Tunery TV USB ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Tuner TV wyposażony w port USB pozwala na oglądanie programów telewizyjnych na ekranie laptopa. Nie musimy kupować telewizora, ani inwestować w specjalny dekoder DVB-T. Żeby taki sprzęt dobrze się sprawdzał istotne jest znalezienie modelu o odpowiednich parametrach technicznych. Aby ułatwić Ci to zadanie przygotowaliśmy zestawienie najlepszych tunerów TV USB, jakie obecnie są dostępne na rynku. Wytypowaliśmy je po sprawdzeniu zakupowych trendów i przeanalizowaniu opinii konsumentów. Na pierwszym miejscu rankingu uplasował się model Media-Tech MT4171. To urządzenie o niewielkich wymiarach, które wygląda, jak pendrive. Produkt umożliwia zarówno nagrywanie programów telewizyjnych, jak też ich zatrzymywanie oraz przewijanie. Co więcej, wspomniany tuner zawiera w zestawie antenę i pilot zdalnego sterowania. Osobom, którym opisany model nie przypadł do gustu polecamy sprzęt zajmujący drugie miejsce. Jest nim AVer Media AVolar HD PRO, czyli urządzenie zapewniające obraz w wysokiej rozdzielczości (głównie za sprawą kodowania w formacie MPEG-4). Produkt pozwala na konwersję filmów z 2D do 3D.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki tuner TV USB kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tuner TV z portem USB możemy z powodzeniem podłączyć nie tylko do telewizora, ale również do laptopa. Daje nam to możliwość oglądania filmów również na naszym mobilnym urządzeniu. Wiele osób narzeka jednak, że trudno jest znaleźć sprzęt odpowiadający wszystkim wymaganiom. Jeśli Ty również należysz do tego grona przeczytaj przygotowany przez nasz poradnik. Podpowiadamy w nim, jaki tuner TV USB wybrać, aby być zadowolonym z zakupu.

 

 

Komu potrzebne jest takie urządzenie?

Wbrew pozorom, tunery TV z portem USB to bardzo praktyczne produkty, które mogą przydać się większości z nas. Pozwalają one bez przeszkód oglądać telewizję, nawet gdy masz starszy telewizor (bez wbudowanego odbiornika DVB-T). Już od dłuższego czasu w naszym kraju nie można odbierać telewizji analogowej. Zakup takiego urządzenia pozwala więc oglądać swoje ulubione programy, bez konieczności inwestowania w nowy telewizor czy specjalny dekoder.

Tuner TV wyposażony w port USB jest też dedykowany osobom, które swoje ulubione kanały telewizyjne mogą oglądać wyłącznie na laptopie. To doskonałe rozwiązanie m.in. dla studentów, dla których zakup teleodbiornika jest zbyt dużą inwestycją. Tuner kosztuje znacznie mniej, a poza tym nie zajmuje on dużo miejsca (niektóre modele swoim wyglądem przypominają pendrive’a, więc zmieszczą się do kieszeni).

 

Złącze

Jeżeli zastanawiasz się, jaki tuner TV USB jest najlepszy sprawdź typ złącza zastosowanego w urządzeniu. Standardowo jest to USB 2.0. Wyposaża się w nie większość dostępnych na rynku laptopów. Jednak sprzęty, które pojawiły się w sklepach stosunkowo niedawno mogą mieć jedynie złącze USB typu C. Pasująca do niego wtyczka jest mniejsza i węższa. Dlatego jeżeli chcesz podłączyć do takiego portu tuner musisz dodatkowo zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę. Inaczej oglądanie telewizji nie będzie możliwe.

 

Antena

Pamiętaj, że do odbioru telewizji naziemnej potrzebujesz nie tylko samego tunera TV, ale także anteny. To właśnie ona przekazuje sygnał do telewizora czy laptopa. Na szczęście producenci zwykle dołączają ten element do zestawu, dlatego nie musisz kupować go osobno. Niekiedy może się jednak okazać, że taka antena niedostatecznie dobrze odbiera sygnał telewizyjny. Zazwyczaj wynika to z jej niewielkich wymiarów albo ukształtowania terenu (utrudnieniem może być mieszkanie w pobliżu lasu czy gór, z dala od nadajnika). Aby mieć pewność, że zakupiony tuner TV będzie odpowiednio działać, sprawdź, czy w razie konieczności można do niego podłączyć zwykłą antenę pokojową. To da Ci możliwość oglądania telewizji bez zakłóceń (bez względu na czynniki, na które nie masz dużego wpływu).

 

Pilot zdalnego sterowania

Panuje przekonanie, że najlepszy tuner TV USB zawiera w komplecie pilot zdalnego sterowania. Znacząco podnosi on komfort korzystania z urządzenia. Chcąc zmienić kanał czy poziom głośności nie musisz za każdym razem podchodzić do komputera (co po pewnym czasie z pewnością stanie się niezwykle uciążliwe). Pilot pozwala obsługiwać tuner bez konieczności wstawania z kanapy czy fotela, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Dzięki niemu szybko zmienisz też ustawienia jasności i ostrości obrazu, sprawdzisz telegazetę oraz aktualny program telewizyjny.

 

Możliwość nagrywania

Nowoczesne tunery TV pozwalają nie tylko na oglądanie filmów czy seriali, ale także ich nagrywanie. Przez to takie sprzęty są funkcjonalne i bardziej praktyczne niż np. zwykłe odtwarzacze DVD. Możliwość nagrywania sprawia, że swój ulubiony program obejrzysz w każdej chwili bez potrzeby wyszukania go w sieci (co niekiedy okazuje się bardzo trudne).

 

Kodowanie

Szukając idealnego tunera TV do laptopa sprawdź, czy ma on opcję kodowania do formatu MPEG-4. Takie pliki można streamować w Internecie (transmitować na żywo). Daje to również możliwość przechowywania danych w formie audio lub video na wielu serwisach internetowych. Co więcej, format MPEG-4 gwarantuje bardzo dobrą jakość plików. Obsługuje je większość dostępnych w sklepach urządzeń należących do grupy „smart” (wielozadaniowych sprzętów, które znacząco ułatwiają nam funkcjonowanie).

 

 

Rozdzielczość obrazu

Oglądanie programów telewizyjnych może być ciekawą formą rozrywki pod warunkiem, że wyświetlany na ekranie obraz będzie miał odpowiednią rozdzielczość. Inaczej trudno będzie dostrzec detale lub rozróżnić poszczególne barwy. Dlatego polecamy zakup urządzenia gwarantującego jak najwyższą rozdzielczość np. 1080i. Jest ona dwukrotnie lepsza niż ta stosowana w standardowej telewizji. Dlatego uzyskiwany obraz jest bardziej realistyczny i wyraźniejszy.

 

Konwersja obrazu

Większość dostępnych tunerów TV wyposażonych w port USB pozwala na konwersję obrazu z 2D na 3D. Oznacza to, że możesz obejrzeć dowolny film w aż trzech, a nie dwóch wymiarach. Co ważne, nie wpływa to na pogorszenie obrazu, ani powstawanie zakłóceń czy migotań. Takie rozwiązanie sprawia więc, że oglądanie telewizji na laptopie może stać się o wiele przyjemniejsze.

 

Tunery TV USB w dobrych cenach

Ceny za tunery TV wyposażone w złącze USB rozpoczynają się od kwoty 30 zł. Nawet tak tanie urządzenia mogą dobrze się sprawdzić. Niemniej jednak, jeśli marzy Ci się bardziej funkcjonalny model musisz nieco zwiększyć swój budżet. Sprzęty oferowane przez renomowane marki zazwyczaj są droższe. Średnio kosztują one od 100 zł do ok. 300 zł.

 

 

Najlepsze tunery TV USB w 2020 roku

 

Jeżeli nadal masz problem z podjęciem decyzji, który produkt sprosta Twoim oczekiwaniom przeczytaj ranking tunerów TV USB. Przedstawia on funkcjonalne urządzenia w dobrych cenach. Wśród nich na pewno znajduje się produkt, którego szukasz.

 

Nasze zalecenia

 

Media-Tech MT4171

 

Model Media-Tech MT4171 służy do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Możesz go podłączyć zarówno do telewizora, jak i laptopa czy komputera stacjonarnego. Tuner jest łatwym w obsłudze urządzeniem, które do złudzenia przypomina zwykły pendrive. Produkt jest niewielki, dlatego możesz go wszędzie ze sobą zabrać.

W zestawie znajduje się mała antena magnetyczna, która odbiera sygnał telewizyjny. Sprzęt pozwala na nagrywanie filmów. Ma on również funkcję TimeShift umożliwiającą włączenie pauzy lub przewijanie do tyłu nawet podczas oglądania programów transmitowanych na żywo. Co więcej, ten dobry i tani tuner TV USB zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu i ma możliwość kodowania w formacie MPEG-4.

Konsumenci przekonują, że urządzenie jest godne uwagi. To sprzęt wyposażony w port USB 2.0, a więc podłączysz go do każdego laptopa mającego takie złącze. Powyższy model możesz obsługiwać przy pomocy dołączonego do zestawu pilota bezprzewodowego. Warto wspomnieć, że produkt jest kompatybilny z najpopularniejszymi systemami komputerowymi Windows (XP, Vista i 7).

 

 

 

 

AVer Media AVolar HD PRO

 

Przedstawiamy tuner AVer Media AVolar HD PRO. Umożliwia on oglądanie telewizji na każdym laptopie wyposażonym w port USB 2.0. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą oglądać naziemną telewizję cyfrową, ale nie mogą sobie pozwolić na zakup nowoczesnego telewizora. Produkt zawiera w zestawie antenę odbierającą sygnał telewizyjny, a także specjalny pilot ułatwiający obsługę sprzętu.

Model AVer Media AVolar HD PRO jest kompatybilny z kilkoma systemami operacyjnymi Windows, m.in. XP i 7. Ze względu na to, że tuner ma możliwość kodowania w formacie MPEG-4 wyświetlany na ekranie laptopa obraz jest bardzo dobrej jakości (jego rozdzielczość wynosi 1080i).

Z wydawanych przez konsumentów opinii wynika, że sprzęt działa niezawodnie i pozwala na wielogodzinne oglądanie telewizji. Jak zapewnia producent, dołączona do kompletu antena jest bardzo czuła i tym samym dobrze odbiera sygnał telewizyjny. Dla wielu użytkowników istotną zaletą jest to, że tuner daje możliwość konwersji obrazu 2D na 3D.

 

 

 

 

Technaxx S6 3587

 

Produkt Technaxx S6 3587 ma port USB 2.0, więc możesz podłączyć go zarówno do laptopa, jak i telewizora (który także został wyposażony w takie złącze). Powyższy model obsługuje sygnał HDTV i daje możliwość kodowania do formatów MPEG-2 oraz MPEG-4. Wynika z tego, że jest to funkcjonalny i zaawansowany technologicznie sprzęt. Prezentowany tuner jest kompatybilny z systemem operacyjnym Windows XP, 7 oraz Vista.

Urządzenie umożliwia nie tylko nagrywanie filmów czy seriali, ale również robienie zrzutów ekranu. Poza tym daje ono dostęp do EPG, czyli elektronicznego przewodnika po programach, który nadawany jest w formie tekstu. Produkt przypomina swoim wyglądem mikroodbiornik, jaki często stosuje się w przypadku bezprzewodowej klawiatury i myszy optycznej. Z tego powodu nie przeszkadza on, nawet gdy przez cały czas jest podłączony do komputera.

Opublikowane w Internecie opinie o tunerach TV USB wspomnianej marki dowodzą, że oferowane przez nią produkty są bardzo dobrej jakości. Również model S6 3587 został doceniony przez konsumentów. Wpływ na to ma niezawodne działanie sprzętu i niewielkie wymiary (4,2 cm x 1,3 cm x 2,4 cm).

 

 

 

 

AVer Media Volar HD

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci tuner AVer Media Volar HD. To model pozwalający nie tylko na odbiór programów telewizyjnych, ale również ich nagrywanie. Urządzenie ma opcję konwersji nagranych plików do formatu umożliwiającego ich przeglądanie np. na iPodzie. W zestawie wraz z produktem otrzymujesz antenę oraz pilot zdalnego sterowania.

Cechą wyróżniającą sprzęt jest to, że obsługuje się go przy pomocy specjalnego oprogramowania AVerTV 3D. Dzięki niemu możesz do woli wstrzymywać oglądane programy, przewijać je, a w razie potrzeby konwertować obraz 2D na 3D. Ponadto tuner daje dostęp zarówno do telegazety, jak i napisów w filmach oraz serialach.

Konsumenci chwalą produkt marki AVer głównie za funkcjonalność. Urządzenie ma intuicyjny interfejs ułatwiający wybranie odpowiedniej opcji. Za pomocą jednego kliknięcia pilotem możesz dostosować poziom dźwięku, jasność obrazu lub zmienić kanał.

 

 

 

 

Technaxx S4 TE1669

 

Tuner TV USB Technaxx S4 TE1669 ma opcję kodowania do formatów MPEG-2 i MPEG-4. Oznacza to, że możesz uzyskać obraz w wysokiej rozdzielczości (niezależnie od tego, do jakiego urządzenia produkt został podłączony). Sprzęt pozwala na nagrywanie plików video i audio. Ma on również opcję TimeShifting.

Za sprawą opisywanego modelu możesz odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej bez konieczności kupowania specjalnego dekodera. Urządzenie swoim kształtem przypomina pendrive’a. Jego wymiary to: 4 cm x 9,5 cm x 1 cm. Sprzęt jest kompatybilny z większością systemów operacyjnych Windows (2000, ME, XP, Vista, 7, 8 oraz 10).

Do najważniejszych zalet tunera należą: niewielkie gabaryty, łatwa obsługa oraz dostęp do wielu praktycznych opcji. Ze względu na to, że produkt zawiera w zestawie pilot nie musisz podchodzić do laptopa, aby zmienić kanał czy ustawienia jasności obrazu.

 

 

 

 

ᐅ Tunery TV USB. Opinie i recenzje

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status