, bez konieczności manualnego przekładania kartek.

 

Kopiowanie

Ważną funkcją urządzeń wielofunkcyjnych jest kopiowanie, dlatego przed ostatecznym zakupem należy sprawdzić parametry modelu. Jeśli sprzęt będzie używany w biurze, koniecznie sprawdź, czy ma on opcję wielokrotnego kopiowania. W zależności od modelu maksymalna liczba kopii może wynosić od 50 do 100 sztuk. Opcja ta jest bardzo przydatna, gdy przygotowujemy dokumenty dla pracowników dużej firmy. Ważne jest również tempo wykonywania kopii. W tym poradniku polecamy sprzęty, których szybkość pracy nie spada poniżej 20 str./min.

 

Skanowanie

Przed wybraniem skanera, należy sprawdzić jego rozdzielczość wyrażaną w dpi. Zarówno na użytek domowy, jak i w biurze wystarczy nam sprzęt o rozdzielczości 1200 dpi x 1200 dpi (do skanowania dokumentów tekstowych) lub 2400 dpi x 4800 dpi (do skanowania kolorowych plików).

Warto upewnić się, że maszyna ma opcję podglądu i edycji skanu. Dzięki temu wydrukujemy obraz oraz naniesiemy niezbędne poprawki, przez co dokument będzie wyraźniejszy. Taka opcja pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Gdy jej zabraknie, będziesz musiał czekać na podgląd obrazu na komputerze, a jeśli będzie on nieczytelny – powtórzyć skan.

 

Rozmiary wydruku

Każde urządzenie wielofunkcyjne obsługuje inne rozmiary. Tym najbardziej podstawowym jest A4, jednak czasem zajdzie potrzeba wydruku lub kopii innego formatu. Im więcej opcji ma maszyna, tym nasza praca będzie łatwiejsza. Wiele dobrej jakości modeli może pracować na formatach A5 oraz kopertowych. Na rynku znajdziesz też urządzenia, które wydrukują dokument w formacie A3.

 

 

Hałas

Kupując urządzenie do biura, warto sprawdzić, jak duży hałas generuje. Niestety w dużych firmach, pracownicy często korzystają z drukarki i kopiarki, przez co jesteśmy narażeni na głośne dźwięki, które mogą powodować dyskomfort. Choć nie jest to najważniejsze kryterium, to mając wybór między maszyną, której hałas jest na poziomie 50 dB a 70 dB, zachęcamy do zakupu tej pierwszej.  Pamiętaj, że praca w głośnym środowisku może powodować migreny oraz obniżać wydajność.

 

Fax

Jeszcze kilka lat temu, każde urządzenie biurowe miało wbudowany fax. Dzięki niemu możliwe było przesyłanie dokumentów między sprzętami. Wraz z postępem techniki, coraz więcej osób korzysta z funkcji wysyłania wiadomości e-mailem, gdyż jest to szybsze. Ze względu na słabnącą popularność faksu nie wszystkie maszyny wielofunkcyjne go mają. Dlatego, jeśli Ci na nim zależy, dokładniej zapoznaj się z możliwościami drukarki, którą planujesz kupić.

 

Laserowe urządzenia wielofunkcyjne w dobrych cenach

Ceny urządzeń wielofunkcyjnych zaczynają się na kwocie 500 zł i sięgać mogą nawet 5000 zł. Największy wpływ na koszt zakupu mają wielkość i możliwości sprzętu. Kompaktowe modele, których tempo drukowania jest dość wolne, będą tańsze niż rozbudowane maszyny, przystosowane do prac biurowych. Tanie urządzenia generują również dużo więcej hałasu, a także mają ograniczoną liczbę dodatkowych funkcji, jak drukowanie z telefonu czy tabletu.

 

 

Najlepsze laserowe urządzenia wielofunkcyjne w 2020 roku

 

Chcąc ułatwić Ci zakup dobrej jakości sprzętów, przygotowaliśmy ranking laserowych urządzeń wielofunkcyjnych. Poniżej znajdziesz opisy 5 produktów, wybranych po analizie wielu recenzji.

 

Nasze zalecenia

 

Brother DCP-9015CDW 

 

Wielu konsumentów jest zadowolonych z zakupu modelu Brother DCP-9015CDW. Jest to wysokiej jakości urządzenie laserowe wielofunkcyjne, które łączy w sobie pracę drukarki, kopiarki i skanera. Sprzęt ma interfejs bezprzewodowy, dlatego nie ma potrzeby podłączania komputera bezpośrednio do drukarki.  Istnieje możliwość zsynchronizowania sprzętu z telefonem komórkowym czy tabletem, jak również przesyłanie zeskanowanych dokumentów na urządzenia mobilne.

Prezentowany model sprosta wymaganiom firm, jak i osób prywatnych. Urządzenie oferuje wydruk czarno-biały, ale też w kolorze. Tym, co wyróżnia produkt, jest szybka praca (drukowanie do 18 str./min w trybie kolorowym i monochromatycznym). Maszyna pozwala na otrzymanie ładnego druku o intensywnych kolorach i dobrej rozdzielczości.

Kupujący są bardzo zadowoleni z prezentowanego modelu. Ich opinie o laserowych urządzeniach wielofunkcyjnych są pochlebne. Sprzęt szczególnie pochwalono za szybką i dokładną pracę oraz dodatkowe funkcje jak podajnik papieru i dwustronne drukowanie.

 

 

 

 

OKI MB492DN 

 

Prezentujemy laserowe urządzenie wielofunkcyjne OKI MB492DN -poręczny model, który nadaje się do użytkowania w domu i biurze. Rozdzielczość wydruku to 1200 dpi x 1200 dpi, dlatego dokumenty są wyraźne. Szybkość pracy maszyny to 40 str./min. Sprzęt spodobał się wielu osobom ze względu na swoją szybką pracę. Producent zapewnia, że pierwszy wydruk będzie gotowy w 4,5 sekundy od rozpoczęcia wydruku.

Użytkownik może zapisać zeskanowane arkusze na pamięci USB lub wysłać je pocztą elektroniczną. Maszyna ma też opcję zapisania kilku ważnych adresów e-mail, które są najczęściej używane, co przyspiesza transfer plików. Atutem modelu jest duży programator, zbudowany z wyświetlacza LCD. Ma on klawiaturę QWERTY, co przyśpiesza wybranie interesujących funkcji.

Urządzenie łączy w sobie aż 4 różne sprzęty: drukarkę, kopiarkę, skaner i faks. Osoby, które zakupiły ten model, są z niego bardzo zadowolone. Szczególnie pochwalono szybką i cichą pracę maszyny. Poza tym instalacja urządzenia trwa tylko kilka minut i jest bardzo łatwa.

 

 

 

 

Samsung xPress SL-M2070FW 

 

Samsung xPress SL-M2070FW to cieszący się uznaniem kupujących laserowy sprzęt wielofunkcyjny. Urządzenie łączy w sobie pracę 4 maszyn, dlatego pozwala oszczędzić miejsce w pokoju. Użytkownicy mogą drukować, skanować, kopiować, ale również przesyłać wiadomości e-mail i faks. Wymiary produktu to: szerokość – 40,06 cm, głębokość – 35,96 cm i wysokość – 30, 87 cm.

Prezentowany model ma wiele pomocnych funkcji, które zdecydowanie ułatwiają pracę w biurze. Maszyna pozwala na szybkie kopiowanie dokumentów o różnych wielkościach. Bez trudu wybierzesz opcję wielokrotnego powielania tego samego obrazu. Wbudowany podajnik pozwala na bezpieczne przechowywanie wydruków. Mamy możliwość skonfigurowania maszyny z urządzeniem mobilnym jak telefon czy tablet. W czasie drukowania i kopiowania poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 50 dB. Szybkość kopiowania i prędkość druku monochromatycznego to 20 str./min.

To dobre i tanie laserowe urządzenie wielofunkcyjne cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Sprzęt jest chwalony za cichą pracę oraz szybki wydruk. Konsumentom najbardziej spodobała się funkcja drukowania z urządzeń przenośnych.

 

 

 

 

Lexmark CX417DE 

 

W wielu biurach znajdziesz urządzenie wielofunkcyjne Lexmark CX417DE. Jest to wszechstronny model, który pozwala na drukowanie i kopiowanie w kolorze. Maszyna ma wbudowany interfejs Wi-Fi, dlatego wszystkie komputery znajdujące się w sieci mogą przesyłać dokumenty do wydruku.

Dużą oszczędnością papieru jest funkcja drukowania dwustronnego. Dzięki innowacyjnej technologii wydruku możesz cieszyć się dobrym nasyceniem barw i wyraźnym obrazem na wydrukowanym arkuszu. Maszyna ma też opcję przesyłania skanów na pocztę elektroniczną oraz faksowania. Producent zabezpieczył sprzęt zaporą, która chroni przesyłane dokumenty przed osobami postronnymi. Szybki procesor pozwala wydrukowanie 30 str./min w trybie mono i kolorowym. Wybranie funkcji jest wygodne, dzięki intuicyjnemu, dotykowemu ekranowi.

Prezentowana maszyna została pochwalona przez wiele osób, które zdecydowały się na jej zakup. Urządzenie nie zabiera dużo miejsca, a do tego dobrze się prezentuje. Co więcej, model obsługuje 3 formaty A4, A5 i koperty. Internauci pochwalili również sprzęt za dużą wydajność i szybką pracę.

 

 

 

 

HP LaserJet Enterprise 700 MFP M725DN

 

Model HP LaserJet Enterprise 700 MFP M725DN to nowoczesny sprzęt laserowy, który łączy w sobie pracę kopiarki, drukarki, skanera i faksu. Drukarka pracuje w formacie A3. Urządzenie przeznaczone jest do wydruku monochromatycznego, czyli czarno-białych grafik i dokumentów tekstowych. W ciągu minuty model wydrukuje 40 stron.

Prezentowany sprzęt pozwala na wydruk i kopiowanie w dużych nakładach papieru. Maksymalna ilość arkuszy wszystkich podajników to 4150. Dzięki dużemu ekranowi, użytkownik ma możliwość podglądu i edycji zeskanowanych dokumentów. Dużym udogodnieniem jest też zabezpieczenie niektórych plików hasłem, w celu ochrony poufnych informacji. Model pozwala na drukowanie wszystkich materiałów z urządzeń mobilnych.

Choć nie jest to najtańsze urządzenie na rynku, warto w nie zainwestować. Maszyna dobrze sprawdzi się w biurach – szybko drukuje. Wydajny procesor pozwala na długą, nieprzerwaną pracę, bez obaw o awarie. Konsumenci są zadowoleni z zakupu, gdyż duży, kolorowy wyświetlacz jest czytelny, więc wybranie interesującej nas funkcji, jest łatwe.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status