Pamięć USB ranking

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Przechowywanie danych na zewnętrznym nośniku jest bardzo ważne, gdyż w razie awarii komputera wciąż mamy dostęp do niezbędnych dla nas plików. Po analizie ofert sklepów, przygotowaliśmy zestawienie dobrej jakości pamięci USB, model Samsung MUF-64BA/EU jest obecnie najlepszym z nich. Ze względu na sporą pamięć produktu, sprzęt posłuży Ci do przechowywania nie tylko dokumentów tekstowych, ale również plików i utworów muzycznych. Jest to dobry sposób, by przenosić ulubione piosenki, a następnie podłączyć je do radia samochodowego. Urządzenie wykonano z dobrej jakości materiałów w oparciu o najnowszą technologię, dzięki czemu Twoje pliki są w pełni bezpieczne. Obudowa została wzmocniona elementami metalowymi, przez co jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Do tego kształt nośnika też nie jest przypadkowy, zaprojektowano go tak, by zapewnić pewność chwytu. Również design samego urządzenia jest elegancki i zachęca do kupna. Drugim, co do popularności produktem jest Kingston DataTraveler DTSE9H, czyli pamięć USB o nieco mniejszej pojemności. Wciąż jest to wydajny produkt, którego kształt pozwala na proste przechowywanie danych. Urządzenie można zawiesić na smyczy tak, by nie zagubiło się w torbie.

 

 

Jaką pamięć USB kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami to czynność, którą wykonujemy czasami kilka razy dziennie. Jeszcze parę lat temu dzielenie się filmami, muzyką czy innymi plikami było dość uciążliwym zadaniem. Wymagało bowiem korzystania z dużych i delikatnych dyskietek lub płyt CD mieszczących zaledwie kilka dokumentów. Producenci wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów, wprowadzili więc na rynek szereg urządzeń, znacznie ułatwiających i przyspieszających proces kopiowania danych. Jednym z nich jest pamięć USB. Ten niewielki gadżet umożliwi Ci zapisywanie dużych plików w bardzo krótkim czasie. Ze względu na szeroki asortyment dostępnych w sklepach sprzętów, konsumenci często mają problem z tym, jaką pamięć USB wybrać, by w pełni spełniła ich oczekiwania. W niniejszym artykule opiszemy najważniejsze właściwości produktu, które w największym stopniu wpływają na wygodę jego użytkowania.

 

 

Pojemność – jaka pamięć USB jest najlepsza?

Jedną z najważniejszych cech pamięci USB jest jej pojemność. Obecnie najpopularniejszymi modelami są pendrive’y dysponujące wielkością od 1 GB do 32 GB. Oczywiście, dostępne są również urządzenia o znacznie większych możliwościach zapisu, nawet do kilku tB, nie mniej jednak ich cena jest tak wysoka, że użytkownicy rzadko decydują się na taki zakup.

Odpowiedź na pytanie: jaką pojemność wybrać, możemy poznać jedynie po dokładniejszym określeniu przeznaczenia nowego nabytku. Wiele osób wychodzi z założenia, że im większą pamięć kupi, tym produkt będzie bardziej wydajny. Jest to błędne myślenie, które naraża nas na niepotrzebny wydatek. Osoba, która poszukuje pendrive’a do przenoszenia różnego rodzaju dokumentów np. tekstowych z pewnością będzie zadowolona z pojemności do 1 GB. Taka sama pamięć pomieści ok. 300 piosenek, dzięki czemu możesz zapisać wiele ulubionych utworów. W niektórych samochodowych radiach dostępna jest możliwość odtwarzania muzyki z zewnętrznych nośników USB. Jeśli więc posiadasz sprzęt grający z tego typu portem, z pewnością tak duża liczba zapisanych piosenek wystarczy Ci nawet na bardzo długą trasę.

Nieco większy pendrive przyda się osobom, które zamierzają przenosić długometrażowe filmy. W tym przypadku świetnie sprawdzi się model o pojemności min. 4 GB. Prawdziwym miłośnikom kina, którzy lubią mieć zawsze przy sobie ulubione ekranizacje, producenci oferują pamięć 32 GB. Taka pojemność pozwala na zapis kilkunastu filmów i wielu plików tekstowych.

 

Prędkość

Kolejną, ważną właściwością pamięci USB jest jej prędkość. Informację o tym, jak szybko będzie działać pendrive znajdziemy bezpośrednio na obudowie lub w ulotce dołączonej do opakowania.

Według konsumentów najbardziej optymalnym gadżetem jest urządzenie o prędkości 10 Mb/s. Takie parametry pozwolą Ci na szybkie pobieranie danych z komputera i przerzucanie ich na inny sprzęt.

Podczas zakupów porównaj stosunek jakości produktu do jego ceny. Bardzo często bywa tak, że dwa pendrive’y o zupełnie różnej prędkości kosztują tyle samo. Użytkownicy rzadko zwracają uwagę na inne właściwości oprócz pojemności i wyglądu zewnętrznego. Takie zachowanie często wykorzystywane zostaje przez producentów, którzy przekonują konsumentów do zakupu słabszego gadżetu o ciekawym designie. Warto również pamiętać, że mając do wyboru kilka pamięci, których cena jest zróżnicowana w przedziale od 5% do 10%, zazwyczaj droższe o kilka złotych modele posiadają o wiele lepsze parametry.

Najtańsze gadżety dysponują przesyłem na poziomie ok. 5 Mbit/s. Umożliwi Ci to pobranie np. filmu w ciągu ok. 10 min. Jeśli pendrive dysponuje prędkością 20 Mbit/s taką samą ekranizację ściągniemy w ciągu niecałych 3 min. Jest to spora różnica biorąc pod uwagę ceny obu produktów.

 

Materiał

Istotną właściwością każdej pamięci USB jest jej obudowa. Najczęściej w procesie jej produkcji wykorzystuje się takie materiały, jak plastik, gumę i metal.

Najtańsze pendrive’y wykonywane są z tworzywa sztucznego. Tego typu urządzenia są stosunkowo mocne i odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Gadżety występują w przeróżnych kolorach, dlatego też bez żadnego problemu znajdziesz produkt w Twojej ulubionej barwie.

Jeśli zależy Ci na korpusie, który będzie jeszcze bardziej wytrzymały niż plastik, pomyśl nad zakupem pamięci w metalowej obudowie. Będzie ona znacznie bezpieczniejszą opcją dla osób, które pracują w trudnych warunkach, gdzie gadżet narażony jest na upadki nawet z bardzo dużej wysokości. Najlepsza pamięć USB zrobiona z bardzo twardego metalu może wytrzymać ogromne naciski spowodowane np. najechaniem na nią ciężarowego samochodu.

Amatorom sportów wyczynowych lub osobom pracującym w trudnych warunkach konsumenci polecają pamięć szczelnie schowaną w gumowej obudowie. Takie rozwiązanie uchroni przedmiot przed działaniem wilgoci i kurzu. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie model dysponuje jakimkolwiek poziomem wodoodporności. Bywa tak, że producenci celowo stosują w produkcji gumę, by wzbudzić w potencjalnych klientach poczucie zakupu wysokiej jakości produktu. W rzeczywistości pendrive’y różnią się od swoich plastikowych odpowiedników jedynie ceną.  

 

 

Zamknięcie

Wystająca końcówka pamięci USB to najważniejsza część całego gadżetu. To za jej pomocą możemy podłączyć się do portu, aby rozpocząć pobieranie lub wysyłanie danych. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby element był dobrze zabezpieczony.

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest wyposażenie pendrive’a w zwykłą nakładkę. Wyglądem przypomina standardową zaślepkę, która zatrzaskuje się na wyżłobionej obudowie. Dość istotną kwestią, w przypadku tego typu zabezpieczenia jest to, aby ruchoma część była w jakikolwiek sposób przymocowana do korpusu. W przeciwnym razie ryzyko zgubienia tak drobnego elementu jest bardzo wysokie.

Innym rozwiązaniem, często stosowanym przez producentów jest metalowa, obrotowa nakładka. Przesuwa się ją dookoła korpusu, dzięki czemu odsłonięcie końcówki USB jest niezwykle szybkie. Niestety, ze względu na dość płynne ruchy, zabezpieczenie nie jest stabilne i często otwiera się samo. Jest to dość duże zagrożenie, jeśli zdarza Ci się nosić pamięć np. w torebce wraz z innymi przedmiotami.

Niektóre modele zostały wyposażone w prosty mechanizm, za pomocą którego możesz przesuwać końcówkę USB. Pozwala to na całkowite schowanie ważnego elementu w korpusie przedmiotu. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zabezpieczyć pendrive’a przed złamaniem, jednak nie gwarantuje 100% jego ochrony. Gadżet ciągle narażony jest bowiem na działanie kurzu i wilgoci.

 

Design

Z pewnością największą trudnością w wyborze pamięci USB jest decyzja o jej wyglądzie. W sklepach znajdziemy gadżety w przeróżnych kształtach i wielkościach. Obok przedmiotów w formie piłek czy narzędzi ogrodniczych znajdują się pendrive’y przedstawiające postacie z bajek i filmów. Co więcej, producenci stworzyli urządzenia, które po włożeniu do komputera zaczynają się ruszać. Takie rozwiązanie będzie świetnym pomysłem na ciekawy i oryginalny prezent.

 

Pamięci USB w dobrych cenach

Najprostsze pendrive’y kosztują ok. 20 zł. Są to produkty o standardowej formie z niezbyt dużą prędkością i pojemnością. Za bardziej zaawansowane gadżety o oryginalnym kształcie i dobrych parametrach będziesz musiał zapłacić znacznie więcej. Wysokiej klasy urządzenia dostępne są od ok. 80 zł.

 

 

Najlepsza pamięć USB w 2020 roku

 

Wybranie dobrej jakości urządzenia jest bardzo ważne, dlatego przed udaniem się do sklepu przeczytaj nasz ranking pamięci USB. W poniższym tekście znajdziesz dokładne opisy 5 ciekawych modeli.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung MUF-64BA/EU

 

Urządzenie Samsung MUF-64BA/EU to nowoczesna pamięć USB o pojemności 64 GB. Pozwoli to na przechowanie wszystkich niezbędnych plików tekstowych. Poza tym sprzęt może być używany, jako nośnik muzyki, który podłączymy do radia.

Dużym atutem produktu jest jego wytrzymała obudowa, która chroni znajdujący się wewnątrz mechanizm przed uszkodzeniem. Sprawia to, że znajdujący się w torebce lub kieszeni nośnik USB nie ulegnie awarii. Obudowa składa się z wielu niewielkich, metalowych elementów, które pokryto specjalną powłoką, chroniącą przed zarysowaniem. Producent zapewnia, że produkt jest odporny na 5 typów zagrożeń, w tym przypadkowe zalanie wodą i upadek z dużej wysokości. Dodatkowo kształt modelu jest opływowy, więc wygodnie trzyma się go w dłoni. Kolejnym udogodnieniem jest otwór, przez który przeprowadzisz zawieszkę. Dzięki temu pamięć USB nie zgubi się.

Opinie o pamięciach USB marki Samsung są bardzo pochlebne. Konsumenci podkreślają, że produkt szybko pracuje. Prezentowany model wyposażony jest w technologię SuperSpeed 3.0, która zapewnia krótki czas przesyłania danych.

 

 

 

 

Kingston DataTraveler DTSE9H 

 

Nowoczesny i bardzo szybki model Kingston DataTraveler DTSE9H to wysokiej jakości pamięć USB. Produkt ma pojemność 16 GB, co w pełni wystarczy do przechowywania ważnych dokumentów tekstowych.

Do zalet sprzętu zaliczamy niewielkie wymiary. Grubość nośnika porównywalna jest z monetą o wartości 1 Euro. Zdecydowanie ułatwia to przechowywanie urządzenia w torebce. Równocześnie, ze względu na niewielkie wymiary produkt jest dobrym akcesorium do takich urządzeń, jak notebooki, ultrabooki czy radia samochodowe.

Obudowa modelu jest metalowa, dzięki czemu nawet upadek z dużej wysokości jej nie uszkodzi. Znajdujące się na nośniku dane są również chronione przed zalaniem czy sypkimi substancjami, takimi jak przyprawy. Jest to spowodowane zdejmowaną osłoną.

Prezentowany model posiada niezbędne wsparcie dla systemów operacyjnych, takich jak Windows i Linux. Poza tym technologia Plug & Play sprawia, że nośnik jest gotowy do pracy zaraz po podłączeniu, co doceniło wielu konsumentów. Kolejnym atutem, który przypadł do gustu kupującym jest specjalny uchwyt na smycz, który ułatwia przenoszenie i minimalizuje ryzyko zgubienia.

 

 

 

 

Sandisk Cruzer Blade SDCZ50-032G-B35

 

Wszystkim, którzy potrzebują stworzyć kopię zapasową swoich danych polecamy zakup Sandisk Cruzer Blade SDCZ50-032G-B35. Prezentowane urządzenie to wysokiej jakości pamięć USB o pojemności 32 GB. Produkt wykorzystuje złącze USB 2.0, które jest kompatybilne z wszystkimi systemami operacyjnymi, takimi jak Windows czy Linux.

Obudowa modelu jest dość gruba i stanowi bardzo dobrą osłonę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wewnętrzny mechanizm chroniony jest przez dobrej jakości tworzywo sztuczne. Złącze w tym nośniku jest ukryte i w celu użycia należy je wysunąć. Mechanizm, który odpowiada za tę czynność jest bardzo czuły i nie wymaga użycia zbyt dużej siły.

W urządzeniu zastosowano technologię Plug & Play, więc zaraz po podłączeniu sprzęt jest gotowy do użycia. Poza tym nośnik posiada specjalny uchwyt, do którego można przyczepić smycz.

Prezentowane urządzenie ma bardzo wiele pozytywnych opinii konsumentów, którzy zdecydowali się na jego zakup, głównie z powodu niewielkiej ceny. Równocześnie nośnik został wykonany z wytrzymałych materiałów, które ochronią wewnętrzny mechanizm przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

 

 

 

Adata A-Data Dashdrive UV131

 

Elegancka pamięć USB Adata A-Data Dashdrive UV131 to jeden z najczęściej wybieranych produktów. Urządzenie ma pamięć 32 GB, więc bez trudu przechowasz na nim niezbędne kopie dokumentów lub ulubione piosenki, które następnie odtworzysz przy pomocy komputera czy wieży.

Obudowa została wykonana z wysokiej jakości metalu. Materiał ten chroni nośnik przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wstrząsami. Poza tym produkt pokryto specjalną powłoką, która nie jest podatna na zarysowania, więc będzie się on dobrze prezentował.

Model jest wyposażony w interfejs USB 3.0, co przekłada się na szybkość transferu danych. Sprawia to, że kopiowanie lub przenoszenie nawet dużych plików zajmie Ci niewiele czasu. Złącze w tym urządzeniu jest otwarte i w celu podłączenia do komputera należy je wysunąć. Czynność ta nie wymaga dużo siły, gdyż mechanizm jest bardzo płynny.

Choć nie jest to najtańszy nośnik, wiele osób wybrało go ze względu na wysoką jakość wykonania i dużą pojemność. Poza tym posiada on specjalny otwór służący do zawieszenia breloczka.

 

 

 

 

GoodRAM Colour UCO20080MXR11

 

Nośnik USB GoodRAM Colour UCO20080MXR11 to dobrze wykonane urządzenie, które na pewno okaże się niezbędne w biurze. Pamięć modelu wynosi 8 GB, co w pełni wystarczy, by przechowywać ważne dokumenty. Poza tym produkt może być używany w domu, gdy chcemy odtworzyć ulubione piosenki przy użyciu wieży lub odtwarza w samochodzie.

Nośnik wyposażony jest w szybki interfejs 2.0, więc konsument ma zapewnioną wysoką prędkość transferu danych. Pliki odczytywane są z szybkością 20 mb/s, zapisywane – 5 mb/s. Urządzenie jest kompatybilne z najważniejszymi systemami operacyjnymi, takimi jak Windows i Linux.

Obudowa została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które dobrze chroni wewnętrzny mechanizm przed awarią. Producent zapewnia, że pamięć USB nie tylko wytrzyma upadek, ale też wstrząsy i oddziaływanie promieni UV. Oznacza to, że znajdujące się na nośniku dane są w pełni bezpieczne.

Prezentowany model to dobra i tania pamięć USB, która na pewno przyda się w biurze. Do wykonania produktu użyto dobrych i wytrzymałych materiałów, więc urządzenie będzie Ci służyło przez długi czas.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status