Słuchawki studyjne ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.10.20

 

Przed udaniem się do sklepu, polecamy Ci przeczytanie naszego rankingu słuchawek studyjnych. Stworzyliśmy go w oparciu o oferty licznych sklepów, a pod uwagę wzięliśmy jakość dźwięku, komfort słuchania oraz cenę produktu. Na pierwszym miejscu zestawienia znajduje się Beyerdynamic DT990 PRO. Jest to sprzęt nauszny, który wyposażony jest w długi przewód niekrępujący naszych ruchów. Słuchawki gwarantują dobrą jakość dźwięku, więc sprawdzą się zarówno w czasie grania, jak i odtwarzania muzyki. Sama obudowa została wykonana z mocnych materiałów, które zostały wzmocnione przy pomocy stali, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei wnętrze nauszników jest bardzo miękkie, co przekłada się na komfort słuchania. Niewielka waga sprawia, że nie poczujesz dyskomfortu nawet mimo wielogodzinnego używania. Na drugim miejscu zestawienia znajdziesz Audio-Technica ATH-M40X. Są to nieco tańsze słuchawki, również nauszne, które wymagają podłączenia do komputera za pomocą przewodu. Wokółuszna konstrukcja jest gwarantem izolacji akustycznej. Tak więc nie usłyszysz hałasu otoczenia, a co więcej, innym domownikom nie będzie przeszkadzała Twoja muzyka.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie słuchawki studyjne kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W czasie grania lub przesłuchiwania ulubionych utworów liczy się wysoka jakość dźwięku. Sprzętem, który Ci to zapewni są słuchawki studyjne, które możesz podłączyć do urządzeń Hi-fi czy nagrywających. Gwarantują one najwyższe odwzorowanie audio oraz dużą szczegółowość nagrań. Niestety, jest to sprzęt dość specjalistyczny, więc jego zakup może niektórym osobom sprawić kłopot. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się jakie słuchawki studyjne wybrać, aby pozwalały na dobry, pełen szczegółów, odsłuch nagrań.

 

 

Czym jest model studyjny?

Słuchawki studyjne nazywane są również monitorującymi. Najczęściej używane są przez muzyków, gdyż oferują wysoką jakość dźwięku. Po nagraniu piosenki, możemy przy ich pomocy odsłuchać nasz wokal w celu znalezienia fałszu lub nieprecyzyjnie zaśpiewanych partii. Używane są także do odsłuchiwania nagrań z podsłuchu. Takie szczegółowe odsłuchy są możliwe, bo słuchawki studyjne cechują się niezwykłą czułością. Tego typu modele nie zniekształcają plików audio.

 

Konstrukcja słuchawek

Na rynku znajdziesz modele douszne, dokanałowe oraz nauszne. Pierwsza dwa rodzaje słuchawek umieszczamy w uchu lub we wnętrzu kanału słuchowego. Gwarantuje to dużą mobilność oraz wysoką jakość dźwięku, gdyż źródło jego emisji znajduje się bardzo blisko ucha.

Trzecim rodzajem są produkty nauszne, które wyposażone są w specjalny pałąk, który łączy dwa elementy. Konstrukcja takich urządzeń jest znacznie bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. W sklepach znajdziesz słuchawki plastikowe lub takie, których obudowa jest zabezpieczona stalą. Dzięki temu nawet w momencie upadku, nie ulegnie one zniszczeniu.

 

Produkty przewodowe czy bezprzewodowe?

Na rynku znajdziesz słuchawki bezprzewodowe oraz takie, które posiadają kabel. Pierwszy model jest znacznie bardziej mobilny, gdyż nie krępuje naszych ruchów. W czasie odsłuchiwania muzyki możemy bez przeszkód gestykulować oraz odchodzić od źródła dźwięku. Niestety, wiele takich modeli działa gorzej. Z tego powodu możesz nie wyłapać wszystkich fałszów czy zniekształceń we własnym nagraniu. Jeśli jednak wybierzesz solidny, przetestowany przez specjalistów sprzęt, możesz być pewny, że spełni Twoje oczekiwania.

Słuchawki przewodowe, choć ograniczają Twoją gestykulację gwarantują znacznie większą jakość dźwięku. W czasie jego przesyłania powstaje bardzo mało zakłóceń oraz szumów.

Wybierając najlepsze słuchawki studyjne dla siebie weź pod uwagę ich przeznaczenie. Jeśli rzeczywiście chcesz odsłuchiwać swoje nagrania, by dopracować skomponowaną piosenkę to zdecyduj się na model przewodowy. W przypadku, gdy potrzebujesz sprzętu mobilnego, zdecyduj się na model bezprzewodowy.

 

Otwarte czy zamknięte – jakie słuchawki studyjne są najlepsze?

Będąc w sklepie na pewno zauważysz, że część modeli nazywana jest zamkniętymi, a część otwartymi. Nazwa ta odnosi się do konstrukcji produktu, czyli tego jak bardzo słuchawki są szczelne. Model zamknięte przylegają mocno do ucha, przez co zatykają kanał słuchowy. Dzięki temu dobrze izolują nas od dźwięków zewnętrznych, a jednocześnie nie pozwalają innym domownikom słuchać naszej muzyki. Taka konstrukcja gwarantuje duży komfort. Polecamy jednak, używać ich jedynie w domu, biurze lub studiu nagrań, a nie na zewnątrz. Poprzez wygłuszenie hałasu możesz nie usłyszeć klaksonu czy kogoś kto coś do Ciebie mówi. Równocześnie ścisłe przyleganie męczy ucho, które już po kilkunastu minutach zaczyna się pocić.

Z kolei słuchawki otwarte gwarantują lepszą wentylację, przez co ich noszenie jest znacznie bardziej komfortowe. Przylegają one do ucha bardzo luźno. Są one znacznie bezpieczniejsze, jednak w czasie słuchania muzyki na pewno usłyszysz hałas z zewnątrz.

Kompromisem między tymi dwoma rodzajami są produkty półotwarte, które dobrze izolują od dźwięków zewnętrznych, a tym samym zapewniają swobodną wentylację. Nie musisz się zatem obawiać o uczucie dyskomfortu czy spocone ucho.

 

 

Czułość

Wybierając słuchawki koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, ile wynosi ciśnienie akustyczne. Pod tym terminem kryje się głośność, czyli to na jakim najwyższym poziomie możemy słuchać muzyki. W przeciętnych modelach parametr ten wynosi około 80 dB. Naturalnie, znajdziesz również mocniejsze sprzęty, jednak zbyt duża ilość decybeli może poważnie obciążyć Twoje ucho lub nawet doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Jeśli model oferuje głośność na poziomie 100 dB, dźwięk ten będzie porównywany z obecnością na koncercie rockowym czy pracą silnika samolotu. Lekarze podkreślają, że hałas, który przekracza 140 dB powoduje ból fizyczny.

 

Słuchawki studyjne w dobrych cenach

Rozbieżność cenowa między słuchawkami studyjnymi na rynku jest bardzo duża. W sklepach znajdziesz tanie modele do 150 zł, jak również profesjonalny urządzenia za 2500 zł. Głównym powodem tak różnorodnych cen jest jakość wykonania sprzętu. Wiele tanich produktów jest wykonana z plastiku, podczas gdy modele profesjonalne posiadają pałąk wykonany ze stali, do tego dodatkowo wzmocniony. Drugi typ słuchawek jest znacznie trwalszy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nie musisz się zatem obawiać ich złamania.

Drogim rozwiązaniem są modele o konstrukcji półotwartej, które izolują użytkownika od zewnętrznego hałasu, ale gwarantują wentylację. Jest to bardzo dobre rozwiązania dla osób, które grają przez wiele godzin i chcą uniknąć dyskomfortu. Cena takiego modelu może wynieść nawet 500 zł.

 

 

Najlepsze słuchawki studyjne w 2020 roku

 

Powyżej przedstawiliśmy cechy dobrych słuchawek. Przyszła więc pora na zestawienie. Nasz ranking słuchawek studyjnych zawiera 5 najciekawszych propozycji, które z całą pewnością sprostają potrzebom profesjonalnych dźwiękowców.

 

Nasze zalecenia

 

Beyerdynamic DT990 PRO

 

Beyerdynamic DT 990 PRO to dobrze wykonane słuchawki studyjne, dzięki którym możemy odsłuchiwać dźwięk w dobrej jakości (nominalne SPL to 96 dB). Produkt zyskał szerokie uznanie konsumentów właśnie ze względu na to, jaki dźwięk emituje. Poza tym doceniono jego konstrukcję. Takie urządzenie możesz mieć na głowie przez dłuższy czas i nie odczujesz dyskomfortu.

Prezentowany model ma 3 m kabel, a w zestawie znajdziemy wtyki ¼ jack, mini jack oraz jack 6,3 mm. Oznacza to, że słuchawki mogą być podłączone do różnych sprzętów, przez co są bardzo praktyczne.

Dobrze wykonany pałąk ze stali sprężynowej sprawia, że produkt jest odporny na uszkodzenia. Komfort noszenia zapewnia wyściełany uchwyt oraz miękkie nauszniki. Bardzo ważne jest to, że przewód wchodzi tylko do jednej, lewej słuchawki, co znacznie ułatwia użytkowanie sprzętu. Poza tym mamy możliwość obracania nauszników. Nie można też zapomnieć, że model ten jest stosunkowo lekki.

Słuchawki otwarte Beyerdynamic DT990 PRO mają kabel o długości 3 m. Model ten waży 270 g. Pasmo przenoszenia produktu mieści się w zakresie od 5 Hz do 35 000 Hz.

Zalety
Miękkie poduszki:

Ze względu na miękkie poduszki nie powinniśmy narzekać na nieprzyjemny ból uszu, nawet po kilku godzinach noszenia słuchawek.

Idealne do studia:

Konsumenci twierdzą, że model idealnie nadaje się do pracy w studiu nagraniowym, np. w czasie odsłuchu referencyjnego.

Komfort użytkowania:

Długi, spiralny przewód nie ogranicza swobody ruchów. Zapewnia to komfort użytkowania produktu.

Lekkość:

Słuchawki są wyjątkowo lekkie, dlatego nie wywołują uczucia dyskomfortu i możemy używać ich codziennie po kilka godzin (lub dłużej, w zależności od potrzeb).

System bass-reflex:

Model jest wyposażony w system bass-reflex. Oznacza to, że podczas słuchania muzyki świetnie podkreślone są niskie tony.

Wady
Nieatrakcyjny design:

Słuchawki nie prezentują się za elegancko, głównie ze względu na jasne, pokryte gąbką nauszniki, które zbyt mocno kontrastują z czarnym pałąkiem.

 

 

 

 

Audio-Technica ATH-M40X

 

Twojej uwadze polecamy model Audio-Technica ATH-M40X, który skierowany jest do osób planujących długie odsłuchy w studiu, jak i tych, którzy chcą używać sprzętu w ruchu. Szczelne kapsuły doskonale izolują dźwięki otoczenia, a odpowiednia konstrukcja sprawia, że noszenie tych słuchawek jest bardzo komfortowe.

Produkt jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także uważa się go za bezawaryjny.  Możesz więc mieć pewność, że będzie Ci służył przez dłuższy czas. Wielu konsumentów zwróciło uwagę na to, że komfort używania słuchawek gwarantuje możliwość obracania kapsuł, wygodna, dobrze dopasowana wykładzina pałąka oraz jednostronny, odłączany przewód.

Maksymalna moc wejściowa tego modelu to 1600 mW / 1kHz, a jego czułość wynosi 98 dB. Dlatego też ceniony jest za jakość dźwięku. Zestaw zawiera przejściówkę jack 3,5 mm na jack 6,3 mm, a także etui transportowe, więc przewożenie sprzętu nie sprawi nam problemu. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że są to bardzo dobre i tanie słuchawki studyjne.

Produkt Audio-Technica ATH-M40X waży 240 g. Te dobre słuchawki studyjne do 400 zł mają zamkniętą konstrukcję. Pasmo przenoszenia modelu mieści się w zakresie od 15 Hz do 24 000 Hz.

Zalety
Solidna konstrukcja:

Słuchawek możemy bez przeszkód używać przez długi czas, bez obaw o ich zniszczenie. Konstrukcja jest solidna i odporna na uszkodzenia.

Etui w zestawie:

W komplecie razem z produktem otrzymujemy praktyczne etui. Możemy więc bezpiecznie przewozić słuchawki i w odpowiedni sposób je przechowywać.

Obracające się kopuły uszne:

Kopuły uszne obracają się o 90 stopni, dlatego nie musimy zdejmować słuchawek z uszu, aby porozmawiać lub na chwilę odpocząć od słuchania muzyki.

Miękki pałąk:

Pałąk został od wewnątrz pokryty przyjemnym w dotyku materiałem, co zapobiega powstawaniu podrażnień skóry głowy i uczucia dyskomfortu.

Wady
Za małe nauszniki:

Niektórzy użytkownicy przekonują, że nauszniki są za małe i zbyt płytkie, dlatego słyszane dźwięki mogą okazać się mniej wyraźne (ze względu na niewłaściwe położenie przetworników względem ujścia kanału słuchowego).

 

 

 

 

Sennheiser Momentum M2 AEBT

 

Modelem docenionym przez wielu specjalistów jest Sennheiser Momentum M2 AEBT. Tym, co zachęca do zakupu słuchawek jest ich bezprzewodowość. Brak przewodu sprawia, że korzystanie ze sprzętu jest bardzo komfortowe.

Prezentowany model ma składany pałąk i jest sprzedawany w zestawie z pokrowcem, co znacznie ułatwia przewożenie sprzętu i pozwala nam na jego zabezpieczenie. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej, która cechuje się odpornością na uszkodzenia oraz działanie korozji. Nie można też zapomnieć, że całość konstrukcji jest lekka.

Komfort noszenia, tak często wymieniany w  recenzjach użytkowników, ma związek z zastosowaniem większych i bardziej miękkich poduszek nauszników pokrytych skórą. Również sam pałąk został pokryty wyjątkowo miękką, przyjemną w dotyku okładziną.

Gwarancją dobrej jakości dźwięki jest solidny przetwornik produkowany z najlepszych komponentów. To właśnie za jego sprawą są to w pełni profesjonalne słuchawki studyjne. Warto też podkreślić, że dobra łączność bezprzewodowa jest gwarantem braku opóźnień czy innych problemów z odbiorem sygnału.

Sennheiser Momentum M2 AEBT to zamknięte słuchawki z pasmem przenoszenia w zakresie od 16 Hz do 22 000 Hz. Produkt ma składany pałąk ułatwiający przechowywanie oraz przewożenie. W komplecie znajduje się 1,4 m przewód audio.

Zalety
Obszyte skórą poduszki:

Poduszki nauszników są wyjątkowo miękkie, obszyto je skórą naturalną. Takie rozwiązanie zapobiega uczuciu dyskomfortu pojawiającego się po kilku godzinach użytkowania słuchawek.

Łączność bezprzewodowa:

Aby posłuchać muzyki nie musimy podłączać produktu do komputera czy telefonu. Wystarczy sparować urządzenia przy pomocy modułu NFC lub Bluetooth, w które zostały wyposażone słuchawki.

Wbudowany pilot do smartfona:

Model ma wbudowanego pilota, z pomocą którego możemy zmienić poziom głośności dźwięków, włączyć pauzę lub przejść do kolejnej piosenki.

Wady
Niekompatybilne z systemem Windows:

Słuchawki są kompatybilne ze smartfonami tylko z systemem Android lub iOS, co uniemożliwia korzystanie z nich właścicielom telefonów z oprogramowaniem Windows.

 

 

 

 

Sony MDR7506

 

Chcemy zaprezentować Ci produkt znanej i cenionej japońskiej firmy, czyli Sony MDR7506. Urządzenie ma złącze jack 3,5 mm, więc jest kompatybilne z wieloma sprzętami. Jego czułość wynosi 106 dB, a częstotliwość mieści się w zakresie 10 Hz – 20 kHz. To dowodzi, że jakość sprzętu jest naprawdę dobra.

Na uwagę zasługuje to, że słuchawki ważą zaledwie 230 g, więc ich noszenie będzie naprawdę komfortowe. Wygodę użytkowania zapewnia też dobrze wyprofilowany pałąk i miękkie nauszniki oraz długi, 3 metrowy kabel.

Warto tutaj wspomnieć, że produkt ten objęty jest gwarancją Prime Support, więc nawet w razie wystąpienia awarii czy problemów z obsługą, zasięgniesz opinii ekspertów.

Opinie o słuchawkach studyjnych Sony są bardzo pochlebne. Również i ten model zyskał wiele pozytywnych ocen. Doceniany jest za czułość, jakość przesyłu dźwięku oraz wykonanie, dające nam gwarancję, że sprzęt będzie nam służył długi czas.

Model Sony MDR7506 waży 230 g. To zamknięte słuchawki z pasmem przenoszenia mieszczącym się w zakresie od 10 Hz do 20 000 Hz. Produkt wyposażono w przewód o długości 3 m.

Zalety
Profesjonalny charakter:

Słuchawki gwarantują świetną jakość dźwięków i umożliwiają usłyszenie wszystkich szczegółów. Z tego powodu model jest chętnie używany w profesjonalnych studiach nagraniowych i rozgłośniach radiowych.

Wytrzymałość:

Produkt został wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, dlatego nie jest podatny na pęknięcia, przetarcia, zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

Duże nauszniki:

Duże i głębokie nauszniki można świetnie dopasować do uszu i założyć je tak, aby przetworniki były ustawione w odpowiedniej pozycji względem ujścia kanału słuchowego.

Wady
Spiralny kabel:

Kabel słuchawkowy jest zwinięty w spiralę, przez co może zaplątać się np. o długie włosy lub zahaczać o blat biurka.

Nieskładany pałąk:

Pałąk nie jest składany, dlatego nie jest to dobra propozycja dla osób, które często podróżują (słuchawki zajmują dużo miejsca w torbie bądź plecaku).

 

 

 

 

AKG K702 

 

AKG K702 to otwarte słuchawki studyjne, które wyróżniają się m.in. nowoczesnym designem. Produkt wyposażono w przetworniki z dwuwarstwowymi membranami wykonanymi z użyciem techniki Varimotion. Pałąk został obity miękkimi poduszkami, dlatego nie uciska nadmiernie głowy i nie wywołuje podrażnień skóry. Specjalny kształt poduszek gwarantuje natomiast świetne dopasowanie do uszu i tym samym komfort użytkowania.

Słuchawki mają pozłacany wtyk jack stereo o średnicy 0,6 cm. Maksymalna moc wejściowa modelu to 200 mW, a jego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 10 Hz do prawie 40 000 Hz. Produkt może być używany w studiu nagraniowym, rozgłośni radiowej, a także w domu.

Z opinii konsumentów wynika, że model marki AKG jest idealny dla osób, którym zależy na świetnej jakości słyszanych dźwięków. Produkt jest lekki (waży ok. 235 g) i wygodny w noszeniu, dlatego nawet po kilku godzinach nie pojawia się nieprzyjemny ból uszu. Ponadto słuchawki doskonale podkreślają zarówno basy, jak i najwyższe tony.

Produkt AKG K702 ma otwartą konstrukcję. To słuchawki z pasmem przenoszenia w zakresie od 10 Hz do 39 800 Hz, które ważą 235 g. Przewód ma w tym przypadku długość 3 m.

Zalety
Dobre odwzorowanie akustyczne:

Model zapewnia dobre odwzorowanie akustyczne, a pozwala na to wykorzystanie wysokiej jakości komponentów, a także specjalna konstrukcja słuchawek. Nie musimy też obawiać się o brak efektu przestrzeni.

Komfortowe słuchanie muzyki:

Za sprawą produktu możemy komfortowo słuchać muzyki nawet podczas wielogodzinnej podróży. Gwarantuje to nie tylko samoregulujący się pałąk, ale i specjalnie wyprofilowane nauszniki typu 3D-form.

Wady
Konieczność używania adaptera:

Wtyk przewodu jack stereo ma szerokość 6,3 mm. Jeśli chcemy posłuchać muzyki ze smartfona, musimy użyć specjalnego adaptera z mniejszym jack’iem (3,5 mm).

Brak regulacji głośności:

Z przodu przewodu nie ma suwaka umożliwiającego regulację głośności, dlatego ustawienia dźwięku musimy zmieniać na urządzeniu, z którego odtwarzamy muzykę.

 

 

 

 

Co to są słuchawki studyjne?

 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo słuchawek w różnych cenach. Gdy stajemy przed wyborem konkretnego modelu o określonym zastosowaniu, często mamy kłopot z określeniem, czego tak naprawdę oczekujemy od sprzętu, który chcemy zakupić. Wiele trudności powoduje również wybór akcesorium z odpowiadającej kupującemu półki cenowej.

Osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z montowaniem i nagrywaniem utworów zapewne zetknęli się z pojęciem “słuchawki studyjne”. Co to znaczy? Jakiej jakości możemy się spodziewać po takich słuchawkach oraz czy na pewno będą przydatne osobom, które zajmują się produkcją filmików w domowym zaciszu?

 

 

Do czego służą modele studyjne?

Słuchawki studyjne możemy spotkać również pod nazwą “słuchawki monitorujące”. Najczęściej używają ich muzycy, ponieważ z ich pomocą można wychwycić nieprawidłowo wykonywane dźwięki. Słuchawki bardzo dobrze izolują również odgłosy otoczenia, dzięki czemu można usłyszeć niemal każdy instrument w odsłuchiwanej piosence. Modele studyjne cechuje niezwykła czułość, co pozwala na usłyszenie realnego brzmienia, ponadto  nie zniekształcają utworów audio.

 

Budowa słuchawek studyjnych

Spośród wszystkich modeli słuchawek studyjnych dostępnych na rynku możemy wyróżnić słuchawki nauszne, dokanałowe oraz douszne. Możemy wybrać model maksymalnie dopasowany do naszych preferencji. Najbardziej trwałe spośród wymienionych są słuchawki nauszne. Specjalny pałąk dobrze podtrzymuje nauszną część, dzięki czemu całość konstrukcji jest stabilna i odporna na niewielkie uszkodzenia mechaniczne.

Słuchawki studyjne dzielimy również na otwarte i zamknięte. Poszczególne rodzaje odnoszą się do szczelności produktu. Modele zamknięte ściśle przylegają do uszu, co pozwala na precyzyjny odsłuch poszczególnych partii utworów. Osoby postronne w żaden sposób nie usłyszą, czego aktualnie słuchamy. Polecamy ten typ słuchawek do użytku domowego – na zewnątrz mogą stanowić dla nas zagrożenie ze względu na maksymalne izolowanie głosów z otoczenia. Długotrwałe ścisłe przyleganie może również męczyć ucho, co z kolei prowadzi do nadmiernej potliwości. Niektórzy wybierają słuchawki półotwarte, zapewniają one dobrą wentylację, jak również całkiem dobry odsłuch dźwięków.

 

 

Czułość słuchawek studyjnych

Ciśnienie akustyczne jest parametrem, którego wartość pozwala odróżnić słuchawki studyjne od pozostałych. Chodzi tu o głośność, z jaką możemy odsłuchiwać dźwięk. Zdarzają się modele emitujące dźwięki nawet do 100 dB, pamiętajmy jednak, że długie odsłuchiwanie dźwięków na takim poziomie może prowadzić do uszkodzeń słuchu.

Słuchawki studyjne są zwykle bardzo lekkie i wykonane z takich materiałów, jak skóra czy lekkie, bezpieczne tworzywo. Mają one być wygodne w użytku oraz nie powodować odparzeń, nawet podczas wielogodzinnej pracy nad poszczególnymi partiami utworów.

Pytając profesjonalistów, jakie słuchawki studyjne są polecane przez ich kolegów z branży często wymieniają kilka modeli z nieco wyższej półki cenowej. Zapewniają one bardzo dobry odsłuch, nie odbiegający od tego, który jest niezbędny do profesjonalnej obróbki utworów muzycznych. Takie słuchawki mają optymalne parametry, są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych osób.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

 

Bowers&Wilkins P7

 

Wszystkim poszukiwaczom poszukujących specjalistycznych słuchawek studyjnych polecamy model nauszny Bowers & Wilkins P7. Ma on wbudowane wysokiej klasy przetworniki, dzięki którym jakość emitowanego dźwięku jest bardzo wysoka.

Produkt zaskakuje też wyglądem. Został on dopracowany w najmniejszych szczegółach. Wszystkie jego elementy wykończone luksusowymi materiałami. W efekcie czego pięknie się prezentuje i może być świetnym pomysłem dla dźwiękowca.

Głośniki hi-fi są wyposażone w cewki, które zapewniają swobodny ruch przetworników, przez co urządzenie lepiej pracuje i emituje świetny jakościowo dźwięk. Zastosowanie materiału polimerowego w ściankach pozytywnie wpłynęło na minimalizację występowania rezonansu. Nie dochodzi też do zniekształceń dźwięku. Czułość produktu to 111 dB. Prezentowany model ma złącze 3,5 mm oraz 6,3 mm, a także odłączany przewód.

Osoby, które zdecydowały się na tego modelu niejednokrotnie podkreślają, że spełnia on oczekiwania najbardziej wymagających melomanów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Słuchawki studyjne do 200 zł – Ranking

 

 

KOSS Porta Pro Classic

 

Nieważne czy używasz słuchawek w domu, czy poza nim, model KOSS Porta Pro Classic pozwoli ożywić każde nagranie. Te słuchawki studyjne w dobrej cenie charakteryzują się wysokiej jakości standardem wśród modeli przenośnych.  

Konsumenci chwalą sobie w nich przede wszystkim bardzo dobre brzmienie oraz komfort słuchania. To właśnie model Porta Pro ustanowił kilkanaście lat temu standardy na całym świecie. Przez lata słuchawki stawały się coraz bardziej nowoczesne, a ich jakość szła w górę, przez co stały się najchętniej kupowanym produktem na polskim rynku.

Produkt cechuje się głębokim basem oraz pasmem przenoszenia w zakresie 15 – 25000 Hz. Pozwala to wychwycić nawet najmniejszy niuans dźwiękowy przy słuchaniu muzyki lub podczas oglądania filmów. Konstrukcja słuchawek została wykonana z cienkiej powłoki polietylenowej, co pozwala sztywnym elementom zminimalizować mechaniczne zakłócenia. Rzadka struktura magnezu pomaga usłyszeć każdą nutę, nawet podczas słuchania piosenek na nisko woltowych odtwarzaczach CD lub MP3. Aby zwiększyć sygnał transmisji zwoje cewki zostały zrobione z beztlenowej miedzi, stąd dźwięk jest bardziej krystaliczny i czystszy.

 

 

 

AKG K92

 

Specjalnością modelu AKG K92 jest miks i mastering z doskonałą czystością przekazu. Umożliwiają to 40 mm przetworniki oddające nawet najmniejsze detale. Dlatego możemy być spokojni, że miks będzie brzmiał właściwie w każdym systemie. Konsumenci chwalą przede wszystkim samodopasowujący się pałąk oraz lekką konstrukcję. Zapewniają długie godziny komfortowej pracy, niezależnie od tego, jaką częścią procesu produkcyjnego się zajmujemy.

Słuchawki są przeznaczone do pracy przede wszystkim w warunkach studyjnych np. telewizji, bądź w studiach nagraniowych. Ich atutem jest wzmocniona konstrukcja zrobiona z bardzo wytrzymałych materiałów, a także z odpinanym kablem, który prowadzi tylko do jednej słuchawki.

Jest to rodzaj słuchawek przewodowych, dlatego duże znaczenie ma długość przewodu, która w tym modelu wynosi 3 metry, co pozwoli zachować znaczny komfort przestrzenny. Dodatkowe zastosowanie membrany w dużym stopniu wpływa również na jakość dźwięku. W zestawie znajdziemy także adapter do słuchawek.

 

 

 

Numark Red Wave

 

Słuchawki Numark Red Wave zostały wyprodukowane z wykorzystaniem wieloletniego doświadczenia Dj’skiego firmy Numark. Schludny wygląd, doskonałe brzmienie, a także komfortowy design usatysfakcjonują każdego Dj’a. Użytkownicy szczególnie cenią sobie w słuchawkach to, że z dużą skutecznością tłumią dźwięki otoczenia, a 50 milimetrowe głośniki generują głośny i czysty dźwięk. Pozłacana przejściówka dołączona do słuchawek ułatwi podłączenie ich do innych urządzeń, np. odtwarzaczy MP3.

Model słuchawek Red Wave ma szybki i wyraźnie zaznaczony bas, który bardzo dobrze sprawdza się w muzyce klubowej i elektronicznej. Prosty kabel sprawia, że słuchawki bardzo dobrze składają się na obu płaszczyznach, czym podnoszą komfort użytkowania i uniwersalność. Ułatwieniem jest także możliwość obracania każdej słuchawki z osobna.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status