Skanery dokumentów ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Często skanujesz dokumenty i chcesz wyposażyć się w dobrej jakości skaner? Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie twierdząco ten ranking jest dla Ciebie. Prezentujemy w nim godne uwagi modele, które według opinii konsumentów są funkcjonalne, łatwe w obsłudze i solidnie wykonane. Podczas przygotowywania zestawienia dokładnie przeanalizowaliśmy dostępne w sklepach urządzenia. Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się Canon Lide 120. Jest to wyjątkowo lekki model, dlatego jego przenoszenie nie stanowi problemu. Z uwagi na kompaktowe rozmiary produkt zmieści się w każdym, nawet małym pomieszczeniu. W sprzęcie zastosowano liczne udogodnienia tj. automatyczną poprawę tekstu czy jakości zeskanowanych fotografii. Jak zapewniają konsumenci obsługa sprzętu nie jest trudna. Propozycją z drugiego miejsca jest Epson Perfection V370. Model jest kompatybilny z urządzeniami z różnymi systemami operacyjnymi. Nikt nie powinien mieć więc problemu z podłączeniem skanera do swojego komputera czy laptopa. Produkt ten służy nie tylko do skanowania dokumentów, ale także fotografii czy płyt CD. Zachęcamy także do zapoznania się z opisami innych przygotowanych przez nas produktów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki skaner dokumentów kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Często nie tylko w biurze, ale i w domu nie możemy się obejść bez skanera. Aby wszystkim, którzy są właśnie w przededniu zakupu takiego urządzenia pomóc w wyborze przygotowaliśmy przewodnik o tym, jaki jest najlepszy skaner dokumentów. Postaramy się w nim podpowiedzieć, jak dokonać zakupu, i jakie są rodzaje skanerów, oraz jakie cechy powinno mieć urządzenie, z którego będziemy zadowoleni.

Przede wszystkim skanery opierają się na dwóch technologiach, które pozwalają na przeniesienie dokumentów do komputera. Są to układy CCD (Charge Coupled Device)  i CIS (Contact Image Sensor) .

 

 

Skaner z przetwornikiem CCD potrzebuje źródła światła, którym w tym przypadku jest lampa fluorescencyjna z zimną katodą, natomiast matryca CCD jest elementem światłoczułym. W uproszczeniu skaner działa w taki sposób, że światło odbija się od dokumentu, za pośrednictwem lustra jest kierowane do soczewki, która następnie przekazuje odbicie do matrycy CCD. Tam jest obraz przetwarzany na formę cyfrową. Skaner taki jest przeznaczony do skanowania zdjęć, grafiki i dokumentów w formacie do A4. Mamy tu bardzo dobre odwzorowanie kolorów, ale skaner taki ma spore zapotrzebowanie na energię.

Skaner CIS wykorzystuje, jako źródło światła diody LED. Tu odbijany obraz jest wychwytywany przez czujnik CIS. Jednak ze względu na słabe światło diod skanowany dokument musi dokładnie przylegać do tafli szklanej skanera, z tego samego powodu jest tu nieco gorsze odwzorowanie kolorów. Jest on, więc doskonały do skanowania dokumentów, czy digitalizacji różnego rodzaju planów, rysunków technicznych, czy przekrojów urządzeń, natomiast gorzej się nadaje do zdjęć

 

Jaki skaner dokumentów wybrać – sposób wkładania dokumentów

Ze względu na sposób wkładania dokumentów do skanera rozróżniamy skanery płaskie, inaczej nazywane stołowymi. W takim urządzeniu dokumenty umieszczamy na szklanej tafli, a pod nią przemieszcza się źródło światła skanując dokumenty. Taki typ skanerów jest dostępny w obu technologiach: CCD (Charge Coupled Device)  i CIS (Contact Image Sensor) .

Skanery szczelinowe to urządzenia, które również można zakupić w technologii CCD i CIS. Zwykle takie modele są wykorzystywane w biurach, ze względu na dużą wydajność. W takim skanerze jest podajnik dokumentów, więc „puszczone w ruch” urządzenie bezobsługowo może skanować wiele kartek. Zwykle tego typu skanery mają rozdzielczość nie większą niż 600 dpi, czym są zdefiniowane do skanowania raczej dokumentów niż zdjęć. Tego typu skanery są również dostępne w wersji mobilnej (z układami CIS wyłącznie). Podłącza się je np. do laptopa za pomocą portu USB i po naciśnięciu przycisku „start” zdigitalizowany obraz pojawia się na ekranie.

Skanery do negatywów służą tylko i wyłącznie do skanowania filmów 35 mm. Są to urządzenia, które mogą pracować bez komputera i mają one bardzo wysokie parametry dotyczące rozdzielczości sięgającej 7200 x 7200 dpi, a także gęstości optycznej np. D = 4,0. Modele takie są dostępne w obu technologiach.

Skaner ręczny, lub inaczej mobilny, to małe urządzenie, które łatwo schować w torbie z laptopem. Zasilany jest bateriami typu AA i ma własną kartę pamięci, zatem można go używać niezależnie od laptopa. Do skanowanego dokumentu należy przyłożyć urządzenie i odpowiednią krawędzią równo poprowadzić od góry do dołu lub z jednego boku na drugi. Skanery ręczne wykorzystują technologię optyczną CIS.

 

 

Parametry

Przy zakupie każdego urządzenia ważne są jego parametry. Przy skanerach będą to rozdzielczość, prędkość skanowania, maksymalny format skanowanych dokumentów, rozmiary i waga. Biorąc pod uwagę te parametry na pewno znajdziemy skanery dokumentów w dobrych cenach.

Rozdzielczość to chyba najważniejszy parametr skanera. Mierzona jest w jednostkach dpi. Bez problemu możesz nabyć urządzenie o rozdzielczości 6400 x 9600 dpi. Gdy oczekujesz bardzo wysokiej jakości odwzorowania obrazu i jego szczegółów, to zacznij od rozdzielczości 2400 dpi. Możesz wówczas zeskanowany obraz znacznie powiększyć i nadal mieć ostre wszystkie szczegóły. Jednak jeśli skaner jest Ci potrzebny do dokumentów tekstowych, nie warto kupować urządzenia o większych parametrach niż 1200 x 1200 dpi. Gdy jesteś profesjonalnym fotografem, warto zainteresować się modelem z rozdzielczością 2400 x 4800 dpi. Oczywiście im wyższa rozdzielczość, tym również wyższa cena, dlatego lepiej precyzyjnie przeglądnąć się swoim potrzebom i nie kupować urządzenia, którego parametrów nie będziemy mieli okazji wykorzystać. Większe dpi, to też dłuższy proces samego skanowania.

Prędkość skanowania ma znaczenie, gdy mamy do zdigitalizowania dużą ilość dokumentów. Zwykle informacje producentów ograniczają się do danych dotyczących samego skanowania, bez czasu potrzebnego na przekazanie obrazu do komputera. Dlatego jeśli to jest dla Ciebie parametr decydujący, nie sugeruj się informacją czasu skanowania 10 czy 20 sekund, a sprawdź na przykład opinie o działaniu danego skanera na forach.

Większość dostępnych skanerów na rynku jest dostosowana do skanowania formatu A4 lub mniejszego. Jednak nie przedstawia trudności znalezienie na rynku modelu skanującego większe formaty. Jednak większy format zawsze oznacza większy wydatek, bowiem taki sprzęt jest adresowany głównie do specjalistów.

Od wielkości skanera zależy również jego rozmiar i waga. Najlżejsze i najbardziej poręczne są skanery mobilne i tu ich waga może zacząć się od 0.5 kg. Przeciętny skaner płaski zwykle ma wymiary 430 x 280 x 65 mm i waży około 3 kilogramów. Najcięższe i największe są oczywiście modele do skanowania większych formatów.

 

 

Najlepsze skanery dokumentów w 2021 roku

 

Tym razem przedstawiamy informacje użyteczne dla osób korzystających z komputerów i urządzeń satelitarnych. Gdy skanujemy dużą ilość dokumentów, to byle jakie urządzenie nie zaspokoi naszych potrzeb. W takim wypadku jest potrzebny najlepszy skaner dokumentów, który nie tylko szybko skanuje, ale też obsługuje różne formaty i jest przystosowany do skanowania w wysokiej rozdzielczości. O takich właśnie skanerach piszemy poniżej. Sprawdź nasz ranking i wybierz model najlepszy dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Canon Lide 120

 

Model numer jeden to Canon Lide 120. Współpracuje z systemami Windows od numeru 7 w górę, obsługuje także Windows Vista oraz Windows XP, a także Mac OS X 10.6.8 lub nowszy. Jest to skaner płaski o rozdzielczości optycznej 4800 x 2400 dpi. Komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą USB. Kabel USB jest dołączony do zestawu.

Wymiary tego urządzenia wynoszą: szerokość 250 mm, głębokość 370 mm, wysokość 40 mm, a waga to 1,6 kg. Prędkości skanowania w kolorze wynosi 3,7 stron na minutę, i uzyskuje się 48-bitową głębię koloru. Natomiast skanowanie w czerni, strony A4 w 300 dpi urządzenie zeskanuje w 16 sekund.  

Model ten obsługuje formaty od B6 do A4, a format skanowanego dokumentu można zapisać w PDF lub JPEG. Z dodatkowych opcji mamy tu możliwość skanowania bezpośrednio do wiadomości e-mail, lub bezpośrednio do chmury.

Wraz ze skanerem użytkownik otrzymuje oprogramowanie: Quick Menu, My Image Garden i Scan Utility. A według klientów skaner doskonale daje sobie radę ze zdjęciami, jak i dokumentami, ponadto jego obsługa jest intuicyjna, a samo urządzenie jest lekkie i o małych rozmiarach.

Canon Lide 120 to bardzo dobry skaner do dokumentów do 250 zł. Produkt waży 1,6 kg. Jego dokładne wymiary to: wysokość – 4 cm, szerokość – 37 cm i głębokość – 26 cm.

Zalety
Udogodnienia:

W tym skanerze zastosowano technologię automatycznej poprawy dokumentów. System poprawia tekst, grafikę i obrazy w zeskanowanych dokumentach, co pozwala oszczędzić nam czas.

Kompaktowe wymiary:

Model ten ma kompaktowe wymiary. Nie zajmuje dużo miejsca na biurku, więc będzie odpowiedni także do pomieszczeń o małym metrażu. Dodatkowo jest lekki, więc jego przenoszenie nie stanowi problemu.

Cena:

Wśród niewątpliwych zalet urządzenia znajduje się jego cena. Jest to jeden z najtańszych modeli na rynku o tak dobrych parametrach, dlatego wiele osób decyduje się na jego zakup.

Łatwa obsługa:

Na obudowie znajduje się 5 przycisków, które zostały odpowiednio opisane. Dzięki temu użytkowanie sprzętu nie jest trudne, nawet dla osób nie mających doświadczenia w obsłudze tego typu urządzeń.

Zdjęcia:

Jeśli chcemy zeskanować zdjęcia możemy skorzystać z funkcji usuwania zabrudzeń i zarysowań, która sprawia, że jakość zeskanowanej fotografii jest zadowalająca. Istnieje także możliwość przywrócenia wyblakłego koloru starym zdjęciom.

Wady
Szybkość pracy:

Jeśli masz dużo dokumentów do zeskanowania, produkt może okazać się niewystarczający, czasem zawiesza się.

 

 

 

 

Epson Perfection V370

 

Model numer 2, Epson Perfection V370, to model o rozdzielczości 4800 x 9600 dpi. Skaner jest przystosowany do skanowania materiałów transparentnych, więc pozwala na obróbkę klisz, negatywów czy slajdów. Technologia ReadyScan pozwala na bardzo szybkie uruchomienie skanera zaraz po jego włączeniu, praktycznie bez nagrzewania się urządzenia.

Ruchome zawiasy pokrywy sprzętu, pozwalają na skanowanie materiałów nawet z grubych książek. Nawet, jeśli fragment skanowanej książki nie przylega ściśle do tafli skanera, także zostanie sfotografowany z odpowiednią ostrością i dokładnością. Dzieje się tak dlatego, że pole widzenia matrycy CCD jest większe niż standardowo używane czujniki CIS w innych skanerach.

Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Na przykład poprzez naciśnięcie jednego przycisku skanujemy dokumenty prosto do wiadomość e-mail. Model zawiera też funkcję edytowania zeskanowanych zdjęć i ich obróbkę za pomocą dołączonego programu Epson Easy Photo Fix. Funkcja Character Recognition pozwala natomiast na edytowanie, kopiowanie i wklejanie skanowanych tekstów.

A gdy użytkownik użyje funkcji Epson Document Capture to, w efekcie skanowania, dokumenty zostaną zapisane w chmurze. Opinie o skanerach dokumentów Epson Perfection V370 przekazują, że jest to skaner dobrej jakości. Mówią także, że posiada duże możliwości konfiguracji, a dla początkujących użytkowników praca z ustawieniami automatycznymi jest wygodna i niekłopotliwa.

Epson Perfection V370 to skaner do dokumentów i fotografii. Wymiary produktu to 28 cm x 43 cm x 6,7 cm. Waga urządzenia wynosi 2,8 kg. Sprzęt wyposażony jest w złącze USB.

Zalety
Kompatybilność:

Prezentowany skaner jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Mac OS 10.3+, Windows 7, Windows Vista i Windows XP. Możemy mieć więc pewność, że jego podłączenie do naszego komputera nie będzie trudne.

Szybkość:

Model ten umożliwia bezpośrednie skanowanie do e-maila lub pamięci internetowej. To znacznie skraca czas potrzebny do przygotowania dokumentu.

Funkcjonalność:

Przy użyciu tego skanera można zeskanować nie tylko dokumenty, ale także grube książki czy płyty CD. Produkt obsługuje także klisze, takie jak TPU 35 mm, klisza filmowa: 6 klatek, 35 mm klisza w uchwytach: 4 klatki.

Łatwa obsługa:

Jak zapewniają konsumenci obsługa urządzenia jest łatwa. Na obudowie znajduje się tylko kilka niezbędnych przycisków.

Wady
Obudowa:

Niektóre osoby twierdzą, że jakość wykonania obudowy nie jest najlepsza. Na powierzchni urządzenia stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

Mediatech MT4090

 

Kolejny produkt, nieco odmienny od opisywanych poprzedników, to Mediatech MT4090. Jest to skaner mobilny, liniowy o wadze zaledwie 156 gram. Wymiary tego modelu to 255 mm x 30 mm x 30 mm. Zasilany jest on dwoma bateriami typu AA. Skaner jest odpowiedni dla systemów operacyjnych Windows XP, Vista, Windows 7 i nowsze. Komunikacja z komputerem odbywa się przez złącze USB.

Skaner również obsługuje karty pamięci micro SD do 32 GB. Maksymalna szerokość skanowania tego modelu to 216 mm. Przy rozdzielczości 300 dpi urządzenie skanuje jedną kartkę A4 w zaledwie 2 sekundy. Maksymalna rozdzielczość w tym modelu wynosi 600 dpi, a zeskanowane dokumenty są zapisywane w formacje JPG lub PDF. P

rzy czym skaner ma możliwość skanowania kolorowego lub monochromatycznego. Dołączone oprogramowanie OCR umożliwia zamianę zeskanowanych dokumentów na dokumenty Word lub Excel. Można również skanować bezpośrednio do wiadomości e-mail. Równomierne prowadzenie skanera po dokumencie umożliwiają cztery rolki prowadzące.

Wraz z urządzeniem jest w zestawie pokrowiec ochronny na nie. Dla użytkowników ważne są małe rozmiary urządzenia, jego mobilność i duża szybkość skanowania. Atrakcyjne dla nich jest również to, że zeskanowany materiał można podejrzeć nawet na telefonie ze slotem micro SD. Jednym słowem jest to dobry i tani skaner dokumentów.

Mediatech MT4090 to mobilny skaner dokumentów. Wymiary urządzenia są następujące 25,5 cm x 3 cm x 3 cm. Waga sprzętu to 156 g. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Zalety
Karta pamięci:

Skaner ma wejście na kartę pamięci typu micro SD. To umożliwia nam zeskanowania ważnych dokumentów i zapisanie ich na pamięci przenośnej.

Wyświetlacz:

Na obudowie znajduje się wyświetlacz LCD, który informuje o tym, na jakim etapie pracy jest nasze urządzenie. Choć ekran jest mały konsumenci zapewniają, że umieszczone na nim informacje są czytelne.

Mobilność:

Produkt jest lekki i ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu możemy mieć go zawsze przy sobie.

Zasilanie:

Prezentowany model zasilany jest na baterie. Dzięki temu możemy z niego korzystać nawet w miejscu, w którym nie ma swobodnego dostępu do prądu. To pozytywnie wpływa na funkcjonalność sprzętu.

Wady
Zacina się:

Część użytkowników zauważyło, że po pewnym czasie skaner zaczyna się zacinać, co opóźnia pracę i bywa kłopotliwe.

 

 

 

 

Plustek Opticslim 2610

 

Plustek Opticslim 2610 to skaner płaski o maksymalne rozdzielczości skanowania 1200 dpi. Maksymalne wymiary, jakie da się zeskanować to 216 mm na 296 mm. Urządzenie współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8 i Windows 10.

Wymiary zewnętrze urządzenia wynoszą: szerokość 378 mm, głębokość 257 mm oraz wysokość 33 mm, natomiast waga to tylko 1,7 kg. Rozmiar i waga powodują, że skaner może służyć, jako urządzenie przenośne, bo zmieści się do teczki z laptopem. Podłączony skaner z komputerem za pomocą złącza USB skanuje czerpiąc energię z komputera.

Ponadto szereg przycisków ułatwia tu szybką obsługę. Mamy przycisk „Copy”, następnie do szybkiego rozpoznawania tekstu przycisk „OCR”, albo przycisk „E-mail” wysyłający zeskanowany obraz bezpośrednio do wiadomości mejlowej. Konstrukcja przykrywy skanera umożliwia skanowanie grubszych książek, bez uszkodzenia pokrywy.
Ponadto model ten, poprzez dołączone oprogramowanie, ma unikalną możliwość przeszukiwania tekstu w plikach PDF. Pozwala to na zachowanie oryginalnego wyglądu dokumentu, w którym warstwa tekstowa zostaje przetworzona przez oprogramowanie OCR.

Natomiast oprogramowanie to z kolei umożliwia wyszukanie potrzebnego tekstu również w przeglądarkach internetowych. Użytkownicy oceniają ten model, jako dobrej jakości urządzenie, nie generujące nadmiernego hałasu, w sam raz do użytku domowego.

Plustek Opticslim 2610 to skaner do dokumentów. Jego waga wynosi 1,4 kg. Model ma następujące wymiary: 25,7 cm x 37,8 cm x 3,3 cm. Jest kompatybilny z systemami Windows XP, Vista, 7, 8 i 10.

Zalety
Obudowa:

Wiele pozytywnych opinii konsumentów potwierdziło, że obudowa urządzenia wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Na jej powierzchni nie widać zarysowań, ani odbarwień.

Waga:

Produkt niewiele waży, dlatego jego przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Jeśli potrzebujemy, możemy go zabrać ze sobą np. w podróż służbową.

Zasilanie:

Skaner zasilany jest poprzez kabel USB podłączony do komputera lub laptopa. Dzięki temu urządzenie nie pobiera dodatkowej energii.

Wady
Obsługa:

Niektórzy konsumenci zauważyli, że obsługa sprzętu na początku nie jest łatwa, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu urządzeń. Minusem jest też mało czytelna instrukcja obsługi.

 

 

 

 

Fujitsu Scansnap IX500

 

Ranking skanerów dokumentów kończymy modelem, który można określić, jako prawdziwy mercedes wśród skanerów. Model Fujitsu Scansnap IX500, to w pełni zautomatyzowane urządzenie. Za pomocą jednego przycisku, w trybie automatycznym, sprzęt samodzielnie dobiera parametry skanowania. Rozdzielczość tego urządzenia to 600 dpi i uzyskujemy z niego zarówno kopie monochromatyczne jak i w kolorze.

W modelu tym można skanować dokumenty za pomocą WiFi bezpośrednio do urządzeń iOS jak iPhone, czy iPad, albo do urządzeń z systemem Android. Skaner ten obsługuje formaty od A8 do A3. Szybkość skanowania to 25 kartek na minutę przy skanowaniu monochromatycznym o rozdzielczości 600 dpi, lub w kolorze o rozdzielczości 300 dpi.

To urządzenie ma możliwość skanowania dwustronnego, a papier jest podawany z podajnika mieszczącego 50 arkuszy.  Wymiary zewnętrze skanera wynoszą: szerokość 292 mm, głębokość 159 mm oraz 168 mm, a waga to 3 kg. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje oprogramowanie do niego: Adobe Acrobat X Standard i ScanSnap Manager 6.0. Oprogramowanie pozwala na dowolne zarządzanie dokumentami.

Na przykład Quick Menu – pozwala użytkownikowi podczas skanowania wysłać dokument do wiadomości email, drukarki, lub do określonego folderu. Możemy też wybrać, w jakim pliku ma być zapisany: Word, Excel, PDF czy PowerPoint. Klienci, którzy obsługują ten skaner opisują go, jako bardzo łatwy i intuicyjny w obsłudze. Zachwyca, na przykład, dwustronne kolorowe, skanowanie wykonane w czasie 2 sekund.

Fujitsu Scansnap IX500 to skaner z prędkością skanowania do 25 stron w ciągu minuty. Urządzenie waży ok. 3 kg. Wymiary modelu to ok. 30 cm x 16 cm x 17 cm.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaki skaner do slajdów wybrać?

 

W naszych domach jest wiele pamiątek, których przechowywanie zawsze jest oczywiste. Do tej grupy należą dokumenty, zdjęcia, filmy, negatywy oraz slajdy. Niestety zabierają dużo cennego miejsca, a do tego na skutek działania światła i powietrza bledną. Dlatego przyda Ci się najlepszy skaner do slajdów w 2021 roku, który ułatwi przechowywanie cennych pamiątek i dokumentów. Poniżej przygotowaliśmy niewielki poradnik, z którego dowiesz się, jakie cechy mają najlepsze modele.

 

 

Zanim udasz się na zakupy, zastanów się, jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze. Oferowane na rynku produkty różnią się pracą i znajdującą się w nich optyką. Popularnym rozwiązaniem są modele, które działają w oparciu o lampę fluorescencyjną z zimną katodą. Światło lampy odbija się od dokumentu, a następnie lustra kierują je do soczewki. Stamtąd odbicie przechodzi do matrycy. Drugim typem są urządzenia, gdzie źródłem światła są diody LED. Sprzęty te są od razu gotowe do użycia, co pozwoli zaoszczędzić czas. Ponieważ nie ma w nich skomplikowanego systemu luster, mają małą wagę, więc mogą być traktowane, jako modele przenośne.

Dobrej jakości modele muszą się cechować prostą i intuicyjną obsługą. Zwłaszcza jeśli będą obsługiwane przez amatora. W dobrej jakości urządzeniach wystarczy przycisnąć jeden guzik, który uruchomi cały proces. Jeśli nie masz doświadczenia w pracy ze skanerem, polecamy zainwestowanie właśnie w taki model.

Koniecznie zwróć uwagę na czas pracy, gdyż najlepsze skanery do slajdów powinny cechować się szybkim działaniem. Niektóre sprzęty potrzebują od kilku sekund do minuty, by przygotować odbicie dokumentu lub slajdu. W przypadku, jeśli przygotowujesz tylko jedno zdjęcie, nie powinno stanowić to problemu. Niestety, gdy skanujemy kilkanaście dokumentów, długi czas czekania jest nieprzyjemny i irytujący. Z tego powodu, polecamy inwestycję w szybkie i nowoczesne skanery.

Kluczowe jest również, by skaner miał dobrą rozdzielczość, gdyż pozwoli to wykonać wierny zrzut dokumentu ze wszystkimi jego szczegółami. Parametr ten wyrażany jest w dpi. Dobrej jakości modele mają rozdzielczość optyczną powyżej 1500 dpi.

 

 

Skanery do slajdów – ranking

 

 

Reflecta X7-SCAN

 

Model Reflecta X7-SCAN na pewno Ci się spodoba. Jest to nowoczesny skaner dedykowany do kopiowania starych klisz. Dzięki urządzeniu nie będziesz się musiał martwić o to, że na skutek ciepła czy słońca znajdujący się na slajdzie materiał wyblaknie i nie będzie go można odczytać. Wymiary produktu to: długość – 10,5 cm, szerokość – 10,4 cm i wysokość – 16,4 cm.

Największą zaletą jest to, że model pracuje samodzielnie, nie trzeba podłączać go do komputera w celu oglądania skanowanych slajdów. Sprzęt może pracować zarówno po podłączeniu zasilacza do prądu, jak również dzięki wbudowanej baterii. Producent zapewnia, że skaner jest w stanie pracować przez 2,5 h bez podłączenia do prądu. Urządzenie wyposażone jest w bardzo wyraźny wyświetlacz. Obejrzymy na nim nie tylko zeskanowane klisze, ale również poddamy obraz obróbce. Rozdzielczość optyczna wynosi 3200 dpi, co przekłada się na czytelny obraz. Model nadaje się zarówno do filmów pozytywnych, jak i negatywnych, co zapewnia kompleksowe działanie.

Prezentowane urządzenie to funkcjonalny skaner do slajdów w dobrej cenie. Konsumenci docenili również możliwość podłączenia sprzętu do komputera, co ułatwia przeglądanie zeskanowanych zdjęć.

 

 

 

 

Rollei DF-S 100 SE 

 

Nowoczesny skaner do slajdów Rollei DF-S 100 SE to urządzenie, w które polecamy zainwestować. Za sprawą produktu bardzo szybko skopiujesz wszystkie klisze, co nie tylko ułatwi Ci ich przechowywanie, ale również uchroni je przed działaniem słońca czy powietrza. Wymiary produktu to: 8,2 cm x 8,6 cm x 15,2 cm, zaś jego waga wynosi 410 g.

Prezentowany model służy do skanowania głównie negatywów. Rozdzielczość przygotowanego obrazu to 1800 dpi, do pozwala na ukazanie wysokiej jakości obrazu. Zestaw zawiera 2 magazynki do slajdów, 2 listwy mocujące negatyw oraz szczoteczkę do czyszczenia sprzętu. Obraz będzie wyświetlany na ekranie LCD o wielkości 2,4 cala. Obsługuje on całą paletę barw. Przechowywanie danych jest bardzo proste, gdyż sprzęt ma wbudowaną pamięć (25 mb), a do tego wszystkie obrazy można zapisać na karcie pamięci SD/MMC. Po podłączeniu do komputera przez złącze USB skany mogą być przenoszone do odpowiedniego folderu.

Mimo dość wysokiej ceny urządzenie jest bardzo popularne wśród konsumentów, którzy docenili wysoką jakość odbitek. Równocześnie zauważają oni, że skaner jest bardzo prosty w obsłudze, dlatego sprawdzi się u amatorów.

 

 

 

 

ION Audio FILM2SD Plus

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości skanera do slajdów, to polecamy Ci ION Audio FILM2SD Plus. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, jednocześnie oferuje wysoką jakość obrazów. Wiedz jednak, że jest to stosunkowo duża maszyna, której przenoszenie będzie trudne. Wymiary produktu to: 24,6 cm x 19,6 cm x 26,9 cm, z kolei waga wynosi 1,6 kg. Z tego powodu, sprzęt dedykowany jest do pracy stacjonarnej.

Skaner służy głównie do pracy z negatywami. Dużą zaletą modelu jest prosta digitalizacja, bez konieczności podłączenia do komputera. Wszystkie obrazy można zapisać na karcie pamięci SD lub MMC. Przygotowane odbitki są bardzo szczegółowe i wyraźne, gdyż ich rozdzielczość wynosi 3200 dpi. Warto dodać, że skaner jest kompatybilny z wszystkimi systemami operacyjnymi: Windows i Mac.

Konsumenci zdecydowali się na zakup urządzenia, gdyż mimo wysokiej ceny, jest on bardzo prosty w obsłudze. Cała praca wymaga użycia jednego przycisku. Równocześnie, po zeskanowaniu slajdu na ekranie można dokonać podstawowej obróbki graficznej, do której zaliczamy balans bieli i redukcję zniekształceń.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status