Podkładki pod laptopa ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Podkładka pod laptopa SilentiumPC Glacier NC400 SPC078 okazała się najczęściej wybieranym produktem tego typu w 2019 roku. Skąd to wiemy? Postanowiliśmy poddać szczegółowej analizie opinie wydawane przez konsumentów, którzy zdążyli już zakupić i wypróbować wybrane przez siebie modele. Wynikło z tego, że to właśnie ta podkładka cieszy się największym zaufaniem. Wpływ na to może mieć wentylator o dużej średnicy, którego pracę da się regulować w zależności od własnych potrzeb. Poza tym ten produkt jest odpowiedni dla wielu różnych urządzeń, niezależnie od marki. Jesteśmy świadomi, że ten konkretny model niekiedy może nie spełniać wszystkich wymagań klientów lub z pewnych względów nie być już dostępny w sklepach. Z tego powodu wyłoniliśmy podkładkę, która zdobyła niemal tyle samo pozytywnych opinii. Mowa tu o modelu CoolerMaster NotePal U3 Plus. W tym przypadku możliwe jest samodzielne ustawianie wentylatorów w odpowiednim miejscu, co zwiększa skuteczność chłodzenia laptopa. Dokładniejszy opis tej podkładki znajduje się na naszej stronie.

 

 

Jaką podkładkę pod laptopa kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Podkładka pod laptopa służy głównie do tego, by zapobiec przegrzaniu się tego mobilnego urządzenia. Za sprawą takiego produktu temperatura naszego sprzętu szybko zostanie obniżona, w efekcie możemy uniknąć jego uszkodzeń i kosztownych napraw. Na rynku znajduje się jednak wiele modeli niezbyt dobrej jakości, które nie spełniają dobrze swojej roli. Dlatego też zachęcamy do przeczytania poniższego poradnika. Zawarliśmy w nim informacje, jaką podkładkę pod laptopa wybrać, by nie rozczarować się swoim zakupem.

 

Kiedy kupić podkładkę pod laptopa?

Nie każdy laptop potrzebuje dodatkowego chłodzenia, więc nie zawsze musimy kupować specjalną podkładkę. Jednak przegrzewanie się takich urządzeń mimo wszystko staje się coraz częstszym zjawiskiem, także wśród nowszych modeli. Wpływ na to często ma m.in. wysoka temperatura panująca na zewnątrz.

Jeśli zastanawiamy się, czy rzeczywiście warto zainwestować w chłodzącą podkładkę, najlepiej przez dzień lub dwa obserwować swojego laptopa. Jeżeli zauważymy takie objawy jak np.: nadmierne nagrzewanie się obudowy sprzętu, niespodziewany restart, częstsze zawieszanie się i wyraźnie odczuwalny spadek wydajności, powinniśmy to odczytać jako znak, że rzeczywiście podkładka będzie nam potrzebna.

 

Rodzaje

Podkładki pod laptopy możemy zaklasyfikować do dwóch kategorii, a są to modele stacjonarne oraz mobilne. Te pierwsze tworzone są głównie z myślą o osobach, które ciągle pracują w jednym miejscu i nie przenoszą nigdzie swojego laptopa. Z kolei produkty mobilne są idealne dla wszystkich tych, którzy ze swoim sprzętem praktycznie się nie rozstają i pracują często także poza biurem. Jak się więc okazuje, duży wpływ na wybór podkładki będzie miał tryb naszego życia oraz pracy.

 

Wentylatory – jaka podkładka pod laptopa jest najlepsza?

Wentylator to jeden z najbardziej istotnych elementów budowy podkładek pod laptopa. To od jego wielkości i prędkości pracy zależy skuteczność chłodzenia urządzenia. W tego typu produktach może być jeden lub kilka wentylatorów. Często uważa się, że im więcej ich będzie, tym lepiej. Warto jednocześnie pamiętać, że z im wyższą prędkością wentylatory będą się poruszać, tym głośniejsza będzie podkładka, co nie każdemu może odpowiadać.

Z tego powodu czasami lepiej wybrać model z jednym większym wentylatorem działającym z mniejszą prędkością, niż ten z kilkoma mniejszymi wentylatorami, które bardzo szybko się poruszają. W tej kwestii wiele może zależeć od naszych preferencji. Jeśli nie przeszkadza nam zbyt głośna praca podkładki i nawet w stosunkowo dużym hałasie potrafimy się skupić, wtedy mamy do wyboru większą gamę produktów tego typu.

 

Materiał wykonania

Mówi się, że najlepsza podstawka pod laptopa powinna być wykonana z materiałów dobrej jakości, które są odporne na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia. Tkwi w tym wiele prawdy, ponieważ taki produkt odpowiada też za stabilność naszego sprzętu. Tańsze modele dostępne na rynku zwykle wykonywane są z tworzyw sztucznych. Jeżeli jednak nasze urządzenie będzie się nadmiernie nagrzewać, taka podkładka może szybko się zniszczyć. W takim przypadku znacznie lepszym wyborem będzie produkt wykonany z aluminium, bądź innego metalu. To gwarancja solidności, jak również bardziej estetycznego wyglądu.

 

Budowa płyty

Płyta podkładki to miejsce, gdzie ustawia się laptopa. Z tego względu jej powierzchnia powinna być perforowana, ponieważ to zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeżeli płyta nie będzie miała odpowiednio dużo otworów o określonej wielkości, wówczas chłodzenie naszego urządzenia nie będzie tak efektywne i nie wyeliminujemy zjawiska przegrzewania się (często tym sposobem możemy je nawet spotęgować).

 

Rozmiar

Podczas wybierania idealnego produktu nie zapominajmy o rozmiarze laptopa, ponieważ to on w dużej mierze będzie decydować, jaką podkładkę wybierzemy. Jeśli wybierzemy model zbyt mały, to okaże się on bezużyteczny. Dlatego też powinniśmy dokładnie czytać opis producenta umieszczony na opakowaniu. Dzięki temu szybko odnajdziemy gamę produktów, które na pewno będą pasować do naszego sprzętu. Wiele osób zaleca, aby kupić podkładkę nieco większą niż laptop, aby zwiększyć jej skuteczność, jak też komfort użytkowania.

 

Nóżki

Podkładki pod laptopa powinny być wyposażone w nóżki zakończone specjalną, antypoślizgową gumą. Takie rozwiązanie sprawia, że produkt nie będzie przesuwać się po blacie biurka, stołu lub po innej powierzchni. Niektóre modele mogą mieć nawet możliwość regulacji nóżek, w efekcie zawsze będziemy mogli ustawić swój sprzęt w optymalnej dla siebie pozycji i pod odpowiednim kątem nachylenia.

Design

Znajdujące się w sklepach podstawki mają różne kolory, kształty i konstrukcje. Te najprostsze wyglądem przypominają małe stoliki, inne modele mają formę płaskiej płyty. Jeżeli chodzi o design, to tu dużo może zależeć od naszego sposobu korzystania z laptopa. Przykładowo, osoby lubiące pracować z urządzeniem w łóżku czy na kanapie, mogą zdecydować się na produkt w formie stolika, gdyż dzięki temu zwiększa się komfort korzystania z urządzenia.

 

Podkładki pod laptopa w dobrych cenach

Ceny za podkładki pod laptopa rozpoczynają się już od kwoty 15 zł. Im wyższa ona będzie, tym większą mamy szansę na kupienie modelu wyższej jakości. W niektórych sklepach ceny za takie produkty przekraczają 100 zł, niekiedy nawet 200 zł. Zwykle mają one wyjątkowo wysoką jakość wykonania i wiele udogodnień, jak np. porty USB.

 

Najlepsze podkładki pod laptopa w 2019 roku

 

Wiele osób ma kłopot z wyborem najlepszej dla siebie podkładki pod laptopa. Postanowiliśmy więc ułatwić to bardzo trudne zadanie i właśnie dlatego przygotowaliśmy ranking podkładek pod laptopa, gdzie wzięliśmy pod uwagę kilka ciekawych modeli różnych marek w rozsądnych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

SilentiumPC Glacier NC400 SPC078

 

Produkt noszący nazwę SilentiumPC Glacier NC400 SPC078 to podkładka, która jest kompatybilna z laptopami o przekątnej ekranu 12,1 cala, 12,5 cala, 13,3 cala, 14,1 cala, 15,4 cala, 15,7 cala oraz 17,3 cala. Oznacza to, że ten model można dopasować do wielu różnych urządzeń bez względu na markę, w efekcie jest on uniwersalny.

Prezentowana podkładka została wyposażona w regulowany wentylator o średnicy 200 mm. Można go na zmianę przełączać na tryb cichy lub wydajny, a w razie potrzeby istnieje też możliwość jego całkowitego wyłączenia. Ten produkt jest zasilany przez port USB. Z boku jego obudowy zostały umieszczone dwa inne takie porty, poprzez które nadal możesz podłączyć dodatkowe urządzenia do laptopa.

Konsumenci docenili ten model głównie za skuteczność działania oraz estetyczny wygląd. Specjalnie perforowana płyta gwarantuje bardzo dobrą cyrkulację powietrza, co sprawia, że można wyeliminować ryzyko przegrzewania się laptopa.

 

 

 

 

CoolerMaster NotePal U3 Plus

 

Chłodząca podkładka CoolerMaster NotePal U3 Plus jest dedykowana laptopom o przekątnej ekranu 13,3 cala, 14,1 cala, 15,4 cala, 15,6 cala oraz 17,3 cala. Wyróżnia się ona specjalną konstrukcją. Ze względu na to, że produkt jest płaski, korzystanie z niego poza domem może okazać się bardzo komfortowe. Kształt wpływa też na łatwość transportowania podkładki w inne miejsce.

Model CoolerMaster posiada aż trzy wiatraki, a obroty każdego z nich można regulować, to samo dotyczy miejsca ich położenia. W ten sposób możemy zwiększyć efektywność podkładki i ustawić wiatraki w miejscach, gdzie nasz laptop przegrzewa się najbardziej. Obudowa w tym przypadku została wykonana ze szczotkowanego aluminium, co pozytywnie wpływa na wygląd, jak również wytrzymałość.

Wydawane przez konsumentów opinie świadczą o tym, że jest to produkt naprawdę dobrej jakości, który warto kupić. Pracuje on wyjątkowo cicho (poziom hałasu wynosi od 21 dB do 23 dB), a do tego dobrze się prezentuje.

 

 

 

 

Modecom Silent Fan CF15 PL-MC- CF-15

 

Modecom Silent Fan CF15 PL-MC- CF-15 jest produktem kompatybilnym z laptopami, których przekątna ekranu nie przekracza 17 cali. Został on wyposażony w 5 wiatraków, co sprawia, że ta podkładka z pewnością zapobiegnie przegrzaniu się urządzenia. W tym przypadku istnieje możliwość włączenia tylko jednego, czterech lub wszystkich pięciu wiatraków, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Cechą charakterystyczną tej podkładki jest nowoczesna budowa i design. Użytkownik może dowolnie zmieniać kąt nachylenia produktu, co przekłada się na większy komfort użytkowania i możliwość ustawienia laptopa w odpowiedniej pozycji. Dodatkowo antypoślizgowe, gumowe nakładki zwiększają stabilność produktu oraz bezpieczeństwo znajdującego się na nim sprzętu.

Krążące w sieci opinie o podkładkach pod laptopa tej konkretnej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci także o modelu Silent Fan CF15 PL-MC- CF-15 wypowiadają się pozytywnie. Za jedną z jego największych zalet uznają oni ciekawe, oryginalne wzornictwo oraz obecność dwóch portów USB, które umożliwiają komfortowe podłączenie prezentowanego produktu do swojego laptopa.

 

 

 

 

EXPONENTW 56301

 

Zwróć szczególną uwagę na produkt EXPONENTW 56301, jeśli marzy Ci się dobra i tania podkładka pod laptopa. To model dedykowany wszystkim urządzeniom o przekątnej ekranu od 11 cali do 17 cali. Jego nóżki zostały wykończone antypoślizgową gumą, co przekłada się na większą stabilność na blacie biurka lub innej powierzchni.

Opisywana podkładka została skonstruowana w taki sposób, aby można było ją ustawić w aż 6 różnych pozycjach. To sprawia, że można z nią pracować w dowolnym miejscu, także w łóżku, ustawiając swoje urządzenie tak, aby było ono nachylone pod optymalnym kątem. Produkt można swobodnie złożyć (wówczas ma zaledwie 3 cm grubości), w efekcie można go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, bez ryzyka uszkodzenia.

Jak mówią konsumenci, podkładka wyróżnia się eleganckim wyglądem oraz solidnością. W tym przypadku można mówić o wysokiej jakości wykonania, która przekłada się na wyjątkowo długą żywotność produktu.

 

 

 

 

Ibox INC01

 

Chcielibyśmy przedstawić Ci podkładkę o nazwie Ibox INC01. Została ona stworzona z myślą o użytkownikach laptopów o przekątnej ekranu od 15 cali do 17 cali. Ten produkt został wyposażony w dwa wentylatory, których średnica wynosi 80 mm. Ich obecność zapobiega przegrzewaniu się sprzętu i związanych z tym zjawiskiem uszkodzeń.

Ze względu na obecność specjalnych podstawek, prezentowany model można ustawić w wielu różnych pozycjach. W efekcie można z nim swobodnie pracować nie tylko przy biurku, ale też w łóżku czy na ławce w parku. Specjalnie perforowana płyta zapewnia odpowiedni przepływ powietrza w miejscach, gdzie laptop szczególnie się nagrzewa, co może wpływać na jego dłuższą żywotność.

Według konsumentów podkładka jest ergonomiczna i wyjątkowo komfortowa w użytkowaniu. Dzięki niej w każdym miejscu można wygodnie pracować ze swoim mobilnym urządzeniem, a jednocześnie mieć pewność, że nie przegrzeje się on, co mogłoby doprowadzić do poważnych uszkodzeń.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...