Słuchawki studyjne ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.09.18

 

Przed udaniem się do sklepu, polecamy Ci przeczytanie naszego rankingu słuchawek studyjnych. Stworzyliśmy go w oparciu o oferty licznych sklepów, a pod uwagę wzięliśmy jakość dźwięku, komfort słuchania oraz cenę produktu. Na pierwszym miejscu zestawienia znajduje się Beyerdynamic DT990 PRO. Jest to sprzęt nauszny, który wyposażony jest w długi przewód niekrępujący naszych ruchów. Słuchawki gwarantują dobrą jakość dźwięku, więc sprawdzą się zarówno w czasie grania, jak i odtwarzania muzyki. Sama obudowa została wykonana z mocnych materiałów, które zostały wzmocnione przy pomocy stali, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei wnętrze nauszników jest bardzo miękkie, co przekłada się na komfort słuchania. Niewielka waga sprawia, że nie poczujesz dyskomfortu nawet mimo wielogodzinnego używania. Na drugim miejscu zestawienia znajdziesz Audio-Technica ATH-M40X. Są to nieco tańsze słuchawki, również nauszne, które wymagają podłączenia do komputera za pomocą przewodu. Wokółuszna konstrukcja jest gwarantem izolacji akustycznej. Tak więc nie usłyszysz hałasu otoczenia, a co więcej, innym domownikom nie będzie przeszkadzała Twoja muzyka.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie słuchawki studyjne kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W czasie grania lub przesłuchiwania ulubionych utworów liczy się wysoka jakość dźwięku. Sprzętem, który Ci to zapewni są słuchawki studyjne, które możesz podłączyć do urządzeń Hi-fi czy nagrywających. Gwarantują one najwyższe odwzorowanie audio oraz dużą szczegółowość nagrań. Niestety, jest to sprzęt dość specjalistyczny, więc jego zakup może niektórym osobom sprawić kłopot. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się jakie słuchawki studyjne wybrać, aby pozwalały na dobry, pełen szczegółów, odsłuch nagrań.

 

 

Czym jest model studyjny?

Słuchawki studyjne nazywane są również monitorującymi. Najczęściej używane są przez muzyków, gdyż oferują wysoką jakość dźwięku. Po nagraniu piosenki, możemy przy ich pomocy odsłuchać nasz wokal w celu znalezienia fałszu lub nieprecyzyjnie zaśpiewanych partii. Używane są także do odsłuchiwania nagrań z podsłuchu. Takie szczegółowe odsłuchy są możliwe, bo słuchawki studyjne cechują się niezwykłą czułością. Tego typu modele nie zniekształcają plików audio.

 

Konstrukcja słuchawek

Na rynku znajdziesz modele douszne, dokanałowe oraz nauszne. Pierwsza dwa rodzaje słuchawek umieszczamy w uchu lub we wnętrzu kanału słuchowego. Gwarantuje to dużą mobilność oraz wysoką jakość dźwięku, gdyż źródło jego emisji znajduje się bardzo blisko ucha.

Trzecim rodzajem są produkty nauszne, które wyposażone są w specjalny pałąk, który łączy dwa elementy. Konstrukcja takich urządzeń jest znacznie bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. W sklepach znajdziesz słuchawki plastikowe lub takie, których obudowa jest zabezpieczona stalą. Dzięki temu nawet w momencie upadku, nie ulegnie one zniszczeniu.

 

Produkty przewodowe czy bezprzewodowe?

Na rynku znajdziesz słuchawki bezprzewodowe oraz takie, które posiadają kabel. Pierwszy model jest znacznie bardziej mobilny, gdyż nie krępuje naszych ruchów. W czasie odsłuchiwania muzyki możemy bez przeszkód gestykulować oraz odchodzić od źródła dźwięku. Niestety, wiele takich modeli działa gorzej. Z tego powodu możesz nie wyłapać wszystkich fałszów czy zniekształceń we własnym nagraniu. Jeśli jednak wybierzesz solidny, przetestowany przez specjalistów sprzęt, możesz być pewny, że spełni Twoje oczekiwania.

Słuchawki przewodowe, choć ograniczają Twoją gestykulację gwarantują znacznie większą jakość dźwięku. W czasie jego przesyłania powstaje bardzo mało zakłóceń oraz szumów.

Wybierając najlepsze słuchawki studyjne dla siebie weź pod uwagę ich przeznaczenie. Jeśli rzeczywiście chcesz odsłuchiwać swoje nagrania, by dopracować skomponowaną piosenkę to zdecyduj się na model przewodowy. W przypadku, gdy potrzebujesz sprzętu mobilnego, zdecyduj się na model bezprzewodowy.

 

Otwarte czy zamknięte – jakie słuchawki studyjne są najlepsze?

Będąc w sklepie na pewno zauważysz, że część modeli nazywana jest zamkniętymi, a część otwartymi. Nazwa ta odnosi się do konstrukcji produktu, czyli tego jak bardzo słuchawki są szczelne. Model zamknięte przylegają mocno do ucha, przez co zatykają kanał słuchowy. Dzięki temu dobrze izolują nas od dźwięków zewnętrznych, a jednocześnie nie pozwalają innym domownikom słuchać naszej muzyki. Taka konstrukcja gwarantuje duży komfort. Polecamy jednak, używać ich jedynie w domu, biurze lub studiu nagrań, a nie na zewnątrz. Poprzez wygłuszenie hałasu możesz nie usłyszeć klaksonu czy kogoś kto coś do Ciebie mówi. Równocześnie ścisłe przyleganie męczy ucho, które już po kilkunastu minutach zaczyna się pocić.

Z kolei słuchawki otwarte gwarantują lepszą wentylację, przez co ich noszenie jest znacznie bardziej komfortowe. Przylegają one do ucha bardzo luźno. Są one znacznie bezpieczniejsze, jednak w czasie słuchania muzyki na pewno usłyszysz hałas z zewnątrz.

Kompromisem między tymi dwoma rodzajami są produkty półotwarte, które dobrze izolują od dźwięków zewnętrznych, a tym samym zapewniają swobodną wentylację. Nie musisz się zatem obawiać o uczucie dyskomfortu czy spocone ucho.

 

 

Czułość

Wybierając słuchawki koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, ile wynosi ciśnienie akustyczne. Pod tym terminem kryje się głośność, czyli to na jakim najwyższym poziomie możemy słuchać muzyki. W przeciętnych modelach parametr ten wynosi około 80 dB. Naturalnie, znajdziesz również mocniejsze sprzęty, jednak zbyt duża ilość decybeli może poważnie obciążyć Twoje ucho lub nawet doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Jeśli model oferuje głośność na poziomie 100 dB, dźwięk ten będzie porównywany z obecnością na koncercie rockowym czy pracą silnika samolotu. Lekarze podkreślają, że hałas, który przekracza 140 dB powoduje ból fizyczny.

 

Słuchawki studyjne w dobrych cenach

Rozbieżność cenowa między słuchawkami studyjnymi na rynku jest bardzo duża. W sklepach znajdziesz tanie modele do 150 zł, jak również profesjonalny urządzenia za 2500 zł. Głównym powodem tak różnorodnych cen jest jakość wykonania sprzętu. Wiele tanich produktów jest wykonana z plastiku, podczas gdy modele profesjonalne posiadają pałąk wykonany ze stali, do tego dodatkowo wzmocniony. Drugi typ słuchawek jest znacznie trwalszy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nie musisz się zatem obawiać ich złamania.

Drogim rozwiązaniem są modele o konstrukcji półotwartej, które izolują użytkownika od zewnętrznego hałasu, ale gwarantują wentylację. Jest to bardzo dobre rozwiązania dla osób, które grają przez wiele godzin i chcą uniknąć dyskomfortu. Cena takiego modelu może wynieść nawet 500 zł.

 

 

Najlepsze słuchawki studyjne w 2018 roku

 

Powyżej przedstawiliśmy cechy dobrych słuchawek. Przyszła więc pora na zestawienie. Nasz ranking słuchawek studyjnych zawiera 5 najciekawszych propozycji, które z całą pewnością sprostają potrzebom profesjonalnych dźwiękowców.

 

Nasze zalecenia

 

Beyerdynamic DT990 PRO

 

Beyerdynamic DT 990 PRO to dobrze wykonane słuchawki studyjne, dzięki którym możemy odsłuchiwać dźwięk w dobrej jakości (nominalne SPL to 96 dB). Produkt zyskał szerokie uznanie konsumentów właśnie ze względu na to, jaki dźwięk emituje. Poza tym doceniono jego konstrukcję. Takie urządzenie możesz mieć na głowie przez dłuższy czas i nie odczujesz dyskomfortu.

Prezentowany model ma 3 m kabel, a w zestawie znajdziemy wtyki ¼ jack, mini jack oraz jack 6,3 mm. Oznacza to, że słuchawki mogą być podłączone do różnych sprzętów, przez co są bardzo praktyczne.

Dobrze wykonany pałąk ze stali sprężynowej sprawia, że produkt jest odporny na uszkodzenia. Komfort noszenia zapewnia wyściełany uchwyt oraz miękkie nauszniki. Bardzo ważne jest to, że przewód wchodzi tylko do jednej, lewej słuchawki, co znacznie ułatwia użytkowanie sprzętu. Poza tym mamy możliwość obracania nauszników. Nie można też zapomnieć, że model ten jest stosunkowo lekki.

 

 

 

 

Audio-Technica ATH-M40X

 

Twojej uwadze polecamy model Audio-Technica ATH-M40X, który skierowany jest do osób planujących długie odsłuchy w studiu, jak i tych, którzy chcą używać sprzętu w ruchu. Szczelne kapsuły doskonale izolują dźwięki otoczenia, a odpowiednia konstrukcja sprawia, że noszenie tych słuchawek jest bardzo komfortowe.

Produkt jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także uważa się go za bezawaryjny.  Możesz więc mieć pewność, że będzie Ci służył przez dłuższy czas. Wielu konsumentów zwróciło uwagę na to, że komfort używania słuchawek gwarantuje możliwość obracania kapsuł, wygodna, dobrze dopasowana wykładzina pałąka oraz jednostronny, odłączany przewód.

Maksymalna moc wejściowa tego modelu to 1600 mW / 1kHz, a jego czułość wynosi 98 dB. Dlatego też ceniony jest za jakość dźwięku. Zestaw zawiera przejściówkę jack 3,5 mm na jack 6,3 mm, a także etui transportowe, więc przewożenie sprzętu nie sprawi nam problemu. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że są to bardzo dobre i tanie słuchawki studyjne.

 

 

 

 

Sennheiser Momentum M2 AEBT

 

Modelem docenionym przez wielu specjalistów jest Sennheiser Momentum M2 AEBT. Tym, co zachęca do zakupu słuchawek jest ich bezprzewodowość. Brak przewodu sprawia, że korzystanie ze sprzętu jest bardzo komfortowe.

Prezentowany model ma składany pałąk i jest sprzedawany w zestawie z pokrowcem, co znacznie ułatwia przewożenie sprzętu i pozwala nam na jego zabezpieczenie. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej, która cechuje się odpornością na uszkodzenia oraz działanie korozji. Nie można też zapomnieć, że całość konstrukcji jest lekka.

Komfort noszenia, tak często wymieniany w  recenzjach użytkowników, ma związek z zastosowaniem większych i bardziej miękkich poduszek nauszników pokrytych skórą. Również sam pałąk został pokryty wyjątkowo miękką, przyjemną w dotyku okładziną.

Gwarancją dobrej jakości dźwięki jest solidny przetwornik produkowany z najlepszych komponentów. To właśnie za jego sprawą są to w pełni profesjonalne słuchawki studyjne. Warto też podkreślić, że dobra łączność bezprzewodowa jest gwarantem braku opóźnień czy innych problemów z odbiorem sygnału.

 

 

 

 

Sony MDR7506

 

Chcemy zaprezentować Ci produkt znanej i cenionej japońskiej firmy, czyli Sony MDR7506. Urządzenie ma złącze jack 3,5 mm, więc jest kompatybilne z wieloma sprzętami. Jego czułość wynosi 106 dB, a częstotliwość mieści się w zakresie 10 Hz – 20 kHz. To dowodzi, że jakość sprzętu jest naprawdę dobra.

Na uwagę zasługuje to, że słuchawki ważą zaledwie 230 g, więc ich noszenie będzie naprawdę komfortowe. Wygodę użytkowania zapewnia też dobrze wyprofilowany pałąk i miękkie nauszniki oraz długi, 3 metrowy kabel.

Warto tutaj wspomnieć, że produkt ten objęty jest gwarancją Prime Support, więc nawet w razie wystąpienia awarii czy problemów z obsługą, zasięgniesz opinii ekspertów.

Opinie o słuchawkach studyjnych Sony są bardzo pochlebne. Również i ten model zyskał wiele pozytywnych ocen. Doceniany jest za czułość, jakość przesyłu dźwięku oraz wykonanie, dające nam gwarancję, że sprzęt będzie nam służył długi czas.

 

 

 

 

Bowers&Wilkins P7 

 

Wszystkim poszukiwaczom poszukujących specjalistycznych słuchawek studyjnych polecamy model nauszny Bowers & Wilkins P7. Ma on wbudowane wysokiej klasy przetworniki, dzięki którym jakość emitowanego dźwięku jest bardzo wysoka.

Produkt zaskakuje też wyglądem. Został on dopracowany w najmniejszych szczegółach. Wszystkie jego elementy wykończone luksusowymi materiałami. W efekcie czego pięknie się prezentuje i może być świetnym pomysłem dla dźwiękowca.

Głośniki hi-fi są wyposażone w cewki, które zapewniają swobodny ruch przetworników, przez co urządzenie lepiej pracuje i emituje świetny jakościowo dźwięk. Zastosowanie materiału polimerowego w ściankach pozytywnie wpłynęło na minimalizację występowania rezonansu. Nie dochodzi też do zniekształceń dźwięku. Czułość produktu to 111 dB. Prezentowany model ma złącze 3,5 mm oraz 6,3 mm, a także odłączany przewód.

Osoby, które zdecydowały się na tego modelu niejednokrotnie podkreślają, że spełnia on oczekiwania najbardziej wymagających melomanów.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...