Przejściówki HDMI VGA ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Kupując nowy adapter HDMI VGA chcemy, aby wybrany model był kompatybilny zarówno z urządzeniami najnowszej generacji, jak i starszym sprzętem, zapewnił dobry transfer danych i wysoką jakość obrazu, a także był solidnie wykonany. Jednak biorąc pod uwagę mnogość ofert dostępnych na rynku nie jest łatwo zdecydować się na konkretny produkt. Aby ułatwić Ci podjęcie tej decyzji dokonaliśmy analizy rynku i opinii konsumentów, dzięki czemu udało nam się wyłonić najlepsze urządzenia w 2020 roku. W efekcie powstał ranking, w którym pierwsze miejsce zajął produkt Hama 000545690000. Przejściówka obsługuje bardzo wysoką rozdzielczość Full HD, gwarantuje dobrą transmisję sygnału i jest wykonana z wytrzymałych materiałów. Warto zwrócić uwagę także na drugą, równie atrakcyjną pozycję z naszego zestawienia. Jest nią przejściówka RaidSonic IcyBox. Niewątpliwą zaletą tego modelu są jego kompaktowe wymiary, dzięki czemu możemy zabrać go ze sobą w każdą podróż biznesową. Poza tym adapter jest łatwy w obsłudze i nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania. Jeśli interesują Cię pozostałe propozycje z naszego zestawienia zapraszamy do lektury dalszej części artykułu. Opisane w nim przejściówki charakteryzują się bezawaryjnością i solidnym wykonaniem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką przejściówkę HDMI VGA kupić?

 

Przewodnik zakupowy  

Większość urządzeń nowej generacji posiada wejście HDMI. Dzięki temu nie ma problemów z połączeniem ich ze sobą, są w pełni dopasowane i działają bez zarzutu. Niejednokrotnie jednak sytuacja zmusza nas do skorzystania ze starszego sprzętu, w którym nie zastosowano tej technologii. Niestety wejścia HDMI oraz VGA nie są ze sobą kompatybilne i aby sparować ze sobą różne urządzenia, należy skorzystać z odpowiednich przejściówek.

 

 

Jaką przejściówkę HDMI VGA wybrać?

Przejściówki HDMI VGA służą do połączenia sprzętów z wejście VGA i HDMI tak, by możliwy był przesył danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzięki przejściówce podłączysz stary sprzęt do nowego. Ważne jest, by odpowiednio wybrać opisywany produkt. Skorzystaj z naszego poradnika zanim zdecydujesz się na zakup.

 

Transfer danych

Podczas konwertowania sygnałów analogowego i cyfrowego najważniejsze są prędkość i jakość transferu danych. Żeby zadbać o jak najlepsze parametry trzeba się skupić przede wszystkim na wewnętrznej budowie przejściówki. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie jest umieszczenie w produkcie miedzianego kabla, który optymalizuje transfer i dba o jego prawidłowy przebieg.

 

Transmisja sygnałów

Przesył sygnałów to dość skomplikowany proces. By przebiegał pomyślnie i bez zakłóceń konieczne jest solidne wykonanie wtyczki odpowiadającej za podłączenie urządzeń. Zgodnie z opiniami ekspertów powinna ona zostać wyprodukowana z materiałów zapewniających jak najmniejszy opór przejściowy. Poleca się szczególnie elementy pozłacane ze względu na ich dobrą jakość i zadowalające działanie. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić na opakowaniu wartość rezystancji i pamiętać o tym, że powinna być jak najniższa.

 

Rodzaj przekazywanych sygnałów

Na rynku pojawia się coraz więcej przejściówek HDMI VGA. Producenci z roku na rok ulepszają proponowane przez siebie rozwiązania, aby zachęcić klientów do skorzystania z ich oferty. Najpopularniejsze i najpowszechniejsze do tej pory były modele konwertujące jedynie sygnał audio i na nim skupiające swoje funkcje. Dziś istnieją również adaptery przekazujące również obraz stając się tym samym bardziej funkcjonalnymi, niż ich poprzednicy. Każdy kupujący powinien się zastanowić nad tym, co właściwie jest mu potrzebne i tym kierować się przy wyborze. Ciężko bez tego stwierdzić, jaka przejściówka HDMI VGA jest najlepsza w konkretnym przypadku.

 

Oprogramowanie

Warto wspomnieć o tym, że nie każda przejściówka współpracuje ze wszelkimi dostępnymi rodzajami oprogramowania. Niektóre z nich są kompatybilne jedynie z określonymi systemami operacyjnymi, co skutkuje brakiem ich wykrycia w przypadku połączenia z urządzeniami o innym profilu. Informacje tego typu są zazwyczaj podawane przez producenta na opakowaniu modelu, dlatego też trzeba zwracać szczególną uwagę na wskazane tam oznaczenia.

Większość urządzeń tego typu nie wymaga instalowania dodatkowych sterowników pozwalających im na właściwe funkcjonowanie. Takie modele są najprostsze w obsłudze, ponieważ nie zmuszają konsumenta do dodatkowej ingerencji w system operacyjny. Poleca się je zwłaszcza tym osobom, które niekoniecznie dobrze radzą sobie z nowymi technologiami.

 

Wymiary przejściówki

Użytkownicy od zawsze poszukiwali rozwiązań, które mogliby uznać za najwygodniejsze i najbardziej funkcjonalne. Producenci przejściówek od dawna starają się sprostać tym wymaganiom. Większość modeli dostępnych na rynku ma kompaktowe wymiary. Są niewielkie, dzięki czemu można bez problemu znaleźć dla nich miejsce. Poza tym idealnie nadają się do zabrania ze sobą na biznesowe spotkanie, w podróż czy na zajęcia – wystarczy włożyć je do torby lub bagażu.

Najlepsza przejściówka HDMI VGA poza niewielkim rozmiarem będzie również niewiele ważyć. Tak skonstruowane urządzenie nie będzie ciążyć użytkownikowi przy przenoszeniu z miejsca na miejsce.

 

Obsługa urządzenia

Przede wszystkim przejściówka nie powinna posiadać zbędnych przycisków, dodatkowych ustawień, ani skomplikowanego okablowania. Przy nadmiernej ilości funkcji konsument nie będzie wiedział, jak z niej korzystać, co tylko komplikuje mu pracę. Ważne, by model działał automatycznie i nie wymagał od użytkownika podejmowania dodatkowych czynności. Nawet gdyby nie należały one do trudnych, znacznie zwiększyłyby czas łączenia sprzętów ze sobą i tym samym zniechęcały użytkowników do dalszego korzystania.

Dostępność

Z racji tego, że przejściówki HDMI VGA zyskały na popularności można się spodziewać, że bez trudu dostaniemy je w każdym sklepie ze sprzętem elektronicznym. Niekoniecznie. Warto przed wybraniem się na zakupy sprawdzić dostępność produktu przez Internet lub zamówić go bezpośrednio w sklepie online. Tym sposobem będziesz pewny, że szybko otrzymasz to, czego potrzebujesz – często w niższej cenie.

 

Czy da się kupić przejściówki HDMI VGA w dobrych cenach?

Podobnie, jak wiele innych nowinek technologicznych, przejściówki mają ceny mieszczące się w dość szerokim zakresie. Można nabyć urządzenie za niewielką kwotę, ale również kupić je za naprawdę spore pieniądze. Nie da się w tym przypadku doradzić potencjalnemu klientowi, co powinien wybrać. Jeśli użytkownik stawia na tańsze przejściówki – dobry wybór. Jeżeli boi się o jakość pracy modelu i pragnie wybrać coś droższego – prawdopodobnie również się nie zawiedzie. Naszym zdaniem nie warto przepłacać. Parametry urządzeń są podobne. Najważniejsze jest, by uważnie przyjrzeć się opisowi produktu i to nim kierować się w czasie podejmowania decyzji.

 

 

Najlepsze przejściówki HDMI VGA w 2020 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking przejściówek HDMI VGA, który ma na celu wsparcie w wyborze produktu spełniającego Twoje oczekiwania. W zestawieniu znalazły się modele, które zapewniają najwyższą jakość transferu danych.

 

Nasze zalecenia

 

Hama 000545690000 

 

Model Hama 000545690000 to wysokiej klasy adapter HDMI VGA, który zapewni perfekcyjną jakość obrazu w wysokiej rozdzielczości Full-HD wynoszącej 1920 x 1080 pikseli.

Urządzenie przeznaczone jest do podłączania wszelkiego rodzaju sprzętów posiadających wejście HDMI, w tym laptopów, tabletów, odtwarzaczy multimedialnych, monitorów czy rzutników. Przejściówka wyposażona jest w pozłacaną wtyczkę o niskiej rezystancji przejściowej, która zapewnia bardzo dobrą transmisję sygnałów. Wewnątrz znajduje się miedziany przewód gwarantujący optymalny transfer danych. Dodatkowo przyrząd oferuje ekranowanie, które redukuje zakłócenia elektromagnetyczne.

Adapter posiada wtyk Jack do przekazu dźwięku o średnicy 3,5 mm oraz gniazdo VGA. Jest on kompatybilny ze sprzętami wielu marek, na przykład ASUS, HP, Lenovo, Samsung czy Acer. Długość przejściówki wynosi 20 cm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup modelu Hama 000545690000 twierdzą, że to wysokiej jakości sprzęt. W opiniach podkreślają, że bardzo dobrze spełnia on swoje zadanie. Poza tym, konsumenci do jego niewątpliwych zalet zaliczają solidne wykonanie i niewielkie wymiary.

 

 

 

 

RaidSonic IcyBox 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu RaidSonic IcyBox. Jest to niewielka przejściówka, która umożliwia połączenie urządzeń posiadających port VGA ze złączem HDMI. Dzięki temu bez problemu przeniesiemy dane ze swojego laptopa na rzutnik czy inny monitor.

Dzięki kompaktowym wymiarom, 4,5 cm x 3,1 cm x 1,7 cm, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca i można je zabrać ze sobą w podróż. Zapewnia ono bardzo dobrą jakość obrazu w wysokiej rozdzielczości Full-HD, wynoszącej 1920 x 1080 pikseli.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, gdyż nie wymaga instalowania żadnych sterowników, ani specjalnego oprogramowania. Wystarczy podłączyć adapter, który od razu działa, jak należy.

Warto zwrócić uwagę także na pozytywne opinie konsumentów na temat modelu RaidSonic IcyBox, które można znaleźć w Internecie. Użytkownicy doceniają ten produkt za szybkie przesyłanie danych oraz zapewnienie wysokiej jakości obrazu.

 

 

 

 

Delock Mini-DisplayPort

 

Model Delock Mini-DisplayPort to funkcjonalna przejściówka, która jest w stanie połączyć złącze Mini DisplayPort z gniazdem HDMI lub VGA. Dzięki temu możemy na przykład wyświetlić ekran swojego laptopa na dużym projektorze w sali konferencyjnej.

Urządzenie posiada przewód wewnętrzny wykonany z miedzi, która zapewnia bardzo dobre właściwości transmisyjne. Oprócz zapewnienia niskiej impedancji przy wysokich częstotliwościach wyróżnia się ona wysoką wytrzymałością i elastycznością. Sprzęt gwarantuje także bezpieczny transfer danych.

Przejściówka oferuje wysoką jakość obrazu, w rozdzielczości nawet do 3840 x 2160 pikseli. Poza tym jest ona niezależna od systemu operacyjnego, co oznacza, że nie wymaga instalacji sterowników i oprogramowania.

Opinie konsumentów o przejściówkach HDMI VGA tego producenta są pozytywne. Opisany model również cieszy się dużym uznaniem ze względu na wysoką jakość, solidne wykonanie oraz niezawodność. Użytkownicy doceniają go również za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Lenovo 0B47069

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez adaptera Lenovo 0B47069. Jest to wysokiej jakości przejściówka, która pozwala podłączyć dowolne urządzenie ze złączem VGA do sprzętu z wejściem HDMI.

Adapter jest bardzo łatwy w użyciu, gdyż nie wymaga instalowania oprogramowania czy sterowników. Działa on z większością sprzętów popularnych marek, w tym z dekoderami telewizyjnymi, projektorami, laptopami, monitorami czy konsolami gier. Model ten oferuje wysoką jakość obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Przejściówka dostępna jest w kolorze czarnym. Jej długość wynosi 20 cm. Przy wejściu VGA znajdują się dwie nakrętki mocujące, dzięki którym wpięty kabel się nie przesuwa.

Przejściówka Lenovo 0B47069 to chętnie wybierany model przez konsumentów, którzy cenią sobie wysoką jakość zakupionych sprzętów. Urządzenie docenione zostało za solidne wykonanie oraz bezawaryjne działanie. Użytkownicy potwierdzają, że przejściówka bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

Gembird A-HDMI- VGA-02 

 

Gembird A-HDMI- VGA-0 to dobra i tania przejściówka HDMI VGA, która umożliwia zamianę sygnału analogowego w cyfrowy. Przenośna, kompaktowa i lekka konstrukcja sprawia, że produkt możemy zabrać ze sobą wszędzie. Jest to niezastąpione urządzenie na wszelkiego rodzaju konferencjach czy spotkaniach biznesowych, na których konieczne jest wyświetlenie prezentacji na zewnętrznym ekranie.

Urządzenie nie wymaga zewnętrznego zasilania, ani instalowania dodatkowych sterowników, dzięki czemu jego obsługa jest niezwykle prosta, a adapter działa od razu po podłączeniu. Przejściówka obsługuje rozdzielczość Full HD, która wynosi 1920 x 1080 pikseli.

Wymiary adaptera to 4,9 cm x 2,3 cm x 1,5 cm, a jego waga wynosi 11 g. Wykonany jest on z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego, a jego wtyk jest pozłacany. Wysoka jakość produktu potwierdzona jest także 24-miesięczną gwarancją producenta.

Model Gembird A-HDMI- VGA-02 cieszy się uznaniem wśród użytkowników przede wszystkim ze względu na dobry stosunek ceny do jakości.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status