Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 07.04.20

 

Szukając dobrej jakości atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych, zapoznaliśmy się z opiniami Internautów. Dzięki nim przygotowaliśmy krótkie zestawienie najlepszych sprzętów. Ranking rozpoczyna Brother InkBenefit DCP-J105. Przez wielu konsumentów model uważany jest za najlepsze urządzenie na rynku w 2020 roku. Maksymalny format obsługiwany przez produkt to A4. Model działa bardzo szybko, więc możesz z niego korzystać w domu, jak i w biurze. Nowoczesna technologia zapewnia wysoką jakość wydruku. Co więcej, pojemniki z tuszem zostały tak zaprojektowane, aby koszty ich zużycia były niskie. Sprzęt nie tylko drukuje, ale również kopiuje i skanuje. Model ma certyfikat potwierdzający jego niewielki wpływ na niszczenie środowiska. Poza tym urządzenie cechuje się cichą pracą i małym zużyciem energii. Kolejnym sprzętem, który znalazł się w naszym zestawieniu, jest Epson EcoTank ITS L3070. Jest to urządzenie 3 w 1, które łączy w sobie drukarkę, skaner i kopiarkę. Model obsługiwany jest przy pomocy Wi-Fi, a także ma czytnik kart SD. Koszty wydruku są bardzo niskie, co sprawiło, że wielu Internautów jest zadowolonych z pracy sprzętu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie atramentowe urządzenie wielofunkcyjne kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Urządzenie wielofunkcyjne pełni funkcję drukarki, kopiarki i skanera. Chcesz kupić taki sprzęt? W takim razie idealnie trafiłeś. Poniżej umieściliśmy poradnik zakupowy pełen podpowiedzi ułatwiających znalezienie modelu spełniającego wszystkie oczekiwania. Sprawdź, jakie atramentowe urządzenie wielofunkcyjne wybrać.

Dla kogo odpowiedni jest atramentowy sprzęt?

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się urządzenia laserowe, zapewniające świetnej jakości wydruki. Niemniej jednak modele atramentowe są równie funkcjonalne i sprawdzają się zarówno w biurze, jak i w domu. Tego typu sprzęty są stosunkowo tanie (także w eksploatacji) i cicho pracują. Produkty te wymagają regularnej wymiany kartridży, ale nie jest to zbyt kłopotliwa czynność. Atramentowe urządzenie jest więc dobrą propozycją dla osób szukających modelu do domowego użytku. Z jego pomocą możemy skanować i drukować różnego rodzaju dokumenty, np. pomoce naukowe dla dzieci, zdjęcia do ramek czy faktury.

 

Wymiary i waga

Sprzęt wielofunkcyjny zastępuje kilka urządzeń, ale nie oznacza to, że ma bardzo duże wymiary. W większości takie produkty są na tyle małe, że bez trudu mieszczą się na blacie biurka. Sprawdzenie rozmiaru i wagi urządzenia jest ważne. To pozwala nam na zakup modelu, który idealnie pasuje do wybranego przez nas miejsca. Nie ma więc ryzyka, że sprzęt ograniczy wolną przestrzeń i zmniejszy komfort pracy przy komputerze.

 

Drukowanie

Urządzenia wielofunkcyjne mogą drukować dokumenty monochromatyczne lub także kolorowe. Zastanówmy się, w jakim celu będziemy używać sprzętu, dzięki temu łatwiej dobierzemy odpowiedni model. Sprzęty zapewniające kolorowe wydruki są uważane za bardziej praktyczne, gdyż pozwalają na przygotowanie nie tylko umów czy faktur, ale i np. zdjęć bądź ulotek.

Wybierając drukarkę, zawsze należy sprawdzić prędkość druku. To samo dotyczy urządzeń wielofunkcyjnych. W przypadku monochromatycznych dokumentów jest to przeważnie od 10 stron do nawet 30 stron na minutę, a kolorowych – od 5 stron do 10 stron na minutę.

 

Skanowanie

To, jak wyraźne będą zeskanowane przez sprzęt strony, zależy od jakości skanera. Zazwyczaj jest to 1200 dpi x 2400 dpi. To gwarantuje dobrą czytelność tekstów i obrazków. Nie musimy się obawiać, że nie dostrzeżemy wszystkich szczegółów.

 

Kopiowanie

Rozdzielczość kopiowania, podobnie jak skanowania, powinna wynosić 1200 dpi x 2400 dpi lub więcej. Najlepsze atramentowe urządzenie wielofunkcyjne daje nam możliwość szybkiego skopiowania dokumentów (niezależnie choćby od ich kolorystyki). Kopie muszą być równie czytelne, co oryginał, inaczej nie będziemy zadowoleni z tej funkcji sprzętu.

 

Format

Przeważnie biurowe dokumenty mają format A4, ale warto poszukać takiego urządzenia, z pomocą którego przygotujemy również mniejsze i większe materiały. Nowoczesne modele pozwalają na skanowanie, kopiowanie i drukowanie plików także w formacie A3, A5 czy A6. Takie urządzenia są doskonale przystosowane do pracy w domu i biurze.

 

Łączność z Internetem

Żeby zapewnić sobie wygodne przesyłanie plików do wydruku, należy znaleźć sprzęt wyposażony w moduł Wi-Fi. Wtedy będziemy mogli go bezprzewodowo połączyć z Internetem i szybko przygotować dokumenty z dowolnego komputera podłączonego do danej sieci. Moduł Wi-Fi sprawia też, że nie musimy podłączać do urządzenia nawet smartfona czy tabletu.

 

Port USB

Nawet sprzęty z bezprzewodową łącznością z Internetem powinny mieć port USB. Bez niego niemożliwe jest podłączenie nośnika danych, takiego jak pendrive, w efekcie czego najpierw musimy zgrać pliki na dysk twardy komputera, a dopiero później możemy je wydrukować. To znacząco wydłuża naszą pracę. Co ciekawe, niektóre urządzenia wielofunkcyjne umożliwiają bezpośrednie skanowanie dokumentów na nośnik, co także jest udogodnieniem.

 

Łatwa obsługa

Drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów nie może być dla nas kłopotliwe. Łatwa obsługa ma duży wpływ na to, jakie atramentowe urządzenie wielofunkcyjne jest najlepsze. Sprzęt powinien mieć czytelny panel z ekranem i wyraźnie oznaczonymi przyciskami. Wtedy na pewno szybko ustawimy odpowiednie parametry druku czy skanowania. Ułatwieniem jest też możliwość sterowania urządzeniem przy użyciu swojego smartfona (wystarczy w odpowiedni sposób zsynchronizować sprzęty).

Podajnik na papier

Codzienne uzupełnianie papieru w podajniku z pewnością szybko stanie się irytujące. Zadbajmy więc o to, aby zakupiony model mógł pomieścić minimum kilkadziesiąt arkuszy. Przeważnie urządzenia wielofunkcyjne są wyposażone w podajnik na ok. 250 kartek oraz odbiornik na 50 kartek bądź więcej.

 

Koszty eksploatacji

Użytkownicy sprzętów atramentowych twierdzą, że koszty eksploatacji modeli atramentowych są zbyt duże, zwłaszcza jeśli nie drukujemy dokumentów za często. Cena za kartridże, również te oryginalne, nie musi być duża, także za te w rozmiarze XL.

Żeby zmniejszyć zużycie papieru, wystarczy kupić model z funkcją duplexu (dwustronnego drukowania). Najlepiej, jeśli nie będziemy musieli za każdym razem ustawiać tej opcji ręcznie, wówczas o niej nie zapomnimy.

 

Atramentowe urządzenia wielofunkcyjne w dobrych cenach

Ceny za urządzenia wielofunkcyjne wykorzystujące technologię atramentową mieszczą się w zakresie od 200 zł do 1000 zł. Tańsze modele są niewielkie i znajdują zastosowanie w domu, te większe można z powodzeniem użytkować w biurach. Uwagę należy zwracać nie tylko na to, ile sprzęt kosztuje, ale też na wszystkie funkcje i możliwości. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni z zakupu.

 

Najlepsze urządzenia wielofunkcyjne atramentowe w 2020 roku

 

W celu ułatwienia Ci zakupu dobrego sprzętu przygotowaliśmy ranking atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych. Znajdziesz w nim opisy 5 modeli, na które warto zwrócić uwagę.

 

Nasze zalecenia

 

Brother InkBenefit DCP-J105 

 

Prezentujemy jedno z najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych na rynku, czyli Brother InkBenefit DCP-J105. Jest to atramentowy sprzęt, który bardzo dobrze sprawdzi się w domach, jak również biurach. Model drukuje, kopiuje i skanuje dokumenty. Wymiary produktu to: wysokość – 16,1 cm, szerokość – 43,5 cm i głębokość – 37,4 cm,

Wiele osób pochwaliło urządzenie za wydajny kartridż. Producent zapewnia, że będzie Ci on służył przez minimum rok, bo atrament zużywany jest oszczędnie. Największym atutem sprzętu jest szybka praca. Już po kilku sekundach po uruchomieniu możesz rozpocząć drukowanie. Prędkość druku mono to 27 str./min, w kolorze – 10 str./min. Takie tempo pracy porównywane jest z produktami laserowymi. Rozdzielczość wydruku to 1200 dpi x 6000 dpi. Urządzenie ma funkcję kopiowania wielokrotnego, a prędkość tej czynności w czerni to 4,4 str./minuta i 2,7 str./min w kolorze. Maszyna ma wygodny podajnik na 100 arkuszy i odbiornik na 50 arkuszy.

Opisane urządzenie cieszy się dużą popularnością na rynku. Bardzo dużo osób zdecydowało się na jego zakup ze względu na wydajną pracę oraz prostą obsługę. Ich zdaniem maszyna jest przyjazna środowisku.

 

 

 

 

Epson EcoTank ITS L3070 

 

Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank ITS L3070 to łatwy w obsłudze model, który sprawdzi się w domu, ale też biurze. Sprzęt wyposażono w wydajne atramenty, które możesz użytkować przez 2 lata. W drukarce nie ma kartridżów, dlatego wystarczy uzupełniać atrament. Maszyna łączy w sobie pracę 3 sprzętów: kopiarki, skanera i drukarki.

Model ma opcję skonfigurowania pracy z urządzeniem mobilnym. Pozwala to na drukowanie dokumentów i zdjęć z tabletów oraz smartfonów. Prezentowana maszyna wykorzystuje interfejs Wi-Fi, więc każda osoba, która znajduje się w zasięgu sieci, może skorzystać z modelu. Urządzenie ma specjalną opcję drukowania fotografii bez marginesów, przez co lepiej się prezentują. Wewnątrz sprzętu znajduje się 180 dysz czarnych i 59 na kolor. Gwarantują one najwyższą jakość wydruku.

Dzięki prostej obsłudze wiele osób zdecydowało się na zakup tego urządzenia. Internauci są również zadowoleni z szybkiego wydruku (mono: 10 str./min i kolor: 5 str./min). Pochwalili oni sprzęt za dużą głębię kolorów wydruków.

 

 

 

 

Canon Pixma MG5750 

 

Model Canon Pixma MG5750 to dobre i tanie atramentowe urządzenie wielofunkcyjne. Sprzęt łączy w sobie skaner, kopiarkę oraz drukarkę. We wnętrzu znajduje się 5 pojemników na atrament. Producent zapewnia, że po napełnieniu, drukarka będzie działać przez około 1,5 roku.

Szybkość druku mono to 12 str./min, a kolorowego – 9 str./min. Ich rozdzielczość wynosi 4800 dpi x 1200 dpi. Wymiary urządzenia to: wysokość – 14,9 cm, szerokość – 45,6 cm i głębokość – 36,8 cm, a waga – 6,5 kg.

Produkt jest wyjątkowo prosty w obsłudze, dlatego mogą z niego korzystać konsumenci w każdym wieku. Przyciski na kolorowym wyświetlaczu są bardzo czytelne. Dużym udogodnieniem jest opcja sterowania urządzeniem przy pomocy smartfonu czy tabletu. Po zsynchronizowaniu sprzętów, bez trudu rozpoczniesz drukowanie pliku lub zdjęcia z telefonu. Drukowane i skanowane dokumenty mogą zostać zapisane w chmurze. Urządzenie operuje niewielkimi igłami, przez co druk wykonywany jest bardzo precyzyjnie.

Z zakupu sprzętu zadowolona jest duża grupa kupujących. Pochwalili oni sprzęt szczególnie za prostą obsługę i wydajną pracę. Internautom spodobało się również to, że sprzęt automatycznie drukuje dokumenty dwustronnie, co pozwala zaoszczędzić papier.

 

 

 

 

HP DeskJet Ink Advantage 5075

 

Marka HP to znany producent urządzeń wielofunkcyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje model atramentowy HP DeskJet Ink Advantage 5075. Maszyna obsługuje takie formaty jak A4, C6, DL, B5, A6 i A5. Szybkość wydruku mono to 10 str./min, w kolorze – 7 str./min. Prezentowany produkt łączy w sobie pracę drukarki, skanera i kopiarki. Wymiary urządzenia to: głębokość – 36,7 cm, szerokość – 44,5 cm i wysokość – 12,8 cm, jego waga wynosi 5,41 kg.

W czasie pracy model wykorzystuje interfejs Wi-Fi, co pozwala na bezprzewodowe przesyłanie dokumentów do wydruku. Dzięki temu wszystkie osoby w biurze mają jednakowy dostęp do urządzenia z każdego miejsca w jego zasięgu pracy. Nowoczesna technologia pozwala na bardzo szybkie przesyłanie danych. Możesz również podłączyć USB, by wydrukować z niego pliki lub zapisać na nim wykonane skany. Opcja dwustronnego wydruku pozwala zaoszczędzić papier.

Tym, co zostało szczególnie docenione przez kupujących, jest łatwa obsługa sprzętu. Panel sterowania jest czytelny, więc wybranie interesujących nas opcji i dokładne zaprogramowanie pracy zajmie Ci kilka sekund. Masz również możliwość szybkiego przenoszenia zeskanowanych dokumentów i zdjęć do pamięci komputera.

 

 

 

 

Brother InkBenefit Plus DCP-T510W 

 

Prezentujemy nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T510W. Jest to dobrej jakości sprzęt działający z użyciem kartridżów z atramentem. Maksymalny format obsługiwany przez produkt to A4. W ciągu minuty model jest w stanie wydrukować 12 stron. Rozdzielczość wydruków kolorowych i mono to 6000 dpi x 1200 dpi. Wymiary maszyny to: 38 cm x 43,5 cm x 16,9 cm.

Model ma przezroczysty pojemnik na tusz, który zlokalizowany jest z przodu obudowy. Dzięki temu możesz śledzić tempo jego zużycia. Uzupełnienie zbiorniczka jest bardzo proste, a do tego nie musisz się martwić o wybrudzenie się. Największym atutem produktu jest ekonomiczne drukowanie. Dzięki temu ilość zużytego wkładu oraz papieru zmniejsza się, przez co urządzenie nie ma zbyt negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Sprzęt wykorzystuje łączność bezprzewodową, więc każdy z domowników może rozpocząć wydruk z dowolnego miejsca w domu. Poza tym model ma też opcję drukowania mobilnego po podłączeniu go do smartfonu.

Internauci są bardzo zadowoleni z zakupu prezentowanego sprzętu. Co więcej, opinie o atramentowych urządzeniach wielofunkcyjnych Brother InkBenefit Plus DCP-T510W są pozytywne. Model został szczególnie pochwalony za nieskomplikowaną obsługę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status